Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.126.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Krtislav1 kaže...

Preporučujem

http://www.audiopro.hr/product.aspx?idPrim=16&idSec=105&idTer=0&idPro=4289

Slušalice za ovu cenu par excellence

Nisu za basshead-ove, ali ima odličan kvalitet zvuka

Zahtevaju pojačalo, ili dediciranu zvučnu karticu sa pojačalom (ja na primer koristim Xonar DG)

Zar to nije kopija Superlux-a HD681?

A vidi ovo, skoro duplo jeftinije.

Tolstoy is My Homeboy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
anarchyST kaže...
Krtislav1 kaže...

Preporučujem

http://www.audiopro.hr/product.aspx?idPrim=16&idSec=105&idTer=0&idPro=4289

Slušalice za ovu cenu par excellence

Nisu za basshead-ove, ali ima odličan kvalitet zvuka

Zahtevaju pojačalo, ili dediciranu zvučnu karticu sa pojačalom (ja na primer koristim Xonar DG)

Zar to nije kopija Superlux-a HD681?

A vidi ovo, skoro duplo jeftinije.

Hah, pa ti vidi, dobro da sam ih dobio za poklon.

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Krtislav1 kaže...

JA BIH SAMO DA NAPOMENEM SVIMA

 

Ovo što je čovek rekao da kada piše da nema razlike u kvaliteti kada je frekvencija na iznad 20000 Hz, to je potpuno netačno.

Frekvencija ne mora isključivo da znači da je to visina tonova, nego i koliko puta driver zavibrira. Razmišlajte to kao o antialiasing-u, što je veća frekvencija, to je bolji antialiasing. Prilikom izvođenja an 20-20000Hz, mogući su gubici pojedinih tonova zbog ne preciznosti i nesavršenosti, ali kada slušalice imaju veću frekvenciju, to označava da je manja mogućnost propuštanja tonova.

Frekvencija jest vibracija, a zvučnik je transduktor.
Ovo što pričaš o frekventnom rasponu je samo djelomično točno - ono što ti nedostaje jest koliki pad na rubnim frekvencijama postoji... jer nije isto (ponavljam se iz jednog drugog threada) imaš li slušalice 10 Hz - 22 kHz ±6 dB ili 20 Hz - 20 kHz ±1 dB. Prve imaju frekventni pad od 6 decibela na rubnim frekvencijama, što znači da "linearno"* mogu svirati od nekakvih 35 Hz pa do 19 kHz, a druge su od 20 Hz do 20 kHz maltene linearne, bez padova. No bez informacije o padu rubnog frekventnog odziva, ti bi odabrao one prve, jer imaju veći frekventni raspon.... zar ne? :) i tu biš pao na testu.

Sjedi i uči, i nemoj posjećivati hifističke forume jer su puni ljudi koji rupe u svojem neznanju popunjavaju proizvoljno izmišljenim glupostima. 
* da nadopunim, linearnost slušalica jest ono čemu se teži, to jest, da cijeli frekventni raspon odsviraju bez većih devijacija u cijelom frekventnom opsegu - da ne bude prejak ili preslab bas, srednji, visoki, naspram ostatka spektra.
No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2013 9:49 (Father_Dougal).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
Krtislav1 kaže...

JA BIH SAMO DA NAPOMENEM SVIMA

 

Ovo što je čovek rekao da kada piše da nema razlike u kvaliteti kada je frekvencija na iznad 20000 Hz, to je potpuno netačno.

Frekvencija ne mora isključivo da znači da je to visina tonova, nego i koliko puta driver zavibrira. Razmišlajte to kao o antialiasing-u, što je veća frekvencija, to je bolji antialiasing. Prilikom izvođenja an 20-20000Hz, mogući su gubici pojedinih tonova zbog ne preciznosti i nesavršenosti, ali kada slušalice imaju veću frekvenciju, to označava da je manja mogućnost propuštanja tonova.

Frekvencija jest vibracija, a zvučnik je transduktor.
Ovo što pričaš o frekventnom rasponu je samo djelomično točno - ono što ti nedostaje jest koliki pad na rubnim frekvencijama postoji... jer nije isto (ponavljam se iz jednog drugog threada) imaš li slušalice 10 Hz - 22 kHz ±6 dB ili 20 Hz - 20 kHz ±1 dB. Prve imaju frekventni pad od 6 decibela na rubnim frekvencijama, što znači da "linearno"* mogu svirati od nekakvih 35 Hz pa do 19 kHz, a druge su od 20 Hz do 20 kHz maltene linearne, bez padova. No bez informacije o padu rubnog frekventnog odziva, ti bi odabrao one prve, jer imaju veći frekventni raspon.... zar ne? :) i tu biš pao na testu.

Sjedi i uči, i nemoj posjećivati hifističke forume jer su puni ljudi koji rupe u svojem neznanju popunjavaju proizvoljno izmišljenim glupostima. 
* da nadopunim, linearnost slušalica jest ono čemu se teži, to jest, da cijeli frekventni raspon odsviraju bez većih devijacija u cijelom frekventnom opsegu - da ne bude prejak ili preslab bas, srednji, visoki, naspram ostatka spektra.

Jeste, ja se izvinjavam, zaboravio sam na taj deo, mora da sam s nečim pomešao.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
Frekvencija jest vibracija, a zvučnik je transduktor.
Ovo što pričaš o frekventnom rasponu je samo djelomično točno - ono što ti nedostaje jest koliki pad na rubnim frekvencijama postoji... jer nije isto (ponavljam se iz jednog drugog threada) imaš li slušalice 10 Hz - 22 kHz  ±6 dB ili 20 Hz - 20 kHz  ±1 dB. Prve imaju frekventni pad od 6 decibela na rubnim frekvencijama, što znači da "linearno"* mogu svirati od nekakvih 35 Hz pa do 19 kHz, a druge su od 20 Hz do 20 kHz maltene linearne, bez padova. No bez informacije o padu rubnog frekventnog odziva, ti bi odabrao one prve, jer imaju veći frekventni raspon.... zar ne? :) i tu biš pao na testu.

Sjedi i uči, i nemoj posjećivati hifističke forume jer su puni ljudi koji rupe u svojem neznanju popunjavaju proizvoljno izmišljenim glupostima. 
* da nadopunim, linearnost slušalica jest ono čemu se teži, to jest, da cijeli frekventni raspon odsviraju bez većih devijacija u cijelom frekventnom opsegu - da ne bude prejak ili preslab bas, srednji, visoki, naspram ostatka spektra.

  Pravo je cudo kako nisi spomenuo ABX testove  {#}

Nelinearnost ne znaci "pad na rubnim frekvencijama" mozda se rupa pojavila na srednjim frekvencijama a mozda na 1 kHz....

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Lazarus Long kaže...
* da nadopunim, linearnost slušalica jest ono čemu se teži, to jest, da cijeli frekventni raspon odsviraju bez većih devijacija u cijelom frekventnom opsegu - da ne bude prejak ili preslab bas, srednji, visoki, naspram ostatka spektra.

 

Nelinearnost ne znaci "pad na rubnim frekvencijama" mozda se rupa pojavila na srednjim frekvencijama a mozda na 1 kHz....

Ne znam zašto me korigiraš, pa napisao sam na što mislim... eto, čak sam ti i podcrtao... :)
Slušalice je skoro nemoguće ABX testirati, zato nisam spominjao ABX test. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2013 19:02 (Father_Dougal).
11 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može preporuka headseta do nekih 900kn, ako se neke baš isplate, potegnuo bi do 1k, ali to je onda konačno. Namjena bi bila 90% glazba, ostatak filmovi, igre ne.

Mic nije uvijet, ali bilo bi dobro je tu.

 

EDIT: ako je moguće, volio bih da slušalice imaju kvalitetan bas.

kuku lele
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 18:12 (Legiija).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Legiija kaže...

Može preporuka headseta do nekih 900kn, ako se neke baš isplate, potegnuo bi do 1k, ali to je onda konačno. Namjena bi bila 90% glazba, ostatak filmovi, igre ne.

Mic nije uvijet, ali bilo bi dobro je tu.

 

EDIT: ako je moguće, volio bih da slušalice imaju kvalitetan bas.

Čemu toliko?

Uzmi Superlux HD-669, manje od 300 kuna, a zvukom šišaju mnoge skuplje i razvikane modele.

Ako ti baš ne odgovaraju, lako ih frkneš i kupiš skuplje, samo što fakat nemam ideju koje... :)

 

EDIT: što znači kvalitetan bas? Da bude brz i precizan, ili bi htio da tutnji? Ako je ovo drugo, traži dalje... :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...

Čemu toliko?

Uzmi Superlux HD-669, manje od 300 kuna, a zvukom šišaju mnoge skuplje i razvikane modele.

Ako ti baš ne odgovaraju, lako ih frkneš i kupiš skuplje, samo što fakat nemam ideju koje... :)

 

EDIT: što znači kvalitetan bas? Da bude brz i precizan, ili bi htio da tutnji? Ako je ovo drugo, traži dalje... :)

Možeš nabacit link gdje ih kod nas ima kupit?

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pogledaj ovdi:

http://combo.hr/kategorija/studio-oprema/

 

Ja sam svoje HD668B narucio u njih, sve proslo uredno.

Tolstoy is My Homeboy
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 23:36 (anarchyST).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Imam već sluške, doduše za gaming su po deklaraciji, Sharkoon Rush, sasvim su solidne, ali bas i nije baš izražen. Volim onaj boomy bas, kao npr. što to imaju Logi zvučnici, samo tako nešto tražim kod slušalica.

Bio bi jako sretan ako bi se dalo pronaći i jeftinije od 900, samo kažem do kuda bi max išao da olakšam potragu.

 

Ne kužim se previše u sluške niti što gledati kad ih kupujem, pa eto pitam...

kuku lele
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Legiija kaže...

Imam već sluške, doduše za gaming su po deklaraciji, Sharkoon Rush, sasvim su solidne, ali bas i nije baš izražen. Volim onaj boomy bas, kao npr. što to imaju Logi zvučnici, samo tako nešto tražim kod slušalica.

Bio bi jako sretan ako bi se dalo pronaći i jeftinije od 900, samo kažem do kuda bi max išao da olakšam potragu.

 

Ne kužim se previše u sluške niti što gledati kad ih kupujem, pa eto pitam...

Sennheiser HD 202 II i HD 212 ti tutnje, pa poslušaj njih.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Legiija kaže...

Imam već sluške, doduše za gaming su po deklaraciji, Sharkoon Rush, sasvim su solidne, ali bas i nije baš izražen. Volim onaj boomy bas, kao npr. što to imaju Logi zvučnici, samo tako nešto tražim kod slušalica.

Bio bi jako sretan ako bi se dalo pronaći i jeftinije od 900, samo kažem do kuda bi max išao da olakšam potragu.

 

Ne kužim se previše u sluške niti što gledati kad ih kupujem, pa eto pitam...

Pogledaj si i Sony XBR seriju ako ima negdje.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
Legiija kaže...

Imam već sluške, doduše za gaming su po deklaraciji, Sharkoon Rush, sasvim su solidne, ali bas i nije baš izražen. Volim onaj boomy bas, kao npr. što to imaju Logi zvučnici, samo tako nešto tražim kod slušalica.

Bio bi jako sretan ako bi se dalo pronaći i jeftinije od 900, samo kažem do kuda bi max išao da olakšam potragu.

 

Ne kužim se previše u sluške niti što gledati kad ih kupujem, pa eto pitam...

Sennheiser HD 202 II i HD 212 ti tutnje, pa poslušaj njih.

 

AKG K404 također imaju jak bas, vidi kako ti izgledaju i pašu.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Vidim da nitko ne spominje ergonomiju sto je po meni vise vazno nego da ima masne i prljave basove. Lose izvedene slusalice mogu vas pritiskati tako nezgodno na ce vas usi boleti satima

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Lazarus Long kaže...

Vidim da nitko ne spominje ergonomiju sto je po meni vise vazno nego da ima masne i prljave basove. Lose izvedene slusalice mogu vas pritiskati tako nezgodno na ce vas usi boleti satima

 

Imam jedne koje su pritiskale jako prvih tjedan dana... sad su se "usvirale" :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Imam donekle limitiran budzet i trazim slusalice zatvorenog tipa, sa jacim bassom jer slusam electro / dance najvise od svega.

Moze koja preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Trebao bih sluške do nekih 150-200kn i da se mogu kupiti u Varaždinu. Briga me za bas i takve gluposti zato jer electro, cajke i ostalu ekipu ne slušam. Služile bi za gaming i glazbu. Od glazbe jazz, blues, sve vrse rocka (od nešto laganijeg do hard rocka), heavy metal i trash metal. Mislio sam uzeti neke jeftinije Sennheiser, ali u Varaždinu ih baš i nema (nema dućana uopće koji drži Sennheiser, AKG...) možda u Euromusicu nešto takvog tipa, ali sumnjam.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav ljudi, šta kažete na ove slušalice: http://www.ronis.hr/akg/639/slusalice-akg-k-520/k520/

WordPress ❤
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
OriginalEXE kaže...

Pozdrav ljudi, šta kažete na ove slušalice: http://www.ronis.hr/akg/639/slusalice-akg-k-520/k520/

Poz kolega. Meni se čine ok, akg je super proizvođač. Jedino se čini malen prostor za uši u slušalici, trebalo bi pogledati uživo. Ako se ne varam, za tu cijenu možeš naći solidnog sennheisera sa 2 god gare.

 

npr...

 

http://www.ronis.hr/sennheiser/191/slusalice-sennheiser-hd-429/HD-429/

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
metallic kaže...
OriginalEXE kaže...

Pozdrav ljudi, šta kažete na ove slušalice: http://www.ronis.hr/akg/639/slusalice-akg-k-520/k520/

Poz kolega. Meni se čine ok, akg je super proizvođač. Jedino se čini malen prostor za uši u slušalici, trebalo bi pogledati uživo. Ako se ne varam, za tu cijenu možeš naći solidnog sennheisera sa 2 god gare.

 

npr...

 

http://www.ronis.hr/sennheiser/191/slusalice-sennheiser-hd-429/HD-429/

Te preporučuješ radi dizajna ili radi kvalitete zvuka?

WordPress ❤
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

To nije bila baš preporuka, jer ih nisam osobno probao. Više onako za orijentaciju, slična cijena, duplo duža garancija, čini se i veći komfor. Sennheiser je kod određenih, "baznijih" modela vrlo cjenovno konkurentan. Posjedujem od njih hd203(profi/monitor linija) koštale su nešto preko 300kn, a dugo nisam čuo neke sa uvjerljivijim zvukom, a da nisu puno skuplje. Probao sam još nekoliko njihovih modela i stvarno su dobri.  Akg također vrhunski, ali kod tih mi se čine male slušalice. Ako sam nešto naučio, slušalice uz dobar zvuk trebaju imati pogođenu ergonomiju i udobnost da bi uživao u dužem slušanju.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor
Ja sam se nakon čitanja hrpe recenzija odlučio za Superlux HD330. Mogu reći da sam zasad jako zadovoljan... Možda da su trunku veće. Inače sve 5. Više utisaka nakon što ih detaljnije isprobam :)
Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Gerontius kaže...
Ja sam se nakon čitanja hrpe recenzija odlučio za Superlux HD330. Mogu reći da sam zasad jako zadovoljan... Možda da su trunku veće. Inače sve 5. Više utisaka nakon što ih detaljnije isprobam :)

Te slušalice imaju 150 oma. Sa čime ih ganjaš?

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
Gerontius kaže...
Ja sam se nakon čitanja hrpe recenzija odlučio za Superlux HD330. Mogu reći da sam zasad jako zadovoljan... Možda da su trunku veće. Inače sve 5. Više utisaka nakon što ih detaljnije isprobam :)

Te slušalice imaju 150 oma. Sa čime ih ganjaš?

 

Isprobano sa iPadom, Sandiska Sansa Clip +, Nokia Lumia 710, on board zvučna na Gigabyte EP35 DS3 i JamVox USB zvučna Bojao sam se da će zbog impendance samo JamVox biti dostatan da ih pogoni, sli odlično rade sa svim... Čak i sa malom Sansom (koja prima FLAC :)
Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

mene zanimaju male i udobne slusalice za mp3. imate kakvu preporuku.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Alfredo nr.2 kaže...

mene zanimaju male i udobne slusalice za mp3. imate kakvu preporuku.

Sennheiser PX100, Koss PortaPro.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ekipa, kako se creative audigy SE radit u kombinaciji s AKG K512 MK2.

Trenutno ih vozim s integrirane zvucne i odlicne su ali mi je receno da je ipak steta koristit integrirku za njih. 

Prijatelj mi duguje neke pare a ima tu zvucnu pa cu je dobit u subotu. Jel bi trebalo bit poboljsanja u kvaliteti?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može preporuka kakvih slušalica 400-450kn? Mislim da za te novce mogu imati malo veće zahtjeve pa bi htio da izoliraju zvuk iz vana jer kod mene bude ponekad jako glasno pa mi skoro sve kvari zvuk, kvalitetan zvuk, i da su jako udobne.

I neka izgledaju ljepo ali ako baš trebam birati između izgleda i kvalitete zvuka i izoliranja zvuka onda me izgled ne zanima toliko. Mikrofon mi NIJE vašan može i bez njega (mislim da je puno bolje imati mikrofon odvojeno od slušalica). I ovo što sjeda oko uga ne želim da je platneno jer mi skupljaju prašinu sa stola i nakon 3 mjeseca budu dosta prašnjave.

https://www.facebook.com/pages/Nemoj-dopustiti-da-ti-sru%C5%A1e-snove-jer-ti-nitko-nije-pomogao-da-ih-sagradi%C5%A1/161955973912145
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
athlon64 kaže...

Ekipa, kako se creative audigy SE radit u kombinaciji s AKG K512 MK2.

Trenutno ih vozim s integrirane zvucne i odlicne su ali mi je receno da je ipak steta koristit integrirku za njih. 

Prijatelj mi duguje neke pare a ima tu zvucnu pa cu je dobit u subotu. Jel bi trebalo bit poboljsanja u kvaliteti?

 

Mah, imao ju prije par mjeseci kratko vrijeme. Pojelo je vrijeme tu karticu. Ja nisam osjetio nikakav pomak, ni na zvučnicima ni na slušalicama.

77ari kaže...

Može preporuka kakvih slušalica 400-450kn? Mislim da za te novce mogu imati malo veće zahtjeve pa bi htio da izoliraju zvuk iz vana jer kod mene bude ponekad jako glasno pa mi skoro sve kvari zvuk, kvalitetan zvuk, i da su jako udobne.

I neka izgledaju ljepo ali ako baš trebam birati između izgleda i kvalitete zvuka i izoliranja zvuka onda me izgled ne zanima toliko. Mikrofon mi NIJE vašan može i bez njega (mislim da je puno bolje imati mikrofon odvojeno od slušalica). I ovo što sjeda oko uga ne želim da je platneno jer mi skupljaju prašinu sa stola i nakon 3 mjeseca budu dosta prašnjave.

 

Ako ti ne bi bio problem rastegnut se još malo, pa dat 500 kn za Creative Aurvana. Materijal koji sjeda na uho je skaj, zatvorenog su tipa i daju kvalitetan zvuk (prerušeni Denon). Ispunjaju sve tvoje zahtjeve. I po meni lijepo izgledaju.

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice