Banished

poruka: 45
|
čitano: 12.264
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Banished

dali mozda zna netko kad izlazi ta igra

igra mi se cini jako zanimljiva

 

 

 

 

In this city-building strategy game, you control a group of exiled travelers who decide to restart their lives in a new land. They have only the clothes on their backs and a cart filled with supplies from their homeland.

The townspeople of Banished are your primary resource. They are born, grow older, work, have children of their own, and eventually die. Keeping them healthy, happy, and well-fed are essential to making your town grow. Building new homes is not enough—there must be enough people to move in and have families of their own.

Banished has no skill trees. Any structure can be built at any time, provided that your people have collected the resources to do so. There is no money. Instead, your hard-earned resources can be bartered away with the arrival of trade vessels. These merchants are the key to adding livestock and annual crops to the townspeople’s diet; however, their lengthy trade route comes with the risk of bringing illnesses from abroad.

There are twenty different occupations that the people in the city can perform from farming, hunting, and blacksmithing, to mining, teaching, and healing. No single strategy will succeed for every town. Some resources may be more scarce from one map to the next. The player can choose to replant forests, mine for iron, and quarry for rock, but all these choices require setting aside space into which you cannot expand.

The success or failure of a town depends on the appropriate management of risks and resources.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 22:44 (stolic).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Banished

Agricola :D

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
10 godina
neaktivan
offline
Banished

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Banished

http://gameland.jutarnji.hr/najave/uskoro-cete-moci-izgraditi-svoj-srednjovjekovni-grad-u-igri-banished/

 

Release date: 18.2.2014

 

Igra izgleda vrlo zanimljivo i detaljno s obzirom da ju je složio samo jedan čovjek. Jako vuče na Anno koji obožavam tako da ne vjerujem da će me razočarati. 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
neaktivan
offline
Banished

Banished izlazi 18.2. na Steamu.

 

Inače, netko je već napisao - da je ovu igru izradio samo jedan čovjek. Grafika, animacije, kodiranje, glazba, sve.

 

quill18 ima kvalitetan LP, prva epizoda pola sata, a iz nje se može saznati skoro sve o samoj igri i kako stvari funkcioniraju.

 

Svi vi koji volite Tropico, Anno i slične igre, ovo će vam se isto sviđati. Potencijal koji igra ima je ogroman, sad, pitanje je kako će se razvijati nakon releasea. Hoće li ostati na ovome i patchevima ili će biti noviteta.

 

U svakom slučaju, mene je autor kupio. Ovo mi izgleda odlično.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Banished

Izgleda fantastično

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Banished

Izlazi sutra {#}

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
10 godina
offline
Banished

Jel igrao netko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Banished

nema još na steamu {#}

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
11 godina
offline
Banished

Probao igru

 

baš je sitan download, posebno sad u vrijeme ogromnih igri :)

Za razliku građenja gradova ovdje je to sve minimalno, ali to nije ni poanta ove igre, ovdje je ponata balans, posebno ako stavite hard pa počnete s jako ograničenim resursima, i obavezna je dobra priprema jer loš urod polja može biti domino efekt zbog kojeg vam na kraju svi umru

 

vrlo bitno je polako razvijati selo, tako da ne nabacate odmah puno kuća za ljude jer ovdje su djeca teret tj ništa ne rade a svejedno ih treba hraniti

isto je važno imati dosta ljudi za izradu osnovnih stvari kao što je odjeća i alat, te za hranu jer preko zime nema ništa na polju, a naravno bit će potrebna i drva

resursi su obnovljivi, npr napravite rudnik i kako vidim nema kraja kamenu, a forester će saditi drveće tako ćete i to imati beskonačno

moglo bi se reči kako je TB ovdje dobro rekoa da nije city builder nego više survival builder.

 

evo detaljnije o igri

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Banished

Kupil sam ju ali nisam još zaigrao. Nadam se večeras uhvatiti nešto vremena pa da probam. Inaće, na steam-u je igra najskuplja (145kn), jeftinije (115kn) će te proći na GOG-u ili direktno sa stranice developera. {#}

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
10 godina
neaktivan
offline
Banished

jako zarazno. sutra kupujem kupljeno, jer developer (jedan jedini) stvarno zaslužuje plaću, a onda ostavljam za poslje ispita, jer kako je krenulo jučer i danas...

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2014 20:26 (stickman1).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Banished

hehhehe.... uspio sam izdržati pune 4 zime prije nego mi je pola sela umrlo od gladi {#} ok, natrag na tutorijal {#}

 

Inaće kupljeno preko GOG-a, ipak je nešto jeftiniji od steam-a. Ono što mogu izdvojiti kao pozitivno je taj izraženi survival element, više nego city building/managment. Igra je jako zarazna i svakako bih je preporučio tko još nije zaigrao. Vizualno također impresivno izgleda. Za sada negativne strane nisam našao. Nisam naletio ni na jedan bug. 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
14 godina
neaktivan
offline
Banished

Vrhunska igra. Preporucam da kupite preko stranice developera , cijena je 20$/15EUR,  platio paypalom izaslo me 115kn. Dobijete drm free verziju za skinit sa humble bundla, i steam kljuc. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Banished

Zarazno a monotono do zla boga... 

 

I ima jedan bug, ako je to bug :D Kad stavis drvosjeci da roka drva, onda ti dode i pokosi cijeli vocnjak, par puta mi ga je srusio dok nisam skuzio da to on radi. Sada samo mu stavim da sadi drvece, ostalo sve po zapovijedi.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Banished
SimeKZ kaže...

Zarazno a monotono do zla boga... 

 

I ima jedan bug, ako je to bug :D Kad stavis drvosjeci da roka drva, onda ti dode i pokosi cijeli vocnjak, par puta mi ga je srusio dok nisam skuzio da to on radi. Sada samo mu stavim da sadi drvece, ostalo sve po zapovijedi.

Monotono je, ali konstantno moraš držati nekakav balans svega pa te to barem zaokuplja. Taj bug nisam primjetio da budem iskren. 

 

Nakon kaj mi je prvo selo umrlo od gladi, drugo mi je pak izumrlo od starosti. Nisam im radio dovoljno kuća da se kote {#}

 

Da li itko ima problema sa herbalistima koji samo šetaju uokolo i ne rade ništa? Ili sam ih loše pozicionirao pa nemaju šta skupljat {#}

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
10 godina
neaktivan
offline
Banished

meni rade, al su u daleko u šumi

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
1 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Banished

Meni dođe tornado i posred sela spići.

Sad  mi vecina stanovnista 70 god(ono sto je ostalo)... mozda bude nekaj.

Frame mi dosta opadne dok gledam tornado.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Banished
quickr kaže...
SimeKZ kaže...

Zarazno a monotono do zla boga... 

 

I ima jedan bug, ako je to bug :D Kad stavis drvosjeci da roka drva, onda ti dode i pokosi cijeli vocnjak, par puta mi ga je srusio dok nisam skuzio da to on radi. Sada samo mu stavim da sadi drvece, ostalo sve po zapovijedi.

Monotono je, ali konstantno moraš držati nekakav balans svega pa te to barem zaokuplja. Taj bug nisam primjetio da budem iskren. 

 

Nakon kaj mi je prvo selo umrlo od gladi, drugo mi je pak izumrlo od starosti. Nisam im radio dovoljno kuća da se kote {#}

 

Da li itko ima problema sa herbalistima koji samo šetaju uokolo i ne rade ništa? Ili sam ih loše pozicionirao pa nemaju šta skupljat {#}

Rade Herbalisti, ali u svojem onom krugu pokupe sve pa cekaju da naraste, pa onda rade druge poslove. 

 

Evo moji vec 12 godinu sve super... Jedan cjepa drva za 30 ljudi :D Upravo je izgradena crkva. Ide laganica... Slozio sam dva ona forrestera, jedan da sadi a drugi cjepa malo van grada. Malo sam pretjerao kad sam otvorio querry nisam znao da 15 ljudi treba za to. Ali imam vecinom sve... brewery radi od psenice pivicu i to happines je visoko. 

 

Preko ljeta svi su na farmama i gathering, cim pokupe sve, stavim ih da ociste okolne sume, kamen i iron pa da ima za preko zime firewooda. Sad cu malo skupljati resurse jer nemam pojma sta vise mogu radit osim kuce i cekat da ih se stvara sve vise pa da popunim sva radna mjesta.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
offline
Banished

Meni rade dva samo u quarryu i ništa se ne žale.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Banished

dal se mozda nekome desilo da nemoze pobrat usjeve??? to mi se dogada drugu godinu za redom... zna netko koj je problem??

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Banished

Nemam tih problema, žetva mi ide redovno svako ljeto. Doduše meni su ti polja odvojena, cesta ide između svakog radi lakšeg pristupa i manja su. 

 

Doživio sam i ja tornado, 12 mrtvih, morao sam zatvoriti rudnike da popunim hrpu praznih mjesta. Ono što sam primjetio, ne znam da li mi to igra pomaže ili što ali nakon tornada dogodio se baby boom, hrpa nove djece tako da vjerujem da ću se oporaviti.

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2014 13:51 (quickr).
11 godina
neaktivan
offline
Banished

Igrica je stvarno vrh  ja nemam taj  bug oko sječe o kojem pričate ,samo me zanima dešava li se ikome da mu ljudi  ostare i nestaju ,i kako doći od što više djece ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2014 18:10 (Vranja).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Banished

Koliko sam skužio, kad napraviš novu kuću unutra se useli par koji pravi djecu. Više kuća = više djece. Al treba imat na umu hranu, firewood itd.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Banished

Hrane imam  na izvoz ali firewood  me muči .Hvala puno!

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2014 19:10 (Vranja).
10 godina
neaktivan
offline
Banished
igra je odlicna samo me muci hrana i firewood imam oko 160 ljudi i jedva prozivljavam zimu,neznam sto da radim moze koj savjet??
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Banished

Meni je došlo da mogu sadit beans i kukuruz i sadio sam beans stvarno brzo raste imam oko 20 000 hrane!!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Banished

STavi negdje u šumu gatherera  on dosta hrane daje i ono za ribu , pa lovca isto negdje na neku osamu kao i gatherera {#}..

11 godina
neaktivan
offline
Banished

Zna li itko šta povećava sreću ljudi stavio sam crkvu i povaćlo imali još šta ??

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Banished
Vranja kaže...

Zna li itko šta povećava sreću ljudi stavio sam crkvu i povaćlo imali još šta ??

Alkohol (Ale) koji radiš u Tavernu od raznog voća/žitarica i groblje (da lakše prebole gubitak voljenih) čini ih nešto sretnijima.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice