Problem s USB-om

poruka: 9
|
čitano: 2.085
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB-om

Dobio sam u firmi neki USB sa 8 GB i danas kada sam probao stavit na njega fajl od 4.5 GB mi je rekao da nema mjesta! Na njemu nema ništa i u propertis piše da ima slobodno 8 GB. U ćem je kvaka?

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s USB-om

"Kvaka" je u formatu.

Formatiraj USB stick u NTFS ili exFAT.

KaeR
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB-om

Kako da to napravim? Kada odem na format samo mi piše FAT32.

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Problem s USB-om

Live ubuntu linux digni sa dvd, pokreni gparted, nanovo na stiku kreiraj msdos tablicu i onda kreiraj ntfs particiju  ...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s USB-om

Koji su Windowsi / OS u pitanju? Na USB stickovima te veličine morao bi biti ponuđen NTFS i exFAT kod formatiranja.

 

Pokušaj ovako: idi na start, upiši cmd (command prompt), zatim u prozoru koji se otvori utipkaj format x: /fs:ntfs i pritisni enter (pri tome x: zamijeni slovnom oznakom svog USB sticka - vidjet ćeš koja je u windows exploreru). Pazi dobro da ne odabereš krivo slovo (recimo neku particiju hard diska).

Naravno, formatiranjem se briše sve sa sticka, pa prije prebaci drugdje ako ima nekih podataka na njemu.

KaeR
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB-om

Išao sam ovo donjom metodom jer je jednostavnija. Izbacio mi je ovu poruku: NTFS file system is not supported on this device optimized for removal. To change the way this device is optimized, select the policies tab in the device property shet"

Tamo mogu samo skinut i stavit kvačicu sa "Enable write caching on the disk"

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s USB-om

I to je to. Write caching nema smisla na USB sticku. Kad to isključiš, trebao bi moći formatirati u NTFS.

KaeR
15 godina
offline
Re: Problem s USB-om
bruncek kaže...

.. NTFS file system ...

-formatiraj iz disk managera.

-neki flash diskovi dozvoljavaju samo FAT (njihov interni kontroler-firmware), ovisi koji OS koristiš ostali FSovi mogu ili ne moraju biti dostupni. Tad to možeš rješiti posebnim utilsima kao HP-usb-tools. Disk se može foramtirati i na nekon drugom PCju-uređaju ako tvoj OS nema mogućnost (ili nabaviš utils..)

-izlaskom Viste flash je mogao biti korišten kao RAM, ako je ta opcija aktivna, isključi.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 15:45 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s USB-om

Probao bez kvačice i opet javlja istu grešku.. Ja sam još na Xp-u pa možda zato hebe..

Skinuo HP USB Disk Storage Format Tool i riješio problem.. Hvala svima na pomoći!{#}

Neko mi je stavio drogu u heroin..
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 17:01 (bruncek).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice