Headset za hardcore gaming

poruka: 129
|
čitano: 15.356
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
4mal kaže...
    ne radi ti link 

Meni radi oO


Sennheiser HD215.. 

The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
191x7 kaže...

Pa što ti onda nije jasno?

 

Probao sam dosta raznoraznih headseta, imam iskustva.

No ignoriraš što ti napišem do te mjere da izgleda kao da nisi ni pročitao što tko piše vać samo po svom dereš.

 

7.1 surround daje to što navodiš samo ako izvor (dakle igra, film, ...) ima najamnje 5.1 zvuk.

Ako je izvor stereo, nikakv pravi ni virtualni 7.1 od njega neće napraviti ni pravi ni virtualni 7.1.

Nema smisla da to pobijaš jer imam Dolby headphones Virtual Surround 7.1. i dobro znam što govorim.

 

Da bi imao virtualni 7.1 surround ne moraš imati USB headset, mislim da to kužiš.

Sve što treba je zvučna koja podržava neki oblik virtualnog 5.1/7.1 (Dolby headphone, THX true, Creative CMSS3D) i stereo slušalice/headset.

 

Za to što si naveo u zadnjem odlomku poptuno odgovara SteelSeries 5H v2 USB koji sam ti ranije preporučio.

Nema nekako tup zvuk kao Logitech headseti i ima vrlo velik frekvencijski raspon (16 Hz - 28.000 Hz naspram 20 Hz - 20.000 Hz).

 Konačno smo na istom tragu.

 

Većina današnjih igara, a i podosta starijih, ima oblik 5.1 surround. Igrao sam dosta toga na 5.1 zvučnicima.

 

Dakle zvučnu karticu nemam, kupnjom dobrog headseta dobijem potrebnu zvučnu za emulaciju 7.1 surrounda.  To je jedan od glavnih razloga zašto i kupujem gaming headset koji ima zvučnu karticu (na primjer steelseries 5hv2 usb). Dakle kupnjom jednog proizvoda rješavam problem zvuka.

 

Moje pitanje je koji od headseta ima najviše elemenata koji bi zadovoljili moje potrebe.

 

Konkretno, na recenzijama na internetu steelseriesov zvuk je ocijenjen lošije od logitechovog, koji pak kaska za razerovim charchariasom(koji je nekakvo mjerilo kategorije zvuka ovog segmenta tržišta)

Još je tu prisutan corsair, koji je u svim segmentima ok i creative labs tactics3D sigma koji ima mogućnost konfigurabilnosti zvučnih efekata te se time može dobiti superiorna zvučna konstrukcija. Borba je tu i Dolby headphones tehnologije i THX-a, gdje je jedina radikala razlika u konfigurabilnosti: THX nudi širok prostor , dolby nešto uži.

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Headset za hardcore gaming

hehe kao da si pogodio da slusam elektronsku mjuzu :) 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
4mal kaže...
191x7 kaže...

Pa što ti onda nije jasno?

 

Probao sam dosta raznoraznih headseta, imam iskustva.

No ignoriraš što ti napišem do te mjere da izgleda kao da nisi ni pročitao što tko piše vać samo po svom dereš.

 

7.1 surround daje to što navodiš samo ako izvor (dakle igra, film, ...) ima najamnje 5.1 zvuk.

Ako je izvor stereo, nikakv pravi ni virtualni 7.1 od njega neće napraviti ni pravi ni virtualni 7.1.

Nema smisla da to pobijaš jer imam Dolby headphones Virtual Surround 7.1. i dobro znam što govorim.

 

Da bi imao virtualni 7.1 surround ne moraš imati USB headset, mislim da to kužiš.

Sve što treba je zvučna koja podržava neki oblik virtualnog 5.1/7.1 (Dolby headphone, THX true, Creative CMSS3D) i stereo slušalice/headset.

 

Za to što si naveo u zadnjem odlomku poptuno odgovara SteelSeries 5H v2 USB koji sam ti ranije preporučio.

Nema nekako tup zvuk kao Logitech headseti i ima vrlo velik frekvencijski raspon (16 Hz - 28.000 Hz naspram 20 Hz - 20.000 Hz).

ja kad sam mu savjetovao http://www.sophoslab.hr/slusalice/155/sharkoon-x-tatic-digital-5-1-surround-gaming-headset/5603/ onda me odkanto , pa bolje imat real dolby nego virtual po meni kaj se tice gaminga :)

 "odkantao" sam te iz razloga jer je bolje imati jedan 50 mm zvučnik u slušali nego 3 ili 4 puno manja. "Real" 5.1 headsetovi me ne interesiraju iz razloga što puno bolju imerzivnost daje 7.1 surround.

 

Uz to u stereo modu daleko bolje rade 7.1 headseti od "real" headseta (upravo radi te nepotrebne količine zvučnika).

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 20:45 (Altruistic).
16 godina
offline
Re: Headset za hardcore gaming

Altruistic, pa cijelo vrijeme ti pokušavam reći da bi kupovinom zvučne za 250 i headseta za 350 Kn imao bolji zvuk nego kupovinom samog USB headseta za 600 Kn. I imao bi virtualni 7.1 zvuk koji radi i bolje nego na USB zvučnim karticama (kakve dobiješ u USB headsetu). Dakle kupnjom dva proizvoda (zvučna i headset) za cijenu samog USB headseta imao bi bolji zvuk, a pod boljim zvukom podrazumijeva se i bolji (prostorniji) virtualni 5.1/7.1.

 

Možeš li samo reći/objasniti zašto mora biti "jedan" proizvod umjesto dva koja bi u kombinaciji zvučala bolje a za istu cijenu koju košta taj "jedan"?

 

Prednost odvojene zvučne je što na nju možeš spojiti više različitih uređaja, a headset ne ovisi o njoj već ga možeš mijenjati (odnosno ako kupiš neki pa ti nije udoban, uzmeš drugi a i dalje ti ostaje 7.1 zvuk i sve ostalo).

 

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
191x7 kaže...

Altruistic, pa cijelo vrijeme ti pokušavam reći da bi kupovinom zvučne za 250 i headseta za 350 Kn imao bolji zvuk nego kupovinom samog USB headseta za 600 Kn. I imao bi virtualni 7.1 zvuk koji radi i bolje nego na USB zvučnim karticama (kakve dobiješ u USB headsetu). Dakle kupnjom dva proizvoda (zvučna i headset) za cijenu samog USB headseta imao bi bolji zvuk, a pod boljim zvukom podrazumijeva se i bolji (prostorniji) virtualni 5.1/7.1.

 

Možeš li samo reći/objasniti zašto mora biti "jedan" proizvod umjesto dva koja bi u kombinaciji zvučala bolje a za istu cijenu koju košta taj "jedan"?

 

Prednost odvojene zvučne je što na nju možeš spojiti više različitih uređaja, a headset ne ovisi o njoj već ga možeš mijenjati (odnosno ako kupiš neki pa ti nije udoban, uzmeš drugi a i dalje ti ostaje 7.1 zvuk i sve ostalo).

 

 S jedne strane radi custom coolinga vga nemam mjesta za zvučnu karticu, s druge strane headseti po toj cijeni nisu dovoljno komforni za namjenu za koju ih trebam. Posjedujem plantronics gamecom 367. Po revieowima koje sam pročitao (nekoliko desetaka) najudobnije rješenje su creative labs tactics3D sigma, međutim kod njih mi je veliki minus kabl koji ne izgleda odveć izdržljivo.

13 godina
neaktivan
offline
Headset za hardcore gaming

Budeš li ti toliko filozofirao oko tih "hardcore" gaming headset-ova nečeš na kraju niti jedan kupit jer ćeš u svakome naći nekakvu manu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
mudantos kaže...

Budeš li ti toliko filozofirao oko tih "hardcore" gaming headset-ova nečeš na kraju niti jedan kupit jer ćeš u svakome naći nekakvu manu.

 Svaki proizvod ima manu. Dovoljno je da je nekome ružan, preglomazan, nepotreban itd. 

 

Ono na čemu inzistiram prije svake kupnje jest dobro se raspitati i donjeti najbolju moguću odluku o konkretnom proizvodu koji kupujem.

Često puta se dešava da dolazim na prodajno mjesto daleko više informiran o proizvodu od samih prodavača.

 

Kroz ovu temu sam dosta inzistirao na nekim stvarima jer znam što tražim i zašto tražim upravo to, a ne nešto drugo - slično ili bolje.

 

Vrednujem preciznost i veliku pozornost pridajem detaljima.

 

Ono što pokušavam trenutno prikupiti je što više informacija iz prve ruke od vlasnika proizvoda koji me interesiraju. Mišljenja ljudi "sa strane" su također poželjna jer mi daju drugačiji uvid u moje nastojanje ka pronalasku proizvoda koji će me u svakom segmentu zadovoljiti. 

16 godina
offline
Headset za hardcore gaming

Mogu li znati koje su ti mane na Plantronics GameCom 367 koje sada imaš?

Nisam primjetio da se ljudi žale da su neudobne ili da ne pružaju dovoljno dobar zvuk...

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Headset za hardcore gaming

chekiraj coolmaster storm sirus

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Headset za hardcore gaming
4mal kaže...

chekiraj coolmaster storm sirus

To je pravi 5.1 headset. Nije USB i tih 5.1 nije virtualno.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
13 godina
neaktivan
offline
Headset za hardcore gaming

Senneheiser i ništa drugo ako hoćeš kvalitetu........ imao g35, i sve 5, ali sam se preporodio otkako sam uzeo pc350 xense

Um caruje, DOK SNAGA NE POPIZDI :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Headset za hardcore gaming

Razmišljao sam da i ja kupim bolje sluške.

Sada trebale bi biti malo šire oko ušiju jer imam naoćale pa me malo to ....;)

 

Do 400 kn bih išao dalje ne.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Headset za hardcore gaming

USB je i best buy za BUG 11 mj. 

16 godina
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Pr3dat0r kaže...

Senneheiser i ništa drugo ako hoćeš kvalitetu........ imao g35, i sve 5, ali sam se preporodio otkako sam uzeo pc350 xeinse

i meni je taj zapero za oko , ali jos uvijek malo pre

skup 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
191x7 kaže...

Mogu li znati koje su ti mane na Plantronics GameCom 367 koje sada imaš?

Nisam primjetio da se ljudi žale da su neudobne ili da ne pružaju dovoljno dobar zvuk...

 Imam ih gotovo 3 godine, prejak stisak slušalica; udobne da, ali ne za dugotrajnije nošenje (pogotovo kod maratonskog gaminga).

Visoki tonovi prenaglašeni, pojava piskutavog s, iako rješivo uz ekvalizator.

Za cijenu po kojoj se prodaju odličan izbor.

 

Udobnost mi je kod kupnje novoga headseta gotovo primarni cilj uz zvučnu kvalitetu.

 

Zanima me usporedba logitecha g35 i senheissera pc 350- zvuk, udobnost nakon dugotrajnog nošenja.

16 godina
offline
Re: Headset za hardcore gaming
16 godina
offline
Headset za hardcore gaming

  ove chekiraj 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Headset za hardcore gaming

Uzmi si siberiu v2, jedne od najboljih, ako ne i najbolje (je da ih je malo teze naci na nasem trzistu, ali ako zelis mozes)... Stereo, 5.1, 7.1, sve je to isti sranje i nema neke značajne razlike. Ja imam Logitech G930 i kad igram igrice uvjek je na stereo postavljeno jer se lakse orijentiram. :D

Visit Us @ KoDeX Clan www.kodex-team.eu
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 9:13 (Rasho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Headset za hardcore gaming

Roccat kulo Headset, 7.1 jel ih ima neko kakve su :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 23:50 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Headset za hardcore gaming

Kupuješ slušalice do 1200 kn i uopće gledaš "gaming" slušalice?? Ne mogu vjerovati...

Jedini razlog zbog kojeg postoje "gaming" i normalne slušalice, koje su kao za glazbu, je taj što ove "gaming" neće nikad recenzirati niti pogledati itko tko ozbiljnije shvaća zvuk pa se neće ozbiljnije ni testirati.

 

Ako nešto može perfektno odrađivati posao za studio monitoring ili za reproduciranje simfonija (naravno, lossless ili čak 192/24) i sličnih stvari koje slušaju ljudi koji mare za to zvuči li zvuk kako treba, onda sigurno može reproducirati i par mp3 eksplozija i sličnih efektića iz igara.

 

Isto kao i kod zvučnika, ako na njima piše da su za gaming ili za filmove, očito je stoga što proizvođač ne može obećati da će biti dovoljno dobri za glazbu.

 

Što se tiče tog virtualnog surrounda, kao što je, mislim, već netko rekao, bilo koja zvučna sa Dolby Headphone će odraditi taj posao jednako kao i gaming slušalice koje se time hvale, ako ne i bolje (koliko mi je poznato, neke imaju svoje izvedbe virtualnog surrounda koji je u pravilu lošiji od Dolbyjevog).

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Mirko935 kaže...

Kupuješ slušalice do 1200 kn i uopće gledaš "gaming" slušalice?? Ne mogu vjerovati...

Jedini razlog zbog kojeg postoje "gaming" i normalne slušalice, koje su kao za glazbu, je taj što ove "gaming" neće nikad recenzirati niti pogledati itko tko ozbiljnije shvaća zvuk pa se neće ozbiljnije ni testirati.

 

Ako nešto može perfektno odrađivati posao za studio monitoring ili za reproduciranje simfonija (naravno, lossless ili čak 192/24) i sličnih stvari koje slušaju ljudi koji mare za to zvuči li zvuk kako treba, onda sigurno može reproducirati i par mp3 eksplozija i sličnih efektića iz igara.

 

Isto kao i kod zvučnika, ako na njima piše da su za gaming ili za filmove, očito je stoga što proizvođač ne može obećati da će biti dovoljno dobri za glazbu.

 

Što se tiče tog virtualnog surrounda, kao što je, mislim, već netko rekao, bilo koja zvučna sa Dolby Headphone će odraditi taj posao jednako kao i gaming slušalice koje se time hvale, ako ne i bolje (koliko mi je poznato, neke imaju svoje izvedbe virtualnog surrounda koji je u pravilu lošiji od Dolbyjevog).

 

Gamerske slušalice imaju prenaglašene određene dijelove zvučne sheme koji daju drugačiji osijećaj pri gamingu( osijećaj imerzivnosti, pojačani zvuk eksplozija korištenjem  prenaglašenog bassa itd.)

 

Jedan or tehnologija paralelnih Dolbyevoj je THX TruStudio Pro. Razlika naspram Dolbyeve je u mogućnosti konfiguriranja setupa- THX nudi više opcija za razliku od Dolbya.

 

Želio bih da netko istestira studijske slušalice i gamerske sa uključenim 7.1 surroundom i popratnim efektima pa da izloži usporedbu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2012 16:10 (Altruistic).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Altruistic kaže...
Gamerske slušalice imaju prenaglašene određene dijelove zvučne sheme koji daju drugačiji osijećaj pri gamingu( osijećaj imerzivnosti, pojačani zvuk eksplozija korištenjem  prenaglašenog bassa itd.)

 

Jedan or tehnologija paralelnih Dolbyevoj je THX TruStudio Pro. Razlika naspram Dolbyeve je u mogućnosti konfiguriranja setupa- THX nudi više opcija za razliku od Dolbya.

 

Želio bih da netko istestira studijske slušalice i gamerske sa uključenim 7.1 surroundom i popratnim efektima pa da izloži usporedbu.

Sramota kakve su fore neki ljudi sposobni prodavati (ne mislim na tebe nego na onog tko je tebi prodao fore). Neki ljudi ulože život da bi smislili i napravili zvučnik (ili slušalice) sa što boljim, tj. ravnijim frekventnim odzivom da bi netko došao i rekao ti da je upravo nepravilan odziv (prenaglašen bas kojeg spominješ) dobra stvar. Drugi se trude godinama napraviti equalizer (razmisli što znači "equalize", evo definicija) da bi ga ljudi koristili za to da pojačaju bas 10 dB iznad ostatka zvučne slike i misle da su time nešto pametno napravili.

 

Dakle, sve, glazba, filmovi, igre, se radi tako da zvuči dobro na zvučniku koji ima ravan frekventni odziv. Na dobrom sustavu sve zvuči kako treba, na "sustavu za filmove" filmovi zvuče dobro, glazba ne, jer se u glazbi više očituju nepravilnosti i nedostaci. Na "sustavu za igre" dobro zvuče igre kod kojih ni ne znaš kako treba nešto zvučati niti te pretjerano briga jer je primarno igranje za razliku od slušanja glazbe kod kojeg je primarno, očito, jel, slušanje glazbe. Svaka nepravilnost u frekventnom odzivu je minus za zvučnik, ne plus. Štoviše, prenaglašen visok bas (vrlo česta stvar kod lošijih sustava) je najjeftiniji trik koji postoji koji ti daje dojam da nešto dobro svira, a zapravo se upravo time maskira i srednji frekventni raspon i duboki bas, što su područja koja je teško pravilno reproducirati i nijedan od takvih sustava to nije sposoban.

 

Pa ti biraj želiš li nešto što ima namjerno poremećen frekventni odziv ili želiš nešto kvalitetno na čemu možeš, ako ti je baš srcu drago, sam napraviti poremećaj nepravilnim korištenjem ranije spomenutog equalizera.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Mirko935 kaže...
Altruistic kaže...
Gamerske slušalice imaju prenaglašene određene dijelove zvučne sheme koji daju drugačiji osijećaj pri gamingu( osijećaj imerzivnosti, pojačani zvuk eksplozija korištenjem  prenaglašenog bassa itd.)

 

Jedan or tehnologija paralelnih Dolbyevoj je THX TruStudio Pro. Razlika naspram Dolbyeve je u mogućnosti konfiguriranja setupa- THX nudi više opcija za razliku od Dolbya.

 

Želio bih da netko istestira studijske slušalice i gamerske sa uključenim 7.1 surroundom i popratnim efektima pa da izloži usporedbu.

Sramota kakve su fore neki ljudi sposobni prodavati (ne mislim na tebe nego na onog tko je tebi prodao fore). Neki ljudi ulože život da bi smislili i napravili zvučnik (ili slušalice) sa što boljim, tj. ravnijim frekventnim odzivom da bi netko došao i rekao ti da je upravo nepravilan odziv (prenaglašen bas kojeg spominješ) dobra stvar. Drugi se trude godinama napraviti equalizer (razmisli što znači "equalize", evo definicija) da bi ga ljudi koristili za to da pojačaju bas 10 dB iznad ostatka zvučne slike i misle da su time nešto pametno napravili.

 

Dakle, sve, glazba, filmovi, igre, se radi tako da zvuči dobro na zvučniku koji ima ravan frekventni odziv. Na dobrom sustavu sve zvuči kako treba, na "sustavu za filmove" filmovi zvuče dobro, glazba ne, jer se u glazbi više očituju nepravilnosti i nedostaci. Na "sustavu za igre" dobro zvuče igre kod kojih ni ne znaš kako treba nešto zvučati niti te pretjerano briga jer je primarno igranje za razliku od slušanja glazbe kod kojeg je primarno, očito, jel, slušanje glazbe. Svaka nepravilnost u frekventnom odzivu je minus za zvučnik, ne plus. Štoviše, prenaglašen visok bas (vrlo česta stvar kod lošijih sustava) je najjeftiniji trik koji postoji koji ti daje dojam da nešto dobro svira, a zapravo se upravo time maskira i srednji frekventni raspon i duboki bas, što su područja koja je teško pravilno reproducirati i nijedan od takvih sustava to nije sposoban.

 

Pa ti biraj želiš li nešto što ima namjerno poremećen frekventni odziv ili želiš nešto kvalitetno na čemu možeš, ako ti je baš srcu drago, sam napraviti poremećaj nepravilnim korištenjem ranije spomenutog equalizera.

 Vratimo se na početak- tražim headset za gaming. Film i glazba potpadaju u sekundarnu upotrebu. Primarno želim podignuti razinu kvalitete gaming, posebno pojačati osjećaj da se zaista nalazim u ingame svijetu, osjećaj imerzivnosti. Komad audio opreme koji će mi to moći najbolje isporučiti je moja buduća kupnja.

 

Osobno smatram da su tražene postavke najizrazitije korištenjem headseta uz virtualni 7.1 surround. Gaming headseti imaju unaprijed prilagođenu zvučnu kulisu za sami gaming. Radi te činjenice oni za moje potrebe imaju prednost. Ponavljam: želio bio da netko istestira i usporedi gaming headset i studijski slušalice sa uključenim zvučnim postavkama za gaming(7.1 virtual surround, loudnes equalization...) pa da mi javi rezultate. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Mislio sam da se necu vise vratiti u ovu temu ali eto.

Kolega Mirko ti je sve fino rekao, a ti i dalje forsiraj na necemu jer ce to jelte..tebi pruziti bolju imerzivnost :/.
Ja cu samo nadodati da ces si najbolju imerzivnost pruziti osobnim 'ustelavanjem' slusalica jer nemoj zaboraviti..osoba koja je testirala i ugodavala doticne slusalice za 'gameing' nema istu zvucnu sliku odnosno sluh kao i ti.
The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
neaktivan
offline
Headset za hardcore gaming

Jel postoje slušalice, audiofilske, znači ne gamerske, sa surroundom, i tim glupostima, a da imaju ugrađen mic?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Sumnjam. Po mojm misljenju ne iz razloga sto mikrofon nema sto traziti kod slusanja muzike, no opet vjerovatno postoje neki proizvodaci koji pokusavaju progurati i taj 'trend'.
The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Zasto se svi (da tako kazem) bojite opcije sa odvojenim mikrofonom.

Evo ja osobno nemam bog zna kakve slusalice (cak su i poprilicno lose) ali imam odvojeni mikrofon. I sad ce se neki nasmijati kada kazem da je napravljen takoder od slusalice, one in-ear naravno. I to sam sproveo tako da sa zicu isprepleo oko kabla za napajanje od monitora tako da mi tik ispod ruba monitora visi ta mala slusalica odnosno mikrofon :)

Bez ikakvog muljanja i laganja masa ljudi me pitala kada komuniciram s njima preko skypa i pustim muziku da kakav to mikrofon imam jer je zvuk barem po njihovim standardima odlican. Cak je i jedna frendica usutkala cijeli group call da cuje pjesmu do kraja jer kaze da je zvuk pre dobar i da je isto kao da je slusala preko svog racunala. Ja osobno nemogu to potvrditi jer naravno ne mogu sam sebe nazvati :) ali eto, to je ono sto mi ljudi kazu.
The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Altruistic kaže...
 Vratimo se na početak- tražim headset za gaming. Film i glazba potpadaju u sekundarnu upotrebu. Primarno želim podignuti razinu kvalitete gaming, posebno pojačati osjećaj da se zaista nalazim u ingame svijetu, osjećaj imerzivnosti. Komad audio opreme koji će mi to moći najbolje isporučiti je moja buduća kupnja.

 

Osobno smatram da su tražene postavke najizrazitije korištenjem headseta uz virtualni 7.1 surround. Gaming headseti imaju unaprijed prilagođenu zvučnu kulisu za sami gaming. Radi te činjenice oni za moje potrebe imaju prednost. Ponavljam: želio bio da netko istestira i usporedi gaming headset i studijski slušalice sa uključenim zvučnim postavkama za gaming(7.1 virtual surround, loudnes equalization...) pa da mi javi rezultate. 

Zar ja pričam turski? Kako će ti slušalice s nepravilnim frekventnim odzivom dati bolji osjećaj imerzivnosti na koji si toliko zapeo?

Ako se zvuk radi tako da zvuči stvarno na sustavu s pravilnim frekventnim odzivom, na koju foru može stvarnije zvučati (tvojim rječnikom, davati bolji osjećaj imerzivnosti) na nečemu s nepravilnim odzivom? Dakle, netko u igri baci ručnu granatu, ti ju zbog prenaglašenog basa čuješ kao hebenu atomsku bombu, i to tebi daje bolji osjećaj imerzivnosti? (Sam ću sebi zaljepiti šamar ako iskoristim ovaj debilni izraz još jednom)

Kao i video, tj. slika, kako hoćeš. Hoće li ti stvarnije izgledati virtualni svijet na monitoru koji je profesionalno kalibriran ili će ti stvarnije izgledati sa prehladnim, prezasićenim itd. bojama?

 

Već smo ti deset puta rekli da si možeš kupiti zvučnu karticu i na njoj imati Dolby Headphone i slične forice, ima ih i za USB kad si rekao da ti zbog tvog "custom coolinga na grafičkoj" nisu slobodni PCI utori.

 

Loudness equalization? To je neka vrst kompresije, pretpostavljam? Ono, svi zvukovi su bliže po glasnoći uz to sranje? Da, tako će ti sigurno zvuk zvučati stvarnije. Zvukovi koji su u stvarnosti jedan od drugog glasniji za 70 dB su kad ih slušaš s tim govnom različiti za 7 dB i to tebi daje osjećaj stvarnosti? Genijalno.

 

Ako želiš surround, kupi si 5.1, 7.1, 7.2, 9.2, 11.2 zvučnike; koju već kombinaciju hoćeš. Ako želiš poštene slušalice, kupi Sennheiser, Denon, AKG, ili nešto drugo tog "kalibra". Samo njihovo ime i tradicija, iskustvo u stvaranju audio tehnike je kakva-takva garancija kvalitete, i ono najbitnije, za njih možeš otići na internet i naći ozbiljne reviewe od strane ljudi koji znaju što je akustika i što je pravilan zvuk, ponekad i uz plot frekventnog odziva i ostalo. Pravilan zvuk je ono što će ti sigurno dati veći osjećaj imerzivnosti (upravo si lijepim šamar) od prenaglašenog basa, virtualnih surround fora i (nešto što nisam mogao ni zamisliti da ćeš navesti kao plus) izjednačavanja glasnoće.

 

U filmu i u glazbi je tvoj osjećaj imerzivnosti jednako bitan kao i kod gaminga. Kod filma te redatelj, scenarist, tko već želi staviti u poziciju da pratiš priču kao da si na mjestu događaja onog na ekranu, u glazbi te želi staviti u poziciju nekoga tko je ispred izvođača koji izvodi glazbu. Kao što sam već rekao, na dobrom sustavu s dobrim odzivom, dobrim faznim karakteristikama i dobrim "decay timeom" (ovo nije toliki faktor kod slušalica), dobrim dinamičkim karakteristikama i ostalime što čini akustiku će sve zvučati dobro jer se sve radi tako da dobro zvuči na dobrom, pravilno podešenom sustavu.

 

Ne znam ni zašto se trudim kad ćeš ionako ti i dalje tupiti kako su gaming slušalice magijom sposobne (valjda zato što na njima piše "gaming") dati ti osjećaj imerzivnosti (stvarno, koji je k* s ovim izrazom?) koji je bolji od onoga sa (teoretskim, idealnim) slušalicama koje su sposobne savršeno pratiti zvučni signal, a to je ono čemu se teži kod ozbiljnijih akustičkih sustava. Postoji jedna stara mudra koja kaže da je najbolji zvučnik onaj kojeg ne čuješ. Razmisli malo što to znači.

 

Sale_ds kaže...
Zasto se svi (da tako kazem) bojite opcije sa odvojenim mikrofonom.

Evo ja osobno nemam bog zna kakve slusalice (cak su i poprilicno lose) ali imam odvojeni mikrofon. I sad ce se neki nasmijati kada kazem da je napravljen takoder od slusalice, one in-ear naravno. I to sam sproveo tako da sa zicu isprepleo oko kabla za napajanje od monitora tako da mi tik ispod ruba monitora visi ta mala slusalica odnosno mikrofon :)

Bez ikakvog muljanja i laganja masa ljudi me pitala kada komuniciram s njima preko skypa i pustim muziku da kakav to mikrofon imam jer je zvuk barem po njihovim standardima odlican. Cak je i jedna frendica usutkala cijeli group call da cuje pjesmu do kraja jer kaze da je zvuk pre dobar i da je isto kao da je slusala preko svog racunala. Ja osobno nemogu to potvrditi jer naravno ne mogu sam sebe nazvati :) ali eto, to je ono sto mi ljudi kazu.

Kad smo kod mikrofona, ja za mikrofon koristim onaj koji sam dobio za kalibraciju receivera, dakle, to je mikrofon napravljen da što bolje može snimiti cijeli frekventni raspon, akustiku sobe, tj., i po tome namjestiti EQ za zvučnike. Par puta sam pitao ljude kako me čuju i znali obično bi rekli "Odlično.", "Kao da si tu." i slično. Tako da, hebeš normalne mikrofone, kupite si receiver i koristite mikrofon za kalibraciju :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 17:42 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Headset za hardcore gaming
Vidis sto si ucinio kolegi Mirku, covjek istukao sam sebe :).

Mirko, sto se tice mog mikrofona, to ti je meni prijatelj 'sklepo' nakon sto je meni headset riknuo i radi vec godinu dana. Kad rikne idem opet do njega :D

A pokretacu teme samo zelim poruciti da je vidljivo iz cijelog topica koliko je u biti kvaliteta na stranu audiofilskih slusalica, a i da su za tu cijenu miljama ispred 'gameing' headseta u istom cijenovnom rangu. Eto, puno toga se reklo pa ti sada odluci sta mislis da je najbolje za tebe.
The best way to be boring is to leave nothing out.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice