Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.774
|
čitano: 787.577
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Printer - preporuke

bježi od xeroxa.. moj savjet..

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav... Imam printer HP DeskJet 2320.
Sad mene zanima jel moze printati kartonski papir tipa kao za pozivnice ili podsjetnice i kako?
Jel postoji u postavkama di se moze postaviti vrsta papira i brzina?
I dali ima veze ako je papir s jedne strane svjetli,a s druge strane hrapavi tj mat. Hvala na odg
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
trebam crno bijeli laserski printer-skener-kopirku. koji ima najbolji omjer dobiveno uloženo i jeftini toner?
Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Printer - preporuke
Nasao sam ovaj u trgovini blizu. Jel to ok?
https://www.brother.hr/printers/laser-printers/dcp-1610we#specifications

1100 kn. Toner 1000 strana zamjenski 120 kn, original 300 kn
Galaxy S10e
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Printer - preporuke
Čim ima zamjenski toner onda je dobar. Po kvaliteti su svi slični nema neke razlike ako naravno isto koštaju
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Uzeo sam ga. 1111 kn. Ima unutra toner od 700 stranica, ja to nebum potrosil za 2 godine. Jel moze toner stajati, tipa kupim rezervni pa nakon godinu ili vise dana zamijenim?
Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

budeš ga potrošio prije nego si misliš

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Hvala. Uzet cu drugi prije nove godine..

Razlika je u toneru npr kod hp dođe i novi bubanj, a kod ovog brothera samo boja. Bubanj ostaje stari. A kad ode bubanj, valjda ga ima za nabaviti ili se to ne isplati.
Na poslu imam 10 godina stari HP laserjet neki i fino printa, ali stavljen je original toner sa bubnjem.
Galaxy S10e
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 17:49 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav,
Ovako, nisam neki heavy user ali mi ipak treba printer za 20-50 stranica tjedno kako kad(djeca skola, meni i zeni za posao itd), malo sam sâm istrazivao i nekako mi se cijenom, jamstvom od 3 godine i cijenom do 2000kn(uz zaba karticu 10%popusta) najvise dojmio https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Pisa%C4%8Di-i-skeneri/Pisa%C4%8Di/Inkjet-pisa%C4%8Di/EPSON-multifunkcijski-pisa%C4%8D-Ecotank-L4260%2C-C11CJ63409/p/EK000403085

Ponajvise zbog jeftinih boja, i moguce kolicine tj. broj isprintanih papira po bocici, te jako bitan duplex.

E sad par pitanja za vas;

Da li u tom cjenovnom rangu ima neki bolji izbor hp smart tank, canon megatank?

Zena je zapela za printanje fotografija, kakav je moj izbor u tome tipa kvaliteta fotografija, da li bi neki drugi bio bolji izbor a da nije uredjaj namjenjen samo printanju fotografija nego 3u1 sken kopiranje printanje. Te vezano za ovo pitanje koliko je jednostavno/komplicirano isprintat fotografiju s mobitela? Takodjer bih zamolio za preporuku papira za fotografije


Koji kabel moram kupit za ovaj svoj izbor jer vidim da u kutiji dolazi samo kabel za napajanje al ne i za spajanje sa racunalom.

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Pozdrav,
Ovako, nisam neki heavy user ali mi ipak treba printer za 20-50 stranica tjedno kako kad(djeca skola, meni i zeni za posao itd), malo sam sâm istrazivao i nekako mi se cijenom, jamstvom od 3 godine i cijenom do 2000kn(uz zaba karticu 10%popusta) najvise dojmio https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Pisa%C4%8Di-i-skeneri/Pisa%C4%8Di/Inkjet-pisa%C4%8Di/EPSON-multifunkcijski-pisa%C4%8D-Ecotank-L4260%2C-C11CJ63409/p/EK000403085

Ponajvise zbog jeftinih boja, i moguce kolicine tj. broj isprintanih papira po bocici, te jako bitan duplex.

E sad par pitanja za vas;

Da li u tom cjenovnom rangu ima neki bolji izbor hp smart tank, canon megatank?

Zena je zapela za printanje fotografija, kakav je moj izbor u tome tipa kvaliteta fotografija, da li bi neki drugi bio bolji izbor a da nije uredjaj namjenjen samo printanju fotografija nego 3u1 sken kopiranje printanje. Te vezano za ovo pitanje koliko je jednostavno/komplicirano isprintat fotografiju s mobitela? Takodjer bih zamolio za preporuku papira za fotografije


Koji kabel moram kupit za ovaj svoj izbor jer vidim da u kutiji dolazi samo kabel za napajanje al ne i za spajanje sa racunalom.

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Ja sam ovaj kupio pred par mjeseci. https://www.links.hr/hr/printer-epson-ecotank-l1110-tintni-5-760-x-1-440-dpi-usb-100720080?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Mislim da je to ista tehnologija samo nema scaner i digitalni display. Sa scanerom su bili takvi slični modeli nekih 200-njak kuna skuplji. Tako da ne znam zašto ovaj toliko košta, valjda zbog tog displaya, ili noviji model. Ali izgleda mi sve bitno isto, iste ciss tinte.

 

Print bolje izgleda od canonovih injekt printera koje sam prije imao. Canon injekt printere ne bih preporučio, jer se kvare. Hp je ok.

 

 

 
1 0 hvala 1
7 godina
online
Re: Printer - preporuke
printeri sa 3 boje nisu namjenjeni baš za fotografije. Vidim da boje imaju samo 59 mlaznica. Za fotografije treba gledat one sa vise boja 5,6 koliko već. Oni imaju i više mlaznica i više boja zbog toga imaju vjerniji prikaz. Ali ako nisi zahtjevan prema fotografiji ili profi fotograf bit ce i to ok.
Kabel za printere je za sve isti. USB za printer
13 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Nadimak_forumaša kaže...
printeri sa 3 boje nisu namjenjeni baš za fotografije. Vidim da boje imaju samo 59 mlaznica. Za fotografije treba gledat one sa vise boja 5,6 koliko već. Oni imaju i više mlaznica i više boja zbog toga imaju vjerniji prikaz. Ali ako nisi zahtjevan prema fotografiji ili profi fotograf bit ce i to ok.
Kabel za printere je za sve isti. USB za printer

USB A-B

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
4 godine
offline
Re: Printer - preporuke
Ja sam nedavno kupio hp desk jet 2320. Ima skeniranje i kopiranje te printanje crno bjelo i kolor. Cijena nekih 350 - 400 kn. Toneri idu 2 svaki po 110 kn, tko ne želi puno potrošiti i ne treba mu puno idealan je.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Ma nisam ja za te fotografije nego zena zapela za to jer joj je problem izabrat 50 100 slika za izradit u datom trenutku i odnest izradit pa bi to ona iz udobnosti fotelje printala s moba, pa cemo vidit kako ce to ic, a kvaliteta vise manje nije toliko bitna.

Inace narucio sam si taj koji sam linkao, 29-og tek dolazi pa se javim povratno koliko sam zadovoljan.

Imao bih jos jedno pitanje, nije toliko bitno jer cu vidjeti koje su boje u paketu, jer negdje se spominju 101 a negdje 103 boje. Te prijedlog papira za foto printanje 10x15cm?
so we agree? i wont tell anyone if you dont.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 20:10 (qwxy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

pitanje jerbo sam vec jedno 15 godina van igre s printerima, dok sam ja to pratio, uzmes Epsona(ne sjecam se koji model), stavis one zamjenske vrece s bojom i udri :DD

 

Naiso sam na neki Canon Pixma mg5750 (rabljen naravno) za 200kn(sto meni naivcu djeluje povoljno), ima printer, ima Wifi, ima skener, ima fotokopirku..ma..kavu kuva..(ne treba meni sad neki s kojim cu evre i osobne printat, vec cisto ono za po kuci imat tu i tamo, mozda slika koja, dokument, racun itakdalje..)

E, sad, vec sam ja covek u godinama koji zna da nema djabe ni u stare babe, pa ako sam negdje proso jeftinije, platit cu to negdje drugdje..

 

Svaki savjet, iskustvo(di pripazit,sta se kvari , jel boja skuplja od Picassova uha) i to je blagonaklono dobrodoslo te se unaprijed zahvaljujem..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

 

to je odličan printer sa 5 tinti ... imao sam ga dok nije crkao nakon godinu i pol dana ... postoje zamjenske tinte ali možeš puniti i originalne spremnike

mislim da je set originalnih tinti oko 500 kn ...

 

pitanje je u kakvom je stanju ako je rabljen ... tj koliko još može izdržati dok se ne pojavi nekakav error code po čemu je Canon poznat

 

 

 

 

7 godina
online
Re: Printer - preporuke
ljudi obično prodaju printer jer ga ne koriste baš puno pa ga se žele riješiti. ako taj printer nije dugo radio onda postoji velika mogućnost da mu se neke mlaznice na boji začepile. ako je to slučaj onda je to skupo, komplicirano i najčešće neisplativo. zato prije kupnje isprintaj jedan list da vidiš kako radi
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Imali koji epson u rangu Epson L3160 za 1500kn?  Epson L3160 vise nije u ponudi pa bi uzeo nesto slicnih karakteristika do 1500kn ako ima, moze i vise al u tom slucaju budem pricekao  crni petak pa vidio budeli kakvi popust.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Belick1 kaže...

Imali koji epson u rangu Epson L3160 za 1500kn?  Epson L3160 vise nije u ponudi pa bi uzeo nesto slicnih karakteristika do 1500kn ako ima, moze i vise al u tom slucaju budem pricekao  crni petak pa vidio budeli kakvi popust.

 https://www.mall.hr/inkjet-printeri/epson-visenamjenski-ure-aj-ecotank-l3150

mislim da je razlika u tom malom ekranu...

10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Kakav je ovaj printer http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=18363 u odnosu na epson i canon modele slicne cijene?

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 8:35 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Printer - preporuke
Nema razlike u odnosu na canon i epson. Sve je to isto ako je i cijena tu negdje. Svi kopirijaju jednu od drugih kako mogućnosti tako i kvaliteta.
6 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
Belick1 kaže...

Imali koji epson u rangu Epson L3160 za 1500kn?  Epson L3160 vise nije u ponudi pa bi uzeo nesto slicnih karakteristika do 1500kn ako ima, moze i vise al u tom slucaju budem pricekao  crni petak pa vidio budeli kakvi popust.

 https://www.mall.hr/inkjet-printeri/epson-visenamjenski-ure-aj-ecotank-l3150

mislim da je razlika u tom malom ekranu...

Bježi od tih printera!

Ja sam u 9 mjesecu 2020. kupio L3151. U njemu original, njegova boja. Barem 1 mjesečno printam nešto u boji, samo crno nešto ćešće. Jučer probam, ne printa crvenu i plavu boju. Uopće ih ne uzima iz tanka! Znači, ili crni ili žuti ispis! Probao softversko čišćenje glave, čišćenje mlaznica, ništa nije uspjelo. Obzirom da je printer na produženom jamstvu do 2023, poslao mail na ALSO Croatia i na MR servis  (ovlašteni uvoznik i servis) i čekam odgovor.

Ukratko, printer je radio dok traje jamstvo!

Ponavljam, bježi od njih!

 

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Nemo nemo kaže...
BoTiA kaže...
Belick1 kaže...

Imali koji epson u rangu Epson L3160 za 1500kn?  Epson L3160 vise nije u ponudi pa bi uzeo nesto slicnih karakteristika do 1500kn ako ima, moze i vise al u tom slucaju budem pricekao  crni petak pa vidio budeli kakvi popust.

 https://www.mall.hr/inkjet-printeri/epson-visenamjenski-ure-aj-ecotank-l3150

mislim da je razlika u tom malom ekranu...

Bježi od tih printera!

Ja sam u 9 mjesecu 2020. kupio L3151. U njemu original, njegova boja. Barem 1 mjesečno printam nešto u boji, samo crno nešto ćešće. Jučer probam, ne printa crvenu i plavu boju. Uopće ih ne uzima iz tanka! Znači, ili crni ili žuti ispis! Probao softversko čišćenje glave, čišćenje mlaznica, ništa nije uspjelo. Obzirom da je printer na produženom jamstvu do 2023, poslao mail na ALSO Croatia i na MR servis  (ovlašteni uvoznik i servis) i čekam odgovor.

Ukratko, printer je radio dok traje jamstvo!

Ponavljam, bježi od njih!

 

moje iskustvo je totalno suprotno ... već tri i pol godine prošle ... printer radi sasvim uredno, super zadovoljan i svakom bi preporučio ovaj printer (Epson L3060 je kod mene, gomila papira ispisana do sada)

kao i kod svakog inkjeta, preporuka je isprintati nešto (boja +crna) jednom tjedno i ne isključivati printer da se mlaznice ne zaštopaju

također, povremeno provjeriti mlaznice i očistiti ako treba

 

Ako se printa malo i jako rijetko, tipa jednom mjesečno, onda je bolje uzeti neki jeftiniji printer kojem je glava na samoj tinti ... tako da se ista može zamijeniti skupa sa tintom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 23:12 (BoTiA).
10 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Ne printam cesto  moze 20 papira mjesecno kako sta zatriba al opet bi isprinato svaki tjedan dva  neku sliku da printer radi malo.. HP printer mi se cini ok dok sam za epson citao da se par ljudi zalilo al opet  im ih sto ih i hvale  dok za hp nisam opce naisao na nekog da ih ima tako da neznam kako su se pokazali..  Cijena mu je malo veca nego epsonu al eto s popustom dode nesto manje..

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 11:12 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Printer - preporuke
BoTiA kaže...
Nemo nemo kaže...
BoTiA kaže...
Belick1 kaže...

Imali koji epson u rangu Epson L3160 za 1500kn?  Epson L3160 vise nije u ponudi pa bi uzeo nesto slicnih karakteristika do 1500kn ako ima, moze i vise al u tom slucaju budem pricekao  crni petak pa vidio budeli kakvi popust.

 https://www.mall.hr/inkjet-printeri/epson-visenamjenski-ure-aj-ecotank-l3150

mislim da je razlika u tom malom ekranu...

Bježi od tih printera!

Ja sam u 9 mjesecu 2020. kupio L3151. U njemu original, njegova boja. Barem 1 mjesečno printam nešto u boji, samo crno nešto ćešće. Jučer probam, ne printa crvenu i plavu boju. Uopće ih ne uzima iz tanka! Znači, ili crni ili žuti ispis! Probao softversko čišćenje glave, čišćenje mlaznica, ništa nije uspjelo. Obzirom da je printer na produženom jamstvu do 2023, poslao mail na ALSO Croatia i na MR servis  (ovlašteni uvoznik i servis) i čekam odgovor.

Ukratko, printer je radio dok traje jamstvo!

Ponavljam, bježi od njih!

 

moje iskustvo je totalno suprotno ... već tri i pol godine prošle ... printer radi sasvim uredno, super zadovoljan i svakom bi preporučio ovaj printer (Epson L3060 je kod mene, gomila papira ispisana do sada)

kao i kod svakog inkjeta, preporuka je isprintati nešto (boja +crna) jednom tjedno i ne isključivati printer da se mlaznice ne zaštopaju

također, povremeno provjeriti mlaznice i očistiti ako treba

 

Ako se printa malo i jako rijetko, tipa jednom mjesečno, onda je bolje uzeti neki jeftiniji printer kojem je glava na samoj tinti ... tako da se ista može zamijeniti skupa sa tintom

 

 

 Kod "mog" printera me ljuti to što sam radio sve što si naveo! Nisam ga gasio, tjedan dana prije isprintao onu covid potvrdu u boji, da bi on jednostavno stao! Evo, danas printa samo žutu boju! Crni tekst kao da ga nema! Izlazi prazni papir! 

6 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Duje2 kaže...

Ne printam cesto  moze 20 papira mjesecno kako sta zatriba al opet bi isprinato svaki tjedan dva  neku sliku da printer radi malo.. HP printer mi se cini ok dok sam za epson citao da se par ljudi zalilo al opet  im ih sto ih i hvale  dok za hp nisam opce naisao na nekog da ih ima tako da neznam kako su se pokazali..  Cijena mu je malo veca nego epsonu al eto s popustom dode nesto manje..

 Ako baš trebaš printer u boji + skener, gledaj što jeftiniju origal boju i što dužu garanciju! Za samo crni ispis laserski printeri su najbolji jer nema tinte koja se suši, štopa mlaznice ... Ja imam povremeno potrebu za ispis u boji i za skeniranje. Ovog Epsona sam uzeo jer je bila akcija sa 3 godine garancije i dodatnom tintom u bočicama. U usporedbi sa HP, sve ti je to isto sr**e!

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Nemo nemo kaže...

 Kod "mog" printera me ljuti to što sam radio sve što si naveo! Nisam ga gasio, tjedan dana prije isprintao onu covid potvrdu u boji, da bi on jednostavno stao! Evo, danas printa samo žutu boju! Crni tekst kao da ga nema! Izlazi prazni papir! 

 a eto ... očito se dobro zaštopalo...

valjda ces imati sreće s garancijom, molim te javi povratno kako si prošao!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

I meni je canon otisao nakon 3 god koristenja s time da sam vec jednom minjao glavu  tako da izgleda da oni svi to rade da ne traje dugo,,, 

کτγℓع
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice