Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ma sve jasno pao je deal frend sredio neke popuste i to dvoumio se izmedu g213 i g413.
medutim ja ne gameam pa mi nije imalo smisla davati jos extra keša.

ova mi je cisto okej, nije preglasna nije ni tiha. ali sam zadovoljan mogu reci, osvjetljenje taman 
za tipkaranje u mraku. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 17:37 (bloodborne).
7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Dobio G513 u zamjenu za nepopravljivu G810 i mislim da će biti u redu :) Živcira me nedostatak posebnih media tipki, al valjda ću naučit živjet s tim :D Nadam se u budućnosti nekoj kombinaciji između G613 i G810, odnosno RGB samo za gravure, wireless, media tipke, elegancija. Vidjet ćemo jel će se želje ostvarit, al zasad če G513 služit  Hvala na pomoći!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ima li tko iskustva s narudzbama tipkovnica s aliexpressa? Planiram narucit durgod 87 tipkovnicu ( https://s.click.aliexpress.com/e/oKbbvlLS), ali s obzirom da tezi 800g i da ce bit relativno veci paket strahujem od carine. Ima li neki nacin za izbjec carinu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koju bežičnu 60% tipkovnicu uzet s Aliexpressa, trenutno su na akciji radi 11.11:

 

*bilokoji savjet, argument je dobrodošao kao i za odabir među tim kineskim switchevima

 

Edit: drugim riječima Outemu ili Gateron switchevi..?

0 Motospeed CK62
3 Anne Pro 2
0 nešto treće
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 19:20 (The_Fichek).
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Trenutno koristim gateron brown switcheve, a prije toga sam koristio mx brown i gateron mi se osobno vise svidaju. Imam osjecaj da na gateron brze tipkam i osjecaj je nekako bolji, a posto su obje tipkovnice od istog proizvodaca tj imaju iste key capse nije problem do njih vec bas do switcheva. Mozda je stvar sto cherry pri dnu putanje (nakon onog bumpa) stvaraju malo veci otpor.

Nisam neki fanatik za meh tipkovnice, ali ono malo sto sam citao je da su u krugovima ovih custom meh entuzijasta (ajmo ih tako nazvati) gateron dosta popularani. Za outemu znam da su najlosiji i najglasniji, njih primjerice stavljaju u ove jeftine ms tipkovnice.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Trenutno imam MX brown pa sam za koristenje s kreveta mislio promjenit na gateron red koji imaju isti actuation force, ali su linear. Gateron brown su navodno mrvu tezi za stisnut (55g act. force). Citam po netu da puno ljudi kaze da su gateron vise smooth jer se taj bump manje osjeti, nesto slicno tome sto ti pricas. MX brown i dalje slovi kao bolja specificno za pisanje, ali tipa za pisanje nekog rada ionako ne bih lezao, nego sjedio za kompom, ali za programiranje s kreveta hmm..

 

Nakon citanja s neta izgleda da je Anne Pro bolji odabir. Jedino mi je bed kaj moguce da cu placat PDV za nju, dok ne bih placao PDV za Motospeed CK62, ako je vjerovat ovome: https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718, iako nemam pojma smatra li se Aliexpress posiljka tamo nekog kineza: 

a) Besplatne pošiljke koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi, namijenjene osobnoj uporabi, vrijednosti do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti

ili b) Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti,odnosi se na komercijalne i nekomercijalne pošiljke, bez obzira na primatelja

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 20:41 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja imam Anne Pro sa Gateron brown. Idi sa gateron posto su jako slicni kao MX.

Ja kontam uzet Anne pro 2 sad kad je na popstu i onda se rijesit jedinice.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Narucio sam Anne Pro 2 sa Gateron Red. Imam mali osjecaj krivnje jer sam "bacio" 500kn (+100kn radi PDV-a), iako vec imam mehanicku tipk. i produzni usb kabel, ali ponekad se treba nagraditi u zivotu i naginjem tome da cim vise toga bude bezicno.. Lako prodam MX Brown, ako mi Anne Pro 2 bude puno bolja. Jedino kaj mi smeta kod sadasnje CM Masterkeys Pro M, osim sto nije bezicna, je sto su strelice malo preudaljene, programiranja radi. U gamingu mi je malo smetao taktilni bump, ali ne gejmam vec pol god, tako da mi svejedno za bump, tim vise sto generalno stiscem tipke do kraja. Taj taktilni bump mi je vise smisla imao kod MX Blue, tj. Kailh kopije koju sam imao na Razerovoj Blackwidow 2014 jer i osjetis i cujes kad pritisnes tipku, ali je preglasna bila.

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

Kupujem mehanicku tipkovnicu do nekih 600 kn (mogu se rastegnuti jos 100 kn ako treba), pa bih trebao preporuku posto sam do sad koristio samo membranske. Ne bih da se previse cuje i ako je moguce da ima HR layout sa velikim enterom. Unaprijed hvala.

 

EDIT:

Nasao sam ovu G512 SE za 530 kuna pa me zanima ima li nesto bolje u rangu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 13:22 (avira159).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel tko koristio te nove Logitechove GX BLUE switcheve, kakav im je taktilni i zvučni response?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja ne bih kupovao od tog branda, pogle na 1:23 sta radi malo stariji K551 model, a i opcenito dojmovi na internetu nisu neki:

 

Najbolje bi bilo da napises koje switcheve zelis, koji layout (HR ili ENG), full ili TKL ili 60% tipkovnicu i do kolko para si se spreman protegnut za kvalitetnu meh. tipk.

 

Puno brand tipkovnica ima ENG layout - nesto manji enter i nema čđščž obiljezenih znakova, ali se da softverski prebacit na HR u Windowsu ili shift+alt.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imaš u Elipsu ponešto povoljnije Reddragon tipkovnice tijekom ovog vikenda (crni vikend).

 

RD K579-RGB (265 kn)

RD K569-RGB (250 kn)

RD K552 (225 kn)

RD K552-RGB (303 kn)

RD K552W (225 kn)

RD K551-RGB (280 kn)

RD K551W (244 kn)

RD K557 (342 kn)

RD K580 (275 kn)

 

A evo i još nekih:

E-BLUE Mazer 729 (280 kn)

 

Logitech G413 (530 kn)

 

Dell Alienware AW568 (450 kn)

 

MS ELITE PRO (325 kn)

 

Koliko vidim po informacijama sa službenih stranica i raznih recenzija, svi RedDragon bi trebali imati Outemu blue switch, E-BLUE ima Kailh Blue, Logitech ima njihov Romer-G, Dell je s Kailh Brown, a MS ima optičke, no ne znam kojeg proizvođača.

 

Nemam iskustva s niti jednom, ali od RD mi se K580 i K579 čine kao najbolji jer imaju multimedijalne i dodatne G tipke koje dobro dođu. E-BLUE, Dell i MS imaju 1 god. jamstva, a RD i Logitech bi trebali imati 2 god., iako na određenim RD modelima nije navedeno.

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel ima itko koju od tih REDDRAGON i jel valjaju donekle?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Moze preporuka tipkovnice sa brown switchem? Po mogucnosti HR/UK layout ( https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71GwSGnlNtL.jpg ) . Nije bitno jel Cherry, Gateron...  

Voljdan sam ici do ~500kn, al' naravno sto manje to bolje. (Mozda da pricekam Black friday?)

 

 

I da ne pravim posebnu temu: 

Kako na US layout tipkovnici sa HR postavkama u Windowsu dobiti "<>"? Primjestio sam da njihov layout ima 2 dugacka Shifta, umjesto jednog kratko i jednog dugog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Desni alt + < >. Bez alta je to inace zarez i tocka.

9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Što uzeti do 1500kn? Ovaj put bih htio da je tiha ova blackwidow sa zelenim switchevima sto sada imam je preglasna...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 9:18 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
BeLLicus kaže...

Što uzeti do 1500kn? Ovaj put bih htio da je tiha ova blackwidow sa zelenim switchevima sto sada imam je preglasna...

Evo kolega, jel ti zanimljivo?

 

corsair+strafe+rgb+SILENT

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li nacina da saznam na koliko hz radi tipkovnica ? 

Moram li imati instaliran Logitechov software? Imam Logitech G413.

 

Na prošloj Sharkoon sam mogao birati usb pooling rate 125/500/1000hz ali samo nakon sto instraliram njihov software.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bik kaže...

Ima li nacina da saznam na koliko hz radi tipkovnica ? 

Moram li imati instaliran Logitechov software? Imam Logitech G413.

 

Na prošloj Sharkoon sam mogao birati usb pooling rate 125/500/1000hz ali samo nakon sto instraliram njihov software.

 Logitech miševi to imaju, za tipkovnice nisam siguran. Mislim da ne. Vjerojatno rade na najvišem stalno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Onda mogu obrisat "Logitechov G hub" bloatware bez grižnje savjesti? :D

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
bik kaže...

Onda mogu obrisat "Logitechov G hub" bloatware bez grižnje savjesti? :D

 Da.

 

Meni je nezamislivo bez njihovog softvera (koristim stariji LGS koji mi je odličan)

Al istina, ja imam 4 komada hardvers spojena s njima i mjenja mi opcije i mogućnosti ovisno koji program/igru pokrenem.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav

 

Trebala bih preporuku neke tipkovnice da je slim (sto vise to bolje) i da ima neko pozadinsko osvjetljenje.

 
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Došla Logitech G512 SE, da ovo su blue switvhevi, na prvu mi se sviđa osjećaj pisanja. Stvarno super akcija u Malla, G502+G512 za 830kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Oj,

 

Krepala mi Logitech G110 tipkovnica nakon dugo godina službe. :(

 

 

Trebao bih preporuku tipkovnice sa po mogućnosti hrvatskim layoutom ili naljepljenim hrvatskim slovima. Zatim trebam tiho tipkanje, koliko sam vidio meni bi trebao MX Brown ili gator brown? Trebam i palm rest, po mogućnosti koji nije plastika nego gumiran ili nešto. Cijena od 500 do 1200kn.

 

Hell, čak bih uzeo i onu membransku Microsoft Sculpt Ergonomic, ali mislim da se kvare dosta. Ne palim se više na gaming stvari, treba karpalni tunel čuvat, hebo život IT-ovca.

 

Ono što nikako ne podnosim je mali američki ENTER, to ne želim na svojoj tipkovnici kao ni inche, footove, milje i galone.

 


Još nešto. Vidim da ima hrpa tipkovnica sa UK/EU layoutom koje imaju normalni enter. Moja G110 je bila brijem UK layout sa naljepljenim hrvatskim slovima i to mi je bilo ok.

Pretpostavljam da sve radi super na tom layoutu kada se u OS-u prebaci tipkovnica na hrvatski layout ili sve bude nešto zbrčkano?

 

Hvala

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 23:36 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ako te ti ne smeta DE znakovlje, ovo ti jako moćan deal. Tiše od browna, ima sve feature na koje te G110 navikla. Ja sam isto prije dosta godina tako uzeo i još s nje tipkam, a ovaj DE mi prestao smetati nakon 3 dana.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ljudi,

 

naime u potrazi sam za sto jeftinijom mehanickom tipkovnicom, namjena bi bila i za gaming i za pisaranje.

gledao sam nesto tipa ms thunder pro, redragon k557 (trenutno akcija u instara), k552 (bez num dijela)

sto se tice numerickog dijela, nije mi bitan, vise me zanima da je zgodnija za tipkat, tj da je koliko je to moguce ergonomija oke. 

zasto zelim nesto sto jeftinije, pa htio bi uc u taj svijet bez da puno potrosim, vec ukoliko mi se svidi da onda uzmem neki stroj, a ako ne proslijedim ju mladem bratu da se zabavlja.

Edit: volio bih da ima HR layout, no ukoliko je neka druga bolja tad to ne stvara problem

 

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 23:16 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja je najtiša meh. tipkovnica?

(Po mogućnosti Logitech da mi se poveže s njihovim softverom)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Biras neku s MX brown ili red, dodaš o-rings ako ne dolaze tvornički i to je to. G513 npr.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo što kaže Randomfrankp (napomena: lik nije stručnjak):

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice