Bnet - iskustva općenito ?

poruka: 4.148
|
čitano: 1.705.010
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam problema sa pingom,svako malo skace u igrama na 200+ pa to nije normalno ocekujes ping da ti bude 20 na kraju kajla. Download ide kako i pise 120mbs. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

uzeo sam brzinu od 120Mbps, ali ovo smece od tehnicolora ne daje vise od 25Mbps na wirelessu... jel postoji neki fix, mozda neko tweakanje popravi to stanje? Kad spojim s kablom direkt onda ide 115, a preko powerline-a oko 50Mbps, ali tu moze svasta bit tak da se oko toga ne zamaram... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Skini Wifi Analyzer na mobitel (aplikacija dostupna samo za Android), provjeri na kojem kanalu imaš najmanje mreža, pa svoju mrežu postavi na taj kanal.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 17:13 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Marko :D kaže...

Skini Wifi Analyzer na mobitel (aplikacija dostupna samo za Android), provjeri na kojem kanalu imaš najmanje mreža, pa svoju mrežu postavi na taj kanal.

 mogu na laptopu pogledati sve to, a i sam ruter ima opciju da se to pogleda, pokusao sam na vise manje sve kanale, pa cak i na 5GHz, ali nista s toga... 

10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

tc7200? meni na 5GHz ide uredno preko 90Mbps

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ivan35 kaže...

tc7200? meni na 5GHz ide uredno preko 90Mbps

 Tc7200.20. kad sam zvao korisničku rekla je da ljudi imaju i gore probleme s WiFiom :D jbt sry kaj nisam socijalno osjetljiv

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Čitajući komentare, uplašio sam se kakva će mi biti brzina na WiFi preko TC 7200, kad ono iznenađenje

 

I manje više nema velikih odstupanja da kucnem o drvo. 

 

Preko kabela je standardno, tu jamče brzinu od minimalno 84 Mbps, ali mi bude na max uz relativno ok ping.
I preko wifi i kabela max ping mi je bio 34 ms. Prihvatljivo mi je to. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jel su ti dofurali neki novi TC7200? ovaj moj koji sad imam je minimalno dvije godine star, mozda mu je i firmware outdate-an... 

EDIT

Evo fixa, napravio sam restart routera, imate iza mali gumbić s kojim kompletno sve restartate i nakon toga mi je na spektru od 2.4Ghz brzina bila oko 70Mbps, a na 5Ghz ide do 115Mbps... 

Nadam se da će nekome pomoći...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 17:54 (Blade18).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Na Tc7200.20 wi-fi dosta varira ali kako je Marko :D rekao, skini si neki program na mob pa analiziraj mrežu, siguran sam da imaš more wi-fi signala oko sebe i eto ti problema. Rješenje je prelaz na 5Ghz mrežu kao i ja s pretpostavkom da ti mob i ostali uređaji koji koriste wi-fi mogu uhvatiti i problem rješen.

 

Evo kako to izgleda na mom mobu kad se prebacim na 5Ghz

 

 

 

ZTE Axon 7_5Ghz mreža ZTE Axon 7_5Ghz mreža
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 11:33 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bili su mi danas tehničari, promjenili su na cijelom katu kabel od kutije pa skroz do mog routera. 

Wifi brzina mi se popela sa 26 na 45MBita. 

 

Žicom imam oko 114. 

 

Reko je čovjek da kupim drugi router i da ga bridgeam sa svojim Techicolorom. 

Sve sam isprobao, kanale, frekvenciju palit gasit ali štanga. 

 

Koji mi možete router preporučit da ga priheftam na svoj za full wifi?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
snejk85 kaže...

nazoveš tehničku podršku i tražiš stavljanje u bridge mode jer imaš svoj router. pitaju te neke podatke s osobne (ime, broj osobne i/ili OIB, adresu) i oni ti kroz neko vrijeme (kod mene manje od 24h, zvao jučer) postave router (u mom slučaju Tehnicolor 7200) u bridge mode. sve obave remote, nitko ti ne dolazi doma, jave kad je riješeno.

 

je, to sam i ja tako napravio ali ono sto ti ne kazu je da njihov sustav automatski prebacuje modem nakon 30dana iz bridge moda u default postavku (vise puta sam primjetio da se ovo dogadja dok napokon nisam dobio objasnjene od visih tehnicara)

 

i onda svakih mj dana moras zvati bnet tehnicare da ti ga prebace u bridge mod jer oni ne mogu trajno prebaciti modem u bridge mod

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 13:45 (Fanu).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Fanu kaže...
snejk85 kaže...

nazoveš tehničku podršku i tražiš stavljanje u bridge mode jer imaš svoj router. pitaju te neke podatke s osobne (ime, broj osobne i/ili OIB, adresu) i oni ti kroz neko vrijeme (kod mene manje od 24h, zvao jučer) postave router (u mom slučaju Tehnicolor 7200) u bridge mode. sve obave remote, nitko ti ne dolazi doma, jave kad je riješeno.

 

je, to sam i ja tako napravio ali ono sto ti ne kazu je da njihov sustav automatski prebacuje modem nakon 30dana iz bridge moda u default postavku (vise puta sam primjetio da se ovo dogadja dok napokon nisam dobio objasnjene od visih tehnicara)

 

i onda svakih mj dana moras zvati bnet tehnicare da ti ga prebace u bridge mod jer oni ne mogu trajno prebaciti modem u bridge mod

 

Ovo mi je novo, meni je Technicolor trajno u bridge mode-u otkad sam ih zvao prije god. dana da mi to naprave, na njega je spojen moj router i sve šljaka

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 23:41 (AngryBird).
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Imam tih 120 mbps već pola godine, i imam problem da na WiFi dobivam samo 15 mbps!
Sada vidim da se spominje stavljanje rutera u nekih 5GHz mod?
Bio bih zahvalan ako bi mi netko rekao kako :)
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo samo da se nadovezem,ovaj njihov router ocito ne moze vise od 40-50 dl-a potegnut.Do sada sam imao 30 dl ako bi ga upecao na pravom kanalu.Sada od kada su mi "povecali" na 120 (za 10kn) imam maltene iste brzine ko i prije.Mogu dobit do 90 ako bas sa mobom stojim ispred routera.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
AngryBird kaže...
Fanu kaže...
snejk85 kaže...

nazoveš tehničku podršku i tražiš stavljanje u bridge mode jer imaš svoj router. pitaju te neke podatke s osobne (ime, broj osobne i/ili OIB, adresu) i oni ti kroz neko vrijeme (kod mene manje od 24h, zvao jučer) postave router (u mom slučaju Tehnicolor 7200) u bridge mode. sve obave remote, nitko ti ne dolazi doma, jave kad je riješeno.

 

je, to sam i ja tako napravio ali ono sto ti ne kazu je da njihov sustav automatski prebacuje modem nakon 30dana iz bridge moda u default postavku (vise puta sam primjetio da se ovo dogadja dok napokon nisam dobio objasnjene od visih tehnicara)

 

i onda svakih mj dana moras zvati bnet tehnicare da ti ga prebace u bridge mod jer oni ne mogu trajno prebaciti modem u bridge mod

 

Ovo mi je novo, meni je Technicolor trajno u bridge mode-u otkad sam ih zvao prije god. dana da mi to naprave, na njega je spojen moj router i sve šljaka

 

ako mozes pristupiti technicoloru preko njegove IP adrese (192.168.0.1 ?) onda vise nije u bridge modu

 

ugl, meni su objasnili preko telefona (ne szk, vec tehnicka sluzba) da oni ne mogu stavljati trajno modeme u bridge mode (osim ako se ova praksa nije promjenila zadnjih mjeseci)

16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja imam njihov ruter u bridge modu zadnje 3 godine. To da ne mogu stalno prebaciti u bridge mode je glupost. Jedino sto svaki put kad mijenjam paket resetiraju taj modem i onda ih moram zvat da mi vrate u bridge mode.

 

Inace, Tehnicolor mi sluzi samo kao modem, iza njega imam Mikrotik RB2011Uias-2HnD koji mi sluzi kao router, dobivam max 95/15Mbps na žici... :( 

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
Imam tih 120 mbps već pola godine, i imam problem da na WiFi dobivam samo 15 mbps!
Sada vidim da se spominje stavljanje rutera u nekih 5GHz mod?
Bio bih zahvalan ako bi mi netko rekao kako :)

 Evo ti slike, lijen sam pisati, uđi u router, wireless tab i ovo mjenjaj kaj sam strelicama stavio

 

lp

5ghz mreza 5ghz mreza
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 13:48 (Taraba).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Fanu kaže...
AngryBird kaže...
Fanu kaže...
snejk85 kaže...

nazoveš tehničku podršku i tražiš stavljanje u bridge mode jer imaš svoj router. pitaju te neke podatke s osobne (ime, broj osobne i/ili OIB, adresu) i oni ti kroz neko vrijeme (kod mene manje od 24h, zvao jučer) postave router (u mom slučaju Tehnicolor 7200) u bridge mode. sve obave remote, nitko ti ne dolazi doma, jave kad je riješeno.

 

je, to sam i ja tako napravio ali ono sto ti ne kazu je da njihov sustav automatski prebacuje modem nakon 30dana iz bridge moda u default postavku (vise puta sam primjetio da se ovo dogadja dok napokon nisam dobio objasnjene od visih tehnicara)

 

i onda svakih mj dana moras zvati bnet tehnicare da ti ga prebace u bridge mod jer oni ne mogu trajno prebaciti modem u bridge mod

 

Ovo mi je novo, meni je Technicolor trajno u bridge mode-u otkad sam ih zvao prije god. dana da mi to naprave, na njega je spojen moj router i sve šljaka

 

ako mozes pristupiti technicoloru preko njegove IP adrese (192.168.0.1 ?) onda vise nije u bridge modu

 

ugl, meni su objasnili preko telefona (ne szk, vec tehnicka sluzba) da oni ne mogu stavljati trajno modeme u bridge mode (osim ako se ova praksa nije promjenila zadnjih mjeseci)

 

Mogu pristupiti technicoloru preko 192.168.100.1, nema postavki za promjenit, samo su Status i Wireless kartice dostupne (wi-fi je automatski isključen kad je u bridge mode-u).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 20:41 (AngryBird).
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jednostavno kupi kabel od 6m. Puna brzina. Na laptopu wifi 90d/15u solidno.  Preporucujem svakome kome je dostupno. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Trenutno sam na Bnetu ali bi se prebacio na optiku kod t-coma ali kazu ljudi da ce  i bnet u konacnici uvest optiku pa me zanima dali zna tko dali je ta informacija istinita?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 14:37 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

A sto ces dobiti na T-com i po kojoj cijeni?

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ugovor s b-netom mi istice za 2 mjeseca pa sam gledao za prebacit se na Tcom zbog optike al negdje sam procitao da bih Bnet mogao takoder do stanova provest optiku pa sad neznam dali je to istina ili ne, u tom slucaju bih ostao kod njih.

Za cijene T-coma nisam trenutno jos nista pitao.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Ugovor s b-netom mi istice za 2 mjeseca pa sam gledao za prebacit se na Tcom zbog optike al negdje sam procitao da bih Bnet mogao takoder do stanova provest optiku pa sad neznam dali je to istina ili ne, u tom slucaju bih ostao kod njih.

Za cijene T-coma nisam trenutno jos nista pitao.

 bnet kabel provlaci...za optiku prvi put cujem a radim za bnet/vip... Ono sto mozes je dobit najvise 120 mbps, a sto se tice kvalitete veze nema razlike izmedu optike i kabela, ping odaziv i sve je na nivou...tak da ne vidim toliko prašine oko optike ako se moze isto postici i sa kabelom.... jedino bi ti trebala optika ako ti bas treba vise od 120 mbps....

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

sto se tice kvalitete veze nema razlike izmedu optike i kabela, ping odaziv i sve je na nivou...tak da ne vidim toliko prašine oko optike ako se moze isto postici i sa kabelom.... jedino bi ti trebala optika ako ti bas treba vise od 120 mbps....

 Razlika izmedju optike i kabela je nebo i zemlja :)

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...
dado16 kaže...

sto se tice kvalitete veze nema razlike izmedu optike i kabela, ping odaziv i sve je na nivou...tak da ne vidim toliko prašine oko optike ako se moze isto postici i sa kabelom.... jedino bi ti trebala optika ako ti bas treba vise od 120 mbps....

 Razlika izmedju optike i kabela je nebo i zemlja :)

 Hajde pokazi mi razliku... Isti ces posao obavit i na optici i na kabelu...

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...
sandokan111 kaže...
dado16 kaže...

sto se tice kvalitete veze nema razlike izmedu optike i kabela, ping odaziv i sve je na nivou...tak da ne vidim toliko prašine oko optike ako se moze isto postici i sa kabelom.... jedino bi ti trebala optika ako ti bas treba vise od 120 mbps....

 Razlika izmedju optike i kabela je nebo i zemlja :)

 Hajde pokazi mi razliku... Isti ces posao obavit i na optici i na kabelu...

 

kako se optika nosi sa zagusenjem veze? tj kad ti je upload na max vrijednostima hoce li se download brzina drasticno smanjiti + povecati latencija (bufferbloat) kao sto je to slucaj sa kablovskom?

11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam i više nego zadovoljan...

Napokon sam se rjesio TComa i 300kn smanjio na 199kn...

 

SpeedTest

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni ne ide poviše 95Mbps po žici :(

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

 Hajde pokazi mi razliku... Isti ces posao obavit i na optici i na kabelu...

 Ajde pusti nekom 500 down i 250 up pa da vidimo. Bandwitha kabel za up nema ni da bi jedan korisnik to dobio a kamoli nekoliko. A za down ima mjesta za možda 7-8 takvih. A optika i sada može potegnuti pet puta više nego kabel.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...
dado16 kaže...

 Hajde pokazi mi razliku... Isti ces posao obavit i na optici i na kabelu...

 Ajde pusti nekom 500 down i 250 up pa da vidimo. Bandwitha kabel za up nema ni da bi jedan korisnik to dobio a kamoli nekoliko. A za down ima mjesta za možda 7-8 takvih. A optika i sada može potegnuti pet puta više nego kabel.

 Bravo jozobozo, vidim koliko razumno citas.... evo citiram sam sebe: " jedino bi ti trebala optika ako ti bas treba vise od 120 mbps...."

Jasno je ko suza da optika više poteže... al za korisnike koji ce koristiti do 120 mbps vjeruj mi nema razlike

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice