Internet bez telefona

poruka: 14
|
čitano: 8.713
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Internet bez telefona

Vjerojatno postoii tema ali nisam nasao, postoji li kakava mogucnost spajanja na internet bez telefona, susjed neda postaviti zice na stup tako da vise nemogu imati normalni t-com adsl internet pa trazim neku alternativu, nebih volio stick jer koliko sam gledao ponude su nikakve i nemaju ti stickovi wi fi, dosta sam zahtijevniji korisnik i potrosim prrko 300-400 gb na mjesec i brzina mi je dosta bitna, pa bi vas molio da mi kazete jeli ima sta takvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Internet bez telefona

spoji se na   susjeda koji brani postavljanje žica

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internet bez telefona
maxy0 kaže...

Vjerojatno postoii tema ali nisam nasao, postoji li kakava mogucnost spajanja na internet bez telefona, susjed neda postaviti zice na stup tako da vise nemogu imati normalni t-com adsl internet pa trazim neku alternativu, nebih volio stick jer koliko sam gledao ponude su nikakve i nemaju ti stickovi wi fi, dosta sam zahtijevniji korisnik i potrosim prrko 300-400 gb na mjesec i brzina mi je dosta bitna, pa bi vas molio da mi kazete jeli ima sta takvo?

Samo stick, a cek nemas telefon u kuci zbog susjeda, ja bi mu otkinuo sve zice sto ima oko kuce.
Za koristenje sticka na 2 pca, laptopa ili sta vec . Ako imas 2 laptopa mozes ih spojiti u lan preko wirelessa, a pc i laptop preko zice u lan, i na jedno od to dvoje stick nije bitno, samo dozvolis access na internet.
Ali ipak bi se ja pozabavio susjedom.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet bez telefona
Zašto bi tražio alternativu?

Pretpostavljam da T-Com radi na izmještanju stupa, ali provjeri sa SZK T-Coma u kojoj je to fazi. Osim toga, svaki radni dan, od 9 do 11:30, na raspolaganju ti je tel. br. HAKOMA za korisnike: 01 700 70 60 gdje iznesi problem, pa će te uputiti što dalje.

Svatko ima pravo na tel. priključak i DSL na temelju razumnog zahtjeva, a mislim da je tvoj zahtjev - razuman. Sretno!
14 godina
offline
Re: Internet bez telefona
merida kaže...
Zašto bi tražio alternativu?

Pretpostavljam da T-Com radi na izmještanju stupa, ali provjeri sa SZK T-Coma u kojoj je to fazi. Osim toga, svaki radni dan, od 9 do 11:30, na raspolaganju ti je tel. br. HAKOMA za korisnike: 01 700 70 60 gdje iznesi problem, pa će te uputiti što dalje.

Svatko ima pravo na tel. priključak i DSL na temelju razumnog zahtjeva, a mislim da je tvoj zahtjev - razuman. Sretno!

Danas mi je 52. dan bez interneta i kada god ih zovem kazu da cekaju dozvolu od HEP-a da pristupe stupu, prije toga su trazili dozvolu pravnih sluzbu, a prije toga jos neku dozvolu koju su i dobili kao, al susjed unatoc tome nije dao pristupiti stupu.. danas sam im neki prigovor poslao al neznam sta ce biti od toga.. a sta da kazem HAKOM-u? jer ako uistinu cekaju tolike dozvole oni tu ne mogu nista napraviti... ili?

16 godina
offline
Internet bez telefona

A stup je u susjedovom dvorištu??? Pa nebi im niti ja dao da mi sprovađaju žice po dvorištu i zarađuju na tome bez nekakve naknade meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet bez telefona

A stup je, k tome, od HEPa.

 

HAKOMu reci ono što i nama. Zbroji sve misli, sve kako je bilo i sve kako je i napiši na papir da imaš nekakav podsjetnik. Moguće da će te uputiti da im se obratiš pismeno (što ti nije problem).

 

Čim je stup u pitanju, prije je selo nego grad (no hard feelings) - ima li još netko problema kao ti? I čim je, ako je, i stup od HEPa, u pitanju je i struja. Ima li u okolici starijih ljudi, nemoćnih itd. koji bi zbog takvog ponašanja susjeda mogli imat problema?

 

Imaš li ti dvorište (komad dvorišta) gdje bi se mogao izmjestit stup?

 

T-Com očito nešto radi, ali to traje...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet bez telefona

Mislim da postoji opravdan razlog za izvlaštenje.

16 godina
offline
Re: Internet bez telefona
merida kaže...

Mislim da postoji opravdan razlog za izvlaštenje.

Ja mislim da izvlaštenje nebi trebalo postojati u civiliziranoj državi. Ako se radi o privatnom vlasništvu nek miču stup i gotovo, što javni stup ima radit na privatnom vlasništvu uopće?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2014 0:48 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet bez telefona

Stekla sam dojam da susjedu, ustvari, stup ni ne smeta nego bi ubr'o što novaca. {#}

 

Izmještanje stupa je već trebao tražit (ili naknadu), a i da je tražio, dok se status stupa ne riješi ne može uskraćivat ostalima, koji su na tom stupu, usluge koje se s tog stupa pružaju. Osim toga ići protiv pravnih službi T-Coma, a osobito HEPa, ne znam baš da je pametno...

12 godina
neaktivan
offline
Internet bez telefona

Pozdrav! Unaprijed se ispričavam što ću postaviti malko blesavo pitanje, ali se ne razumijem u ove stvari.

Uselio sam se kao podstanar u novi stan te mi treba internet radi fakulteta. Potpisao sam ugovor sa Iskonom za DSL bez telefona koji mi ne treba. Prije par dana došao mi je čovjek iz Iskona spojiti router, ali ovaj nije radio te mi je rekao da je problem vjerojatno sa kutijom, valjda razvodnom, te da će mi doći drugi čovjek koji će mi to popraviti. On je došao jučer te je utvrdio da je sa kutijom i svime sve u redu te da je meni problem sa telefonskim žicama u stanu te da na priključak uopće ne dolazi signal. Rekao mi je da trebam obavijestiti stanodavca koji bi to trebao popraviti. Nazvao sam stanodavca i prenio mu sve sto mi je rečeno, a on mi je rekao da ja DSL ni ne mogu imati jer iako u stanu postoji telefonski priključak i žice, nikad nije postojala prijavljena telefonska linija, a da DSL treba neki telefonski broj na koji će se spojiti (?). Ja prvi put čujem za tako nešto, ali kao što sam i rekao ne razumijem se previše pa sam pitao prijatelja koji se malo više razumije i on mi govori da je stanodavac u krivu. Čovjek iz Iskona mi je bio ponudio da provuče žicu direktno iz kutije do routera dok mi stanodavac ne sredi žice što sam ja, budala, odbio jer sam mislio da će se sve brzo srediti.

Stick nije solucija jer mi je signal na mobitelu u stanu užasan iako sam doslovno 5 minuta pješke od centra Rijeke.

Mene sad zanima tko je sad ovdje u pravu i tko od mene, osim mene samoga, radi budalu? Unaprijed vam hvala!

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 11:42 (Reichz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Internet bez telefona

Stanodavac ti je u krivu.

 

Ja sam također podstanar u stanu sa telefonskim priključkom, ali bez linije. Stanodavac mi je prilikom useljenja rekao da ja mogu uključiti telefon ili internet bez problema, samo prijavljujem sve na svoje ime (Ostale režije glase na njega).

 

Probaj zamoliti Iskon da riješe na taj drugi način, a stanodavca malo uputi u stvari, pa možda i on popusti. Ako se ne varam, prije je bilo da ne možeš imati internet bez telefona, pa možda čovjek zato misli da je nemoguće.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet bez telefona

Isto tako je i kod mene, sve režije glase na njega, a internet na mene. Trebao bi danas njegov nećak ili nešto doći do mene pa ću vidjeti s njim, a ako se ne bude moglo riješiti otići ću do Iskona vidjeti što se može učiniti. Hvala ti najljepša!

Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere.
9 godina
offline
Internet bez telefona

Vidi, porazgovaraj sa čovjekom.

Možda je samo neupućen u stvari, pa je sad došlo do malog nesporazuma. Objasni mu na miran način (ne vrijedi prijetiti ili tako nešto), dogovorite se da podijelite troškove ako treba (ne vjerujem da je baš nešto preskupo u pitanju) i vjerojatno će se riješiti.

Baš u slučaju da ne uspiješ nazoveš Iskon, objasniš njima situaciju i pokušate to riješiti na drugi način onda. 


Sve u svemu, sve se da riješiti! Živio! :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice