Avowed

poruka: 2
|
čitano: 556
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 tjedana
Avowed

Nova igra Obsidian Entertainment-a je Fantasy RPG i smeštena je u svet Pillars of Eternity igre, međutim, osim lore-a ova igra ne deli više ništa sa PoE već je nešto sasvim novo, tj igra se iz prvog lica (otprilike kao TES ali ne postoji opcija za treće) i ima ogroman otvoren svet za koji kažu da će biti spektakularan, raznolik i veći od onoga u Skyrimu.

Važno je naglasiti da je igra "Next-Gen only" ali neće doći na PS5, tj bar ne day one, već dolazi na Xbox X/S i PC jer je Obsidian sada pod palicom Microsoft-a. Oni koji imaju pretplatu na Microsoft game pass dobiće igru free day one.

Igra je oko 3 godine u razvoju, preciznog datuma nema, ali se pominje kraj 2022.

Avowed - Reveal Trailer:

Jedna slika navodno iz igre

https://wallpaperscmscwm.azurewebsites.net/Power%20Your%20Dreams%20-%20North%20Sea%20/xboxone.png?download

Informacije koje znamo do sada:

• Avowed will be "fully open world" and much larger than Skyrim, but not necessarily in total size. The world will be "denser" and "more contrasted"—which presumably means diverse.
  • The main setting will be The Living Lands region of Eora, which is a northern frontier not seen directly in either Pillars of Eternity game.
  • There will be a "big focus" on world reactivity, lighting, and next-gen AI systems.
  • There will be a real-time weather system.
  • Character creation is supposed to be very advanced and detailed.
  • Mod support is planned.
  • The world will have lots of factions, but they won't be similar to Skyrim's factions.
  • You will be able to enlist the help of companions, but it is supposedly very different to how it works in Obsidian's other recent RPG, The Outer Worlds.
  • The game will feature boss battles that happen on a very large scale.
  • Two large cities are being planned, with smaller settlements dotting the map and large areas of wilderness.
  • Creatures and wildlife will be based on Pillars of Eternity lore but will make new additions.
  • "Dynamic presentation of dialogue"—whatever that might mean.
  • Obsidian wants to make it possible to kill anyone in the game, similar to how Morrowind let players terminate the main plot by killing certain key characters.
  • Around 100 people are working on the game currently, and it's been in development for two years with seven months of pre-production.
  • The target release window is late 2022 or early 2023.

Moj komentar, prvo kao igrač, jeste da me je najava ove igre ekstremno obradovala jer je srednje-vekovna fantasy tema broj 1 za mene, no kako imam čudne kriterijume te ne volim izometrijske igre, ovakvih RPG igara ima jako malo. Drugo, takođe vidim da Obsidian na neki način imitira Bethesdu i definitivno želi taj deo kolača (love) zbog ludačke popularnosti Skyrima, a kad se samo setim kakav je Fallout New Vegas bio i kakvi su ga sjajni elementi krasili deluje mi da ova igra može sabiti a mi dobiti "TES pre TES-a", bar da kratimo vreme do orginala koji nažalost neće tako brzo.

Na ovom forumu me nije dugo bilo, odlučio sam se vratiti kao "nov", a kako volim da analiziram igre koje mi se sviđaju do najsitnijih detalja i ako bude volje od strane drugih članova naravno, spreman sam podeliti te informacije.

Imam nešto za Elder Scrolls 6 što može biti veoma zanimljivo, ali o tome u drugoj temi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 20:16 (Dragonbane).

2 0 hvala 0
6 godina
Re: Avowed

drago mi je da je ova tema otvorena, jako sam zainteresiran za igru. Obsidian dosad nije razočarao, jedino mi je glupo što nikako neće biti pogleda iz trećeg lica. Prvo jer je borba sa mačevima iz prvog lica gotovo uvijek loša i smotana, a drugo zašto će nam ta detaljna kustomizacija ako nikad ne vidimo svoga lika? 

Nisam znao da će biti u svijetu pillarsa, to mi je drago, bit će prilike da se produbi taj svijet i lore

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice