Metro:Last light

poruka: 1.148
|
čitano: 192.902
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Metro:Last light

DeniZg

 

Recimo da je Metro pojednostavljeni STALKER. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 22:16 (XXX).
Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Metro:Last light
DeniZg kaže...

S obzirom da ga još nisam zaigrao, a razmišljam da uzmem Redux za PS4, jel' bi mogao netko usporediti Metro sa nekom igrom?

Ovako na prvi pogled mi je atmosfera ala Fallout 3, što mi je super, ali mi se ne čini baš previše open world? Nekako mi gameplay i world design djeluje više kao Dead Island?

Hvala!

 

rijec je o linearnom FPSu

ali

sa jako dobrom atmosferom i stealth mehanikom (kao neka kombinacija thiefa i half lifea)

 

odigraj oba metroa, neces pozaliti

10 godina
protjeran
offline
Re: Metro:Last light
Ja mislim da se za PC isplati uzet samo novi Metro 2033 Redux ukoliko imate več Metro Last Light.Jer je Metro 2033 grafički isti kao i obična verzija M:Last Light.Nevidim neka poboljšanja Redux verzije naspram običnog M:Last Light.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Metro:Last light
XXX kaže...

DeniZg

 

Recimo da je Metro pojednostavljeni STALKER. 

Pojednostavljeni STALKER?! {#} Nigde veze... {#} Jedino što veže ove dve igre jeste to da nisu zapadnjačke i da se snažno oseća evropski štih u atmosferi, još su Metro radili neki ljudi koji su napravili STALKER. Elem, STALKER je open world igra sa zonama koja opisuje havariju Černobila. uz to sadrži i snažne RPG elemente, questove, istraživanje... Metro je linearna igra sa fenomenalnom pratećom pričom, nenadmašnom atmosferom i snažnom tehničkom stranom. Obavezno odigrati prvi pa drugi Metro. Ne postoje reči koje bi mogle nahvaliti ovu igru. Ovo se mora iskustiti na svojoj koži.

16 godina
odjavljen
offline
Metro:Last light

Ne moraš meni objašnjavati što je stalker s obzirom da imam jedno 200 sati provedenih u tom serijalu. Naglasak je bio na "pojednostavljen". Metro atmosferom jako podsječa na stalker kao i u nekim drugim elementima. Ljudi koji su ga radili su bili neki od vodećih programera prvog stalkera te se nakon izlaska Metroa špekultalo kako je igra rađena na modificirnom x-ray engineu jer se također vidi određena sličnost u grafici, animciji, mehanici pucanja i sl. 

 

Naravno da su to prilično različite igre ali obićno onaj tko voli stalker volii Metro pa i to nešto govori.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Metro:Last light
XXX kaže...

Ne moraš meni objašnjavati što je stalker s obzirom da imam jedno 200 sati provedenih u tom serijalu. Naglasak je bio na "pojednostavljen". Metro atmosferom jako podsječa na stalker kao i u nekim drugim elementima. Ljudi koji su ga radili su bili neki od vodećih programera prvog stalkera te se nakon izlaska Metroa špekultalo kako je igra rađena na modificirnom x-ray engineu jer se također vidi određena sličnost u grafici, animciji, mehanici pucanja i sl. 

 

Naravno da su to prilično različite igre ali obićno onaj tko voli stalker volii Metro pa i to nešto govori.

Nemoraš ni ti meni sve ovo govoriti, tj ponavljati jer sam i ja ovo rekao gore... Kada je izašao prvi Metro, uopšte nije bio kao Stalker, čemu su se mnogi nadali upravo zbog trailera, pa su se Stalkerovci nahajpovali, a zatim pljuvali igru. I znam likove kojima se dopada jedna igra a druga ne i obrnuto, ali to nije sličaj kod mene, volim obe na svoj način. Imaš moj veliki opis igre par stranica iza, pa vidi šta sam rekao i za Stalkera. Ali da je Metro "pojednostavljen" u odnosu na Stalker. Nije! Svoja igra, svoja priča, svoj šmek...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Metro:Last light
DeniZg kaže...

S obzirom da ga još nisam zaigrao, a razmišljam da uzmem Redux za PS4, jel' bi mogao netko usporediti Metro sa nekom igrom?

Ovako na prvi pogled mi je atmosfera ala Fallout 3, što mi je super, ali mi se ne čini baš previše open world? Nekako mi gameplay i world design djeluje više kao Dead Island?

Hvala!

Metro ti je najsličniji STALKERU, još jednoj kultnoj istočnoeuropskoj igri (slična tematika - svijet nakon nuklearne apokalipse). Metro je daleko manje "open world", jer mu je radnja uglavnom smještena u podzemne tunele međutim ima i dosta akcije na površini i sve skupa je jako dobro izbalansirano i nabijeno atmosferom i akcijom tako da nećeš imati dojam skučenosti ili "praznog hoda". Uglavnom, Metro je teško ponovljiv doživljaj - izvrsna tema, izvrsna priča i vrhunska realizacija siromašnog ukrajinskog tima - jedna od rijetkih igara kojoj bi se moglo za atmosferu dati čistih 100%! 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
16 godina
offline
Metro:Last light
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 19:53 (doktor1).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Metro:Last light

Instalira i po prvi put poceo igrat ovu igru.....igra je strava {#} mozda sam treba prvi dio odigrat ali svejedno vidim da igra već sve objasni na pocetku sto se dogodilo iz prvog dijela...... jos igram na e4500 i 3870 sa 2 gb rama...pristojno :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Metro:Last light
doktor1 kaže...

Nažalost, često puta ono što se reklamira kao grafički savršena PC verzija u realnosti nije ostvariva, što zbog aljkave optimizacije, a što zbog skupog hardvera dostupnog vrlo malom broju ljudi, na kojem se demo igre prikazuje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 9:28 (DeniZg).
12 godina
odjavljen
offline
Metro:Last light

BOLJA VEST SE NIJE MOGLA DOGODITI!!!!!!!!!!!!

4A Games radi na novoj Metro igri za koju kažu da se razlikuje od prve dve igre i da ponovo učestvuje i sam pisac Dimitry Glukhovsky. {#}

http://www.dsogaming.com/news/4a-games-is-currently-working-on-a-new-metro-game-a-top-secret-space-shooter-game/

JEDVA ČEKAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Metro:Last light
doktor1 kaže...

 

Onda je baš dobro što je jučer izašao 1.2GB patch za 2033 redux  koji je dodao Volumetric Lighting i popravio onaj shooting range. Na nekim mjestima još fali lighting ali izgleda da svi effecti za PC verzuju nisu nili spremni na vrijeme pa jih sada dodaju naknadno.

 

Prepatch:

http://a.pomf.se/rkewus.webm

 

Post:

http://abload.de/img/metro_2014_08_26_21_244o2z.png

 

Prepatch:

http://abload.de/img/metro_polo_1080_14yj5pjauo.jpg

 

Post:

http://abload.de/img/metro_2014_08_26_21_14mp46.png

 

Last light je jučer isto dobio 1.7GB patch. Neznam zašto ljudi sumljaju u 4A games.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 20:44 (Firefox72).
12 godina
neaktivan
offline
Metro:Last light

metro reduced je pisurija.. hebo ja te next gen konzolice vec su sad inferiorne naspram hardvere starog nekoliko godina

 

 ja vec imam metro 2033 na steamu.. sad zamislite ovce koje su igru kupile 2 puta.. i onda jos dobijes konzolasku ukinutu verziju.. slag na kraju {#}

 

 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Metro:Last light
=xfact= kaže...

metro reduced je pisurija.. hebo ja te next gen konzolice vec su sad inferiorne naspram hardvere starog nekoliko godina

 

 ja vec imam metro 2033 na steamu.. sad zamislite ovce koje su igru kupile 2 puta.. i onda jos dobijes konzolasku ukinutu verziju.. slag na kraju {#}

 

 

Igram 2033 Redux nakon dva updatea i igra sveukupno izgleda mnogo bolje!

Da ne spominjem drastično kvalitetniji gameplay i osjećaj napucavanja naspram originalnog 2033!!

 

Flickr galerija...

 

Dok sumnjam da je Last Light isplatljivo nabavljat u Redux verziji... Možda eventualno radi svog dodatnog sadržaja, (navodno 10 sati gameplaya) nešo kao GOTY Edition

15 godina
offline
Metro:Last light

Sad mi nije jasno,da li dolazi 2033 ili Last Light sa dodatnim misijama ili nijedan vec samo upgradean engine,bolja grafika,optimiziran ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Metro:Last light

Tu ti je sve rečeno...

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Metro:Last light
doktor1 kaže...

 

Igram 2033 Redux nakon dva updatea i igra sveukupno izgleda mnogo bolje!

Da ne spominjem drastično kvalitetniji gameplay i osjećaj napucavanja naspram originalnog 2033!!

 

Flickr galerija...

 

Dok sumnjam da je Last Light isplatljivo nabavljat u Redux verziji... Možda eventualno radi svog dodatnog sadržaja, (navodno 10 sati gameplaya) nešo kao GOTY Edition

Daj još slika u toj galeriji... Kako ti radi igra? Jel Max Out ili si nešto smanjivao? I da, daj objasni nam kakva je to nova verzija nVidia Advanced Physix-a, rekli su da je neka najnovija verzija...

16 godina
offline
Re: Metro:Last light
Comi123 kaže...

Daj još slika u toj galeriji... Kako ti radi igra? Jel Max Out ili si nešto smanjivao? I da, daj objasni nam kakva je to nova verzija nVidia Advanced Physix-a, rekli su da je neka najnovija verzija...

Još slika je stavljeno...

Na ovom pod moj PC igra radi na 1080p / High detaljima, (Very High raspoloživo) / Normal teselacija, (High/Very High raspoloživo) / uključena fizka na prosječno 40 FPSa...

Na Very High je također igrivo no u akciji pada na 20 FPS, a razlika u pokretu je jedva vidljiva dok na screenshotu se vidi razlika u detaljima između High/Very high, (Kao i između Normalne i High teselacije)

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 0:47 (doktor1).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Metro:Last light
doktor1 kaže...

Još slika je stavljeno...

Na ovom pod moj PC igra radi na 1080p / High detaljima, (Very High raspoloživo) / Normal teselacija, (High/Very High raspoloživo) / uključena fizka na prosječno 40 FPSa...

Na Very High je također igrivo no u akciji pada na 20 FPS, a razlika u pokretu je jedva vidljiva dok na screenshotu se vidi razlika u detaljima između High/Very high, (Kao i između Normalne i High teselacije)

Pa dobro ti radi... Možda da isključiš fiziku i teselaciju, mogao bi i na Very High i bolje bi izgledalo... Nego nisi nam objasnio kakav je to novi Advanced Physix?

16 godina
offline
Re: Metro:Last light
Comi123 kaže...

Pa dobro ti radi... Možda da isključiš fiziku i teselaciju, mogao bi i na Very High i bolje bi izgledalo... Nego nisi nam objasnio kakav je to novi Advanced Physix?

Sada su postavke teselacija na Highi grafika na High jer je razlika između normal i high teselacije mala u FPSu dok vizualno unapredi igru...

Very high postavke mi ubiju cca 10 FPS bez obzira na ostalo tako da je ovo zlatna sredina šta je i dobro sa obzirom na GTX 650 TI i Phenom II x4 955. A na high igra izgleda bolje nego 99% igara na maksimalnim postavkama...

 

Normal teselacija ---- High teselacija ---- Very high teselacija

 

Bez teselacije ----- High teselacija

 

*normal teselacija - oružje i odjeća; High/Very high - plus okolina

*između High i Very high teselacije razlika je neprimjetna

*normal teselacija uzima cca 3 FPSa

 

Nemam pojma za tu fiziku, Ima nešto destrukcije, lete kamenčići kod napucavanja i vijore se krpe... Nemam pojma za taj advance bla bla

11 godina
offline
Metro:Last light

kako se napumpa ona puška s pritiskom. Kad pucam padne pritisak na nulu i onda opet trebam napraviti pritisak u njoj. Kako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Metro:Last light

Drži R, (default reload) i kada krene animacija pumpaj sa ljevom tipkom miša.

Isto tako svjetiljku, držat F dok ne izvadi aparat te onda napumpat

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 14:44 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Metro:Last light
dar01 kaže...

kako se napumpa ona puška s pritiskom. Kad pucam padne pritisak na nulu i onda opet trebam napraviti pritisak u njoj. Kako?

11 godina
neaktivan
offline
Metro:Last light

dal je netko primjetio da igra lošije izgleda sa uključenim SSAO 0.5X nego na OFF,ili sam pak ja slijep,ili ima neki štos?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Metro:Last light
lazicki88 kaže...

dal je netko primjetio da igra lošije izgleda sa uključenim SSAO 0.5X nego na OFF,ili sam pak ja slijep,ili ima neki štos?

Dakle, ako igraš na 1080p rezoluciji, SSAA 0.5x ti prepolovi tu rezoluciju! Dakle igra trči na 720p

Super sampling (SSAA) je identično kao i downsampling - tjeranje rezolucije iznad one koju omogućava monitor i jako je zahtjevan

 

AO = ambient occlusion

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 14:43 (doktor1).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Metro:Last light
doktor1 kaže...
lazicki88 kaže...

dal je netko primjetio da igra lošije izgleda sa uključenim SSAO 0.5X nego na OFF,ili sam pak ja slijep,ili ima neki štos?

Dakle, ako igraš na 1080p rezoluciji, SSAA 0.5x ti prepolovi tu rezoluciju! Dakle igra trči na 720p

Super sampling (SSAA) je identično kao i downsampling - tjeranje rezolucije iznad one koju omogućava monitor i jako je zahtjevan

 

AO = ambient occlusion

hvala ti doktore,da kad mi je SSAO na off igra radi izmedu 80-120fpsa,a kad ukjučim ssao 2X onda zna i past i ispod 60 fpsa

16 godina
offline
Re: Metro:Last light
lazicki88 kaže...

hvala ti doktore,da kad mi je SSAO na off igra radi izmedu 80-120fpsa,a kad ukjučim ssao 2X onda zna i past i ispod 60 fpsa

SSAA

 

{#}

12 godina
neaktivan
offline
Metro:Last light

najljepsa igra do dana danasnjeg ...nista neizgleda dobro kao ovaj metro last light..  

(osto mi upaljen ssao 0.5 {#}) lol 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 18:13 (=xfact=).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Metro:Last light
=xfact= kaže...

najljepsa igra do dana danasnjeg ...nista neizgleda dobro kao ovaj metro last light..  

(osto mi upaljen ssao 0.5 {#}) lol 

SSAA

 

{#}

16 godina
offline
Metro:Last light

Original Last Light

 

Redux last Light

 

{#}

 

Kakav downgrade, pa jesu li oni normalni!? Umjesto napred oni nazad... Nevjerovatno!!

Maksimalne postavke!

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 20:22 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice