Firefall

poruka: 208
|
čitano: 32.730
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Firefall

 

http://www.firefallthegame.com/

 

 

Earth will never be the same. After the Crystite Wars, humanity inadvertently invited the worst enemy ever conceived: THE MELDING. It surrounds us. It forces us to live in pockets of land protected only by the accidental discovery of repulsor technology. We continue to fight for land. For technology. For power. For our very survival. JOIN THE FIGHT.

 

FIREFALL is a team-based action shooter. Join your friends in an epic online campaign across a vast open world to stop the Melding and fight for the survival of humanity against the army of the Chosen. Advance your army and character through technological upgrades. Level up different character classes. Compete for supremacy in various multiplayer game types. Push back the Melding. SAVE EARTH

 

Info sam gameplaya

 

Red 5 Studios programerski je tim sastavljen većinom od bivših Blizzardovih zaposlenika, a jedan od osnivača je Mark Kern, koji je vodio razvojni tim World of Warcrafta. Kad iz takvog studija dođe najava nove timske mrežne pucačine, mi se zainteresiramo. Radi se o igri po imenu Firefall, a nije naodmet naglasiti da na njoj radi i glavni dizajner originalnog Tribesa, Scott Youngblood (za kojeg smo gotovo sigurni da mu to nije pravo ime jer je previše cool).

 

Tematikom blizak Halou a smješten otprilike jednako daleko u budućnost, Firefall će također prikazivati borbu ljudi s opakim alienima, s tim da će se bitke odvijati prvenstveno uz pomoć robota. Pri tome će svoj borbeni stroj biti moguće opremiti na različite načine - i dobiti klasične MMO klase likova. Kreatori obećavaju da će sustav modificiranja robota biti fleksibilan i omogućiti raznoliko podešavanje, brze izmjene konfiguracija te trgovanje među igračima. Ono što je posebno zanimljivo je da će Firefall nuditi i opciju besplatnog igranja, no nekako očekujemo da će samo oni koji su spremni posegnuti za novčanikom imati prilike uživati u svemu što ova obećavajuća igra donese. Beta će, pak, sasvim sigurno biti besplatna pa se za nju možete već sada prijaviti ovdje.

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 16:27 (R4zOR229).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Firefall
R4zOR229 kaže...

 

http://www.firefallthegame.com/

 

 

Earth will never be the same. After the Crystite Wars, humanity inadvertently invited the worst enemy ever conceived: THE MELDING. It surrounds us. It forces us to live in pockets of land protected only by the accidental discovery of repulsor technology. We continue to fight for land. For technology. For power. For our very survival. JOIN THE FIGHT.

 

FIREFALL is a team-based action shooter. Join your friends in an epic online campaign across a vast open world to stop the Melding and fight for the survival of humanity against the army of the Chosen. Advance your army and character through technological upgrades. Level up different character classes. Compete for supremacy in various multiplayer game types. Push back the Melding. SAVE EARTH

 

Info sam gameplaya

 

Red 5 Studios programerski je tim sastavljen većinom od bivših Blizzardovih zaposlenika, a jedan od osnivača je Mark Kern, koji je vodio razvojni tim World of Warcrafta. Kad iz takvog studija dođe najava nove timske mrežne pucačine, mi se zainteresiramo. Radi se o igri po imenu Firefall, a nije naodmet naglasiti da na njoj radi i glavni dizajner originalnog Tribesa, Scott Youngblood (za kojeg smo gotovo sigurni da mu to nije pravo ime jer je previše cool).

 

Tematikom blizak Halou a smješten otprilike jednako daleko u budućnost, Firefall će također prikazivati borbu ljudi s opakim alienima, s tim da će se bitke odvijati prvenstveno uz pomoć robota. Pri tome će svoj borbeni stroj biti moguće opremiti na različite načine - i dobiti klasične MMO klase likova. Kreatori obećavaju da će sustav modificiranja robota biti fleksibilan i omogućiti raznoliko podešavanje, brze izmjene konfiguracija te trgovanje među igračima. Ono što je posebno zanimljivo je da će Firefall nuditi i opciju besplatnog igranja, no nekako očekujemo da će samo oni koji su spremni posegnuti za novčanikom imati prilike uživati u svemu što ova obećavajuća igra donese. Beta će, pak, sasvim sigurno biti besplatna pa se za nju možete već sada prijaviti ovdje.

nesto tipa borderlands samo fokusira na multiplayer i potpuno  besplatna

15 godina
neaktivan
offline
Firefall

http://gamereport.tportal.hr/85718/Prvi-gameplay-video-za-Firefall.html?keywords=zanimljivost

 

Wow, ovo djeluje fantastično. Objavljen je i prvi gameplay video.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Buđenje za Firefall fanove - novosti o ovom odličnom AAA F2P MMOFPS-u

 

Redizanirana je web stranica igre http://www.firefallthegame.com

Sve informacije u nastavku su službene i preuzete sa službene stranice ili službenog Firefall foruma http://www.firefallthegame.com/community (od djelatnika Red 5 Studio).

 

Počela je beta faza (ovaj vikend)

Za sudjelovanje u beti potrebno je dobiti pozivnicu od Red 5 studija ili pak od nekog od prvih 500 beta testera koje je nasumično odabrao Red 5.

Svaki od tih 500 beta testera (prvi val testera) dobio je i po jednu pozivnicu koju može poslati frendu da ga dovede u igru.

Beta testiranje će se za sada izvoditi u unaprijed najavljeno vrijeme, znaći nije još 24/7 testiranje, i u igru se može samo na određeno.

U ovoj prvoj fazi se testira server load i slične stvari, kao i drugi bug-ovi. A shodno rezultatima biti će najvaljen sljedeći val slanja pozivnica novim prijavljenim korisnicima,

te raspodijeljene dodatne pozivnice igračima koji su već u beti, da mogu pozvati prijatelje.

 

Sustav pozivnica

 Bitno je znati da se u igru, bez pozivnice, nikad neće moči ući - isto kao i Googlova Gmail usluga, a to se ne odnosi samo na betu nego i kasnije na kompletnu igru.

Razlozi za to su, trenutno kontrola nad brojem beta testera, te to da Red 5 želi da se playerbase gradi na prijateljstvima i poznanstvima s obzirom da se radi o Team based shooteru.

A najljepše je igrati sa prijateljima ... Znači pijatelji zovu prijatelje itd ...

 

Prijava za betu

 Da biste se prijavili za betu (account ostaje kasnije i za punu igru samo se resetira) posjetite http://www.firefallthegame.com, u gornjem desnom kutu je veliki gumb "REQUEST BETA ACCESS", 

time odmah dobivate pristup i službenom forumu gdje se objavljuju sve vijesti vezane uz Beta proces i druge teme.

Trenutno je registrirano 195 000 računa od kojih bi velika večina "sve dala" za beta pristup jer igra je razvalila na PAX Prime sajmu održanom prije tjedan dana i priskrbila si veoma dobre kritike.

Stoga požurite i osigurajte si mjesto u igri. Kad kažem da bi ljudi sve dali onda mislim doslovno, jer je forum ovih dana preplavljen postovima željnih beta pristupa, a ima i jedan "fan" koji je ucjenio Red 5

i počeo štrajkati glađu sve dok mu ne pošalju Beta invite :)

 

Materijali o igri s PAX Prime sajma

Novi trailer: 

Po meni do sad najbolji viđeni gameplay: http://www.tentonhammer.com/FireFall/video/gamescom/2011/Mark-Kern-on-medic-recon-orbital-comm-map

 

PVE: 

PVP: 

Cilj ovog posta je aktivirati sve zainteresirane igrače, da se formira community s ovih prostora i slične aktivnosti. Da svi koji imaju kvalitetan info postave ovdje, možda se već negdje oformio sličan community.
Informirajmo, predlažimo, povežimo se u Vojsku/e (Army = tzv klanovi u Firefall-u) ...

 

D.I. mag.inf.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2011 16:38 (zeko86).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Firefall

THX.. izgleda zanimljivo... prijavio se i cekam

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Još jedan intervju s dobrim objašnjenjem što je Firefall

 

 

recite prijateljima za ovaj thread, slab je ovo feedback zasad

D.I. mag.inf.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefall

Jel ima itko to je dobio beta kljuc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall

Ja još nisam, možda večeras ako budem sreće. Naime nekoliko ljudi na službenom forumu dijeli svoj dodatni ključ a za uzvrat traže od zainteresiranih da nešto učine. A naravno navala je na te thread-ove, pa ko voli nek izvoli ...

D.I. mag.inf.
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Još jedan gameplay trailer, ovaj put sa ChinaJoy sajma koji je prethodio PAX-u

 

https://www.youtube.com/user/r5studios#p/u/0/jBg1e4Hio50

D.I. mag.inf.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Video recap PAX-a Prime na kojem je Firefall svojim ogromnim štandom plijenio najviše pozornosti

 

https://www.youtube.com/user/r5studios#p/u/0/21ZraueT9wU

D.I. mag.inf.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Upravo je Red 5 počeo slati mail newsletter u kojem priopćuju najnovije vijesti kao i dojmove publike/kritike sa održanih sajmova.

 

Stoga svi koji ste registrirani provjerite mail.

 

A dobra vijest je ta da kažu da se u iduća dva tjedna možemo nadati da će večina ljudi sa foruma (prijavljenih za betu) biti pozvana u betu.

D.I. mag.inf.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 21:08 (zeko86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
zeko86 kaže...

Video recap PAX-a Prime na kojem je Firefall svojim ogromnim štandom plijenio najviše pozornosti

 

https://www.youtube.com/user/r5studios#p/u/0/21ZraueT9wU

Hihi, a pol njih s GW2 bandanama na glavi. {#} Sry, moral sam.

 

Kakvi su sysreq za igru, jel zahtjevna ili i mi sa ne tolkim zvjerima možemo uživati u bar maloj količini svih điđa-miđa?

E i jel je f2p ili b2p? F2p bi mogao uništiti balans kad ljudi počnu kupovati opremu za stvarne novce...

 

EDIT: U, čak su i Tirzah intervjuirali :D.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 21:43 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
1domagoj1 kaže...
zeko86 kaže...

Video recap PAX-a Prime na kojem je Firefall svojim ogromnim štandom plijenio najviše pozornosti

 

https://www.youtube.com/user/r5studios#p/u/0/21ZraueT9wU

Hihi, a pol njih s GW2 bandanama na glavi. {#} Sry, moral sam.

 

Kakvi su sysreq za igru, jel zahtjevna ili i mi sa ne tolkim zvjerima možemo uživati u bar maloj količini svih điđa-miđa?

E i jel je f2p ili b2p? F2p bi mogao uništiti balans kad ljudi počnu kupovati opremu za stvarne novce...

 

EDIT: U, čak su i Tirzah intervjuirali :D.

F2P je. Kažu da žele veoma visoko podignut letvicu za F2P naslove, a to im priznaju i krtike da su AAA (visokokvalitetna) igra.

A isto tako su žestoki protivnici "pay to win" sheme - tako da će mikrotransakcijama bit moguće kupiti samo stvari od vizualnog značaja, tipa posbne boje armora, prilagođavanje boje armora bojama Vojske i sl.

Te govore o XP bost-ovima i sličnim stvarima koje samo olakšavaju napredak lika, al oružja i posebni armori ili slične stvari neće bit dostupne, da ne naruše ravnotežu. Znači totalno su skill orjentirani - moraš imat skillove za razvaljivanje, nema olakšvanja kupovinom posebnog oružja i sl. stvari.

Zbog tih stvari i jesu na dobrom glasu i imaju ogroman community koji jedva čeka da zaigra. Vidi se da likovi daju sve od sebe da naprave F2P Reborn naslov kako kažu, a često govore i " Free to play, not pay to win is the way we roll."

 

Pogledaj videe iznad, sve to ti je nutra objašnjeno od autora ...

D.I. mag.inf.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 22:07 (zeko86).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
zeko86 kaže...

F2P je. Kažu da žele veoma visoko podignut letvicu za F2P naslove, a to im priznaju i krtike da su AAA (visokokvalitetna) igra.

A isto tako su žestoki protivnici "pay to win" sheme - tako da će mikrotransakcijama bit moguće kupiti samo stvari od vizualnog značaja, tipa posbne boje armora, prilagođavanje boje armora bojama Vojske i sl.

Te govore o XP bost-ovima i sličnim stvarima koje samo olakšavaju napredak lika, al oružja i posebni armori ili slične stvari neće bit dostupne, da ne naruše ravnotežu. Znači totalno su skill orjentirani - moraš imat skillove za razvaljivanje, nema olakšvanja kupovinom posebnog oružja i sl. stvari.

Zbog tih stvari i jesu na dobrom glasu i imaju ogroman community koji jedva čeka da zaigra. Vidi se da likovi daju sve od sebe da naprave F2P Reborn naslov kako kažu, a često govore i " Free to play, not pay to win is the way we roll."

 

Pogledaj videe iznad, sve to ti je nutra objašnjeno od autora ...

To je to! Već mi je lagano muka od ovih "free to play" naslova, na kraju ako nemaš para, ovi koji imaju zbog boljeg geara te pwnaju. Drago mi je što se ide na skill, a ne na gear. Mogao bih i zaigrati, stvarno, samo da nije hardverski prezahtjevna.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall

Još nisu objavljeni hardverski zahtjevi, jer će ih utvrdit sad kroz beta fazu, zato se mora predati i konfiguracija mašine, a navodno ak imaš preslab stroj te neće pustit odmah u betu. A po forumu se govori da su potrebne dvije jezgre, 4GB rama i GeForce 8800 ili 9800 i ekvivalentne grafe, s tim da su te grafe naveli developeri u smislu "glatkog" igranja. Ja se ne bojim, moj stroj vrti Crysis pa mora i ovo, sam treba uć u betu, jer bi volio bit tester, nisam to nikad radio. Nije mi samo do igranja, kako kažu u Red 5 - prvi val će imat više bugova a manje zabave, a svaki sljedeći manje bugova a više zabave ...

D.I. mag.inf.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Firefall

di se mora predat konf masine? nisam to vidio

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
skank666 kaže...

di se mora predat konf masine? nisam to vidio

kad dobiješ inve za betu, predaš konf mašine, potpišeš NDA, i onda čekaš verifikaciju konf mašine dal je minimum i ak je puštaju te u betu

D.I. mag.inf.
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Jedan dobar review Firefall-a sa svim ključnim info.

 

http://www.fpsguru.com/game/304/features/129/Firefall-PAX-2011-Preview.html

D.I. mag.inf.
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Novi preview Firefall-a sa PAX-a

 

http://www.shacknews.com/article/70114/firefall-preview#item_26675483

 

Ali, ako komentirate dotični članak (smisleni komentar a ne spam) i ostavite nick (pod kojim ste komentirali) u temi http://www.firefallthegame.com/community/threads/shacknews-needs-firefall-comments-help-promote-firefall.9448/ na službenom Firefall forumu, osvojit ćete Arclight poster.

D.I. mag.inf.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Firefall

Mene zanima jel ima nekakav hr community tipa forum ili web za dotičnu igru?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firefall

uh izgleda odlicno, nadam se da cu pokupiti invajt :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
Superbeasto kaže...

Mene zanima jel ima nekakav hr community tipa forum ili web za dotičnu igru?

kolko ja znam nema, izgleda da se kod nas još ni nezna za igru. što ni nije čudno ako se malo pogleda kolko je vijesti objavljeno o njoj na hr portalima - jako malo, počevši od Bug portala, pa istim putem apeliram na Bug-ove novinare da ako ovo čitaju napišu barem vijest da je igra u beti.

 

ako neko naleti na dobar hr web ili forum ove igre nek javi ovdje da se svi prebacimo, ili jednostavno zovite sve zainteresirane u ovaj thread da se malo organiziramo

D.I. mag.inf.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
Arxi kaže...

uh izgleda odlicno, nadam se da cu pokupiti invajt :)

ako pokupiš, dodatni sačuvaj za mene, bit ću zahvalan ;)

D.I. mag.inf.
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Danas je objavljen novi intervju sa Markom Kernom, CEO-om i osnivačem Red 5 studija, na Shacknews portalu. Video sa novim zanimljivim novostima pogledajte ovdje: http://www.shacknews.com/video/10515/firefall-mark-kern-interview

 

Moram napomenuti koiko Red 5 sluša svoje igrače, svoj community na službenom forumju. Naime prije možda tjedan dana na forumu su likovi započeli raspravu o tome kako bi neki htjeli ljubimce (petove) u igri, naravno one naklonjene MMO strani Firefall, na to su naravno uzvratili FPS-ovci - da to nema previše smisla, ili samo uz neka pravila, tipa da bi bilo cool moći ubiti tuđek peta koji te živcira. I sad ako pogledate video vidjet ćete zašto govorim o tome kako Red 5 sluša svoje igrače - tako što je Mark upravo najavio da će postojit pet-ovi u igri al to žele odradit na jedinstven načn. Pogledajte video za više info.

 

Isto tako najavio je i neki web event u srijedu - na kojem će se moći osvojiti nekakvog pet-a koji pomaže u prikupljanju Crystite-a (ak sam dobro shvatil). Više info potražite na službenom forumu ;)

D.I. mag.inf.
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Objavljen je i drugi dio intervjua sa Markom Kernom i posebnom gošćom zaduženom za eSports stranu Firefall-a.

Žena ima puno iskustva u eSports svijetu i ako želite videjti što zna i što može napraviti za Firefall pogledajte video http://www.shacknews.com/article/70255/firefall-morgan-rhoulette-romaine-esports

D.I. mag.inf.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Firefall

Prenosim vam članak iz novog PC Gamer-a. Dosta dobar i zaokružen info o igri! Ljudi prosljedite ovo frendovima igračima - zar se tako malo zna za FireFall? Jer igra je odlična, "2012's most exciting new game" kaže PC Gamer.

 

 http://img11.imageshack.us/img11/8429/ff01v.jpg

 

 http://img717.imageshack.us/img717/8631/ff02.jpg

 

 http://img27.imageshack.us/img27/1173/ff03q.jpg

D.I. mag.inf.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 10:14 (zeko86).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Firefall

upravo gledam po internetu o toj igri i izgleda obećavajuće. predao sam beta zahtjev i držim fige hehe

eh da dodam, imam 6 e-maila i na sve sam predao zahtjev za betu. jedan moraju odabrati haha

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 18:38 (skullscar).
13 godina
protjeran
offline
Re: Firefall

počelo je, gledam mailove svakih 10-15 minuta... groznica zvana čekanje

Trenutno se igra X3 Terran Conflict, Borderlands s 4 DLC i Torchlight
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
skullscar kaže...

upravo gledam po internetu o toj igri i izgleda obećavajuće. predao sam beta zahtjev i držim fige hehe

eh da dodam, imam 6 e-maila i na sve sam predao zahtjev za betu. jedan moraju odabrati haha

:) e onda ako dobiješ pozivnicu, onu dodatnu sačuvaj za mene, osim ako imaš već ljude za pozvati

 

ja isto jedva čekam da zaigram!

D.I. mag.inf.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefall
skullscar kaže...

počelo je, gledam mailove svakih 10-15 minuta... groznica zvana čekanje

a inače budu stavili na forumu obavijest kad bude 2. val pozivnica za betu - a ja ću ju prenijeti ovdje, tak da nemoraš stalno provjeravat mail je budu najavili stvar

 

i ako imaš ekipu zovi ih ovdje da se složi neki community, barem za te pozivnice ak ništa drugo

D.I. mag.inf.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice