A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.086
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
cauchy kaže...

Nemam slična iskustva, no vidim da A1 radi na infrastrukturi. Prije par mjeseci kad sam ih zvao zbog brzine rekli su da je opterećena bazna stanica i da će ju poboljšati. Prije tjedan dana stvarno i jesu pojačali baznu stanicu (dodali još 2100 MHz), a i počeli su stavljati bolje rutere novim korisnicima, sada umjesto onog smeća ZTE 286R ide bolji Huawei B535 ruter (zanimljivo, točno taj sam ruter kupio prije nekoliko mjeseci).

Kad smo već kod toga, s nedavnim dodavanje frekvencije 2100 na baznu, sada se ruter spaja na ćeliju 800+2100, no problem je što je SINR jako mali i konstantno skače, ide od -3 do 15 dB i sada je zbog toga meni na tim frekvencijama mala brzina (oko 40 MBit/s) iako je RSRP -72 dBm.

No pazi sad, frendu koji je spojen istim ruterom na istu baznu s identičnim RSRP-om, ali na drugoj lokaciji i malo je bliže, ima SINR oko 21, što je idealno, i dobiva brzinu oko 200 MBit/s.

Gornji problem sam riješio tako da se ruterom spajam samo na frekvenciju 1800 MHz na istoj baznoj (bar mislim), znači bez agregacije. Tu je SINR na stabilnih 18 dB i brzina oko 70 MBit/s, što mi je zadovoljavajuće. Kod ostalih kombinacija frekvencija SINR skače.

 cek ak ti je na 2CA i stavis  da ti je glavni band 3( 1800 mhz), i samo dodas jos neki dopunski (download band) ,trebao bi dobiti teoretski više od 70 Mbps....

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Probao sam:
1800+2100: 4G, samo 2100 na kraju, los SINR (brzina do 20 MBit/s)

1800+800: 4G, samo 800 na kraju, los SINR (brzina do 20 MBit/s)

800+2100: 4G+, stvarno 800 i 2100, los SINR (brzina do 40 MBit/s)

1800: 4G, solidan SINR (brzina do 80 MBit/s)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 23:43 (cauchy).
6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže
cek ak ti je na 2CA i stavis  da ti je glavni band 3( 1800 mhz), i samo dodas jos neki dopunski (download band) ,trebao bi dobiti teoretski više od 70 Mbps....

 kako na b525 staviti da ti je 1800 glavni band? meni daje samo kombinacije sa 800+1800,800+2100,1800+2100 jedino u toj kombinaciji je 1800 glavni band,npr kako staviti 1800+800 da je 1800 glavni band ?

 

koristim lteview v2.1 i ht bonbon promo flat 

 

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ekipa kad već pričamo o ureterima po vama koji je "najbolji" odnosno najbolji omjer uloženog/dobivenog...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
cauchy kaže...

Probao sam:
1800+2100: 4G, samo 2100 na kraju, los SINR (brzina do 20 MBit/s)

1800+800: 4G, samo 800 na kraju, los SINR (brzina do 20 MBit/s)

800+2100: 4G+, stvarno 800 i 2100, los SINR (brzina do 40 MBit/s)

1800: 4G, solidan SINR (brzina do 80 MBit/s)

 1800+2100 ak je glavni 1800 mora biti minimum ista brzina ko i sami 1800.... preko kojeg programa to odradujes?

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dejo74 kaže...
dado16 kaže
cek ak ti je na 2CA i stavis  da ti je glavni band 3( 1800 mhz), i samo dodas jos neki dopunski (download band) ,trebao bi dobiti teoretski više od 70 Mbps....

 kako na b525 staviti da ti je 1800 glavni band? meni daje samo kombinacije sa 800+1800,800+2100,1800+2100 jedino u toj kombinaciji je 1800 glavni band,npr kako staviti 1800+800 da je 1800 glavni band ?

 

koristim lteview v2.1 i ht bonbon promo flat 

 

 b525 i nije 2ca kak spada, pa neznam za njega, znam kak se namješta na b535, trebalo bi biti isto... instalirajte ovaj program LTEHMonitor460  i preko njega to cackajte

battletag:MasnaKrvavic#2275
6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

mogu samo uploud band stavit to si mislio kao glavni i dolje još jedan odabrat kao download?

6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne mogu upariti ta dva banda. Može jedino 800+2100 ili obični 1800. Piše gore da su različiti sektori kod odabira 800+2100 odnosno 1800.

Pogledaj na slici graf SINR-a. Lijevo od žute linije je 1800, a desno 800+2100.

 

Mijenjao sam prije s huaCtrl aplikacijom, a sad sam probao i s LTEHMonitorom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 18:48 (cauchy).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dejo74 kaže...

mogu samo uploud band stavit to si mislio kao glavni i dolje još jedan odabrat kao download?

 Da...odaberes 1800 kao glavni npr i dodas jos 800 ili 2100 budes vidio koji ti bolje rezultate daje...znaci download bandovi ti budu dva najbolja tipa 1800 2100 a 1800 kao upload kontas

cauchy kaže...

Ne mogu upariti ta dva banda. Može jedino 800+2100 ili obični 1800. Piše gore da su različiti sektori kod odabira 800+2100 odnosno 1800.

Pogledaj na slici graf SINR-a. Lijevo od žute linije je 1800, a desno 800+2100.

 

Mijenjao sam prije s huaCtrl aplikacijom, a sad sam probao i s LTEHMonitorom.

 Moguce da je do modela routera jer b525 ne podrzava sve kombinacije, ali moze biti i do a1 meni nije dalo da 800 bude glavni, svaki put bi mi forcalo na 1800 kako god ja zabranio...fok na tele2 i tcom mogu normalno...sad nesto od tog dvojeg je....hua nemoj koristit jer nije pouzdana aplikacija i ne mozes forsirat upload band...dok u ltehmonitor mozes

 

 

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 23:47 (dado16).
6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

meni ltehmonitor isto forsa na 1800 ili 2100 za up a 800 može samo pomoćni download biti sa debrandiranim tele2 b525 flešan huawei firmwareom

hvala za info nisam ni znao za tu app

12 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zanima me jeli neko uparivao FlatBox sa Mikrotik Chateau-om ili LHG-om?

Imam na raspolaganju oba uređaja i sad razmišljam uzet FlatBox  dok mi ne bude dostupna optika.

Cahteau je Cat 12 modem ali je indoor, a LHG je Dish sa CAt6 modemom.

 

Uopće može li uzet usluga bez uguvora i bez njihovog homebox-a pošto ih imam preko nekoliko...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
chuspy kaže...

Zanima me jeli neko uparivao FlatBox sa Mikrotik Chateau-om ili LHG-om?

Imam na raspolaganju oba uređaja i sad razmišljam uzet FlatBox  dok mi ne bude dostupna optika.

Cahteau je Cat 12 modem ali je indoor, a LHG je Dish sa CAt6 modemom.

 

Uopće može li uzet usluga bez uguvora i bez njihovog homebox-a pošto ih imam preko nekoliko...

 

 Nisam stručnjak al ovak Cahteau  mi se čini mnogo odličan + vanjske mimo antene.

 

Usluga se može uzet bez ugovora ali ne vjerujem da se može uzeti bez rutera, ruter ti je 400kn, bar je toliko bio zeteac (ZTE) u 12 mjesecu kad sam prešo na flatbox.

 

Također novi korisnici ne dobivaju više 1tb prometa nego samo 400gb, osim ako nisu vratili nazad na 1tb. 

LP
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
chuspy kaže...

Zanima me jeli neko uparivao FlatBox sa Mikrotik Chateau-om ili LHG-om?

Imam na raspolaganju oba uređaja i sad razmišljam uzet FlatBox  dok mi ne bude dostupna optika.

Cahteau je Cat 12 modem ali je indoor, a LHG je Dish sa CAt6 modemom.

 

Uopće može li uzet usluga bez uguvora i bez njihovog homebox-a pošto ih imam preko nekoliko...

 

 Pošto su ti na raspolaganju oba Mikrotika najmanji problem je isprobati i vidiš koji ti više odgovara....

2 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav,

Naime natezemo se s optimom godinama, brzina uploada je mizernih 0,3 mbps, download je oko 4, veza je nestabilna i puca non stop itd.
Problem je sto se na nasoj adresi ne nudi nista osim njih tako da smo bili prisiljeni ostati i produziti ugovor.

Posto mi se posao prebacuje online i volim gameati, pokucni internet mi nije bio na pameti posto cujem da nije bas za igranje stabilno, a nebih htjela imati ping spikeove kao sada s optimom, ali nakon istrosenih ovoliko zivaca na optimu razmisljam uzeti za probu A1 pokucni uz ovu Optimu sto imamo.

Posto se bas ne kuzim u to sve, da li je to uopce moguce, da narucimo za probu par mjeseci bez ugovora njihov pokucni bez obzira sto imamo i Optimu?
Da li jos vrijedi ono njihovo da je preko noci brzina maksimalna, tj da se ne trose dobiveni gb u paketu? Takoder kako funkcionira spajanje tog Homeboxa zicom na pc, posto mi stolno racunalo nema wifi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Možeš koristiti oboje istovremeno. A1 radi preko mobilne mreže. Nisam vidio da su ukinuli neograničeno po noći, ali provjeri za svaki slučaj prije potpisa ugovora. Vjerojatno se još uvijek može uzeti na 14 dana bez ikakvih obaveza, samo treba na daljinu sklopiti ugovor.

A što se povezivanja tiče, s kompom ćeš ga spojiti na isti način kao što si spojena sad.

Kad sve spojiš zovi korisničku da te maknu sa CGNAT. Moglo bi ti stvarati probleme kod gaminga i spajanja na radno mjesto ako imaš potrebu za tim.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Sada je u ponudi tarifa Super Homebox, koja daje 400GB mjesečno + noćna tarifa (00-10h) po maksimalnoj brzini. U ponudi više nema Flatbox-a (1TB). Poboljšanje je da sada nude router Huawei B535-235, koji je dosta bolji od dosadašnjih ZTE routera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 11:10 (Ord Mantel).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ord Mantel kaže...

Sada je u ponudi tarifa Super Homebox, koja daje 400GB mjesečno + noćna tarifa (00-10h) po maksimalnoj brzini. U ponudi više nema Flatbox-a (1TB). Poboljšanje je da sada nude router Huawei B535-235, koji je dosta bolji od dosadašnjih ZTE routera.

 sad će nama starim korisnicima kroz neko vrijeme ukinut ovih 1T...

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pa to je vec duze vrijeme u ponudi i nema 1Tb

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 12:55 (R4zOR229).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ima 1TB za one kojima još traje ugovorena Flatbox tarifa, a poslije prelaze na tarifu koja tada bude aktualna.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ord Mantel kaže...

Ima 1TB za one kojima još traje ugovorena Flatbox tarifa, a poslije prelaze na tarifu koja tada bude aktualna.

 Ja nemam ugovorenu obvezu i imam 1 TB prometa.Uslugu sam uzeo prije 4 mjeseca.U kontaktu sa službom za korisnike rečeno mi je da će mi ostat trajno 1 TB prometa.

7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Gale92 kaže...
Ord Mantel kaže...

Sada je u ponudi tarifa Super Homebox, koja daje 400GB mjesečno + noćna tarifa (00-10h) po maksimalnoj brzini. U ponudi više nema Flatbox-a (1TB). Poboljšanje je da sada nude router Huawei B535-235, koji je dosta bolji od dosadašnjih ZTE routera.

 sad će nama starim korisnicima kroz neko vrijeme ukinut ovih 1T...

 Od kud sad to , ako nismo potpisali ugovor na 24 mj. ali smo jednokratno platili router i pristali na pretplatu od 1TB ,dakle ako bi oni nama smanjili 1TB neka nam vrate  400 kn od ruotera .

🤫

11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
MUĆAK kaže...
Gale92 kaže...
Ord Mantel kaže...

Sada je u ponudi tarifa Super Homebox, koja daje 400GB mjesečno + noćna tarifa (00-10h) po maksimalnoj brzini. U ponudi više nema Flatbox-a (1TB). Poboljšanje je da sada nude router Huawei B535-235, koji je dosta bolji od dosadašnjih ZTE routera.

 sad će nama starim korisnicima kroz neko vrijeme ukinut ovih 1T...

 Od kud sad to , ako nismo potpisali ugovor na 24 mj. ali smo jednokratno platili router i pristali na pretplatu od 1TB ,dakle ako bi oni nama smanjili 1TB neka nam vrate  400 kn od ruotera .

🤫

 Ne vjerujem da će smanjivati postojećim korisnicima,navodno radi ogromnog prelaska TELE2 korisnika prema A1,morali su nekako to ograničiti jer mreža to nebi podnijela najbolje.Danas u razgovoru sa prodajom A1 mi je tako rečeno.

14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kako sam rekao, postojećim korisnicima Flatbox usluge ona ostaje do kraja ugovorne obveze, a kada ona istekne i budu potpisivali novu, dobit će tarifu koja tada bude aktualna.

 

Njihovo službeno objašnjenje:

"Nije moguće produljiti ugovor (ili ugovoriti novi) na starijim paketima koji više nisu dostupni za aktivaciju."

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 14:58 (Ord Mantel).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ord Mantel kaže...

Kako sam rekao, postojećim korisnicima Flatbox usluge ona ostaje do kraja ugovorne obaveze, a kada ona istekne i budu potpisivali novu, dobit će tarifu koja tada bude aktualna.

 

Njihovo službeno objašnjenje:

"Nije moguće produljiti ugovor (ili ugovoriti novi) na starijim paketima koji više nisu dostupni za aktivaciju."

 Ja nemam ugovornu obvezu ponavljam..i imam 1 TB internet prometa.Znači ja sam u dobitnoj poziciji :D

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni je ugovor istekao u 1. mjesecu i dalje imam 1tb

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, oni koji su bez ugovorne obveze nastavljaju koristiti postojeću Flatbox tarifu (ako je koriste).

Je li ti što poskupila usluga nakon isteka ugovora?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 14:57 (Ord Mantel).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ja sam isto uzeo bez ugovorne obveze i imam 1TB.

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ord Mantel kaže...

Da, oni koji su bez ugovorne obaveze nastavljaju koristiti postojeću Flatbox tarifu (ako je koriste).

Je li ti što poskupila usluga nakon isteka ugovora?

 

 Nije ništa,čak sam sredio da bude 10 kn jeftinija jer sam i kolegu sa foruma spomenuo pa smo oboje dobili 10 kn popusta.Kolega Lord  uglavnom ovo će mi biti dobra zamjena dok optika ne dođe,znači tamo 2029.godine 

14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Sjajno. Jedina je mana da ako se počne šarati, prijeći kod drugog, pa se vratiti... Onda se opet mora kupiti njihov router. Da to izbace, gdje bi im bio kraj.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
funny games kaže...
Ord Mantel kaže...

Kako sam rekao, postojećim korisnicima Flatbox usluge ona ostaje do kraja ugovorne obaveze, a kada ona istekne i budu potpisivali novu, dobit će tarifu koja tada bude aktualna.

 

Njihovo službeno objašnjenje:

"Nije moguće produljiti ugovor (ili ugovoriti novi) na starijim paketima koji više nisu dostupni za aktivaciju."

 Ja nemam ugovornu obvezu ponavljam..i imam 1 TB internet prometa.Znači ja sam u dobitnoj poziciji :D

 

Ali većina nas koliko sam pratio kupila je ruter jednokratno bez ugovorne obveze dakle nama nema što isticati kad ugovorne obveze nemamo,

 prema tome oni mogu ukinuti tarifu promijeniti uvjete količine podataka i možemo se hebati i zajebali nas za usrani ruter , ja sam uzeo u 11 mj. i tad mi je koza u trgovini rekla da ne mogu 3 mj. raskinuti pretplatu e sad ne znam dali je to točno jer nigdje nisam našao taj podatak a sada je i nebitno jer je tri mj. prošlo .

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 19:36 (MUĆAK).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice