EDIFIER fan club

poruka: 327
|
čitano: 181.692
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
EDIFIER fan club

Super, hvala svima.

Evo, dobro da sam pitao jer izgleda da prvi put valjda skuplje nije i bolje u mojoj konkretnoj situaciji.

Takodjer nisam fan glasne glazbe, volim vrlo umjeren ali kvalitetan zvuk, tako da mislim da cu ici na R1855db, jedino mi zao sto na ozone nemaju onu smedju/drvenu boju, ali sta je tu je.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fan club

Iskreno, Tidal na ovim zvučnicima nema smisla, jer iako su odlični za svoju cijenu još uvijek su miljama daleko od konkretnih kvalitenih zvučnika koji su spojeni na konkretna pojačala/predpojačala sa svom pripadajučom aparaturom. Nema šanse da skužite razliku između npr Spotify-a i Tidal na master kvaliteti, jer ovi zvučnici jednostavno nemaju toliko prostora za pokazat svu tu širinu i detalje, tako da si radije prišparajte tih par eura jer jednostavno nemožete čut razliku.

 

 

Razlika između analognog i digitalnog kabela isto nije tako jednostavna, jer opet ovisi na šta je šta prištekano, ako su prištekani na pojačalo onda su kvalitetni analogni kabeli puno bolji izbor jer se procesiranje zvuka se odradi na DAC-u na pojačalu koje ima puno kvalitetnije komponente, ali ako je slučaj da su prištekani na PC onda je digitalni kabel (optički) puno bolji izbor, jer ta mini DAC na matičnim pločama jednostavno jadan, i onda je procesiranje zvuka na pojačalu od zvučnika bolji izbor. Ako su uštekani na tv isto tako je puno bolje ako su spojeni sa digitalnim kabelom jer ni DAC na tv-u nisu bog zna šta.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
Ja sam u dnevnom kupio s2000mk3 i super sam zadovoljan, a sada razmisljam za u sobu na pcu da zamjenim trenutne z625 sa mozda r1855db ili 2000db, sto mi preporucate? Ne planiram bas preglasno ih slusat jer zivim i neboderu ali mi bitno da ima nesto basa,negdje sam citao da r1855db ima bolji bass od 2000db?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Pozdrav,

 

Uskoro ulazim u klub,međutim još ne znam koji EDIFIER uzeti:

 

Troumim se između R2750db,S1000MKII,S350DB

 

Spojio bi ih na PC.

Slušam Rock i metal.

 

 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
EDIFIER fan club

Da bih dobio zvuk po p.s.u morao sam ga ispraviti ekvilajzerom, edifier 1700bt u tom procesu gubi 14 decibela, je li to dobar zvučnik procijenite sami... meni se nikako ne sviđa radi tog gubitka koji sam izgubio u svojoj sobi i mislim da se za nešto veći novac može i mora proći bolje, ukoliko ga ostavite po difoltu nema basa, u govornom području je izvitoperen, a visoki su izrazito neprirodno preizraženo jaki, ukoliko želite dobiti relativno "ispravan" zvuk od edifiera (sudeći po navedenim zvučnicima) treba kupiti nešto jači zvučnik od onoga koji ste predvidjeli za vašu prostoriju. IMHO.

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
EDIFIER fan club

imam edifier 1855db i htio sam uzeti (radi eventualnog poboljšanja zvuka)  zvučnu karticu sa optikom pošto mi matična nema dotični ulaz i budala (ja) uzeo preko njuškala asus xonar se 5.1. ne provjerivši stanje u compu ( komp je star 4-5mjeseci) i kad je došla tek onda skužih otvorivši ga praktički prvi put  da bi stavivši tu zvučnu blokirao bih totalno grafičku koja zauzima  debljinom 2 slota (ploča je neki mini atx) tako da sam se da oprostite - zajebao (usput prodajem dotičnu zvučnu- pm) i treba mi sad u biti neka zvučna na usb sa optikom...

ne bih opet trošio puno na to tako da sam našao ovo...

 

https://www.svijet-medija.hr/art/zvucna-kartica-axagon-ada-71-usb20-soundbox-real-71-audio-adapter/112997?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

da li mi je to dovoljno? vidim da ima optički i podrzava 44.1/48khz 16 bita (kvaliteta cd-a) il moram nešto bolje uzet ..

hvala ..

:D

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fan club

Evo samo da kažem- na kraju sam uzeo zvučnu karticu asus xonar u5 ..spojio na optički preko nje i ostavio u matičnoj rca spojen te prebacujem zvučnike optika - rca na istoj stvari...

Mislim ono - zvuk je  (1855db)  nebo i zemlja preko optike u odnosu na rca na matičnoj..puno prostraniji čišći itd ..za ne vjerovati...

Zvao sam i ženu kojoj je slon prnuo u uho i pušto joj ne rekavši koji je koji izvor zvuka i normalno - odmah je skontala -nakon 20 sek - čak i ona da je sa optikom puno bolje :D

Tako da eto -( valjda nema nitko tko se muči sa rca ulazom)  obavezno spojit preko optike...pozdrav

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Imam Xonar U7 MKII karticu na koju su preko RCA kabela spojeni R1700BT zvučnici i ne mogu se uopće požaliti na zvuk, dapače.

Stavio sam također i FxSound jer je Asusov softver (Sonic Studio) teže smeće. YMMV

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
EDIFIER fan club

Moguće da je tako sa 1700bt u smislu da im je rca ulaz super ..ipak drugačije su pravljeni..

A što se tiče sonic studia ..tek sam ga otvorio prije pola sata i gledam - bio je nabrijan kao virtual space itd ..mislim se pa nije radi toga bila ta razlika tolika (optika u5 i rca matična) i sve stavim na flet - i opet je razlika očita optike i rca ..

Usput - evo jedan fenomenalan review tko ima vremena za čitati - tip baš govori o tome da je ovaj 1855db za optiku itd ..

 

https://cracklingsound.com/edifier-r1850db-review/

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Edifier - R1280DBs SMEĐI 

 

opet na popustu na ozone, 98.55€

 

Na kraju sam S2000MKIII preselio dolje u dnevni na tv, sa stalcima...

 

A gore na komp R1280DBs 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Uzeo na amazonu Edifier T5, inaće je 150 eura al svako tolko spuštaju na 119.99 i free je dostava.

 

Sa razlikom u porezu izađe 126 eura što je zaista pristojna cijena. 

 

Budem ga upario sa S2000MKIII u dnevnom na tv-u, pa napišem dojmove kad sve pospajam i istestiram 

Moj PC  
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Mislim da S2000mk3 idu niže od tog t5 suba( iz iskustva ) Ugl. čestike na kupnji i svakako javi dojmove
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Aigor kaže...
Mislim da S2000mk3 idu niže od tog t5 suba( iz iskustva ) Ugl. čestike na kupnji i svakako javi dojmove

 nazalost nemam uređaje za mjerenje,a T5 nisam imao prilike čuti do sada..

 

ono što je namjena tome svemu je TV. filmovi,serije. 

 

prije S2000MKIII sam imao neki generic philips soundbar i imao je sub.  dosta mi taj kick fali, pogotovo u filmovima iako edifier S2000MKIII je miljama ispred u svakom području.

 

 

 

 

16 godina
offline
EDIFIER fan club
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
6 0 hvala 5
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Stigao danas T5, nažalost razgajbanog čoška  Kutija je bila isto izubijana izvana. 

 

Naručio sam drugi sa Ozonea,a ovaj vraćam Amazonu, razlika je 1 euro u cijeni. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 16:41 (GrimReaperKC).
Moj PC  
6 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: EDIFIER fan club
GrimReaperKC kaže...

Stigao danas T5, nažalost razgajbanog čoška  Kutija je bila isto izubijana izvana. 

 

Naručio sam drugi sa Ozonea,a ovaj vraćam Amazonu, razlika je 1 euro u cijeni. 

 

 

 

 uf, bome je dobro nekome grunuo na pod!

11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Boris grozni kaže...
GrimReaperKC kaže...

Stigao danas T5, nažalost razgajbanog čoška  Kutija je bila isto izubijana izvana. 

 

Naručio sam drugi sa Ozonea,a ovaj vraćam Amazonu, razlika je 1 euro u cijeni. 

 

 

 

 uf, bome je dobro nekome grunuo na pod!

 S obzirom da je paket bil u Hrvatskoj Posti, moguce da je letio par metara 

15 godina
online
EDIFIER fan club

Tak je moje Edifiere mamlaz iz GLS-a sa metar visine bubnuo na beton, srećom pa im ništa nije bilo.

Al' koji je to bezobrazluk, baci kutiju i kad sam ga pitao zašto mi je bacio zvučnike tak, mrtav hladan mi odgovori da nije znao da su moji.

Trebao sam mu uha zavrnut...

Tigar Krezumica
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
EDIFIER fan club

ma pitaj boga šta rade s paketima.

 

s tim da je ovaj dolazio prvo iz engleske u njemačku pa onda tek do mene...

 

tako mi je javio amazon,zato sam i čekao 2 tjedna. 

 

dobro imaju povrat, prijavio sam sve pa će vratit pare, nadam se da će samo stić ovi iz ozonea brzo i naravno cijeli.

 

testirao sam malo zvuk jučer koliko sam uhvatio vremena i stvarno je dobar, barem za moj pojam.

 

nemam nekog iskustva sa subovima(ne računam ove pc subove od logitecha  ), al je barem 3 puta bolji od onog 

philipsovog šta sam imao u sklopu soundbara. 

 

u kombinaciji sa S2000MKIII  serija  House of the Dragon s02e03 je imala toliko detaljan i realističan zvuk da sam par puta ženu pitao dal nam to pesi neš rade 

pa je ispalo da zvukovi dolaze od serije. 

Moj PC  
1 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

...forumas prodaje jednog za 90€...mozda i manje...

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-ostalo/prodaja-edifier-t5-sub/299921.aspx

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Evo dok onaj razbijeni Edifier T5 putuje do Amazonovog skladišta u Njemačkoj,

jučer mi je stigao identični sub sa Ozonea.

 

Cijena za 1 euro veća, al eto ovaj put je stigao neoštećen. Također sam primijetio, sve što mi je dolazilo sa Ozonea(3 Edifier proizvoda) je bilo doubleboxed, dok ovaj sub sa amazona je bio u samo 1 kutiji.

 

Tako da ako gledate da dobijete neoštećenu robu, Ozone je way to go. 

 

Sub je aktivan (70w RMS) te je tezak cca 13kg. 

 

Za kupnju suba sam se odlučio jer sam na tv-u imao Philips TAB6305/10 soundbar sa subom.

 

Nije to ništa spektakularno radilo, ali je imalo neki kick na koji sam navikao.

 

Nedugo sam u dogovoru sa suprugom odlučio prebacit Edifier S2000MKIII sa računala u dnevni boravak na tv. Imao sam dojam da "trunu" na pc-u ne iskorištavajući ni blizu potencijala zvučnika.

Tako su na računalo stigli Edifier 1280DBs koji su i više nego dovoljni za te radnje,a S2000 je otišao u boravak. Spojio sam ih optikom (isprobao i Bluetooth i RCA konekcije) i moram priznat da rade vrhunski u visokom i srednjem području. Bass je meni također odličan, no falio mi je taj kick i ta grmljavina koja je dolazila iz suba od Philipsa. 

Znao sam da je idući korak Edifier T5. Međutim tu je doslo do problema, pošto nažalost S2000MKIII nema sub izlaz. Tražio sam rješenje i uspio iskopati 3 načina.

 

Prvi je da se tv spoji na sub koji ima izlaz, sub na zvučnike. Ne znam kak to radi, no online se dosta ljudi žalilo na lakoću korištenja pošto se mora sve preko suba pojačavati i stišavati.

Meni to izgleda dosta loše pa sam eliminirao,i isprobao druga 2 načina. 

 

Prvi je da se u tv izlaz (npr od slušalica) stavi splitter 3.5mm na 2x 3.5mm gdje se dobiju 2 izlaza i onda jedan ide u zvučnike a drugi u sub. 

To mi je full oke međutim ponukan iskustvo sa AV opremom pretpostavljao sam da će zvuk biti "tih" jer izlaz sa tv-a i nije neka sreća. 

Tako je i bilo, sve se mora nafrnjiti skoro do kraja da bi zvuk bio iole glasan, međutim tu onda dolazi i do degradacije zvuka šta mi se nikako nije sviđalo.

 

Za 3. način sam bio siguran da bude šljakao kako sam zamislio,pa sam ga unaprijed pripremio.

 

Radi se o tome da se izlaz iz tv-a kopča na mini kineza Tilear xzo-a1 (pretpojačalo) koje ima RCA in, i ima 4 rca out izlaza koji sviraju svi istodobno i mogu se zasebno pojačavat/stišavat.

Osim da na taj način paralelno mogu svirat i zvučnici i sub, najbitnija stavka koju taj mali preamp ima je db gain, od +15db, jer u protivnom i dalje je glasnoća ista kao i direkt s tv-a jer preamp bude pasivan. 

 

Radio je svojevremeno i Douk sličnu stvar, međutim oni su ukinuli proizvodnju. Postoji neki njihov lampaš koji ima 2 izlaza za zvuk, međutim nisam htio nikakve lampe niti ništa lomljivo naručivati a i cijena je dvostruka u odnosu na ovaj Tilear koji me koštao 46 eura. 

 

Tv je spojen na Tilear malo boljim braided kablom, iako i dalje jeftilen. 

Tilear je spojen na zvučnike i sub sa Chord Cobra 3 interkonektima, koji su onako oldschool hi-fi odlične kvalitete, a meni su višak pa sam ih ovdje iskoristio.

 

Zvuk je odličan, pun detalja, sub se savršeno uklopio i sad imam taj thunder koji sam htio dok gledam tv. 

Gospođa obožava elektroniku pa joj je ovo san snova. 

 

Zvučnike na tv-u sam ugasio u menu, preamp je pojacan na pola (oba kanala) te je upaljen gain +15db. 

 

Edifier je na 35/50, kolko je sub pojačan se vidi na slikama. 

 

Glasnoću kontroliramo na tv daljinskom te varira od 15-30 od mogućih 50. 

 

15 je više za tv program i suptilnije gledanje tv-a ili drijemež. Za netflix serije i filmove je dosta oko 22-25, dok ja solo Mad Maxa gledam na 30 

 

Također posjedujem i original stalke za S2000MKIII pa su tako fino vizualno ukoponirani i na pravoj visini. 

 

Kad se sve zbroji i oduzme, uložio sam cca 500 eura za sve a dobio sam i više nego što sam htio, vrhunski zvuk za uživanje u TV multimediji. 

 

Edifier kralj bang for buck-a 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 15:14 (GrimReaperKC).
Moj PC  
15 0 hvala 7
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Bok. Gdje si i pošto nabavio Tilear xzo-a1? Vjerujem da će i druge zanimati, a dobro će doći i drugima s EDIFIER zvučnicima.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
bNeo kaže...

Bok. Gdje si i pošto nabavio Tilear xzo-a1? Vjerujem da će i druge zanimati, a dobro će doći i drugima s EDIFIER zvučnicima.

 Ima na aliexpressu, ako nekom treba nek mi se javi u box pa dam direktno link di sam ja uzeo.

 

LUSYA Technology store je dućan, i pise Lusya iako na uređaju piše Tilear.

 

Napomena, prodaju se sa i bez adaptera, uzmete naravno sa adapterom 

 

Cijena je 49.96eura,no da se iskoristit kuponi i sve čari aliexpressa, ja sam platio 46 eura total. 

16 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
GrimReaperKC kaže... 

... 

Radi se o tome da se izlaz iz tv-a kopča na mini kineza Tilear xzo-a1 (pretpojačalo) koje ima RCA in, i ima 4 rca out izlaza koji sviraju svi istodobno i mogu se zasebno pojačavat/stišavat.

Osim da na taj način paralelno mogu svirat i zvučnici i sub, najbitnija stavka koju taj mali preamp ima je db gain, od +15db, jer u protivnom i dalje je glasnoća ista kao i direkt s tv-a jer preamp bude pasivan. 

... 

 

 

 

 

 Imam S2000MkIII spojene optikom na TV, od izlaza moj LG TV ima samo optiku i HDMI ARC, na koji način bi mogao spojiti zvučnike i sub (razmišljam o istom setup-u kao kolega), a da jačinu zvuka mogu kontrolirati daljinskim od TVa? 

12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Eyekool kaže...
GrimReaperKC kaže... 

... 

Radi se o tome da se izlaz iz tv-a kopča na mini kineza Tilear xzo-a1 (pretpojačalo) koje ima RCA in, i ima 4 rca out izlaza koji sviraju svi istodobno i mogu se zasebno pojačavat/stišavat.

Osim da na taj način paralelno mogu svirat i zvučnici i sub, najbitnija stavka koju taj mali preamp ima je db gain, od +15db, jer u protivnom i dalje je glasnoća ista kao i direkt s tv-a jer preamp bude pasivan. 

... 

 

 

 

 

 Imam S2000MkIII spojene optikom na TV, od izlaza moj LG TV ima samo optiku i HDMI ARC, na koji način bi mogao spojiti zvučnike i sub (razmišljam o istom setup-u kao kolega), a da jačinu zvuka mogu kontrolirati daljinskim od TVa? 

 mislim da bi ti trebao bilo kakav DAC koji ima optical IN i RCA out (bijeli i crveni).

 

ostatak jednadzbe ti je kao i kod mene.

 

za pojačavanje i stišavanje daljinskim, to ti je do svakog televizora individualno šta može. na mojem se mogu ugasiti zvučnici od televizora u menu i onda mogu kontrolirat izlaz koji radi daljinskim, dok je sve ostalo unaprijed podešeno(preamp, zvučnici i sub)

11 godina
offline
EDIFIER fan club

evo i mene da se javim

 

dosad sam u sobi imao Edifier r1855db zvučnike kojima sam apsolutno zadovoljan ali zbog promjene rasporeda u kući ti zvučnici 

idu sa kompom u drugu sobu pa mi tv ostaje bez eksternih zvučnika.

 

Makar sam i s ovima bio i više nego zadovoljan naručio sam Edifier S1000mkii jer mi je to bio neki top buđet koji sam mislio potrošiti (238 eura su sad).

Za sobu od nekih malo više od 16 kvadrata bi morali biti isto dovoljno dobri.

 

E sad pitanje kako bi bilo najbolje streamat na njih s obzirom da više komp neće biti uz te nove zvučnike.

Dal je dovoljno što se kvalitete tice s tva i Deezer aplikacije (na tvu) preko optike slat muziku na zvučnike ili bolje streamat preko bluetootha sa moba aptx hd signal?

Ili je možda najbolje kupiti neki streamer ko Wiim mini pa s njega slati muziku makar mi on sad baš i nije bio u planu jer sam se već i ovako rastegao za zvučnike skuplje nego 

sam planirao?

 

thx

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

TV-optika sasvim dovoljno za dnevni boravak.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice