Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 836.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Tražim savjet dali da se uopće upuštam u clockanje FX 8320 na mojoj matičnoj i s ostalim komponentama pod moj PC?

Prvenstveno bih ga clocknio zbog boljih performansi na Bf4 jer mi rijetko radi preko 60% u loadu na temp. 55 stupnjeva

mislim da mora puno više izvuči?

ropevas
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

drži ga na 4.2ghz i nakoliko ti je usage grafe kad igraš bf4

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

inace ne bi bas trebao dizati napon jer je regulacija 4+1, dakle probaj sto vise na stocku, a to ce ti ispast 4-4.2 ghz

sretno

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

drug vidi ti da promjeniš tu ploču za neku sa 8+2 fazom, ne ide taj proc na tako slabašne ploče + svaki od nas hoće da izvuče nešto više iz takvog proca ali kako bez adekvatne opreme

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

amd phenom II X4 955 3.2GHz
thermaltake contac 29 bp cooler

digao sam ga u biosu na 3.6 i kada napravim stability test (5min) sruši se. Radim nešto krivo ili je moguće da ga ne mogu ni toliko podići? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2014 20:34 (Corrky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

a napon dižeš li njega kad clockaš

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

meni je na slicnoj ploci i tim phenomom pomoglo iskljucivanje acc (advance clock calibration) u biosu, s time mi se nekako poboljsao oc

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

ne, nebi to radio jer mi ploča nije baš nešto, a i da budem iskren strah me :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ashcro kaže...

meni je na slicnoj ploci i tim phenomom pomoglo iskljucivanje acc (advance clock calibration) u biosu, s time mi se nekako poboljsao oc

iskljucen mi je acc, i znam da nije temperatura problem jer kada se sruši temp procesora je 47-48. mislim da je neka gornja granica oko 60 tako da mi nije bas jasno...

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

ja sam imao athlona i njega sam OC i držao se ovog prikaza sve dok ne prelaziš u crveno temp je OK

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2014 21:04 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

kako ga OC preko multija ili bus speeda, a preko bus speeda automatski ide sve gore nordbrige i memorija i onda se ruši sistem, ali to su osnove OC to si trebao već proučiti prije OC

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

kako ga OC preko multija ili bus speeda, a preko bus speeda automatski ide sve gore nordbrige i memorija i onda se ruši sistem, ali to su osnove OC to si trebao već proučiti prije OC

samo sam multije dizao, sad mi je na 3.5 i radi sve odlično, ali nadao sam se da cu vise od toga dobiti

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

ovaj gore prikaz ti treba biti orijentir šta i kako treba podizati a da ne ulaziš u crveno, znači do 3.75ghz bi mogao ići sa malim podizanjem napona

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ford eleanor kaže...
Corrky kaže...
mirzet1976 kaže...

kako ga OC preko multija ili bus speeda, a preko bus speeda automatski ide sve gore nordbrige i memorija i onda se ruši sistem, ali to su osnove OC to si trebao već proučiti prije OC

samo sam multije dizao, sad mi je na 3.5 i radi sve odlično, ali nadao sam se da cu vise od toga dobiti

Imaš pre slabu ploču za taj procesor.Ja na toj ploči ne bi išao iznad 3.4 GHz

Tu si u pravu pošto je drug zelen u OC netreba ići preko preko 3.4ghz jer proc je 125W, ali ploča sigurno može iči ali sa procom od 95W TDP do 3.8ghz uz dodatno hlađenje vrm sekcije, pošto sam ja guro athlona x3 445 na 3.8ghz sa m5a78l -m le 24/7

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

usage grafičke preko MSIAftera je od 60 - 99% prosjek 70%

ropevas
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

probat ću dizati dok mi ne prelazi 65 temperatura, toliko i očekujem 4-4.2 Ghz,

ali stvar je u tome što ne podnosim buku ventilatora kad trebaju ohladiti clockan proc...

 

ropevas
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

drug vidi ti da promjeniš tu ploču za neku sa 8+2 fazom, ne ide taj proc na tako slabašne ploče + svaki od nas hoće da izvuče nešto više iz takvog proca ali kako bez adekvatne opreme

da u pravu si, ali nisam raćunao da ću trebati cloknuti FX-a, pa sam sistemom "uštede" uzeo tu ploču

pričekat ću da AMD izbaci mantle da vidim kolika su ubrzanja kod mene, ako nebudu dovaljna moram uzeti 8+2 faznu

 

ropevas
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

to ti sve sam trebaš izbalansirati prema svojim potrebama, buka, OC potencijal, igrivost ti naslova koje ti igraš i buđet kojim raspolažeš ako hočeš nešto da unaprijediš od komponenti

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
ptrvic kaže...

usage grafičke preko MSIAftera je od 60 - 99% prosjek 70%

Cekaj jel to FX 8320 ne moze da izgura 7870? dafuq? Koje igre testiras? To je jednostavno nemoguce u optimizovanim igrama Oo taj proc je i vise nego dovoljan za tu grafu?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

U svakoj loše optimiziranoj igri gpu usage će biti niski,a to ne znači automatski bottleneck proca,fx 8320 tjera bez problema svaku grafu a taj bottleneck je ipak malo precjenjeni.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Pozz ekipo..

 

Ima netko da je OC phenona II X4 925 vise od  3.2 GHz ?

 

Moj je trenutno u ovakvom stanju:

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=rakkqx26xejcve0y8ch9.jpg

 

Imam sljedecu konfu:

 

Gigabyte GA MA 770-DS3

DDR2 4GB 800MHz

ATI Radeon HD R7700

Chieftec 550W

Phenom II X4 925 sa ovim hladnjakom ( http://www.acousticpc.com/images/a_zalman_cnps8000a_quiet_cpu_cooler.jpg )

 

Je li kako moguce da ga dignem vise?

Ako ima netko isti taj proc i ako ga ima OC-anog vise od 3.2Ghz neka se javi u ovoj temi ili meni u poruke da mi kaze voltazu i frekvenciju (al mora bit stabilan na vise od 3.2GHz).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Koliko vidim nitko se ne hvali na internetu s većom frekvencijom od 3.2. 

Ti probaj, pa javi. Možda i može. Tko zna kaakv primjerak imaš. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
turbojc kaže...

Koliko vidim nitko se ne hvali na internetu s većom frekvencijom od 3.2. 

Ti probaj, pa javi. Možda i može. Tko zna kaakv primjerak imaš. 

 

Oke,ma da i ja sam trazio po netu,ima nekih kaj kazu da imaju na 3,5 i da im je stabilno,uzmem njihovu frekvenciju i volte a uopce nije stabilno...ja cu probat vise od 3.2 pa cu javit kako je proslo...

 

 

UPDATE:

Povecanjem frekvencije na 240 mhz stigo sam na 3.3 gh.

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=cya6rltxe5hzmi3uyya.jpg

(prosla je bila na 3.192 mhz.)

 

Igro sam na high battlefield 3 multiplayer jedno pola sata,temperatura je rasla do 43.5 °C i dalje sam igro da vidim jel oce ic preko toga i nije isla.

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=dvjo6d1vtof0hzqq098.jpg

 

Idem polagano,naravno probat cu ic na jos visu razinu.

Voltaza je ostala ista na 0.50 tj 1.3V.

 

Kod mene je stabilna sada:

240x14,1.3v.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 0:47 (Tony096).
11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

kad overcklokuješ CPU preko bus speeda spusti frek. od memorije za jednu ljestvicu niže tj, ako ti je mem na 800mhz ti je postavi na 666mhz ili 333mhz tako da nemoraš pumpati u memoriju dodatni napon pa da se pregrijava naponska od ploče i onda imaš situaciju da CPU možeš ohladiti ali ti se pregrijava naponska od ploče pa se ruši sistem ili ploča sam spušta i diže napon da bi se ohladila ili u gorem slučaju pregorila

 

240 x 3.33 = 799.2 mhz sa ovim si u okviru svoje memorije

 

240 x 4.00 = 960 mhz ovdje je memorija overclockovana 20% i da bi bila stabilna u loadu bez da pada sistem moraš joj dodati napon

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Ne radi se o bottlnecku, igram bf4 koji je daleko od optimiziranog još uvijek pa sam htio pokušati izvući max iz ovog hardvera kojeg koristim...

ropevas
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

kad overcklokuješ CPU preko bus speeda spusti frek. od memorije za jednu ljestvicu niže tj, ako ti je mem na 800mhz ti je postavi na 666mhz ili 333mhz tako da nemoraš pumpati u memoriju dodatni napon pa da se pregrijava naponska od ploče i onda imaš situaciju da CPU možeš ohladiti ali ti se pregrijava naponska od ploče pa se ruši sistem ili ploča sam spušta i diže napon da bi se ohladila ili u gorem slučaju pregorila

 

240 x 3.33 = 799.2 mhz sa ovim si u okviru svoje memorije

 

240 x 4.00 = 960 mhz ovdje je memorija overclockovana 20% i da bi bila stabilna u loadu bez da pada sistem moraš joj dodati napon

 

 

Znaci meni je u biosu ovako:

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=oxs5og6q1x2v9paslwcl.jpg

Memory clock mi je na auto i na x4.00,i njega stavim na 3.33 kako si i reko (za jednu ljestvicu nize).

 

Sa MC-om na 3.33:

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=qnoen95pv06xgu714l9m.jpg

 

E a sad je pitanje...

Na kolko da stavim voltazu memorije...to je ovo DDR2 Voltage Control kaj ne?

http://www.zaslike.com/viewer.php?file=w35fzjovjxld2pivr9o.jpg

 

I jel cu svaki put morat dizat voltazu memorije il samo jednom? Mislim ic dalje od 245 frekvencije.

 

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

ako kreneš od 3.33 nećeš trebati dizati napon za memoriju tek kad pređeš preko nekih 7% iznad 800mhz tek tada diži napon memoriji,znači kad pređeš preko 860mhz ali ipak bolje ovu cifru nemoj prelaziti, a taj PCIE clock - promjeni iz Auto u 100mhz, HT Link frequency isto spusti jednu vrijednost niže, a za CPU Northbrige frequency povećaj napon za jednu vrijednost više

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

ako kreneš od 3.33 nećeš trebati dizati napon za memoriju tek kad pređeš preko nekih 7% iznad 800mhz tek tada diži napon memoriji,znači kad pređeš preko 860mhz ali ipak bolje ovu cifru nemoj prelaziti, a taj PCIE clock - promjeni iz Auto u 100mhz, HT Link frequency isto spusti jednu vrijednost niže, a za CPU Northbrige frequency povećaj napon za jednu vrijednost više

 

 

Dosegnuo sam limit,nemogu ti vise slat privatne poruke.

Opet je isto makar sam smanjio link na 1.6 tj. za dva polja.

11 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

neće da prihvati 255 jel to

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
mirzet1976 kaže...

neće da prihvati 255 jel to

Da.

I opet nejde do 255.

A smanjio sam sa 2ghz na 1.6 kako si i reko za dva polja.

Znaci da nije do toga.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice