Što je bolje clockati? GPU ili CPU

poruka: 70
|
čitano: 10.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Znam odprilike kako clockirati komponente ali me zanima što je bolje clockati. Znam da je nabolje obadvoje ali ako mogu jedno izbjeći zašto ne?

Uglavnom ovo se odnosi na igre, i to heavily modirane igre poput skyrim, the sims 3 (pogotovo)...

Ono što me nervira nije nizak FPS... Bio bih zadovoljan i sa 30 konstantnih FPS-ova ali me nerviraju velike varijacije kada okrećem kameru u igri... ne volim kad mi padne na trenutak na 25FPS i onda skoči na 40-50FPS...

Zapravo dali ću uopće moći ublažiti problem clockanjem komponenata.?

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 4:50 (sylar951).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Evo malo sam se igrao sa grafom i testirao benchmark na heaven 4.0... dobio par FPS-ova... ništa strašno

Temp. naraste na mx 85C

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 21:34 (sylar951).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Ako je u pitanju konfiguracija navedena pod Moj PC, jedino što možeš pokušati je overclockati GPU, jer i5 3550 sigurno nije bottleneck HD7970. Ne vjerujem da će to previše pomoći, maksimalni FPS će porasti, ali će ga vjerojatno svejedno dropati stalno, no ništa te ne košta probati. Najbolje bi bilo da ograničiš FPS na 25 ili 30 koristeći nešto tipa MSI Afterburner (

).

Moj PC  
2 1 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

da, radi se o toj konfi pod moj PC... Eto pojačao sam malo GPU, ali me zanima što uzrokuje tu razliku u FPSovima... imam osjećaj da grafička ima dovoljno resursa za bilo koju igru ali ne i dovoljnu brzinu da te resurse distribuira pa onda npr. kada se u igri okrenem prema nekom kompliciranom objektu grafa nema vremena da dovoljno brzo sagradi teksture i zato se dešava trenutni drop pa se manifestira kao štekanje... ako sam dobro shvatio?? {#}

 

što se tiče sims-a 3 (+all expansions), oni nemaju neku nabrijanu grafiku ali imaju tonu sadržaja i još sam ja stavio skriptane modove koji upravljaju ponašanjem čitavog grada tj. svi actori imaju puno kompleksnije ponašanje... mislim da takvi modovi više rade stress na CPU nego grafu... što vi mislite o tome?

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 22:10 (sylar951).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Pretpostavljam da nemaš SSD, jer mi ovo zvuči kao da igra ne učitava teksture dovoljno brzo, što je poznato kod Simsa 3. Imao sam igru i štekala je na i5 4690k @ 4.0 GHz / R9 290 @ 1.1 GHz, što se naravno ne bi smjelo događati. Rješenje je bilo da premjestim igru sa HDD-a na SSD. Nemam iskustva sa Skyrimom, no vjerojatno je ista stvar u pitanju, pogotovo ako igraš na full HD ili većoj rezoluciji.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 22:42 (inkognito3105).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Samo da dodam:

Ako imaš hrpu modova u skyrimu, skoro sigurno je procesor. Skyrim samo  jedan thread koristi 100%, tako da čim veći clock speed on voli.

Može isto pomoći SSD, ali grafička sigurno tu nije bottleneck.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Jel ti to nekog zezas ili pak igras na 4k rezoluciji jer ta konfiguracija tjera Call of Duty Advanced Warfare k'o od sale na pristojnoj rezoluciji, a ne da ima problema sa sims 3.

...My life, My game, My rules...
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
Skyrim sa 50 i vise modova je i dan danas prezahtjevna igra. Gledam iskustva ljudi koji su imali problema i sa najjacim grafikama. Tako da, nista cudno. Ja sam ga sjecam se igrao sa 270-kom bez ikakvih modova na ultra konstantno na 60fps. Vec poslije 10-15 modova, to je dosta opalo. Tvoja grafika je osjetno jaca, ali za jako modovani skyrim jr slaba.
Cpu u skyrimu ne igra neku veliku ulogu jer igra koristi 2 jezgre.
Hejjjjj
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
SoynTech kaže...

Jel ti to nekog zezas ili pak igras na 4k rezoluciji jer ta konfiguracija tjera Call of Duty Advanced Warfare k'o od sale na pristojnoj rezoluciji, a ne da ima problema sa sims 3.

Nije neko čudo, Sims 3 je jako neoptimizirana igra, a pri većim rezolucijama je svima bottleneck HDD, a ne CPU ili GPU, jako puno ljudi se žali na to. Nije do hardwarea, već do igre.

12 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

ma grafičku sam malčice clockao čisto sad za par dana kada počnem igrati unity i far cry 4 jer čujem da su zahtjevni... (i naravno stavio nove omega drivere)

skyrim mi još i dobro radi ali uvijek može bolje (perfekcionist sam) dok problemi kod simsa više liče na loadiranje nego na štekanje (igra dok normalno radi ima 60+FPS, a kad zašteka, doslovno padnu na 0 na sekundu il dvje... a loading kad ulazi u igru nakon restarta kompa traje oko 20min)... vidiš, i meni je palo na pamet da je do harda jer igra sa svim ekspanzijama je masivna i dok HDD igla sve to stigne da učita... (dali bi neki oblik defragmentacije malo pomogao, ne ona klasična defrag. nego onako po nazivu datoteka ili upotrebi)...

SoynTech kaže...

Jel ti to nekog zezas ili pak igras na 4k rezoluciji jer ta konfiguracija tjera Call of Duty Advanced Warfare k'o od sale na pristojnoj rezoluciji, a ne da ima problema sa sims 3.

nažalost ne zejebavam... vjerujem da moja konfa još uvijek može pristojno da vrti vanilla igre, ali ja sam mod đanki... btw igram sve na 1600x900,60herz (max mog monitora)

Chico12 kaže...
Skyrim sa 50 i vise modova je i dan danas prezahtjevna igra. Gledam iskustva ljudi koji su imali problema i sa najjacim grafikama. Tako da, nista cudno. Ja sam ga sjecam se igrao sa 270-kom bez ikakvih modova na ultra konstantno na 60fps. Vec poslije 10-15 modova, to je dosta opalo. Tvoja grafika je osjetno jaca, ali za jako modovani skyrim jr slaba.
Cpu u skyrimu ne igra neku veliku ulogu jer igra koristi 2 jezgre.

čak i sa 20+ povećih modova skyrim mi leti međutim pad performansi osjećam od kada sam stavio borisov ENB sa extreme postavkama i mix između 2k i 4k textura

inkognito3105 kaže...Nije neko čudo, Sims 3 je jako neoptimizirana igra, a pri većim rezolucijama je svima bottleneck HDD, a ne CPU ili GPU, jako puno ljudi se žali na to. Nije do hardwarea, već do igre.
i ja sam tako mislio, međutim jedan tip i HG spotu mi je rekao da nebitno koliko je igra loše optimizirana ako imaš dovoljno jak hardware da to prožvače, neće biti problema, mora da sve ide glatko :) a pošto sam ja velki ljubitelj simsa 3, možda i nabavim SSD :D
http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 23:12 (sylar951).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU
Defragmentacija ti nece puno pomos al ugradnja SSD-a hoce (barem bi tribala)
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Tvoje racunalo nema nikakvi problema (ako gledamo specifikacije) sa pokretanjem FC4 AC Unity i ostalim novim igrama. Sporo ucitavanje je vjerovatno uzrokovano jer je HDD napunjen skoro do kraja ili je mala brzina citanja i pisanja. Trenuto kao storage disk nikako nije isplativo uzimati SSD, ali bi racunalu dalo veliki boost sto se tice otvaranja programa ucitavanja igra podizanje OS-a i sl.

...My life, My game, My rules...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
SoynTech kaže...

Tvoje racunalo nema nikakvi problema (ako gledamo specifikacije) sa pokretanjem FC4 AC Unity i ostalim novim igrama. Sporo ucitavanje je vjerovatno uzrokovano jer je HDD napunjen skoro do kraja ili je mala brzina citanja i pisanja. Trenuto kao storage disk nikako nije isplativo uzimati SSD, ali bi racunalu dalo veliki boost sto se tice otvaranja programa ucitavanja igra podizanje OS-a i sl.

hmmm, da budem iskren, prije 2 god kada sam update-ao hardware jedino HDD sam izostavio...

 

evo ga: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136359

 

napunjen je 375GB od 750GB (700raspoloživih)

 

znam da se ne isplati uzimati ssd kao glavni storage drive jer jedan takav od terabaj košta 3000+kn... mislio sam uzeti nešo od 64GB čisto za windowse, programe i pokoju igru kao što je sims3

 

al za far cry 4 i unity sam ovdje pročitao da su zatezali i ljudima sa r9 280x, pa ono, pomislih da će i meni

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 23:34 (sylar951).
12 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Fuck, nije mi jasno kako je ovaj lik stavio multiplier od i5 3550 na x39, a ja ne mogu preći x35 (iako u biosu stavim na maximum x37)

ovaj specijalac ovaj specijalac
i ja i ja
ovako mi bios izgleda ovako mi bios izgleda
http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Green disk nije za OS, programe, igre... to je storage disk!!! Kupi neki normalan hard (wd blue, Seagate ST1000DM003 ili sl) ili hibrid SSHD.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 0:34 (infinite).
 
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

samo da se ubacim i napomenem, da ne uzimaš ssd od 64GB, i ne nikako manje od 120gb. Ja imam kod sebe na PC 64gb, i koma mi je često s prostorom, ne držim ništa osim OSa aplikacija i osnova što su potrebne za rad. Kad sam ja kupovao kad su izašli je bilo skupo. A sad nikako se ne isplati uzeti ovako nešto. Tih 60+ gb se jako brzo mogu napuniti. 

Ali sad imam u laptopu hibridni. i mogu ti reći da sam jako zadovoljan i s hibridnim diskom. Odlično radi trebalo mi je prostora pa nisam išao na ssd. I performansama sam jako zadovoljan. 


A što se tiče tvoje konfiguracije. Po meni nema smisla da se igraš s klokanjem, dobra je to konfiguracija, terati će to što trebaš. Nećeš dobiti neke performanse koje će te očarati. Samo ćeš si dizati temperaturu komponenti, pogotovo ako ne misliš uložiti novaca u malo bolje hlađenje.  Kad prođe neko  vrijeme i "ostari" i oslabi konfa onda se igraj s tim. Jer stvarno u real life nećeš osjetiti veliku razliku. 

 

Za početak uložiti u novi hard hibridni, ili ssd od makar 120gb, a taj disk koji imaš za storage će služiti. I preporoditi će ti se komp. 

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
sylar951 kaže...

hmmm, da budem iskren, prije 2 god kada sam update-ao hardware jedino HDD sam izostavio...

 

evo ga: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136359

 

napunjen je 375GB od 750GB (700raspoloživih)

 

znam da se ne isplati uzimati ssd kao glavni storage drive jer jedan takav od terabaj košta 3000+kn... mislio sam uzeti nešo od 64GB čisto za windowse, programe i pokoju igru kao što je sims3

 

al za far cry 4 i unity sam ovdje pročitao da su zatezali i ljudima sa r9 280x, pa ono, pomislih da će i meni

Kada vidis ono "The Way It's Meant to be Played NVIDIA" odmah znas da je optimizacija za AMD graficke blago receno losija. I tu nemozes nista iako je jaca od neke nvidijine kartice biti ce manji FPS.. 64GB SSD je dovoljan za windows i programe vise manje neophodne za rad i ne ostane ti bas puno od njega. Imaj na umu da bi ti trebalo ostati barem 10GB slobodnog prostora na windows particiji za normalan rad inace opada brzina pohotovo na SSD diskovima.

Nadalje ta WD Green serija HDD-a i nije bas najbolji izbor za svakodnevni rad vise je za storage. Tako da ti ja preporucam da uzmes neki WD Black 64MB cache (black serija je malo bucnija, ali je i brzi). A za cjenu black serije 500GB mozes i neki 120GB SSD uzeti.

 

sylar951 kaže...

Fuck, nije mi jasno kako je ovaj lik stavio multiplier od i5 3550 na x39, a ja ne mogu preći x35 (iako u biosu stavim na maximum x37)

Vjerovatno ima bolju maticnu pa moze staviti veci multiplier.

...My life, My game, My rules...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
SoynTech kaže...

 

sylar951 kaže...

Fuck, nije mi jasno kako je ovaj lik stavio multiplier od i5 3550 na x39, a ja ne mogu preći x35 (iako u biosu stavim na maximum x37)

Vjerovatno ima bolju maticnu pa moze staviti veci multiplier.

da, on ima neku MSI... that son of a bitch :D

 

hvala vam ljudi na pomoći... sad i ja vidim da ništa od 64GB SSD-a...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Zavisi sve od tvojih potreba, ako hoces brzi HDD da imas uzmi WD Black a ako ti je vise potreban veci HDD uzmi WD Blue, razlika je vjerovatno osjetna ali opet rekoh potrebe su razlicite mada ja bi da sam na tvom mjestu uzeo taj Black od 500 giga posto si i sam naveo da si perfekcionista po meni za nekog prosjecnog nezahtjevnog korisnika je dosta 500GB prostora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 1:38 (SpyGi v3.0).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
SpyGi v3.0 kaže...

Zavisi sve od tvojih potreba, ako hoces brzi HDD da imas uzmi WD Black a ako ti je vise potreban veci HDD uzmi WD Blue, razlika je vjerovatno osjetna ali opet rekoh potrebe su razlicite mada ja bi da sam na tvom mjestu uzeo taj Black od 500 giga posto si i sam naveo da si perfekcionista po meni za nekog prosjecnog nezahtjevnog korisnika je dosta 500GB prostora.

a dobro... mislim, ovaj WD green od 750GB neću baciti u smeće hehe, tako da će poslužiti za te silne dokumente...

onda je najbolje da iskombiniram taj WD black i ovaj SSD

samo se pitam dali oni dolaze sa kabelom i pakiranju ili moram taj SATA3 kabel posebno uzet...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 1:44 (sylar951).
9 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Onda radje uzmi WD Blue i SSD nego taj Green da zadrzavas, ne kazem da nije ispravan ali ja bi njega jednostavno izbacio iz te konfe posto ti Green-ovi i nisu bas zahvalni HDD-ovi ..

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
Greenovi su super hdd-ovi!!! A sto bi ga izbacio? Ja imam svog 4 godine i radi isto ko i prvi dan.
Hejjjjj
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što je bolje clockati? GPU ili CPU
Chico12 kaže...
Greenovi su super hdd-ovi!!! A sto bi ga izbacio? Ja imam svog 4 godine i radi isto ko i prvi dan.

Ja sam samo rekao neki svoj prijedlog, malo je neizbalansirano i glupo imati Greena, Blacka i SSD u konfiguraciju, ako vec zelis brzinu a i dosta prostora uzmi WD Blue 1TB i SSD...

11 godina
protjeran
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Jel vi to ozbiljno covjeku uvlacite SSD zbog Frame Dropa? Frame Drop je poznata stvar još iz doba ATI-a, i nije problem ni CPU,ni sam GPU,a bogme ni HDD, već AMD-ovi driveri,ili sama igra koja ima alergiju na AMD-ov GPU... Ne javlja se u svim igrama,al neke igre jednostavno ne vole AMD-ov GPU,posebice one pod pokroviteljstvon Nvidie,a nekog posebnog rješenja nema... Ako novi driveri,ili eventualni patch ne poprave stvari, neće pomoč ni intel i7EX,ni najbrži SSD što ti srce može poželjeti...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 4:05 (MasterPeace).
Moj PC  
1 7 hvala 0
15 godina
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Ako već nećeš zadržati Green, onda ga prodaj. Naravno da ga nećeš bacati. {#}

 

Samo, ovaj Black zna proizvoditi neugodan zvuk. I to čini mi se posebno pri podizanju sustava. Baš nedavno sam gledao tj. slušao na Youtube-u video gdje čovjek pokazuje koliko mu buči WD Black. To je zapravo zvuk grebanja i čovjek pomisli da će disk uskoro odapeti, ali u biti to je normalno za te Black diskove. Ali opet, to je individualno i netko to jednostavno ne podnosi, a nekog uopće ne smeta. Ali tu je bitno i kučište tj. sama kvaliteta i još ako je zvučno izolirano, e onda nema brige.

 

Green diskovi bi bili više za skladištenje npr. filmova, glazbe, fotografija. Nečega gdje nisu bitne visoke performanse pri izvođenju tog sadržaja tj. skladištenih podataka. WD Blue bi bio nekakva sredina ako se ne varam. Tzv. "all around".

 

EDIT: Pa dobro. Ne mora čovjek kupovati SSD isključivo zbog igre. SSD podiže performanse i ukupni doživlja rada na računalu na višu razinu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 3:53 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Zvuk Blacka nije ugodan ako pod a). Nemaš dobru izolaciju u ladici za diskove,u samom kućištu. I pod b). Ako ga roštiljaš kaspersky-om... U svakom drugom slučaju je ok...

 

 

EDIT: Svakako da SSD daje ogroman boost prilikom podizanja OS-a i pokretanja programa i igra,ali čovjek se nije žalio da mu se igra diže pola sata, već da ima problem sa frame dropom,koji nema apsolutno nikakve veze sa HDD-om ni SSD-om...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 4:05 (MasterPeace).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

ma jedinu stvar koju nisam upgradeao prije 2 god je taj hard... dosta je star a i sami kažete da green nije nešto performanse nego više kao storage tako da ionako iovako sam trebao to promijeniti... a ovaj SSD ću najmjerno kupiti jer nikad ga nisam imao i baš želim da vidim kako se sustav ponaša s njim...

 

ali iskreno mislim da će SSD uvelike pomoći simsima 3 jer kao što sam prije rekao, to štekanje je više loadanje jer simsi 3 učitavaju čitav sadržaj odjednom a imam i mod koji uvelike mjenja/nadograđuje ponašanja svih NPCeva...

 

skyrim je druga priča i mogu reći da zapravo jako dobro ide 50-60FPS konstantnih, a uvelike je modiran i grafičkim i skriptanim modovima, ali, kada bih nastavio sa modiranjem, kada bih stavio onu ultra realističnu travu drveća i sve teksture na 4k nebi bilo baš tako :)

 

fallout new vegas je isto modiran i mogu reći da se ponaša gore od skyrima tj. ne podnosi baš najbolje enb u nekim špiljama i voultovima dok na open mapi leti...

 

black flag je isto dobro radio dok sam ga igrao ali imao je svojih trenutaka kada bi pao na 30-35-40fps ali samo ponekad u određenim predjelima...

 

far cry 3 me iznenadio sa padom FPS kada bih pojačao sve na ultra i antialiasing i sve na Dx11... mislim da bi znao past i ispod 45-40 što mi je za pucačinu malo annoying... mislim da sam morao smanjit nešto (antialiasing mislim)

 

arma 2 i day z, to vam ne moram ni objašnjavati kako radi... ne baš najbolje. (ma arma i u singleplayeru ždere resurse ko luda)

 

ali to je sve kad sam imao stare drivere, nisam ih updateao još od početka 2013... tek neki dan sam stavio najnovije omega 14.501 drivere i čitao sam da uvelike poboljšavaju FPS, pogotovo na unityju... a računajte da uskoro dolazi i GTAV za PC i želim da se pripremim kad već neću stići nabaviti R9 290

 

EDIT: i naručio sam WD caviar black 64MB 500GB i SSD kingston 120GB 500MB/500MB :)

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 5:17 (sylar951).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

SSD/Brzi HDD moze uveliko smanjiti ucitavanje podizanje OS-a itd. Ali da ces dobiti bolji fps nekako mi to ne drzi vodu. Mozda moze pomoci kod ovih igra sa boljim teksturama koje ce moci brze ucitati tekstuere i time sprjeciti pad fpsa na 0. A drivere za graficku konstantno update jer novi AMD driveri znaju dosta poboljsati FPS popraviti bugove i sl.

 

MasterPeace kaže...

EDIT: Svakako da SSD daje ogroman boost prilikom podizanja OS-a i pokretanja programa i igra,ali čovjek se nije žalio da mu se igra diže pola sata, već da ima problem sa frame dropom,koji nema apsolutno nikakve veze sa HDD-om ni SSD-om...

Malo bolje citati sto je autor teme napisao!

Nadalje pogledaj u bilo koju temu za izbor HDD-a i vidjeti ces da windows/igre nisu bas preporucljive da se stavljaju na WD green osim ako je u pitanju storage tamo on rastura svojom tisinom i niskom potrosnjom struje.

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 16:10 (SoynTech).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Što je bolje clockati? GPU ili CPU

Tematski nisam siguran u odgovor, no uključio bih se u temu jer sam imao sličan problem a nije bilo do grafičke niti do procesora, doduše ne sa Skyrimom nego sa 4-5 igara koje sam imao instalirano.

Meni je probleme pravila verzija DirectX-a, napravio sam neki updejt i od tada u svim igrama u nepravilnim vremenskim intervalima sam imao "stopiranje". Igra radi fluidno bez trzanja ili drugih problema i odjednom "zaštopa" 100% na sekundu i onda odledi pa nastavi fluidno i tako redom ali u nepravilnim vremenskim intervalima. Nekada svake minute, nekada u razmacima po par minuta itd. U MSI Afterburneru sam pratio stanje iskorištenosti grafičke kartice i imam šta viditi - kada se igra zaledi na sekund u Afterburneru pokaže sa 99% naglo padanje na 0% iskorištenosti grafičke kartice pa onda odmah na 99% i tako redom. Kada sam maknuo tu verziju DirectX-a problemi sa trzanjem su nestali. Pokušaj sa updejtom DirectX-a jer je moguće da problem i nije hardverske prirode. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice