The Evil Within

poruka: 57
|
čitano: 11.190
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: The Evil Within
Danyel kaže...

Zanimljivo je da takve bolesne gadarije potječu upravo iz kolijevke luđaka i serijskih ubojica/psihopata - SAD-a, te Japana.

Stereotype much?

14 godina
offline
Re: The Evil Within
chaselol kaže...
Danyel kaže...

Nakon što sam vidio početak igre i pregledao neke recenzije i video isječke, ozbiljno se pitam nismo li svi skupa krenuli kvragu.

 

Pitam se tko je poremećen, tko je luđi - oni koji su radili ovo smeće ili oni koji to igraju. 

 

Dakako, u današnjem suludom, bolesnom svijetu sve prolazi pod "zabavu i umjetnost", i ljudska bića su sve manje ljudi. 

 

Tehnički, igra je također smeće - grafika je na razini 2005., radnja na konzolaškoj "dubini", međuscene užas a sama priča milijun puta prežvakana u trash hororima, te je dodano što je moguće bizarnije i odvratnije da bi se "ekipa" uživjela, iako bi ih bilo pravilnije nazvati gadarijama za psihijatrijsko promatranje (jer klanje, komadanje, rezanje i iživljavanje na ljudskim truplima nije zastrašujuće nego prije svega poremećeno i odvratno). Zanimljivo je da takve bolesne gadarije potječu upravo iz kolijevke luđaka i serijskih ubojica/psihopata - SAD-a, te Japana.

Ovo zadebljano se slazem, tim sto ti jos nisi banovan na ovom forumu ili ova igra koja je stvarno....pomjerila granice, mislim ovo je poremeceno i ....hm fenomenalno {#}

Danijel je donekle u pravu sa ovim stavom, što sam stariji to mi malo neka forsanja krvi i govana, i bespotrebno potenciranog nasilja u igrama sve više smeta, pogotovo kada razmišljam iz perspektive  *u bokte šta danas ovi klinci igraju i spada pod normu*

 

Npr. najnoviji primjer što ovo govori o ekipi koja bi išla odigrati ovako nešto, i rekla da je ovo SAMO igra i samo umjetnost:

 

Poanta bi bila, sad kad vrtim film unatrag, a gejmam od kasnih 80tih još od Commodorea -Amige do danas, od PC-a do svih raznih TV konzola i handhelda, kada bi složio top listu najboljih igara, sa kojom bi se slozila velika hrpa ljudi, pogotovo oni koji su odrastali uz evoluciju (ili u trenutcima degeneraciju) gaming industrije, broj klasika koji se oslanjaju na veliku dozu nasilja i krvi bi bio jako malen usporedbo sa ostalim igrama na toj listi. To nešto govori, prvenstveno, da bi igra bila dobra-klasik-hit-moneymaker krv,govna i nasilje uopće nisu bitna ni presudna. Mozda samo ljudima koji imaju nekih problema u glavi, pa čak i ako se uzme u obzir spika da to služi kao neki ispušni ventil za određene ljude.

 

 

 

Da se razumijemo igrao sam SVE i SVAŠTA, i Što se Evil Withina tiče, to je još samo jedna u nizu igara koje ću proć i kada se budem sjećao za nekoliko godina, opis će bit, a to je onaj blood and guts akcijski horror koji je obećavao vraćanje korijenima survival horror žanra i failao u tome. Rezident Evil 4.1 samo krvaviji i sa boljom produkcijom-tehnologijom i settingom. Inače solidna igra, mazohisti navalite, ljudi kratkih zivaca obiđite. Iako ima par klasičnih scena gdje je cimanje i psihološko igranje odrađeno odlično, previše puta se oslanja na grafičko nasilje i prezentaciju da bi *šokirala i prestravila* igrače (tj. njubare koje se mozda tek susreću sa horror survival žanrom) Youtube ih je pun. Isto kao Alien Isolation-JAO kako strašna igra!! ( Alien odlična igra ali strašna da se userem- :) Očito ekipa nema pojma što je strašna igra :)

 

 

Evo dobre liste najboljih horror igara : http://www.gameranx.com/features/id/1988/article/top-25-best-horror-games-of-all-time/

 

Tko voli dobar survival horror, neka odigra nešto sa ove liste (pogotovo Rezident Evil 1-3 i Silent Hill 1-4) a čeka nešto novo, neka sačeka Rezident Evil 1 Remake od istog autora (Shinji Mikami) ili novi Silent Hill, i kipanje u gaće može početi :)

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
offline
The Evil Within

Igrao pola sata samo da vidim kako ce se vrtit.

Imam 30 fpsa na low settings.

 

Igra ce biti dobra vec vidim. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
The Evil Within

igra nije loša ali ima puno stvari koje mi nemaju smisla,lik ima nož u sebe cijelo vrijeme ali može samo šakama udarat , moraš nadograđivat da bi mogao više metaka nositi, lik može trcati samo 3 sekunde i onda mu kao treba 4 sekunde da odmori a za to vrijeme me ljepo zakolju, sjekirom mozes samo jednom udariti, igra je ocita kopija pomalo resident evila 4 i 5 i pomalo silent hilla samo su novac zamjenili za vodu od kiselog kupusa .

Im BATMAN !!!
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
online
Re: The Evil Within
cika batmen kaže...

igra nije loša ali ima puno stvari koje mi nemaju smisla,lik ima nož u sebe cijelo vrijeme ali može samo šakama udarat 

{#}.... a kako ce marendu obavit bez noža...nisam je jos počeo igrat al iduća je naredu pa makar moral "izšaketat" cijelu igru sa nožom u đepu{#}

 

kad smo već kod noža evo jedna prikladna

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 15:51 (ZGamer).
15 godina
neaktivan
offline
Re: The Evil Within
Alex Mercer kaže...
Danyel kaže...

Zanimljivo je da takve bolesne gadarije potječu upravo iz kolijevke luđaka i serijskih ubojica/psihopata - SAD-a, te Japana.

Stereotype much?

Ne, SAD je doslovno kolijevka serijskih ubojica, to ni sami ne negiraju. Sam pojam serijskog ubojice nastao je u SAD-u, te upravo oni najviše i proučavaju psihopatiju. A Japanci imaju dugu tradiciju klanja i nečovječnih eksperimenata. I to sve do nedavno. Dakle, ne govorim o barbarskom srednjem vijeku kada smo se borili hladnim oružjem za pedalj zemlje, već o modernim vremenima, zadnjih 100 godina. Najkrvoločniji od svih pokazali su se upravo Japanci i Amerikanci. Za Japance i ne čudi, s obzirom na tradiciju, kulturu i uvjete života (tko bi i ostao normalan da živi u kutiji za cipele?), međutim što je točno potaknulo toliki broj svirepih ubojica/psihopata u SAD-u, i to naročito nakon 2. svj. rata, ostaje za nagađanje i znanstveno/psihološko promatranje. Vjerojatno sve po malo, a naročito CIA koja je prošrila narkotike među populacijom i doslovno ih usavršila (poput LSD-a), i koja je vršila razne eksprimente sa ljudskim umom... 

 

Iako i sam volim zaigrati (poneku) igru, svjestan sam da mnoge nisu rađene u dobroj namjeri te da nisu slučajno napravljene tako da potaknu nasilje ili pak da otupe ljudsku emocionalnost. Naime, sve, ama baš sve se urezuje u naš um, pogotovo u našu podsvijest, i samo je pitanje trenutka kada će i kako izbiti na površinu. Ne treba biti previše inteligentan da bi se zaključilo kako bi reagirao neki um prosječnog IQ-a koji je neprestano bombardiran šokantnim perverzijama, seksom i krvlju, svakodnevno... U najmanju ruku dobili bismo osobu sa smanjenom sposobnosti suosjećanja.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 6:47 (Danyel).
11 godina
neaktivan
offline
The Evil Within

ja sam onda totalno poremecena osoba jer sam se naigrao a i nagledao slicnih medija. znaci sad se samo ceka kad cu puknut i pocet radit sranja :D 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
The Evil Within

Osobu koju potakne nesto na ubojstvo osim samoobrane je luda u glavu po defaultu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
The Evil Within

tek je jućer isprobao malo i za sada je ok.. osim užasne kamere i mouse acc (jel se to da isključit?) igra je OK. vidjet ćemo dalje...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: The Evil Within
doktor1 kaže...

Dakle...
Za podesiti FOV nam je potreban Cheatengine, (provjeren software, dugo ga koristim za komande kod hvatanja screenshotova) i datoteka, (table) koja to omogućje. Skinutu datoteku najbolje prebaciti u instalacijski folder Cheatenginea.

Promjena FOVa bez diranja aspect ratia:

Nakon šta smo pokrenuli igru, napraviti Alt-Tab u Windows te pokrenuti Cheat Engine aplikaciju. Tada pod Procces List odabrati Evilwithin.exe te bi nas odmah trebalo pitati da uvezemo tablu.

*ako ne pita i polje je prazno odabrati drugu ikonu za otvaranje dostpinih tabli te odabrati Evilwithin

Tada staviti križić na Enable Gameplay FOV te se vratiti u igru. Tamo sa + i - podešavamo željeni FOV, a u Cheatengineu možemo vidjeti koji broj je trenutno odabran, (85 FOV mi se čini najbolji):

Default FOV: 85 FOV:

 

Za uklanjanje crnih rubova u prečac dodati +R_FORCEASPECTRATIO 0 komandu

16:9 default:

16:9 85 FOV:

_____________________

 

Trainer downlaod

tu ti je sve objasnjeno . popravlja fov i crne crte

H2O Forever
16 godina
offline
The Evil Within

...{#}...

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: The Evil Within
zagy15061984 kaže...

ako je ovo meni namijenjeno... hvala, vidio sam taj post ali na žalost FOV i crne crte ne mogu popravit lošu kameru. inače, igra nije loša. neki stealth "horror".

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
The Evil Within

Zbilja vrhunski dizajn igre! Došao do chaptera 11 i ima toliko različitih lokacija! Super!

A i priča lagano dobiva "smisao"... {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
The Evil Within

Nakon još malo isprobavanja došao sam do zaključka da je igra - u najmanju ruku - osrednja. kao survival horror a ja lovim njiih. municije mi nije zafalilo nijednom, dapače, a još da kamera radi kako spada ovo bi vjerovatno bila arkada. uninstall

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: The Evil Within
skank666 kaže...

Nakon još malo isprobavanja došao sam do zaključka da je igra - u najmanju ruku - osrednja. kao survival horror a ja lovim njiih. municije mi nije zafalilo nijednom, dapače, a još da kamera radi kako spada ovo bi vjerovatno bila arkada. uninstall

igramo istu igru ili igraš na najlakšoj razini?

15 godina
odjavljen
offline
Re: The Evil Within

Na survival sam igrao...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
The Evil Within

 The.Evil.Within.Update.1.REPACK-FTS

 

 

Frame lock settings added

- In settings, you can now toggle between a 30 FPS and 60 FPS cap.

- Letterbox setting

- UI toggle to disable the letterbox bars

- Fixes gameplay issues when running at >30 FPS

- Fixes for visual issues associated with removing letterbox framing

- Achievements now work when console is enabled

- Fix for game starting in windowed mode on first run

- Minor localization fixes

 

download apdejt ovdje

 

 

rješava crne trake mjenja fps v sync 30 i 60 uglavnom već postavljene opcije iznad ..

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
The Evil Within

to se cekalo. igra je zaživila :)

H2O Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Evil Within

ja sam je tek dns poceo igrat {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Evil Within
4mal kaže...

ja sam je tek dns poceo igrat {#}

Ja sam dosao do treceg chaptera, nemam vremena da igram nikako {#}

ali igra me odusevila jos vise! 

 

Mix vise igara u jednoj, Alan Wake, Silent Hill, dosta mi vuce na "konzolaski" sistem igranja tipa kako se ubijaju neprijatelji itd a to je savrseno za ovu igru!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
The Evil Within

ja do 4. i igra je dosta zahtjevna all max out sa SSAA @ 1200p varira izmedju 45-60 i to u SLI grafe ocnute za 200/200 

a trenutni driveri neznaju skalirat 4k(probao single gpu , same shit hapen) u igri poveca mi kao da imam ekran od 200 incha tak da se igra na 1200p

DSR isto sranje radi e moja Nvidia {#}

 

kaj se tice igre odlicna je nesto tipa alan wake meet silent hill i naravno igra se preko x box kontrolera {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.11.2014 23:21 (4mal).
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: The Evil Within
4mal kaže...

ja do 4. i igra je dosta zahtjevna all max out sa SSAA @ 1200p varira izmedju 45-60 i to u SLI grafe ocnute za 200/200 

a trenutni driveri neznaju skalirat 4k(probao single gpu , same shit hapen) u igri poveca mi kao da imam ekran od 200 incha tak da se igra na 1200p

DSR isto sranje radi e moja Nvidia {#}

 

kaj se tice igre odlicna je nesto tipa alan wake meet silent hill i naravno igra se preko x box kontrolera {#}

Kod mene na 1440p igra stoji na 54/56 fps~a konstantno,crossfire podrške nema 

H2O Forever
9 godina
online
Re: The Evil Within
zagy15061984 kaže...
4mal kaže...

ja do 4. i igra je dosta zahtjevna all max out sa SSAA @ 1200p varira izmedju 45-60 i to u SLI grafe ocnute za 200/200 

a trenutni driveri neznaju skalirat 4k(probao single gpu , same shit hapen) u igri poveca mi kao da imam ekran od 200 incha tak da se igra na 1200p

DSR isto sranje radi e moja Nvidia {#}

 

kaj se tice igre odlicna je nesto tipa alan wake meet silent hill i naravno igra se preko x box kontrolera {#}

Kod mene na 1440p igra stoji na 54/56 fps~a konstantno,crossfire podrške nema 

evo danas počel igrat isto 1440p varira oko 45-55 max out, SMAA mi sam geforce expirience stavlja pod optimizaciju...i prvo kaj sam primjetil je da nemreš sneaky kill napravit kod prvog lika sa motorkom pa sam nadobudno popušil ali eto cika batmen šta če mu nož kad može sam sa šakama udarat{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.11.2014 20:27 (ZGamer).
12 godina
offline
The Evil Within

Pozdrav.

 

Crasha mi igra.

 

Izbaci mi poruku da je program prestao raditi,ali ne samo ovu igru nego još par njih.

 

Nikako da riješim taj problem.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
The Evil Within

Igra je odlična. Nakon 20 efektivnih sati sam na 15. chapteru  i sada  mogu reći da je strašnija od Silent hilla . Definitivno nije za djecu. Igrano na PC-u puni ekran - bez crnih traka u 1600x900 jer mi trzalo u 1920x1080.

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Evil Within

napokon zavrsih igru posto sam sad na g.o i imam vremena napokon igrat dulje od chuke vremena {#}

 

ugalvnom nije lose ima cross sa dosta igara alan wake, silent hill,pa i residenta malo , kraj mi je malo blesav al dobro IMHO 

 

dugo traje sto je dobro i sami chapteri, te nisu isti sto mi se svidja a pristuni su svepozati FX efekti kod horror filmova od 2k pa naovamo! ,

 

grafika odlicna ali i zahtjevna ukrat fine horror experience {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 18:41 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
The Evil Within

10.03 dolazi:

Taking the role of Kidman, The Assignment features an increased focus on stealth gameplay mechanics as you untangle the secrets of what happened to her and untangle the truth behind her connection with Mobius. Introducing new enemies and gameplay tactics, The Assignment sets the stage for the concluding chapter of Kidman’s Adventure

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice