Elite: Dangerous

poruka: 2.515
|
čitano: 304.785
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Sinoć je FDEV izašao s još par informacija.

 

  • Alpha 29og i trajati će 6 tjedana, nisu rekli hoće li biti i beta nakon toga. Release dakle za ~3 mjeseca - stoga nije daleko.
  • Potvrdili su da je "heist mission" video sastavljen od gameplay isječaka iz nekoliko starih buildova i da je AI poprilično napredovao od tad. Dodatno, NPCi u videu su svi "level 1" dakle najgluplji i najslabije opremljeni.
  • U sve zgrade u settlementima se može ući i istraživati ih.
  • Smrt igrača znači respawn u najbližoj bazi ili u brodu- po izboru igrača.
  • Može se ući u SRVe drugih igrača i voziti ih. Drugi igrači mogu ući i u tuđe brodove ako im ovaj to odobri (nisu dali detalje kako).
  • "Frontlines slution" na outpostima će voditi na "large scale battles", što god to bilo.

To je više manje sve od novih info, sve ostalo je dostupno kroz dev dnevnike, pa kog' zanima više nek' potraži...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 17:04 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Elite: Dangerous

op op

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Enjoy a tour around one of the starports in Elite Dangerous: Odyssey

 




Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Elite: Dangerous

Bit će zabavno prvih par puta izaći iz broda i prošetat se, uzeti misiju, ali već vidim da će ta zabava brzo dosaditi. Pogotovo onima koji stackaju misije i grindaju resurse, a to je jedno 95% igrača.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

I dalje će se sva interakcija moći obaviti iz broda, odnosno sve što se moglo i do sad. Spacelegs će imati svoje materijale, misije i sadržaj, a grind tamo će biti vezan isključivo uz opremanje osobne spacelegs opreme/oružja/oklopa. A čak i taj dio interakcije kroz menije će se uglavnom isto moći obaviti iz broda, s izuzetkom covert mission givera (te misije ne idu preko mission boarda), te moguće i frontline solutionsa i apex taxi usluge.

 

No većina na forumu kmeči da nema hodanja po brodu, odnosno da ulazak u brod direktno u cockpit nema dovoljno imerzije. Meni je osobno TO gubitak vremena, fora jednom proći kroz Anacondu ili Corvettu ali nakon 10og puta... sami sadržaj na outpostima i stanica će bar biti dinamično generiran...

 

Inače, vidljiva su sitna grafička unaprijeđenja na brodovima...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 16:17 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Za one koji ne znaju, alpha access za Odyssey je u toku i trajati će do kraja mjeseca. Trenutno smo u testiranju faze 2 od 4 ukupne faze.

 

Previše je toga novog i izmjenjenog u igri da bi se napisalo u jednom postu, ne znam ni otkud bih krenuo pa evo samo ostavljam jedan kratak fan in-game camera video SpaceBeara :

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 9:36 (Moloch).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Sutra je release day!

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Vrijeme je da skinem prašinu s accounta, kupim gaming komp i idemo u nove pobjede.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Kako ste zadovoljni igrom?  Ja se još nisam odlučio za prelazak! A nije da me ne vuče 😊!

dododomba
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Prvo loše strane:

  • Najveći problem trenutno su performanse: Jako je loše optimizirano i čak i ekipa s odličnim računalima i grafama (i7, 3080!) ima problema u naseljima i combat zonama na površini sa <30 FPSa.
  • Novi planetary tech ima problema, generira repetitivne uzorke i sl.
  • Novi UI je totalno izmjenio stari pristup i iako neke stvari radi bolje, dosta stvari je lošije rješeno, kao npr outfiitting i galaxy mapa.
  • Igra u svemiru (Horizons dio) je jako tamna, slabo se vidi.
  • Exobiologija (skupljanje uzoraka biljaka i sl.) je po meni previše banalno
  • Wing misije još ne rade
  • Općenito more bugova, prerano je izašla "iz pećnice" - VRLO rocky launch.

 

Sve gore navedeno utjecalo je i na reakciju communitya, te su u znak protesta igrači nakačili custom "early access" tag na Steamu i review zbombali igru. To je primjetio i gaming press i prenio...

Frontier je reagirao, Braben se obratio zajednici, ispričao se za problematični launch, najavili su izlazak roadmapa do 4.6. gdje bi trebali najaviti koji su im idući koraci.

Do sada su izdali 3 hotfixa i 1 patch.

 

Sada dobre strane:

  • Nova naselja na planetam izgledaju dobro
  • Igra je zabavna!
  • Surface combat je relativno jednostavan, ali funkcionalan, AI je dosta bolji nego u alphi
  • Nove planete (kad tech radi dobro) izgledaju odličnbo, sa fora atmosferama i ambijentom

 

Odyseey je dalje tipična "Elita":

  • Grind za bolja oružja i odijela će biti brutalan
  • Misije su zasad dalje sličnog tipa kao u Horizonsu

 

Ponavljam - najveći problem (zasad) su performanse.

 

Savjetujem pogledati zadnje videe od Obsidian Anta prije kupnje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 18:59 (Moloch).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous

Hvala na odgovoru, malo ću pričekati. Moja grafa je onda nikakva za igru (imam msi super ventus 1660 xs oc  ). i pratit cu Obsidian Anta! 

dododomba
15 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
dododomba kaže...

... i pratit cu Obsidian Anta! 

 

 Yamiksa, ako te vise zanima "izravniji" pristup

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

 oba, obadva!

dododomba
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Elite: Dangerous

Da li se grafički upgrade odnosi na cijelu igru ili samo ekspanziju?

Vidim da ljudi plaču da im je zaklalo performanse, meni je isti k, ide isto, izgleda isto, ali nisam kupio dlc.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Elite: Dangerous
Do problema sa fpsom dolazi kad se spusti na planet, onaj tko nema odisej ni nema tih problema
battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
moderator
offline
Elite: Dangerous

Ali šta je sa renderiranjem planeta, novim teksturama, drugačijim shaderima za brodove?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 22:30 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elite: Dangerous

Horizon nije diran.

Update se iskljucivo odnosi na Odiseju

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous

Po prvobitnom planu Horizons bi trebao dobiti te izmjene kad Odyssey izađe i za konzole (jesen).

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 14:55 (Moloch).
16 godina
offline
Elite: Dangerous

Horizins, stigao u Coloniju (drugi puta)

Kako namlatiti pare, što raditi?

Hvala!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

ako moze pomoc

kupio sa odissey na Steam-u (tu mi je i stara elite), staro sam deinstalirao i sve ponovo instalirao, 65 gb

problem je kad pokrenem elitu otvara mi se samo horizon ovo novo nigdje ne vidim. negdje sam zapeo pa ako znate pomagajte. hvala

dododomba
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
dododomba kaže...

ako moze pomoc

kupio sa odissey na Steam-u (tu mi je i stara elite), staro sam deinstalirao i sve ponovo instalirao, 65 gb

problem je kad pokrenem elitu otvara mi se samo horizon ovo novo nigdje ne vidim. negdje sam zapeo pa ako znate pomagajte. hvala

 kad pokrenes Elitu, ne dobijes ovaj prozor?

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 15:43 (syncmaster245b).
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

dobijao sam ali bez ponude odyssey-a, al sam rijesio :)))

dododomba
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

BUMP! :)

Dugo ovdje nisam pisao, pa rekoh da bacim koju riječ u ovo jesensko doba.

 

Ima puno novosti u igri, možda ima zainteresiranih za iste...

 

ED još nije mrtav, a Braben je pa-pa :D

Prije svega, Frontier Dev ima novog CEOa, a ED je pod novim vodstvom: Jonny Watts je preuzeo kormilo ljetos, nakon 28 g. vladavine Brabena. Odyssey je sada na puno boljoj poziciji nego što je bio prije - čak i na Steamu se recenzije približavaju "mixed" ocjeni, iako i dalje nije sve savršeno. No, prvi put nakon dugo vremena, mogu i preporučiti da piknete Ody pogotovo ako bude sad na nekom saleu. CGi su zanimljivi, dijele se inženjerani moduli kao nagrade, igrača ima puno, a zahuktava se i rat s Thargoidima.

 

Nakon što se Proteus Wave oružje pokazalo neuspješnim:

 

Sada nam dolaze i neidentificirane anomalije:


 

Bubble will burn

 

Danas na Twitchu dijele i skinove, a bit će i još goodies dropova:
https://www.elitedangerous.com/news/discovery-scanner-17102022

 

 

Balkanski discord

 

Ako vas još ima koji igrate, bilo novi ili povratnici, ED Balkan/BIG discord server je još uvijek aktivan (i zbog politike da se neaktivni članovi ne zadržavaju na serveru kako ne bi postao "ghost" server, oni koji su tamo su uvijek aktivni igrači).

Radimo svašta - od AX borbi s Thargoidima, ratova i BGS misija za BIG, tako imamo uvijek i nekakvih spletkarenja :D Pozivnica: https://tinyurl.com/bigelite 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 12:45 (Moloch).
Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Elite: Dangerous
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Dobra igra, još uvijek 👍

dododomba
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice