Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta izdvojena tema

poruka: 6.610
|
čitano: 852.652
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Bok ljudi,

kupujem novi headset jer mi stari Cloud 2 počinje rikavati. Budući da sam jako zadovoljan Cloudom, pretpostavljam da mi je najbolji izbor sada prijeći na Cloud Alpha, ali sam htio provjeriti je li mi možda promaknula neka bolja alternativa.

Važno mi je da budu udobne jer mi služe za rad i za zabavu pa ih imam na glavi po cijele dane. Uložio bih u slušalice do 1000 kn, ali protegnuo bih se i dalje ako se isplati. Osim Alpha gledao sam i Cloud Mix i Revolver, ali čini mi se da nisu vrijedne razlike u cijeni, a Orbit mi se sviđa, ali opet, imam osjećaj da bih dao tisuću kuna više za jako malu razliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Treba ti mikrofon?
Orbit je inače po pitanju zvuka drugi svijet, ali i po pitanju cijene. Ako je više sati dnevno za posao mislim da se ne isplati davati extra $.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Mikrofon mi treba povremeno, ali ne mora biti ništa posebno. Ovaj od clouda mi je više nego dobar, iako znam da su ga po reviewovima često pljuvali. Mogao bih uzeti i slušalice bez mikrofona ako postoji neka dobra alternativa.

Nije samo za posao, i za gejmanje je, ali kao što kažeš, mislim da nije vrijedno tih 1000 kn više. Zato i provjeravam ima li nešto što je cjenovno između, a da je bolje od Alphica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 12:21 (Domdom32).
6 godina

Moj savjet ti je da prvo provjeriš amazon po mišljenju korisnika pa onda dalje.Nije mi jasno ovo u zadnje vrijeme,odlaze mi HX ali sam jako zadovoljan,pa koliko je to staro?

12 godina

Preporučam ti Cloud Flight.

Jesi za Clouda nabavljao jastučiće, zaštitu i ostalu opremu?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina

pozdrav! moze prijedlog nekoliko wireless headset-ova, dar su pa da izaberem neke koje ne sklizu sa celave glave. cijena do 150 eura.. gledao sam ovaj hyperx nesto stinger, ali djeluju plasticno i skripavo.. dali je sve u tom price rangu takvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
ZGamer kaže...

Moj savjet ti je da prvo provjeriš amazon po mišljenju korisnika pa onda dalje.Nije mi jasno ovo u zadnje vrijeme,odlaze mi HX ali sam jako zadovoljan,pa koliko je to staro?

Ma sve ću ja to još dobro prostudirat, ali volim uvijek pitati ljude koji imaju više iskustva od mene. Što se mog Cloud II tiče, tek mi je sad počeo krčiti malo desni zvučnik nakon pet godina svakodnevnog korištenja. Još moram provjerit žice i eventualno ih zalemiti, ali sumnjam da je problem u žicama.

191x7 kaže...

Preporučam ti Cloud Flight.

Jesi za Clouda nabavljao jastučiće, zaštitu i ostalu opremu?

Imam opremu koja je dio paketa Cloud II, znači dongle i rezervne jastučiće. Ako imaš iskustva s Flightom, možeš mi reći kakve su kaj se čvrstoće tiče? Sviđa mi se što su wireless, ali vidim da ljudi zamjeraju što su dosta plastične u usporedbi s Cloud II/Alpha pa se bojim da ne bi pukle. Iako realno ja jako čuvam svoje stvari.

EDIT: Upravo sam otvorio slušalice da vidim mogu li riješiti problem, uklonio sam sve dlake koje sam mogao s drivera i dobro ih ispuhao i krčenje je nestalo :D Sva sreća da sam prije pogledao negdje 20 reviewova slušalica... Uglavnom, hvala na pomoći, čini se da će mi ove Cloudice držati još neko vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 19:41 (Domdom32).
12 godina
phnx kaže...

pozdrav! moze prijedlog nekoliko wireless headset-ova, dar su pa da izaberem neke koje ne sklizu sa celave glave. cijena do 150 eura.. gledao sam ovaj hyperx nesto stinger, ali djeluju plasticno i skripavo.. dali je sve u tom price rangu takvo?

Doslovno post iznad tvoga. Cloud Flight. Nemaš bolje za tu cijenu.

Domdom32 kaže...

Imam opremu koja je dio paketa Cloud II, znači dongle i rezervne jastučiće. 

EDIT: Upravo sam otvorio slušalice da vidim mogu li riješiti problem, uklonio sam sve dlake koje sam mogao s drivera i dobro ih ispuhao i krčenje je nestalo :D Sva sreća da sam prije pogledao negdje 20 reviewova slušalica... Uglavnom, hvala na pomoći, čini se da će mi ove Cloudice držati još neko vrijeme.

Ako ostaješ na tim Cloudicama, vrijeme je da ih digneš na slijedeći nivo.

Brainwavz HM5 earpadovi. Biraj velur ako hoćeš da čuješ vanjske zvukove i sebe kako pričaš, kožu (ili umjetnu kožu, pleather) ako hoćeš bolju izolaciju zvuka. Znatno bolja udobnost nego s tvorničkim jastučićima. Možeš probati i angled, dobri su, samo odluči dali želiš takvo što.

I nabavi si ovakvo nešto za headband: https://www.ebay.com/itm/Headband-Cushion-For-ATH-M50X-M30X-M40X-Protection-Headphone-Pads-Cover/323746936941?hash=item4b60d2386d:m:mYLJG0_bslcFs1ZhakWvN7g

I definitivno bolju zvučnu, najbolje neki USB AMP/DAC.

To ti je način za izvuči najviše iz Clouda.

6 godina

Super, hvala na info! Imaš neku preporuku što se pojačala/DAC-a tiče? Koliko bih otprilike trebao iskašljati za nešto OK?

12 godina
Domdom32 kaže...

Super, hvala na info! Imaš neku preporuku što se pojačala/DAC-a tiče? Koliko bih otprilike trebao iskašljati za nešto OK?

Ja koristim Asus Xonar U5 eksterni USB AMP/DAC s mogućnostima zvučne kartice. Relativno sam zadovoljan.

Prije sam s Cloudom koristio Asus Xonar DG zvučnu, no kako sam prešao na Ryzen ploče mi nemaju PCI pa sam prešao na eksternu zvučnu.

Uglavnom, ovo su dobra rješenja: https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/9v45wr/zguides_dac_amp_combos/

Od zvučnih kartica pak Asus PCI-E, Asus USB, Creative proizvodi itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice