Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.655
|
čitano: 2.719.363
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Neki zvučnici su osjetljiviji na smještaj u prostoru od drugih. Zašto je to tako, ne znam i nisam previše istraživao. Recimo, MA Silver 100 sam stalno premještao i tražio najbolju moguću poziciju. Sadašnji Fyne Audio 302i, kako sam ih prvi put postavio, tako i stoje, bez potrebe da se igram s pozicijom zvučnika. Odmah sam dobio fokus, dobru separaciju i dobar stage. Mogao bih navesti još neke primjere ali ovi su mi najsvježiji u sjećanju... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2024 7:40 (Sil).
 
3 0 hvala 0
7 tjedana
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kad smo već kod zvučnika, vjerujem da ste se svi poigrali sa njihovim smještajem u sobi.

 

Ja ih trenutno imam međusobno razmaknute 227 cm, od stražnjeg zida su 124 cm (prednji brid kabineta).
Razmak od bočnih zidova nije simetričan; s lijeve strane je nekoliko metara, a s desne je 115 cm od zida.

Slušno mjesto je cca 3m od prednjeg brida kabineta.

 

Možda se još poigram i sa većim međusobnim razmakom za 5-10 cm.
Mislim da bi zvučna slika mogla biti koherentna sve do 2,5 m međusobnog razmaka zvučnika.

 

Naravno, bolji rezultat će biti kada Tv stavim na zid, stavim nisku dugu policu, a iznad nje na zid min. 1 QRD difuzor.

 Vjerujem da bi ti međusobni razmak mogao biti i veći od 2,5m, ali bi onda morao napraviti određeni toe-in. Po slici mi se čini da ti sada nije potreban pa ga i nemaš. Veći međusobni razmak uglavnom zahtijeva toe-in.

7 tjedana
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, ali ako želiš baš prave, velike horne, one ne mogu izgledati bitno drugačije nego što im dopušta njihova konstrukcija.

 

Mogle bi se možda nekako uklopiti u velike sobe (za što su i namijenjene).

Da imam takvu sobu (i lovu za prave horne), mislim da bi mogao s time živjeti.
Naravno, ako i kvaliteta zvuka slijedi cijenu koja ide uz to.
Da je izgled ekstavagantan, jeste.  

 

I kod drugih ustroja ima "ružnih" zvučnika (druga slika).

Ružno/lijepo naravno stvar je osobnog ukusa, ali ako je nešto meni ružno onda ga ne može spasiti ne znam kakva hi-end prezentacija zvuka. Ta dva zvučnika, te dvije nakaze koje si objavio, ma znaš šta... da mi ih netko poklanja posla bi ga u ... 

7 tjedana
offline
Vaš audio kutak

Meni mogu odmah pokloniti. Bitan mi je zvuk.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 tjedana
offline
Re: Vaš audio kutak

Sve okay... sto ljudi sto čudi.

13 godina
offline
Vaš audio kutak

Naravno da je zvuk bitan..ali postoji podosta zvučnika koji uz dobar zvuk i odlično izgledaju i nadopunjuju interijer stana,blagavaone,slušaone...!Mislim ne moraju sad bit teški ljepotani ali klasičan zvučnik sa dobrim finišom je više nego dovoljan a ne kerefeke radit i prelazit granice zdravog razuma i ukusa!

Ali opet netkome su i horne ljepe i zasigurno mogu vrlo uvjerljivo svirat..Avantgarde zvučnici su dosta cijenjeni a i početna cijena govori da je to neka druga liga hifia..

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2024 20:35 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 tjedana
offline
Re: Vaš audio kutak

Ako ti je slušaona u dnevnoj sobi di ti je namještaj, tv... di ti borave članovi obitelji, di primaš goste, a takve su nam manje više sve naše prostorije onda mi je logično da uz zvučne karakteristike gledaš i onu estetsku jer bi hifi komponente trebale biti i ukras takve prostorije. Pa kad za istu tu prostoriju ideš kupiti luster, tepih, fotelju... i tu gledaš estetiku. 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Naravno i sam spadam u taj segment..ugodno s korisnim spojit,nema slađe!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 tjedana
offline
Vaš audio kutak

@volegradele

 

Koji ti je ono Harman/Kardon i kako se pokazao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sjajan sistem! Birano uhom i očima. ;-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 9:37 (Sil).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
@tursound
AVR 255,to je jos serija u A/B klasi nakon tog su krenuli u D klasu,koristim ga za HT u kombinaciji sa Pathosom,DD i DTS rade perfektno drugo me i ne zanima,btw hifi pricu sam zapoceo sa Harman Kardon reciverom prije 20+ godina..jos imam prvi model H/K 230,radi i dan danas bez problema,prijatelju sam ga poklonio!
Tako da H/K mi ima i neku sentimetalnu vrijednost a i tad su pravili jedne od boljih AV recivera !
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 tjedana
offline
Vaš audio kutak

Ja imam AVR 360 i AVR 230. AVR 230 mi ima super zvuk u stereo modu.

Čuvam ih i povremeno koristim. U stvari, ja sam osoba koja ne voli prodavati, pokljanjati audiofilske uređaje, tak da ih imam hrpu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 tjedana
offline
Vaš audio kutak

Ovo si pogledajte i poslušajte.

 

A i cjeli njegov kanal.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 tjedana
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Naravno i sam spadam u taj segment..ugodno s korisnim spojit,nema slađe!

 Bogami... užitak za oči, a siguran sam i za uši. Bravo!

7 tjedana
offline
Vaš audio kutak

U ovom videu je objašnjeno kako kod izrade zvučnika utječe izbor materijala na zvuk sa primjerom samogradnje zvučnika.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice