sx125

poruka: 39
|
čitano: 19.142
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
zamjenske boje za sx125
Znaci zanima me naziv zamjenskih boja koje ODGOVARAJU na epson sx125 , hvala ;)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
sx125

odgovor ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
sx125

Graphic Jet T1281, T1282, T1283, T1284

 

Maxtec MX-E-T1281, MX-E-T1282, MX-E-T1283, MX-E-T1284

 

Jettec E128B, E128C, E128M, E128Y

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: sx125
uzeo sam u linksu Tinta za EPSON T1284, ORINK, yellow btw hvala :) sve radi 5
16 godina
offline
sx125

Orink je teško smeće. nadam se da ćeš puno printati inače ti ne gine začepljenje glave.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: sx125
Printam otprilike svakih 3,4 dana . Ali gotovo uvijek samo crnom bojom
13 godina
offline
sx125

Ja koristim orink stalno,a li konstantno me davi da nisu orginal tinte pa ih moram njenjati na 20% iskorištenosti. Hoće se poboljšati situacija ak uzmem neke od ovih proizvođača?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
sx125

Original tinta, kad se potroši, pisač spali chip na tinti i ona je... prazna

 

kod zamjenske se to ne radi i ti trošiš onaj dio postotka koj se ne može potrošiti u originalu i služi da se glava ne sasuši,

povučeš svu tintu iz spremnika, počne printati prazan papir, povuče zrak u sistem, staviš drugu zamjensku i problem

ostane isti (začepljenje glave)

 

kad s zamjenskom na 20% kaže da je adio..bacaš i kupuješ drugu.... jer zamjensku si platio manje a dobio više tinte..

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
sx125
Sta ako bude zacepljemje tinte mogu printer baciti u kantu ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: sx125
dinos3 kaže...
Sta ako bude zacepljemje tinte mogu printer baciti u kantu ?

probaš 1 čiščenje glave softverskim putem, ako ne uspije odneseš u Epson servis...ako uspiju očistit super, platiš uslugu servisa i printaj dalje, ako ne, printer u smeće

 

 

13 godina
offline
Re: sx125
ja na epson sx405 koristim maxwell (tako nest nez tocno) i ok su.
Ne mogu se nis sjetit!!!
16 godina
offline
Re: sx125
GeneralPag1997 kaže...
ja na epson sx405 koristim maxwell (tako nest nez tocno) i ok su.

SX405/410/415 ima drugačiju glavu od SX125, em je brži, em ima više dpi, em im više mlaznica..

 

 

12 godina
offline
Re: sx125
sta napraviti da se nedogodi zacepljenje glave ?
16 godina
offline
Re: sx125
dinos3 kaže...
sta napraviti da se nedogodi zacepljenje glave ?

printati i printati a ne ostavljati pisač 2-3-4 tjedna bez otiska ako su zamjenske unutra

 

12 godina
offline
sx125
otprilike svaka 4 dana printam , i najcesce u crnoj boji gotovo uvijek,..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: sx125
dinos3 kaže...
otprilike svaka 4 dana printam , i najcesce u crnoj boji gotovo uvijek,..

isprintaj i nešto teksta u boji i to je to...

14 godina
neaktivan
offline
sx125

Orink, svakih mjesec dana neki prc printnem, niš se ne začepljuje.

Bio je jedan period kad dosta dugo nisam printao i samo sam očistio "pljuckalice" i vozio dalje.

 

Da i crkne, ima novi u kauflandu za 300 kn.

 

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
sx125

Nije meni u stvar kod glava, nego printam crno bijeli text i usred printanja mi izbaci da ne prepoznaje magenta boju, samo odjednom. i onda kupi magentu i nakon 10 stranica mu kaže da cyan ne valja, da ju ne prepoznaje a printam samo crnom bojom..nemam ja 40ak kuna svaki put kad od poludi a cartrige 80% pun. Čak razmišljam da se vratim na svog 7 godina starog hp-a kojem su boja i crna 16 kuna zajedno a ne davi da ne korisitm orginal tintu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: sx125
ako ces printat crnom samo mislim da ti je bolje taj hp jer sad kod novijih ako nemas neku od 4 boje neces moc nis printat.
Ne mogu se nis sjetit!!!
12 godina
neaktivan
offline
sx125

blacko, prije dva dana sam uzeo u kauflandu sx 125 za 300kn -> 3godine garancije, ali pronaso sam unutra da pise ''Mark for China only''....sto nikako ne ulijeva povjerenje, vidim neki inzistiraju da se kupuju original tinte ili njemacke zamjenske, a jbt ja dobijem sa printerom odma kineske tinte (valjda original) i ko je tu lud, bar mi nemogu maknut garanciju zbog koristenja kineskih tinti ;) !!

 

.....prvo printao text i sve super, scan super i kopirka, al kad sam pokusao slike printat izlaze mi pretamne slike!!!!!

uvijek forsira ili plavu ili crnu uglavnom uvijek su pretamne slike, fali svjetline i osuncanosti na njima!!!!!!!

 

sve pocistio iako nije trebalo, svi testovi svaki puta savrseni,

sve boje kao takve super isprinta (npr text u bojama), ali fotografije (znaci gdje ima kombinacija boja) uvijek zatamni!!!

 

neznam do cega je, sve pregledo i pocinjem zaliti tih 300kn koje sam dao kauflandu......uzeo ga zbog mogucnosti scana i kopirke, ali izgleda da mi je stari hp daleko bolji!!

 

e sad postoji mogucnost rucnog ugađanja boja na slici kao i kontrasta itd, ali nebi smjelo biti do toga, vec po defaultu bi trebao isprintati sliku kakva je!?!

 

što vi mislite, jeli problem u printeru (da zamjenim za drugi), jeli problem u modelu epson sx 125 (losiji od hp-a) ili treba podesavati postavke za svaku fotografiju??

 

P.S.- nije do monitora jer na hp-u deskjet 5150 mi printa daleko vjerodostojnije i ljepse iste te fotografije!! jeli stvar u tome da je ovaj hp toliko kvalitetniji od ovog epsona ili...??

 

 

Unaprijed hvala na pokusaju pomoci....

 

One more thing, nakon 15-20 listova (fotografija jer sam pokusavao dokuciti u cem je problem) tinte su skoro prazne, nadam se da je to zato jer je prvo punjenje pa dio ode odma na pocetku, jer ako ovako nastavi ovo guta ko ludo!!!! a mozda su mi uvalili i polu prazne tinte posto idu gratis uz printer :P !?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2011 3:27 (svmw).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: sx125
to ti je do tih tinti. obicno uz printer dodju skoro prazne tinte dovoljno za 20ak listova
AMD u <3 Intel u 8===3
15 godina
offline
sx125

Pokusaj sa metodom ciscenja sa tekucinom za pranje stakala (Windex): http://inksupply.helpserve.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=9

 

Meni je odstopalo glavu Pixme i4000

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: sx125
svmw kaže...

blacko, prije dva dana sam uzeo u kauflandu sx 125 za 300kn -> 3godine garancije, ali pronaso sam unutra da pise ''Mark for China only''....sto nikako ne ulijeva povjerenje, vidim neki inzistiraju da se kupuju original tinte ili njemacke zamjenske, a jbt ja dobijem sa printerom odma kineske tinte (valjda original) i ko je tu lud, bar mi nemogu maknut garanciju zbog koristenja kineskih tinti ;) !!

 

.....prvo printao text i sve super, scan super i kopirka, al kad sam pokusao slike printat izlaze mi pretamne slike!!!!!

uvijek forsira ili plavu ili crnu uglavnom uvijek su pretamne slike, fali svjetline i osuncanosti na njima!!!!!!!

 

sve pocistio iako nije trebalo, svi testovi svaki puta savrseni,

sve boje kao takve super isprinta (npr text u bojama), ali fotografije (znaci gdje ima kombinacija boja) uvijek zatamni!!!

 

neznam do cega je, sve pregledo i pocinjem zaliti tih 300kn koje sam dao kauflandu......uzeo ga zbog mogucnosti scana i kopirke, ali izgleda da mi je stari hp daleko bolji!!

 

e sad postoji mogucnost rucnog ugađanja boja na slici kao i kontrasta itd, ali nebi smjelo biti do toga, vec po defaultu bi trebao isprintati sliku kakva je!?!

 

što vi mislite, jeli problem u printeru (da zamjenim za drugi), jeli problem u modelu epson sx 125 (losiji od hp-a) ili treba podesavati postavke za svaku fotografiju??

 

P.S.- nije do monitora jer na hp-u deskjet 5150 mi printa daleko vjerodostojnije i ljepse iste te fotografije!! jeli stvar u tome da je ovaj hp toliko kvalitetniji od ovog epsona ili...??

 

 

Unaprijed hvala na pokusaju pomoci....

 

One more thing, nakon 15-20 listova (fotografija jer sam pokusavao dokuciti u cem je problem) tinte su skoro prazne, nadam se da je to zato jer je prvo punjenje pa dio ode odma na pocetku, jer ako ovako nastavi ovo guta ko ludo!!!! a mozda su mi uvalili i polu prazne tinte posto idu gratis uz printer :P !?!

1. Što se ne proizvodi u kini? Osim toga etiketa je bar-code samo za kinesko tržište to što si pročitao "Mark for China only". Printer kao takav dolazi iz Filipina.

2. Za ispis bilo kakvih fotografija treba kalibracija boja, ono što je na ekranu nije identično kao na printeru.

3. Kupio si multifunkcijski printer kojem primarna namjena nije ispis fotografija (on to može ali ne očekuj čuda), niti je to foto printer

4. Po defaultu nikad ne izgelda isto, npr fotografija uslikana Canon EOS-om ne izgleda isto na Apple Cinemadisplayu i Acerovom TN panelu, osim toga Epson SX125 i Epson SX515

    istu sliku neće ispisati jednako.

5. Kupio si Entry level printera, zašto očekuješ čuda od 300Kn? pa ti si kupio printer gdje se povremeno nešto isprinta, iskopira ili iskenira kakva slika ili dokument na računalo

6. Probaj ispisati isto to na entry level HPu (onog vremena) na modelima 3xxx pa javi usporedbu s 5150 :)

7. 15-20 listova fotografija, 100% popunjenosti boja = tinte se troše i troše to je apsolutno normalno. Ako ti se jeftino razvijaju fotografije => pravac foto studio

8. Na kutiji ti piše 185str s crnom i 215str s bojama = A4 papir 5% zacrnjenja i draft ispis po ISO standardu (realno u praksi mislim da ti može trajati cca 70 stranica)

9. Nitko ti nije uvalio poluprazne tinte, već su tinte malog kapaciteta, kolori 3,5mL i crna 5,9mL

 

Pozdrav

 

12 godina
neaktivan
offline
sx125

1. Ako je printer kinez nevidim onda razloga zasto nebi nabavljao i kineske tinte :P

2. O cem ti, mislis na kalibraciju boja monitora?? Rekoh ti da je sasvim u redu, u hp-u ih printa onakvima kakve su na monitoru!

3. Shvacam, ali slika bi trebala biti takva da se moze razabrati sta je na njoj a ne da izgleda ko da je printeru falilo zute boje pa je to nadoknadio sa plavom i crnom i otuda ta tamnoća kod svih fotografija, a i btw ako printeru osnovna zadaca nije printanje svega pa i fotografija onda neznam cega je, bolje bi ju nacrto nego sto ju on isprinta!

4. Bez daljnjega, ali hebes to ako default nije default, ako cu morat svaku sliku ulazit u postavke printanja i podesavat kontrast, svjetlinu, dodavat ekstra zute boje, itd

5. 300kn u 2011.godini bi trebalo biti kvalitetnije od 700kn 2000.godine, a epson iz 2000. mi je bolje printao fotografije!

6. Nemogu jer neam, postoji li koja stranica gdje mogu usporediti kvalitetu ispisa fotografija ovog hp-a i epsona?

7. Mislim da je potrosnja veca samo iz razloga jer je prvo punjenje!

8. Ne zamaram se time sto pise na kutiji!

9. Znam, smim se malo i zafrkavat :P

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: sx125

Dobro, to što ti kažeš da je kinez, zapravo nema veze s kineskim tintama i njihovim korištenjem.

Ali to sada nije ni bitno jer i s zamjenskim tintama printa dobro.

 

Jesi pri printanju odabrao opciju "best photo"?

Default ti je uvijek Text opcija upaljena i uvijek moraš konfigurirati zasebno za slike.

 

Kod mene nije bilo nikakvih problema pri printanju slika za one male okvire 10x15, dobra je bila kvaliteta, ali naravno uz opciju za printanje fotografija.

 

 

Kadir beneath Mo Moteh
12 godina
neaktivan
offline
Re: sx125

Ma jesam, al eto probati cu jos koji put kad nabavim nove tinte!

 

P.S. Zaboravio sam spomenuti jedan detalj, kupio sam ga u splitu i tamo odma isprobao (ubacio tinte i nest isprintao) da nebi morao vracati nazad printer reklamirat jer sam ga uzeo za hvar, prilikom puta zaboravio sam izvaditi tinte.....e sad, zanima me jeli mozda to razlog losem printanju slika??

Znam i sam da se to ne preporuca zbog isticanja tinte, ali kao sto rekoh svi testovi printera su uredni i sve boje fino printa (tekst u bojama), tako da mislim da ipak nebi trebao to biti razlog za lose printanje fotografija?!? Ili....

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2011 4:27 (svmw).
16 godina
offline
Re: sx125
svmw kaže...

Ma jesam, al eto probati cu jos koji put kad nabavim nove tinte!

 

P.S. Zaboravio sam spomenuti jedan detalj, kupio sam ga u splitu i tamo odma isprobao (ubacio tinte i nest isprintao) da nebi morao vracati nazad printer reklamirat jer sam ga uzeo za hvar, prilikom puta zaboravio sam izvaditi tinte.....e sad, zanima me jeli mozda to razlog losem printanju slika??

Znam i sam da se to ne preporuca zbog isticanja tinte, ali kao sto rekoh svi testovi printera su uredni i sve boje fino printa (tekst u bojama), tako da mislim da ipak nebi trebao to biti razlog za lose printanje fotografija?!? Ili....

Tinte se ne smiju vaditi van i ostavljati ga bez istih, to ti piše u jamstvenom listu. Gubiš garanciju onda.

12 godina
neaktivan
offline
sx125

Nesmije printer bit bez tinte???? Otkad to?

Sta onda prilikom transporta treba ostavit tinte unutra da se prelijevaju i cijede prilikom okretanja printera?!?

Mislim ok, to mi paše jer ih nisam ni vadio, ali to nema smisla....po meni prije se gubi garancija za ovo sto sam ja napravio...

I ajd mi reci kako ce tko znat sta sam ja radio sa printerom, sva sreca pa je u kauflandu toliko strucnjaka da ce odma istrazivat uzrok kvara,

uzela bi ga ova na ulazu, pogledala garanciju i dala mi novi!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
sx125

Otkrio sam jedna mali trik koji pali na svim Epsonima. Štos je u tome da se driveri na Win 7 ne instaliraju nega da se Winse pusti da sami prepoznaju printer. Više nema upozorenja o boji i sad mogu potrošiti boje do kraja.

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: sx125

pranja, spasavaj!!

Imam printer sx125, nakon potrosnje dobivenih originala, uzeo sam orinkove zamjenske, mijenjao redoslijedom kako su se trosile, crna, plava i zuta zamijenjene i super rade. Danas mi i magenta osla, stavim orinkovu i ne prepoznaje ju!!!! sto da radim?!!! Naso sam neke savijete na forumima da treba iskopcat usb kabel printer-komp kako nebi otkrio laznu tintu, te tek nakon instalacije tinte, spojiti ga na racunalo; no posto sam to tek naknadno probao vjerovatno mi taj savjet ne uspijeva jer je prethodno vec detektirao laznu tintu!

E sad, tvoj savjet mi se cini zanimljivim, preko control panela->add/remove programs sam mako sve drivere od printera, ponovo spojio printer i win se ponudio naci drivere preko neta, no odma nakon par sekundi mi javi da ih nemoze pronaci! Zbog cega to, odnosno kako ih je tebi pronasao??? Firewall mi je upaljen, Automatic updates iskljucen (zbog laznih win), dali mu nest od toga smeta?? Hvala svima na trudu i molim vas sto hitnije pomoc jer ce epsonac o zid :/

 

P.S. Zna li netko ocu li rjesiti problem kupnjom zamjenskih tinti marke graphic jet/maxtec/jettec koje je ziga naveo (umjesto ovih orinkovih) i gdje bi u splitu mogao pronaci takve tinte???

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice