Elite: Dangerous

poruka: 2.515
|
čitano: 303.610
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous
Dado_ZG78 kaže...

Zaista bih želio 'ozbiljnije' zaigrati Elite, no svaki puta kad me ulovi, ne sjednu mi kontrole - možda bi trebao nabaviti neki HOTAS ili barem flightstick..  na tipkovnicu i miša, pa čak i Xbox controller mi je dosta nezgodno za igrati. 

 

Na čemu vi igrate Elite? 

 ma sve ti je stvar navike. ja sam od početka igrao na mišu i tipkovnici, i možda je na početku malo nezgodno dok ne pohvataš sve komande, zato jer ih ima miljardu. al malo se zabaviš sa rebindanjem tipki i sve brzo sjedne na svoje misto.. meni osobno nebi palo napamet nabavljat razne hotase i slične stvari..

12 godina
offline
Re: Elite: Dangerous

Ista stvar. M&KB for life. Pruza najveci degree preciznosti,a i na tipkovnici imas sve tipke ikad na dohvatu...A sve mozes rebindat. Kad nadjes ono  sto ti funkcionira ,vozi...

10 godina
offline
Elite: Dangerous

ED Commander Deluxe Edition (base igra+horizons+par skinova za brodove) je na 60% popusta na HumbleBundleu.

 

https://www.humblebundle.com/store/elite-dangerous-commander-deluxe-edition

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 9:23 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Moloch kaže...

ED Commander Deluxe Edition (base igra+horizons+par skinova za brodove) je na 60% popusta na HumbleBundleu.

 

https://www.humblebundle.com/store/elite-dangerous-commander-deluxe-edition

 

Što nisam čekao 15ak dana sa kupovinom <insert Darth Wader Nooooo sound here> :)

10 godina
offline
Elite: Dangerous

A, peh ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Elite: Dangerous

Igram Elitu nesto manje od 10ak sati, polako sam pohvatao dockanje i dosta ostalog,

zaradio sam za Cobru MKIII i sad polako idem u detalje, kako posao dopusta.

 

Prvo sam igrao pipkovnicom, pa se zaigrao i nabavio Thrustmaster T.16000M FCS HOTAS, bez pedala, samo gas i joy.

Za nagovorit Elitu da propisno sluša hotas instalirao sam TARGET Commend center i neki profil, i onda u Eliti postavio taj profil kao glavni.

 

Ako želim da mi rade i taj profil i tipkovnica istovremeno, target gui mora radit non stop.
Znaci moram otvorit Target Center, kliknut na run configuration, odabrat taj profil i onda mi je otvoren Target Gui prozor i pise launching and running profile.

 

Pitanje:

- da li je normalno da se mora svaki put palit app ici u profil i birat taj fajl?

Ajmo dalje

 

Zaigrao sam se i kupio full voiceattack i HCS ASTRA voice pack.

Instalirao sve po uputstvim, importao komande, nisam nista rucno bindao.

I sad me Astra sluša za većinu toga osim:

Ne radi impulse 1 ili power 10% i startanje nakon sto kazem full engine stop.

Vidio sam da astra ima svoje profile za moj HOTAS, no jos uvijek imam odabrano onaj iz Targeta.

Pitanja:

- Treba li mi uopce TARGET ako imam voiceattack?

- Kako nagovorit Astru da mogu glasom odredjivat brzinu?

- Kako najbolje postelati da mogu gledati po kabini lijevo desno
- Kako najbolje postelati da mogu gledat brod izvana?
Dobijem da mi gleda brod od iza, ali nece u free cam ili neku drugu lokaciju ni za zivu glavu.

Jel moram jos rucno bindat komande za poglede izvana?

 

Vidim da toga ima tonu.

 

Ako vec postoji neki guide za njubare od A do Z za ovo sto meni treba slobodno navalite.

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Krx kaže...

 

Nisam koristio TARGET, pa ti tu ne mogu pomoći. Kod X52Pro Logitech softvera samo treba zadati profil kao default.

 

Pitanja:

- Treba li mi uopce TARGET ako imam voiceattack?

- Kako nagovorit Astru da mogu glasom odredjivat brzinu?

- Kako najbolje postelati da mogu gledati po kabini lijevo desno
- Kako najbolje postelati da mogu gledat brod izvana?
Dobijem da mi gleda brod od iza, ali nece u free cam ili neku drugu lokaciju ni za zivu glavu.

Jel moram jos rucno bindat komande za poglede izvana?

 

Uh, ovdje imaš masu pitanja :)

 

TARGET ti omogućava mapiranje i programiranje konfiguracija, ali bi HOTAS trebao raditi i bez toga. Npr. ja svog X52 imam programiranog tako da mi na pomak hata radi preraspodjelu PIPova, bez da ih moram pomicat jedan po jedan, i sl.

 

za voice attack ti preporučam progooglati "Voice Attack ED tutorial"

 

Za kameru moraš konfigurirat bindinge, ima ih podosta.

Gledanje okolo ja rješavam EDTrackerom. Bilo koji headtracker će raditi, ali EDTracker je najjeftiniji.

 

14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Pozdrav ekipo. Gledam vec par dana koju svemirsku slicnu freelancer zaigrat, a vidim da je sad ED na popustu. Pitanje je koliko je vremenski zahtjevna igra? Igrao sam Eve nekoliko mjeseci i vrijeme koje je tamo potrebno uloziti i grind koji sam imao (pogotovo da kupim Plex) me totalno odmaknuo od igre. Moze li se ED igrat casual, i uzivat u tome? Npr 1-2 sata dnevno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
nerevar20 kaže...

Pozdrav ekipo. Gledam vec par dana koju svemirsku slicnu freelancer zaigrat, a vidim da je sad ED na popustu. Pitanje je koliko je vremenski zahtjevna igra? Igrao sam Eve nekoliko mjeseci i vrijeme koje je tamo potrebno uloziti i grind koji sam imao (pogotovo da kupim Plex) me totalno odmaknuo od igre. Moze li se ED igrat casual, i uzivat u tome? Npr 1-2 sata dnevno?

 Apsolutno!

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
nerevar20 kaže...

Pozdrav ekipo. Gledam vec par dana koju svemirsku slicnu freelancer zaigrat, a vidim da je sad ED na popustu. Pitanje je koliko je vremenski zahtjevna igra? Igrao sam Eve nekoliko mjeseci i vrijeme koje je tamo potrebno uloziti i grind koji sam imao (pogotovo da kupim Plex) me totalno odmaknuo od igre. Moze li se ED igrat casual, i uzivat u tome? Npr 1-2 sata dnevno?

 

ED je savršen za casual igranje i sessione od par sati.

Svakako navrati i na naš discord server ako ti zatreba koji savjet. :)

10 godina
offline
Elite: Dangerous

Chapter 4 izlazi 11. prosinca

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Elite: Dangerous

 

Jel zna netko gdje kupiti DOBRU rabljenu Sony PS3 Eye kameru za moddanje u facetracking?

Internet je pun how to mod tutorijala, no vecina je samo parrotala originalni tutorial

i na vecini NE pise da se mora paziti na dobru i losu verziju kamere:

http://nuigroup.com/forums/viewthread/5189/


Njuskalo iskljuceno, od tamo sam jednu vec nabavio ali na zalost onu losu,

gdje se ne moze skinuti IR filter sa dna objektiva. Tj moze se ali se razvali i leća bez koje je kamera beskorisna.

 

Dobra verzija: US trziste, prva serija, zakrivljeno staklo objektiva s prednje strane, IR filter se lako skine

Losa verzija: EU trziste, druga serija, ravno staklo objektiva s prednje strane, IR filter ide dolje uz muke Sizifove,

a kad ode kamera oćoravi.

 

IR ledice i cijelu skalameriju za slusalice imam,

Facetrack mi radi i sa Logitech webkamerom,
samo dosta lagga jer ima samo 30 fps i IR filter pa slabije vidi IR ledice.

 

PS3 Eye se da navuc i preko 60 fps i savrsena je za facetracking, a da se nabaviti za par dolara.

FacetrackIR5 kosta somaipol, nedam!

 

Btw koji je url/naziv Elite HR discord server?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Krx kaže...

 

Jel zna netko gdje kupiti DOBRU rabljenu Sony PS3 Eye kameru za moddanje u facetracking?

Internet je pun how to mod tutorijala, no vecina je samo parrotala originalni tutorial

i na vecini NE pise da se mora paziti na dobru i losu verziju kamere:

http://nuigroup.com/forums/viewthread/5189/


Njuskalo iskljuceno, od tamo sam jednu vec nabavio ali na zalost onu losu,

gdje se ne moze skinuti IR filter sa dna objektiva. Tj moze se ali se razvali i leća bez koje je kamera beskorisna.

 

 

Btw koji je url/naziv Elite HR discord server?

 

 

Umjesto Facetrack varijante osobno koristim EDTracker. (http://www.edtracker.org.uk/)

Stvar je upravo napravljena baš za Elitu, ali radi u svim igrama koje imaju headtracker podršku (imaš recenzije na YT).

 

Postoji DIY u kitu koju sam zalemiš doma, te Pro i Wireless Pro (bežična) varijanta koje dolaze sastavljene (cijene redom 150-200kn, ~400kn, ~600kn).

 

Uopće ne koristi kameru nego samo imaš kutiju veličine kutije šibica koju pričvrstiš negdje na slušalice, spojiš na usb i to je to.

Daje 3DOF, dakle nema lateralne translacije (6DOF), ali to ti iskreno niti ne treba, bar ne za ED.

 

Softver dobiješ s njim, a možeš ga povezat i na OpenTrack ako ti to treba.

 

Imam žičnu varijantu još od 2014e i radi kao urica do dana današnjeg. Tople preporuke. Iskreno, meni je igranje Elite bez HOTASa i headtrackera k'o seks bez žene :D

 

 

Invite za Balkan Intergalactic Guerilla (BIG Elite) Discord server: https://discordapp.com/invite/jSZjPtp

 

Radi ti i ovaj koji je stavio brane ali taj je jednokratan i ističe, ovaj je permanentan.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 15:39 (Moloch).
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Digli su natrag cijenu deluxe packa.

Valda bude snizenje za Božić?

 

Kolko vidim ovaj horizons me najvise zanima zbog craftinga. Kolko je taj crafting razvijen u usporedbi s Eve online?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous

Često budu akcije, najvjerojatnije će biti i za Božić.

 

Horizons ti je must have - tamo su ti i inženjeri, slijetanje na planete, ship launched fighteri, multicrew i još dosta toga uključujući sve što dolazi u novom patchu.

Crafting ti je u Eliti zapravo rad s "inženjerima", odnosno unaprijeđivanje modula broda, dodavanje posebnih efekata itd. Ili otključavanje novih (posebnih) alien oružja, fightera i sl.
Ne mogu ti usporediti s Eve jer ga nisam nikad igrao.


Postoji hrpa modifikacija i još veća hrpa materijala i podataka u raznim kombinacijama koja ti je potrebna za iste. Materijale skupljaš na površini planeta ili rudarenjem asteroida (stvar tipa nikl, željezo, kobalt itd), razne komponente od uništenih brodova u svemiru, te podaci (skeniranjem brodova u svemiru, raznih access pointova na megashipovima i na outpostima na planetima). Cijela stvar je pošten grind - nije tako strašno unazad par patcheva jer su napravili overhaul cijelog postupka (prije je bilo puno gore :D), ali i dalje ćeš trebati uložiti dosta vremena.


Postoje i material i data traderi gdje možeš mijenjati materijale koje ti ne trebaju za one koje je teže nać.


Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 20:22 (Moloch).
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Serveri su trenutno u "deployment" fazi, patch će biti live iza 5-6 danas.

 

Patch notes: https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/463020-Elite-Dangerous-Beyond-Chapter-Four-3-3-Patch-Notes

 

(prepravljeno u link jer ima ekipe kojoj je teško skrolat, što samo govori kol'ki je patch )

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 20:33 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Elite: Dangerous

Da nisu nista uradili, da su samo napisali ovaj patch notes svaka im cast.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Elite: Dangerous

Zakaj copy-paste cijelih patch notes, umjesto link na njih?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Rhodin kaže...

Zakaj copy-paste cijelih patch notes, umjesto link na njih?!

 A zasto ne?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous

a ja za 30 minuta na posao. bemti život uf

15 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
syncmaster245b kaže...
Rhodin kaže...

Zakaj copy-paste cijelih patch notes, umjesto link na njih?!

 A zasto ne?

 

 Zid teksta kroz koji svatko mora proscrolat bezveze, sa linkom, koga zanima, lako prati i procita.

10 godina
offline
Elite: Dangerous

Patch je sletio, no serveri štucaju po običaju na dan updatea.

Ipak se uspjelo kreirati naš balkanski squadron u igri (napokon!) prije nego su popucali od preopterećenosti - potražite nas pod nazivom sa slike. :)

 

Bezobrazno koristim ovu priliku i da najavim izlazak novog, 16og izdanja Sagittarius Eye časopisa (www.sagittarius-eye.com), koje je i jubilarno 10 (!) izdanje sa mnom kao Art Editorom. ;)

 

Prilažem i teaser članka o Mambi. Novi broj izlazi ovaj četvrtak!

 

Frontier je neki dan obećao i podršku i blagoslov za tiskano izdanje časopisa, pa će i to možda krenuti kroz koji mjesec...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 20:21 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Elite: Dangerous

Uradio sam par boom data delivery misija.

 

Štelnuo se sa docking / launch operacijama.


Jel imate neki link di se može iščitati fino proces opremanja Sidewindera za borbene letove, gdje kako i s kojim misijama početi.

 

I eventualno, neki link, guide za Exploration.

 

Želja mi je u Eliteu, kao i u EVE što sam bio, letjeti na piratski način.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
rashomon kaže...

Uradio sam par boom data delivery misija.

 

Štelnuo se sa docking / launch operacijama.


Jel imate neki link di se može iščitati fino proces opremanja Sidewindera za borbene letove, gdje kako i s kojim misijama početi.

 

I eventualno, neki link, guide za Exploration.

 

Želja mi je u Eliteu, kao i u EVE što sam bio, letjeti na piratski način.

 onda uzmi cobru što prije....to je tako dobar brod za SVE :D

10 godina
offline
Elite: Dangerous

Definitivno Cobra Mk III za početak, ti se novci začas skupe

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Elite: Dangerous

76% popusta na ED na Steamu! Prilika

 

https://store.steampowered.com/app/359320/Elite_Dangerous/

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Super. Skoro đabe

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Odigrao tutorial i sad ću pokušavati ući malo u svako područje dok ne skupim nešto para za brod.

Combat misije u tutorijalu su mi najteže - pogotovo ona druga koju nisam iz 3 pokušaja uspio napraviti. nakon prvog broda dođu 4 broda i roknu me u 10 sekundi

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Naprednije combat misije u tutorialu namjerno nisu lagane, tako da se nemoj brinut oko toga zasad. ;)

 

Ako gdje zapneš pitaj, ED je ogromna igra. Navrati i na naš discord

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice