A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 566.079
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bunker kaže...

Zabbax21 , 5g će biti rješenje za sve vas/nas koji nemamo optiku. Mislim na pravi 5g kad zaživi, cca godina,dve...

5g mreža, 5g mobitel , doma hotspot, i to mi je čak elegantnije jer linija nije vezana uz fizičku lokaciju i sl ograničenja.

 Štima, ali će problem biti tarife. Dok to ne vidimo...

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Istina je da se smanji između 17-22h, prva slika je oko 6, a druga sad prije par minuta. Ali nije to, bar na mojoj lokaciji tako drastično.

 

EDIT;

Ali vjerujem da oni, koji imaju normaljno oko 30-ak Mbps, kad im se brzina spusti od 17-22h na 15-ak ili 10-ak Mbps, to je zaista sranje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 22:11 (ZdravacVZ).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Paprika , današnji 4g+ mobaći su vrlo dostupni, tako da nema razloga sumnjati da bu i 5g uređaji jeftinjak kada bu 5g standard sa godinu dve staža iza sebe...

U unlimited tarifi HT ( 229 kn mj ) ti je redmi 9 ( 4/64 ) 1 kn, a to je punokrvni 4g+ mobać sa pristojnim brzinama konekcija... Sad je bio Samsung s20 5g na ljutom popustu u HT, a u Tele2 je mi10 lite isto jeftinjak ( u tarifi za 169 kn ) a to su oba 5g telefoni.... Tele2 bu se riješio pokućnih pa možda napokon malo poprave mrežu... 😄

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
ZdravacVZ kaže...

Istina je da se smanji između 17-22h, prva slika je oko 6, a druga sad prije par minuta. Ali nije to, bar na mojoj lokaciji tako drastično.

 

EDIT;

Ali vjerujem da oni, koji imaju normaljno oko 30-ak Mbps, kad im se brzina spusti od 17-22h na 15-ak ili 10-ak Mbps, to je zaista sranje.

 

 

 hehe moraš i uračunati snijeg na krovu.....

14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Kad mi je riknuo ruter, drugi sam dobio poštom i zamjenio kartice, jednom sam nosio ruter da mi zamjene i dobio zamjenski i teta zamjenila karticu. Slao sam ruter na servis sa potrganom naljepnicom. Nikoga nije briga za nekakve naljepnice na ruteru, prestanite dramiti

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Diablo86 kaže...

Kad mi je riknuo ruter, drugi sam dobio poštom i zamjenio kartice, jednom sam nosio ruter da mi zamjene i dobio zamjenski i teta zamjenila karticu. Slao sam ruter na servis sa potrganom naljepnicom. Nikoga nije briga za nekakve naljepnice na ruteru, prestanite dramiti

 Upravo tako!

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bunker kaže...

Paprika , današnji 4g+ mobaći su vrlo dostupni, tako da nema razloga sumnjati da bu i 5g uređaji jeftinjak kada bu 5g standard sa godinu dve staža iza sebe...

U unlimited tarifi HT ( 229 kn mj ) ti je redmi 9 ( 4/64 ) 1 kn, a to je punokrvni 4g+ mobać sa pristojnim brzinama konekcija... Sad je bio Samsung s20 5g na ljutom popustu u HT, a u Tele2 je mi10 lite isto jeftinjak ( u tarifi za 169 kn ) a to su oba 5g telefoni.... Tele2 bu se riješio pokućnih pa možda napokon malo poprave mrežu... 😄

 Bunkeru, je, 4G+ mobiteli su dostupni, imam jednog i zadovoljan sam njime. Brzina mreže jako varira, ovisno broju korisnika u mom kvartu.

 

Da, bit će jeftinih kineskih 5G mobitela koliko hoćeš u 2021.

 

Svi se oni moraju natjecati za 3,5GHz, pa će to tek onda biti pravi 5G.

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

ZdravacVZ Koji router, dodatne antene mozda, reci vise. Kuzim ja da neko postize 200-300 mb/s al nek i kaze odma kolko mu treba love za takvu opremu. a ne da ljudi misle stavim si antene i neke sitnice i dobit cu isto super duper brzine. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 15:06 (Kurvenrojber).
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

ZdravacVZ Koji router, dodatne antene mozda, reci vise. Kuzim ja da neko postize 200-300 mb/s al nek i kaze odma kolko mu treba love za takvu opremu. a ne da ljudi misle stavim si antene i neke sitnice i dobit cu isto super duper brzine. 

 Piše vam na 26 stranici

 

Router - Huawei B818-263

Antene - Antenna P-56 UNICOM MIMO

LP
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

ZdravacVZ Koji router, dodatne antene mozda, reci vise. Kuzim ja da neko postize 200-300 mb/s al nek i kaze odma kolko mu treba love za takvu opremu. a ne da ljudi misle stavim si antene i neke sitnice i dobit cu isto super duper brzine. 

 evo kolega je post iznad napisao a ta sreća koštat će te cca 2000 kn

 

cca 200e ruter

480 kn antene

80 kn adaptori

150 kn stup za montažu ako nemaš

20ak kn tiple i šarafi

 

I opet to nije garancija da ćeš imati te brzine... možda hoćeš možda ne ima jako puno faktora...

#YOLO
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, tak kak iznad piše, B818 i P56 antene s tim da su antene na stalku od suncobrana na tavanu, nisam ih šarafio trajno negdje.

 

A eto, nekome uistino to je puno ulaganja, ali ja sam do flatboxa od A1 imao Simpa internet tjedan sa puno manjim brzinama, a plaćao sam 280 kn mjesečno.

 

Kako sam gore prethodno  i napisao, sve zavisi baš o mikrolokaciji, nema garancije, ali zato uvijek kažem da svatko prethodno izmjeri brzine na svim dostupnim frekcvencijama, prije kupovine opreme. 

Eto, ja sam imao sreću da sam relativno blizu DDavorina, te me je on sve odlično objasnio, rekao, savjetovao...

Tako sam i ja, kad sam prodavao B715 router otišao do Zagreba, dao dečku da si spoji, šalta frekvencije, isproba, bez obaveze kupovine. Tak bi trebalo biti normalno. A jbg, znam da nemamo svi sereće da su svima dostupne velike brzine. Tako ja zavidim onima sa optikom. Njihova najveća briga oko interneta je koji će si WAP kupiti  :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 15:24 (ZdravacVZ).
 
2 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Za 50% hrvatskih gradjana je spas samo 5G mreza, jer nam je opticka infrastruktura za kurac po selima koja nisu tik uz neke gradove! Ja npr neam ni jednog operatera da mi da net preko jebene zice, jer fale kablovi jbt. A znam da hrpa ljudi ima isti problem. 4G je u kurcu jer nema alternative izvan urbanih sredina i hrpa ljudi onda pohrli na razne pokucne tarife na mobilnoj mrezi. Sve u svemu uzasan potez jebenog Telemacha i United grupe, jer su zajebali ljude koji su morali prilikom raskida optlacivat uredjaje, zajebali su A1 (pre)velikim priljevom novih korisnika pa i njima vec mreza pati. Minirat sve tornjeve pa da da odma pocnu svi koji misle ozbiljno poslovat i nest ponudit jebenom korisniku predju na 5G. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

5G je jako jako jako daleko. Pogotovo u selima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
pqweasdyxc kaže...

5G je jako jako jako daleko. Pogotovo u selima. 

 Ja već u Osijeku i Đakovu imam 5g (HT) doduše ne kužim što je to dal je samo signal jer brzina je 120-130 mbps i neide preko u Osijeku a u Đakovu 50ak mbps a signal 5g - mjereno sa mi10t pro.

 

Valjda u prvom krugu puštaju samo signal sa brzinama 4g pa valjda kad potvrde da sve funkcionira kako treba će pustiti i brzine? nadam se :D

#YOLO
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Bas, a i do tih 5g baznih se mora dovuci optika. Tako da ako ju sad nemas nisu ti puno vece sanse ni da ces imati 5g ubrzo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

U HR je najbitnije rasteretit 4G mrezu. Ako se podjele svi korisnici mobilnih mreza na 2 mreze 4G-5G onda jasno svima moze rasti brzina. Nikome ne treba 200+ mb/s mada 4G i CAT6 ide +300mb/s vec sad. Zagusenost treba rjesit, 99,9% svi bi potpisali odmah da imaju stalno nekih 150-100mb/s tak da nema problema oko brzina. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
AdR03 kaže...
pqweasdyxc kaže...

5G je jako jako jako daleko. Pogotovo u selima. 

 Ja već u Osijeku i Đakovu imam 5g (HT) doduše ne kužim što je to dal je samo signal jer brzina je 120-130 mbps i neide preko u Osijeku a u Đakovu 50ak mbps a signal 5g - mjereno sa mi10t pro.

 

Valjda u prvom krugu puštaju samo signal sa brzinama 4g pa valjda kad potvrde da sve funkcionira kako treba će pustiti i brzine? nadam se :D

 Kao što je već dosta često napisano i ovdje i po drugim portalima, 5G u tih 14 gradova u kojima je prisutan koristi ISTU frekvenciju od 2100MHz kao i 4G i time ima ista ograničenja kao i 4G. Tako da ne mogu oni pustiti brzinu. Treba pričekati sredinu 2021. za javni natječaj za koncesiju na 3,5GHz, frekvenciju na kojoj će brzine biti veće, a kada će ta frekvencija ući u komercijalnu upotrebu (jesen? zima?) sam bog zna. Ti već imaš super duper turbo ultra mobitel, pa sada samo čekaj, jer drugo ne možeš ni napraviti.


P.S. Nisam iz Osijeka, pa ne znam što je sve HAKOM dopustio HT-u i A1 ili kome već da testiraju tamo PRIJE no što su pustili ovaj 4G/5G u drugim gradovima.

 

"In quick summary, the bands work as follows in the real world. One low band (600-700MHz) tower can cover hundreds of square miles with 5G service that ranges in speed from 30 to 250 megabits per second (Mbps). A mid band (2.5/3.5GHz) tower covers a several-mile radius with 5G that currently ranges from 100 to 900Mbps. Lastly, a high band (millimeter wave/24-39GHz) tower covers a one-mile or lower radius while delivering roughly 1-3Gbps speeds. Each of these tiers will improve in performance over time."

The definitive guide to 5G low, mid, and high band speeds | VentureBeat
 

 

i ovo

 

5G spectrum bands explained — low, mid and high band | Futurithmic by Nokia

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 15:51 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

 Sve u svemu uzasan potez jebenog Telemacha i United grupe,

 Vidjet ćemo što će ponuditi pod vlastitim brandom u 2021. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

@zelenapaprika A ti se nadas necem dobrome nakon ukidanja 800GB? Umjesto da se poboljsavaju i rade korake u buducnost oni odu 20 godina natrag. Ja ne ocekujem nist dobroga. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 16:48 (Kurvenrojber).
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

@zelenapaprika A ti se nadas necem dobrome nakon ukidanja 800GB? Umjesto da se poboljsavaju i rade korake u buducnost oni odu 20 godina natrag. Ja ne ocekujem nist dobroga. 

 I ja sam nekada bio ljut na telekome, a onda sam shvatio da će meni prije proći život nego što ću svojom ljutnjom išta postići. Pa godinama tražim najbolje za sebe svjestan da mi to ponekad uspije, a ponekad ne.

 

 

14 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel se može šta napraviti u vezi A1, ugovorili smo uslugu preko telefona za kabelski internet od 9. mjeseca 2020. za cijenu od 149kn mjesečno (30kn popusta za mozaik). 

 

Do sad mi je svaki račun iznosio 179kn i svaki put su rekli da će se sljedeći mjesec primijeniti popust i da će mi vratiti preplaćen iznos na istom računu.

 

Dokle više? Ovo ne može biti legalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dmanz kaže...

Jel se može šta napraviti u vezi A1, ugovorili smo uslugu preko telefona za kabelski internet od 9. mjeseca 2020. za cijenu od 149kn mjesečno (30kn popusta za mozaik). 

 

Do sad mi je svaki račun iznosio 179kn i svaki put su rekli da će se sljedeći mjesec primijeniti popust i da će mi vratiti preplaćen iznos na istom računu.

 

Dokle više? Ovo ne može biti legalno

 Kontaktiraj ih preko facea ili chata na njihovom portalu, rijesiti ce ti vrlo brzo

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
creat1n kaže...
dmanz kaže...

Jel se može šta napraviti u vezi A1, ugovorili smo uslugu preko telefona za kabelski internet od 9. mjeseca 2020. za cijenu od 149kn mjesečno (30kn popusta za mozaik). 

 

Do sad mi je svaki račun iznosio 179kn i svaki put su rekli da će se sljedeći mjesec primijeniti popust i da će mi vratiti preplaćen iznos na istom računu.

 

Dokle više? Ovo ne može biti legalno

 Kontaktiraj ih preko facea ili chata na njihovom portalu, rijesiti ce ti vrlo brzo

 Ma jesam, i preko facea i preko maila.. Uvijek vele isto, plati pa ćeš dobiti popust sljedeći put. I nikad nisam.

 

Isprike na offtopic, sad sam primijetio da je ovo tema od flatboxa

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dmanz kaže...
creat1n kaže...
dmanz kaže...

Jel se može šta napraviti u vezi A1, ugovorili smo uslugu preko telefona za kabelski internet od 9. mjeseca 2020. za cijenu od 149kn mjesečno (30kn popusta za mozaik). 

 

Do sad mi je svaki račun iznosio 179kn i svaki put su rekli da će se sljedeći mjesec primijeniti popust i da će mi vratiti preplaćen iznos na istom računu.

 

Dokle više? Ovo ne može biti legalno

 Kontaktiraj ih preko facea ili chata na njihovom portalu, rijesiti ce ti vrlo brzo

 Ma jesam, i preko facea i preko maila.. Uvijek vele isto, plati pa ćeš dobiti popust sljedeći put. I nikad nisam.

 

Isprike na offtopic, sad sam primijetio da je ovo tema od flatboxa

 Ništa Face ništa chatbox. Piši e-mailom ili običnim pismom i šalji preporučeno s povratnicom. Kada je u pitanju novac i stavke ugovora, ne bih ništa radio kanalima za koje ne postoji trag da si nešto tražio ili ti nešto ni je omogućeno. 

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Uvijek snimim prepisku iz chata i poruke s facea da se nebi vadili na nesto

5 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Danas sam se nakon 2 mjeseca patnje i brzina od 1-3 Mbita pozdravio s Flatboxom. Jednostavno je preveliko zagušenje na mojem području i usluga je daleko od prihvatljive.

Ako netko želi kupiti router koji dolazi s Flatbox uslugom neka mi se javi.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Brijem da to "smece" tesko neko zeli kupit. Ja ga za 200kn ne mogu prodat. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Normalno da ga ne možeš prodati jer smo ga svi morali kupiti, kome je neispravan A1 ga je zamijenio free a toliko je loš da je bilo što drugo bolje kupiti nego to.

14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Na što se podrazumijeva da je neispravan, da li ovo zblesiranje oko wifi mreže spada pod to. Ili je to tako na svim ZTE 286 uređajima, kao neki bug u fw.
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Ne znam, ja sam ga promptno zamijenio sa Mikrotikom, te igračke jedva drže dva mobitela, zato i ima ograničenje od koliko, max 6 wifi uređaja?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice