Civilization 6

poruka: 140
|
čitano: 30.042
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
Shivi kaže...
TheDarkSide kaže...
The Unforgiven kaže...
Jesi siguran da nije bila pobuna? Dok imaš malo amenitya u gradovima (pogotovo ako si u ratu s državom čiji su to gradovi bili prije je war weariness -7, -11 mi čak bilo nekad), i ta pobuna se očituje u pojavi 'barbara' oko tvojeg grada, obično 4 jedinice.

 Ma kakvi, sve savrseno svi sretni izadovoljni, ja sam u 80tom turnu igre vec imao preko 80 golda po turnu, svi gradovi spojeni na sve resurse, prakticki idealni scenariji. Sve ratovi su meni bili objavljeni, i ja sam branio sebe, Meni se nisu samo od sebe stvorili, nego pojavili, al ja bi rekao da su barbari uspjeli te support unite otet od neke druge drzave i prisvojit sebi, al nisam ocekivao da ce ih stvarno i koristit, jer vecinom je bilo uzmu ti setlera vode ga u svoj camp i tamo bude.

 Kako xD? Da li ima neki drugi mod za igrat? npr da si sam mogu odabrat mapu i civilizaciju? Zasad sam samo klikao na play now, ali nisam vidio neki drugi izbor...

 

Imam tri naselja, glavni grad se razvija ko mutav i sve je brzo, ali u ovim ostalim mi treba cca 20 turnova za granary itd. kako to ubrzat? sto gradit u tom novom naselju?

 Custom game, i tamo biras parametre, i imas pod advanced..kao sta rekoh ja igram custom game, pangea, old sa manje planina, vise rainfall da vise zelenila budei sa sea level na low da bude malo mora, a vise kontinenta

 

Ja za nove gradove uvijek prvo se pobrinuo za hranu, jer sto vise hrane i grad ce rast brze, isto tako grad obavezno stavljat pored rijeke, mora, vode..na zeleno, znaci ne jedan ili dva mova od rijeke/mora/vode nego bas na, ne na pustinjju ili snijeg, i nek bude okruzen sa sto vise resura koje sto prije spojis. Granary, Mill, nakon toga district za novac, pa market i tako dalje. Kasnije kad ti se razvije civilizacija eventualno mozes na pustinju, al ja to radim vise da strateski zauzmem polozaj pored drugih drzava. Isto tako, gradove sto prije povezat sa traderom, znaci trade routes, da se naprave ceste jer bolji i brzi marketing i sveskupa bude, znaci ne samo da spajate gradove sa glavnim gradom, nego i druge sporedne gradove medjusobno spajajte traderima. Sta se tice gradova u pustinji i snijeg, dosta sporije s razvijaju bas zbog tog nedostatka hrane, al i to se moze ublazit trpanjem hrane i da grad bude sto vise sretan.

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Re: Civilization 6
Shivi kaže...
TheDarkSide kaže...
The Unforgiven kaže...
Jesi siguran da nije bila pobuna? Dok imaš malo amenitya u gradovima (pogotovo ako si u ratu s državom čiji su to gradovi bili prije je war weariness -7, -11 mi čak bilo nekad), i ta pobuna se očituje u pojavi 'barbara' oko tvojeg grada, obično 4 jedinice.

 Ma kakvi, sve savrseno svi sretni izadovoljni, ja sam u 80tom turnu igre vec imao preko 80 golda po turnu, svi gradovi spojeni na sve resurse, prakticki idealni scenariji. Sve ratovi su meni bili objavljeni, i ja sam branio sebe, Meni se nisu samo od sebe stvorili, nego pojavili, al ja bi rekao da su barbari uspjeli te support unite otet od neke druge drzave i prisvojit sebi, al nisam ocekivao da ce ih stvarno i koristit, jer vecinom je bilo uzmu ti setlera vode ga u svoj camp i tamo bude.

 Kako xD? Da li ima neki drugi mod za igrat? npr da si sam mogu odabrat mapu i civilizaciju? Zasad sam samo klikao na play now, ali nisam vidio neki drugi izbor...

 

Imam tri naselja, glavni grad se razvija ko mutav i sve je brzo, ali u ovim ostalim mi treba cca 20 turnova za granary itd. kako to ubrzat? sto gradit u tom novom naselju?

 pa imaš create game di sam biraš doslovce sve, od veličine mape, do svih civilizacija na mapi, brzine igre...

 

prebaciš trgovce u novi grad i šalješ ih od onda, i gledaš koji trade route ti nosi najviše productiona, također na početku goldom u novom gradu kupiš buildera da obradiš hexove koji nose najviše productiona

 

edit: tek sad vidim da je kolega odgovorio, ćorav sam pa nisam vidio da je još jedna stranica

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 23:41 (The Unforgiven).
12 godina
offline
Re: Civilization 6
Shivi kaže...
TheDarkSide kaže...
The Unforgiven kaže...
Jesi siguran da nije bila pobuna? Dok imaš malo amenitya u gradovima (pogotovo ako si u ratu s državom čiji su to gradovi bili prije je war weariness -7, -11 mi čak bilo nekad), i ta pobuna se očituje u pojavi 'barbara' oko tvojeg grada, obično 4 jedinice.

 Ma kakvi, sve savrseno svi sretni izadovoljni, ja sam u 80tom turnu igre vec imao preko 80 golda po turnu, svi gradovi spojeni na sve resurse, prakticki idealni scenariji. Sve ratovi su meni bili objavljeni, i ja sam branio sebe, Meni se nisu samo od sebe stvorili, nego pojavili, al ja bi rekao da su barbari uspjeli te support unite otet od neke druge drzave i prisvojit sebi, al nisam ocekivao da ce ih stvarno i koristit, jer vecinom je bilo uzmu ti setlera vode ga u svoj camp i tamo bude.

 Kako xD? Da li ima neki drugi mod za igrat? npr da si sam mogu odabrat mapu i civilizaciju? Zasad sam samo klikao na play now, ali nisam vidio neki drugi izbor...

 

Imam tri naselja, glavni grad se razvija ko mutav i sve je brzo, ali u ovim ostalim mi treba cca 20 turnova za granary itd. kako to ubrzat? sto gradit u tom novom naselju?

 doslovce nisi dobro gledo i vidio da ima custom game.

 

strasno.

16 godina
offline
Civilization 6

U novoj partiji sve napreduje po planu... Uzeo sam Huge/Continents mapu sa 12 civilizacija na Kings težini...

Da se dobro pregovarati sa ostalim civilizacijama...

 

Španjolska mi je razdvojila Philadelphiu od ostatka države i reko sam im da nisam zadovoljan!!

Tu će vjerovatno doći do rata, no još nisam spreman...

 

Jako sam zadovoljan sa promjenama koje su uveli i općenito sa ovim nastavkom... Možemo samo zamislit kakva će ovo igretina biti kada dođe jedna kvalitetna ekspanzija. Novi dizajn je baš opuštajući i fora... Kao da sam u nekom Pixarovom crtiću... Uz to tu je i odlična muzika...

Inače glavni i odgovorni koji je radio na ekspanziji Brave New World je radio i na ovom nastavku Cvilizacije...

 

I pravi je užitak igrat civilizaciju na ultrawide moniotru

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 12:50 (doktor1).
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Civilization 6

Navukao sam se na ovo :)

 

nakon 100 i kusur redova, pocela me kleopatra zivcirat koja mi je dosta blizu... Jos su u susjedstvu brussel, neki brazilac, jerusalem, lisabon i nest sa H. Kleopatra kad je vidla da skupljam vojsku oko granice pocela je protestirat, a ja naravno rat :D nisam ocekivao da ce to povuc lancanu reakciju, jerusalem je objavio meni, a njemu brussel i lisabon sa kojima sam si dobar pretopostavljam zbog envya koji je na 3 prema jednim i drugima... Zatuko sam kleopatru, ali mi jos stoji gore u izborniku mada pretpostavljam da vise nema gradova, da li je to uobicajno ili npr. moze nekak povratit grad?

I am over 9000!!!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Civilization 6

Koja je uopce razlika izmedu civilizationa 1-6?igrao sam 1,4 i 5 i sve isto, koji bi bio razlog kupovine šestice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Civilization 6

Vidio sam ovu vijest na bugu te sam stavio Giant Earth Map te počeo game sa Rusijom... Uključene su sve civilizacije...

Trebalo je cca 4 minute za učitat te već na samom startu igra cuca 4.5 GB VRAMa. Sreća pa imam 8

 

Na ovoj dole u kutu se vidi kako je mapa detaljna i ogrmona!!

 

Stavit ću igru na SDD pa vidjet kako funkcionira jer me baš privalči odigrat na toj mapi sa svim dostupnim civilizacijama...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 20:51 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Civilization 6
njuskac kaže...

Koja je uopce razlika izmedu civilizationa 1-6?igrao sam 1,4 i 5 i sve isto, koji bi bio razlog kupovine šestice?

 Iskreno nikakav dok ne izadje par expanzija

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
doktor1 kaže...

Vidio sam ovu vijest na bugu te sam stavio Giant Earth Map te počeo game sa Rusijom... Uključene su sve civilizacije...

Trebalo je cca 4 minute za učitat te već na samom startu igra cuca 4.5 GB VRAMa. Sreća pa imam 8

 

Na ovoj dole u kutu se vidi kako je mapa detaljna i ogrmona!!

 

Stavit ću igru na SDD pa vidjet kako funkcionira jer me baš privalči odigrat na toj mapi sa svim dostupnim civilizacijama...

 Probat cu..FX 8320 i MSI RX480 Gaming X trebale bi vrtit bez vecih poteskoca..al pitanje koliko je mapa stabilan sama po sebi u smislu igre. Steta nema Hrv za ovakav scenariji, jer vidim sa svim tim zemljama to je doslovno kaos kasnije. Jeidno sta ce me zivicrat vec znam je cekanje izmedju turneva, sa svim tim drzava, svim city state i barbarima, to ce trajat cijelu vjecnost i na nasim PC-ima

Origin ID: ReaLazio
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6

Ja sam napravio jos vecu ludost od tebe...stavio sam onu najvecu mapu zemlje, maknuo sam da me spawna na lokaciji na kojoj je drzava u real life, uzeo njemce, stavio sam resurse isto na random znaci da mapa generira, ne da bude kao u pravom zivotu jer onaj tko bi zavrsio na poljima od arapa bio bi krcat nafte, znaci spawn i resource spawn random, i isao sam ono add ai player koliko god je moglo...znaci sveskupa samnom 52 drzave..naravno bit ce duplih drzava, al nema veze, bas me briga, ocu igrat taj kaos :D

 

Igra mi uzima 4.3 GB GDDR5 i oko 4.1 GB RAM-a..turnovi i nisu dugi..barem ne sad..oko 10 sec..al vidit cemo kasnije...to ce bit kaos..jedini problem je ja nemam blage veze di je mene spawnalo..zavrsio sam na nekom rubu kontinenta, di je cak i malo zelenila, al kako idem unutrasnjost tako sve je desert..tako da sad moramm gledat kako cu uopce kolonizirat, jer okruzen sam pustinjom i to ce bit kasnije komedije..nadam se da me nije stavilo negdje di su arapi, jer gradove na pustinji bez vode puno teze za razvijat al nea veze bitno da se igra ova komedija...mapa koliko sam citoa na netu je ogromna, znaci najveca moguca, poslje nje igra vise neda i rusi se nakon ukidanja svih restrikcija :D

 

Bas me zanima kad krenu ratovi na sta ce to licit s obzirom na 52 drzave hahaha

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Civilization 6

Vezano za ovi temu s velikim mapama...nadam se da nije to jedna te ista vijest...

 

https://www.overclock3d.net/news/software/ludicrously_large_earth_map_mod_comes_to_civ_vi/1

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6

To je ta mapa, samo po defaultu, spawna te tamo di drzava zapravo i je, odnosno njen glavni grad, i resource je napravljen na mapi kao i u pravom zivotu, ja sam to malo izmjenio i maknuo kako sam napisao gore, al to je ta mapa, ne isplati se pokusavat ako se nemas stvarno jak PC, jer mapa nakon generacije trosi preko 4 giga VRAM-a, i preko 4 GB-a RAMA...a kasnije sam citao dize se i preko 7 GB-A VRAM-a

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Civilization 6

moze li netko pojasniti culture,science i faith.gore lijevo u kutu pise koliko toga dobijam po turnu a nigdje ne pise koliko toga imam tj koliko sam skupio.to bas nista ne kuzim.ovo mi je prvi civ :)

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
Kill Frenzy kaže...

moze li netko pojasniti culture,science i faith.gore lijevo u kutu pise koliko toga dobijam po turnu a nigdje ne pise koliko toga imam tj koliko sam skupio.to bas nista ne kuzim.ovo mi je prvi civ :)

 To se ne "skuplja", recimo sve za researchet ti treba određeni broj scienca...recimo neznam potery treba 200 scienca..tebi recimo pise +50. znaci za istrazit potery ti treba 4 turna. Kuzis? Kultra isto, razvijanje civica zahtjeva culturu, znaci ako neki civic treba 200 culture za razvit, a ti dobivas 50 po turnu, opet isto..4 turna. Sto vise kulture i znanosti imas po turnu to ce ti krace trajat razvijanje novih stvari, al naravno sto ides vise u tree od researcha i civica to ce i oni rast proporcionalno. al manje vise ako igras kako spada vecina stvari ce ti se vrtit izmedju 5 do 15 turna +-.

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Civilization 6

Mozes li mi pojasnit malo "production" kako to funkcionira

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
Kill Frenzy kaže...

Mozes li mi pojasnit malo "production" kako to funkcionira

 Opcenito, mislis na grad? Na istu foru, svaki grad ima određeni broj productiona po turnu, koji povecavas izgradnjom zgrada u tom gradu i recimo civica koje odabires u policy+ governcy. Recimo ako oces u gradu izgradit Campus kad stavis mis na njega pise ti cost 144 productiona, a tebi taj grad radi 8 productiona po turnu, podjelis i dobit ces koliko turneva. Tako ti funkcionira vecina stvari, osim envoj i neke druge stvari, koje se pune, recimo za dobit bod envoja tebi treba recimo 100 bodova, a ti dobivas 8 po turnu, opet podjelis i vidis koliko turneva, naravno sve se moze dizat, da dobivas sto vise po turnu, al kako igra ide dalje tako se i proporcionalno podize. Ima par stranica unatrag ukratko sam napisao kako sto bolje i sto vise se razvit u samom pocetku, samo gledaj za moje postove, ili pitaj tu svejedno :D

 

Kad ides na gradove, pise ti tocno koliko cega grad radi, pazi si na amenities i housing, znaci sve sta radis u igri stavis mis na to pustis sec dve pokazat ce ti malo detlajnije informacije. 

Origin ID: ReaLazio
9 godina
offline
Civilization 6

Sigurno je vec receno, ali ne svida mi se izgled igre. Nekako mi je cartoony.

Imam otprilike 100h na civ5, a za civ3 necu ni pocet razmisljat......

Vrijedi li civ6 tih novaca?

 

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
LLAMABOY kaže...

Sigurno je vec receno, ali ne svida mi se izgled igre. Nekako mi je cartoony.

Imam otprilike 100h na civ5, a za civ3 necu ni pocet razmisljat......

Vrijedi li civ6 tih novaca?

 

 A ono, pola pola sta se tice cartony, al nevezano za izgled igre, civ 6 je negdje u rangu cetvorke, ovisno o preferencama, al puno vise sadrzaja ima od petice, koja je bila gola..bez religija i puno drugih stvari..ovdje to sve ima odpocetka sta je lijepo.

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Civilization 6

puno ti hvala za info.

 

btw meni se bas taj cartoon izgled svidja.opustajuc je

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
Kill Frenzy kaže...

puno ti hvala za info.

 

btw meni se bas taj cartoon izgled svidja.opustajuc je

 Ma sve 5, zato i sluzi forum, ja se sjecam kad sam pocinjao tricu igrat...civpedia unutar igre je bila tad jedino sta mi je "Pomoglo" a druga stvar je bila, igraj, pogrijesi i na greskama uci...danas je to sve puno lakse :)

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Civilization 6

Igram sad vec cca 5 sati u komadu sa engleskom na king tezini i nekako mi ja gameplay isprazan. Nista se ne dogadja bez da ja nesto napravim. Najvećih problema imam sa barbarima tj to je jedino sto se dogadja na mapi. Ove druge civilizaciju ne rade kurca.Osim to mi je jeapan objavio rat i onda nakon par poteza trazio mir. Neznam nekako me brzo popusta igra nazalost

 

Denounce mi rade svi osim prijatelja rusa i to je sve sto od toga bude.Nista se ne dogodi

Stranice su trenutno nedostupne.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2016 2:03 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
Kill Frenzy kaže...

Igram sad vec cca 5 sati u komadu sa engleskom na king tezini i nekako mi ja gameplay isprazan. Nista se ne dogadja bez da ja nesto napravim. Najvećih problema imam sa barbarima tj to je jedino sto se dogadja na mapi. Ove druge civilizaciju ne rade kurca.Osim to mi je jeapan objavio rat i onda nakon par poteza trazio mir. Neznam nekako me brzo popusta igra nazalost

 

Denounce mi rade svi osim prijatelja rusa i to je sve sto od toga bude.Nista se ne dogodi

 To nije battlefield ili COD, ili neznam uncharted da ima neku vrstu akcije,to je strategija na poteze tako rec, to su igre di su bitni brojevi,  tako da kad pocnes gledat na tu igru kao simulator brojeva, jednostavnije ispadne, kasnije kad sve researches, i kad krenes radit vojsku i kad pocnes planirat koga napast sta zauzet, tad je vec zanimljivo jer moras onda strateski igrat bas i pauzit kog ces di i kako napast, i razmisljat unapred sta nepriajtelj tebi moze napravit. To meni super dodje nakon BF1 i tako nekih igra, opustajuce, odradis svoje, cekas novi turn i tako u krug..kao šah da igras. 

Origin ID: ReaLazio
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2016 16:02 (TheDarkSide).
15 godina
offline
Civilization 6

Ja se zapravo slazem sa kolegom. Meni je igra dosta monotona nasprem CIV5 gdje sam imao dojam da sve ide brze.

pruzit cu jos par prilika no meni to sve ide jaaako sporo..

 

Npr jedan EU IV mi daje puno vise iako nije isto al isto se tice strategija trenutno mi se CIV6 nije dojmio no stignem promijenit misljenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6

Igrajte na Quick kao ja, jer mi se neda cekat po 30 turneva da mi se researcha jedna stvar.

Origin ID: ReaLazio
10 godina
offline
Civilization 6

Dobar je civ6 ali nema ono nesto,nema ono evo jos samo jedan potez pa ono igram jos 2 sata kao kod civ4 vec mogu samog sebe zaustavit igrat kad hocu.Nadam se da ste shvatili sto sam htio reci haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Civilization 6

premalo inovativnosti da bi me zadržalo na neko dugo vrijeme .... iako su im zanimljive inovativnosti ali nedovoljno ....

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6

Premalo inovativnosti? Jel mi pricamo o istoj igri ili? A petica nakon cetvorke je bila velika inovativnost? nije bilo stacked units, i bila je ogoljena, bez religije, bez pola stvari. Ovaj civ ima vise sadrzaja nego civ 5 gledajuci na base game, s tim da ima districte, ima poseban tree za civice, tileovi oko grada sad imaju svoju pravu svrhu jer treba gledat di sta gradit i postavljat, dok i petici i cetvorci napravio bi se worker i stavilo bi se na automated i zaboravilo bi se na njega a on bi okolo radio ko na traci. Ceste se rade sa tradeovima, i trade sad ima vecu ulogu. Igra ima isti cilj kao i predhodne i radi na istu semu, al je sve to malo ispoliranije, tkao da nemozete rec da fali inovativnosti jer baza igre ce vecinom ostat ista, i nemoze se mjenjat za 360, dok ostale sitnije stvari se mogu mjenjat i prilagođavat, al uviejk ce to bit turn based strategija di se gradi civilizacija, istrazuje nove mogucnosti, gradi gradove i nakraju krajeva napada druge i eventualno osvaja cijela mapa...bar vecina tako igra.

Origin ID: ReaLazio
14 godina
offline
Civilization 6

mene pocelo zivcirati to sto u 25. turnu druga civilizacija oko mene vec ima 7 wariora a ja scout,warior i worker,pa kud u PM prije?...frend i ja sad online igramo,dobim ghandija i satre me civilizacija u 40. turnu koja je rekla da sam joj friendly,odjednom s 2 neka katapulta i 3 wariora na mene,pa kako si samo uspio tako brzo to stvoriti,idem drugi put,uzmem civilizaciju koja je pretezitno ratnicka i opet isto,engleska u 70 turnu ima 13 wariora i opkolila me...ostale civilizacije krenule na mene,al su stale jer su vidile da samo vojsku stancam,sad su sve okolne gradove drzave poosvajali a ja u jednom gradu samo ratnike radim,ne micem se nigdje s nekim progresom tj. napredkom,samo ratnike da se mogu iole nekao obraniti...prince tezina...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Civilization 6
izvone kaže...

mene pocelo zivcirati to sto u 25. turnu druga civilizacija oko mene vec ima 7 wariora a ja scout,warior i worker,pa kud u PM prije?...frend i ja sad online igramo,dobim ghandija i satre me civilizacija u 40. turnu koja je rekla da sam joj friendly,odjednom s 2 neka katapulta i 3 wariora na mene,pa kako si samo uspio tako brzo to stvoriti,idem drugi put,uzmem civilizaciju koja je pretezitno ratnicka i opet isto,engleska u 70 turnu ima 13 wariora i opkolila me...ostale civilizacije krenule na mene,al su stale jer su vidile da samo vojsku stancam,sad su sve okolne gradove drzave poosvajali a ja u jednom gradu samo ratnike radim,ne micem se nigdje s nekim progresom tj. napredkom,samo ratnike da se mogu iole nekao obraniti...prince tezina...

 Onda nesto radis krivo i to gadno ako se tako mucis na princ..ja evo igram save sa onim modom i sa 32 drzave, doduse ostalo ih je 28, i negdje 130 turn je, al vjerujes ti meni da ja u cijeloj drzavi imam 3 scouta i jednog "zaostalog" warriora koji mi je u glavnom gradu, i to je to. DOduse pomazila me i sreca sta svi koji su mi objavili rat su bili bogu iza nogu na toj ionako velikoj mapi, al recimo imam prvog susjeda opet indiju, koja ironicno se naoruzava, i u zadnje vrijeme ide prema tome da zavrsimo u ratu, i sta cu poceo sam i ja sad lagano vojsku stancat, u 130tom turnu tako rec. Prvi sam na science victory, cetvrti na culture victory..iako culture nisam niti bas obracao puno paznju nego krcam sceience koji mi je oko 155 po turnu di svaki grad mi ima sve građevine u Campusu(koje se mogu s obziurom na trenutni turn i sta sam sve istrazio), sta je za 130 turn JAKO DOBRO, i imam 9 gradova. Ai moze jako brzo i lako stvorit vojsku ako od samog pocetka samo to i gura. Ja bi ti rekao da se malo bolje pozabavis ekonomijom, jer nesto ocito krivo radis ako se mucis na prince sta se tice vojske, ja sad kad krenem stancat vojsku doc cu u top 10 po vojsci bez problema, al uzmimo u obzir ja igram sa 28 drzava.

 

Nez malo analiziraj si igru pa vidi di stekas, di bi trebao nesto drugacije napravit, al ja igram princ iz rzaloga sta je to jedina tezina na kojoj AI ne dobiva bonuse, a niti ih se sakati, Igrao sma CIV5 i ostale na puno vecim tezinama, al mi glupo kad znam da AI namjerno dobiva bonuse samo da meni oteza igru, ovako princ svi smo neutralni. a pak ako stavis manje od princa onda igra hendikepira AI..tako da tebi bude lakse..sta mi je bezveze. Nisam ni ja nikakav expert za civ da se razumijemo, al igram je sa puno razmisljanja i planiranja unapred, uzmem si vremena, pogotov sa odabirom di ce gradove stavit. I jedna vazna stvar, ako ikako mozete stavljajte obavezno gradove na tileove sa FRESH WATER, ako pak ne, onda bar da je water. Skuzio sam da ova sestica je bas ovisna o vodi, stavi grad na tile sa voodm, i stavi drugi grad ma samo jedan tile od vode, razlika je velika, doduse moze se komenzirat drugim stvarima i tradeovima, al u ovoj sestici naglasak je na VODU i hranu.

 

 

Origin ID: ReaLazio
12 godina
offline
Re: Civilization 6

Igra je prelagana na skoro skoro svakoj tezini jer je AI uzasno predviljiv sa objavama rata,a i cesto ne upgradea unite (ilitiga samo mass builda chariots).

 

A i cim vidis oko svojih granica da AI massa unite odma mos predvidit da ce ti objavit rat,al srecom AI je glup ko točak pa i s 3x manje jedinica ih se da pobijedit...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice