XCOM:Enemy unknown

poruka: 153
|
čitano: 19.431
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
XCOM:Enemy unknown

Firaxis games radi na novoj XCOM igri koja   ce za razliku od 2k games reboota biti turn based strategija kao prijašni naslovi. Firaxis games su inače poznati po Civilization naslovima.

http://www.pcgamer.com/2012/01/05/xcom-enemy-unknown-announced-new-xcom-strategy-game-from-the-creators-of-civilization/

Shazbot !
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 22:15 (hari85).
Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
offline
XCOM:Enemy unknown

ako bude isti stil igre kao originalna dva dijela onda ju kupujem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown

"It’ll have classic XCOM staples. A global strategic map, turn based combat and destructible environments."

Kupili su me. {#}

Ovo bi mogla biti prva pristojna XCOM igra nakon dugo vremena.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
XCOM:Enemy unknown
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

stvarno se nadam da ce se drzati svega onoga sto govore :))

 

XCOM HD!

 

evo malo sam pogledao filmiche i intervijue.. mislim da bi igra stvarno mogla rulati!!! sve mi se svidja.. od novog kvazi modela AP pointa - odlicno rjesenje ako se mene pita.. djeluje jako fluidno i upotrebljivo! takodjer mi se jako svidja kako se odmah vidi gdje mozes imati zaklon i ona GLAM CAM je zapravo odlicna fora!!! daje dramatiku i vec se viim kako navijam da moj 35% AP shot uspije ubiti Gadnog Zelenog (GZ(tm)) dok se kratka sekvenca GAM CAMa vrti :))))

 

 

jooojjj... :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 13:23 (Genie).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
XCOM:Enemy unknown

super izgleda gameplay... a jel ovo sve znaci da su se takticke top down rpg igre pocele vracati u zivot (jagges alliance, xcom, wasteland)? 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

Igra je dobila datum izlaska, 12. listopada.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

Gameplay demo.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

Jel naletio netko na digital download negdje? vidio sam prije na njihovom forumu da bi trebala igra bit na Steamu. Al evo približava se datum izlaska a još uvijek ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2012 11:49 (Laxx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown
P.S. malo sam kopao okolo "A standard edition of XCOM: Enemy Unknown for PC will be available exclusively via 2K's digital distribution partners."

http://www.gamestop.com/pc/games/xcom-enemy-unknown/103622

gamespot već nudi, al vjerovatno na slijepo. čeka se Steam i dalje. valjda nije još odlučeno što točno ide u finalnu verziju igre.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
XCOM:Enemy unknown

Izašao je demo na steamu. 5.5 gb za 2 misije i par cimeaticsa. Ne kužim zašto nisu mogli to malo srezat pa izdati normalni demo od 1-2 gb. Vjerujem da ni cijela igra neće zauzimati puno više od tih 5.5 gb.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown

Don't care. Odigrao ga. Da, puno je jednostavniji nego stari UFO:Enemy Unknown ili X-Com:TFTD ali svejedno mi djeluje predobro, takticki razradjeno. Zahtjeva mozak. Uspio sam vec na prvoj misiji spuskat jednog operativca kojeg sam poslao u recon jer je alien uspio srusit cijeli zid na njega.

 

Jedva cekam. Krece skupljanje love.

Shhhh!! My common sense is tingling!!
15 godina
offline
XCOM:Enemy unknown

Ma igra je po dosad viđenom ( i isprobanom ) čista fantastika. Žalim se na 3h downloada za 30 min igre xD

Samo se nadam da ćeš ti kao igrač imati utjecaj na koliko će igra dugo trajat, npr. ne obavljaš "main storyline" već one random misije ( ako su implementirane).

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown

Nadam se da hoces. U svakom slucaju u moru danasnjih igara takvo predivno osvjezenje :)

 

Budala, obrisao sam ga, idem ga ponovno stavit skidat. Mislim da cu prec ovu prvu misiju n puta :P

 

Edit: E da, da li se zna ista o vremenskim uvjetima u igri? Hoce bit dinamicni sa izmjenama ili? Ne mogu nigdje nista naci.

Shhhh!! My common sense is tingling!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 16:33 (Sunburn).
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

Još malo manje od dva dana. :)

Preload čuči i čeka.. 7,5gige. Malo osvježenja od svih tih akcijskih pucačina će mi dobro doći.

 

EDIT: Opa.. danas opet nešto preloada.. Naraslo je na 12,2GB

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2012 20:54 (Zura).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

*ebemu imam toliko posla da nisam ni stigao staviti preload ali jedva cekam sada za vikend! koliko sam citao po reviewima igra je opravdala ocekivanja!

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

Odlična igra, večeras se nisam mogao odvojiti od nje. Priča OK, razvoj baze super, gameplay odličan!

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown
Pricaj mi, iznenadio sam se kad mi se poslije ponoci pojavila opcija da mogu upaliti igru. Odlijepio sam se oko 2 i sad jedva gledam. Srecom stize vikend :)
Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
11 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

Jako zabavna igra zasada, nikada nisam igrao sličan žanr igre i malo mi je zeznuto zasada, ali se nadam nekako to brzo skužiti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown

Ma brzo se ufuraš, sami gameplay stil je vrlo jednostavan, ostalo je na taktici. S vremenom će ti se otključat puno više sposobnosti pa ćeš imati i veći izbor, no na početku je dosta jednostavno.

 

Samo se nemoj previše žuriti naprijed i igraj timski, ne bi trebao imati većih problema. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown
Odi na ign i potrazi xcom guide. Imas lijepo opisano kako poceti i na sto paziti.
Jucer (nocas) sam se opet zalijepio do jutarnjih sati.
Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
16 godina
offline
XCOM:Enemy unknown

Ovo je totalno ludilo od igre! Pravo osvjezenje u svakom pogledu. Ocjena 9.9/10 ili 99/100 kako god ocete.

 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

evo igrao jucer cijeli dan :)

 

igra je do yaya

 

mislio sam da ce mi faliti AP management ali odlicno su izveli ovo micanje u 2 poteza (ili 1 potezu pa pucanje!) stvarno se igra puno fluidnije i nemam uopce osjecaj da sam zakinut za ista! odlicno rijeseno!

 

imam onaj pravi xcom feeling :)

 

ono sto mi fali je inventori management unutar igre, mogucnos da pokupim oruzje sa mrtvih protivnika te detaljniji opisi oruzja i razlicite vrste municije!

 

ali generalno gledano to je to! xcom is back! :D

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
XCOM:Enemy unknown

Ekipa, na kojoj težini igrate? Normal ili Classic? Ima koji hardcore fan na Impossible? Te naravno - igrate li s Ironman modom?

Ja sam prvo isprobao standardni Normal uz tutorijal, no od kad sam krenuo iz početka s Ironmanom uključenim igra je puuuno zabavnija. Stvarno treba dobro promisliti i za najmanji potez, jer svaka odluka je nepovratna. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown
Genie kaže...

ono sto mi fali je inventori management unutar igre, mogucnos da pokupim oruzje sa mrtvih protivnika te detaljniji opisi oruzja i razlicite vrste municije!

 

ali generalno gledano to je to! xcom is back! :D

Oružje možeš pokupiti tako da uhvatiš živog alijena. Onda ti ostane njegova pljuca i granate. Naravno, ukoliko imaš istraženu tehnologiju ta oružja poslije možeš koristiti (npr Light plasma rifle i alien granade). Odličan način da si malko obogatiš inventar a da ne potrošiš puno.

Eh da.. ako ubiješ alijena, onda mu se oružje raspadne na weapon fragments.

 

slažem se.. odlično napravljen remake

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 13:02 (Zura).
15 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown
Zura kaže...

Oružje možeš pokupiti tako da uhvatiš živog alijena. Onda ti ostane njegova pljuca i granate. Naravno, ukoliko imaš istraženu tehnologiju ta oružja poslije možeš koristiti (npr Light plasma rifle i alien granade). Odličan način da si malko obogatiš inventar a da ne potrošiš puno.

Eh da.. ako ubiješ alijena, onda mu se oružje raspadne na weapon fragments.

 

slažem se.. odlično napravljen remake

 

ozbach??!! jaaaoo fantastichan tip! nisam imao o tome pojma!

 

ja sam pofatao svaku vrstu po jednog zivog ali nisam znao da su mi zato ostala par oruzja! jao jao .. e vidish sad bi mi trebao inventroy managemnt da mogu mjenjati izmedju granate i arc throwera :D

 

ali jebiga.. nis.. dakle heviji imaju po dve granate a ostali ce arcove.. makar na pocetku nema sanse bez granata.. one su odlicne na pocetku dok su vojnici pucaju za *uac....

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
15 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown
Spectre kaže...

Ekipa, na kojoj težini igrate? Normal ili Classic? Ima koji hardcore fan na Impossible? Te naravno - igrate li s Ironman modom?

Ja sam prvo isprobao standardni Normal uz tutorijal, no od kad sam krenuo iz početka s Ironmanom uključenim igra je puuuno zabavnija. Stvarno treba dobro promisliti i za najmanji potez, jer svaka odluka je nepovratna. :)

igram na classic ali bez ironman moda.. moram prvo osjetiti igru i shvatiti koja joj je mehanika u potpunosti.. kada je prodjem jednom .. kada je malo spechaju onda ide ironman mod :D

Moja iPhone igra - Missile Storm - http://www.youtube.com/watch?v=bZISQSUOJPo
15 godina
neaktivan
offline
Re: XCOM:Enemy unknown
Ja izbjegavam koristiti granate i onaj rocket launcher jer kad to upotrijebis i ubijes alijena onda mu ne ostane nista iza njega (niti corpse niti weapon fragments, nista).
Moj heavy ima nanofiber vest, supporti imaju medkit, a assaulti imaju arc thrower (vodim samo jednog jer ih nemam previse, ali kad otkljucam 6to mjesto, bude jos jedan). Eventualno kad vodim jednog rookiea onda nosim granatu.
Inace, supporti kad dignu level dovoljno visoko dobiju jos jedan slot tako da u tom slucaju stavljam granatu.
Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice