Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

poruka: 127
|
čitano: 49.951
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Ljeto dolazi i treba malo počistit, jeli. Rastavim ja sve,povadim dlake, prašinu, operem šta se pere, stavim Artic silver  od procesora 

 

do northbridga(istom promijenim hladnjak jer je starom otpalo perce),ostavim BIOS na defout da se malo pasta prilagodi, stroj radi 

 

normal par dana. Jučer idem malo clockat, uvjek mi je clockan u granicama 24%, čisto trenda radi (a ipak bude brže) i neće. Mislio 

 

sam da je do naglog dizanja, naime stavio sam mu preformase na ono što je bio prije generalke, pa sam krenuo iznova, malo po 

 

malo s Prime testovima, kao da radim prvi put. Neće u nikakvim opcijama, čak kad spustim HTT i multiplier, uopće ne diže sistem. 

 

U matičnoj je sve u drugim opcijama po starom,kako je prije radilo. Interesantno je da preko Nvidia Control panela dignem sistem na 

 

stare postavke i radi (cc 22% overclock), a preko Biosa neće nego defout.Gremlini?

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

nije mi niko odgovorio na pitanje pa cu ga ponovit<. vidim na netu da proc i memorija moraju bit nekako usklađeni u nekom omjeru, ja sam svoje clockao nasumce, proc je athlon 3000 dignut sa 2 na 2.5 a memorija ostavljena na 133 mhz ali sam stavio latencije sa 2.5, 7-4-4 na 2.5-5-3-3 i malo su bolje prefromanse, u vezi memorije, imam opcije za 133,166 i 200 mhz i mogu dirat latencije, koju od vrijednosti bi bilo najbolje stavit i uz koje latencije bi oa dobro isla??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Kako dižeš FSB tako dižeš i memoriju...

 

Najbolje staviti 333 (166) za memoriju i gledati kako se OC-a do 400 (ako imaš 400mhz module)...

 

Latencije, ovisno i proizvođaču, niže su bolje...

Ali ti stavi na AUTO, tebi je bitna stabilnost jer sada s njom nećeš puno profitirati.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Ja imam jedno pitanje.. Zasto mi se komp ne eli bootat kad stavim frekvenciju memorije na 133MHz (DDR266)? A ako se boota se rusi..

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Vjerovatno zato što je viša nego što ram podnosi...

 

Ako si dizao FSB, onda nije samo 266, nego moguće i preko 300...

 

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

?????, ja u biosu imam opciju za diranje latencija i frekvencije, bez obbzira na fsb, memorija uvijek ima onu frekvneciju koju sam ja stavio, jos mi je neko reko da ce proc malo bolje radit e npr fsb 280 i mnozitelj 8.5 nego na 250 i mnoz 10 jer je bolje ako je fsb siri bez obzira sta oboje daju konacni clock od 2500 mhz, jeli to istina ??'

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

lol igram sad gta 4 2 sata i kresne me BSOD aaaaah jbt, sad sam lijepo stavio memoriju na automatic , a na automatcu je 166 mhz i 7-4-4 letencije pa ce valjda bit stabilno, a proc mi sad nije 250 -10 nego 260 - 9.5

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
Don Kihoty kaže...

Vjerovatno zato što je viša nego što ram podnosi...

 

Ako si dizao FSB, onda nije samo 266, nego moguće i preko 300...

 

 

Ma meni su rami 400MHz stock.. MBO ih je spustila na 166MHz automatski.. A ja sam ih probao na 133MHz pa nece..Mršti se

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
FiCo_Ri kaže...

Ja imam jedno pitanje.. Zasto mi se komp ne eli bootat kad stavim frekvenciju memorije na 133MHz (DDR266)? A ako se boota se rusi..

ne kapim, to si stavio 1T( one toming djeljitelj?)

IBM ( I Blame Microsoft)
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Oce li meni vise ko dat odgovor, trebalo bi mi to za memoriju, nije mi jedino jasno, sad kad sam stavia latencije na 2.5-5-3-3-2 radi mi staliblnije nego kad je na 2.5-7-4-4-2 sto je default, najeo sam je malo i voltaze, sa 2.6 na 2.65 i sad je stabilna a ako je stavim na defaulte onda nije stabilna,lol nna defu bi trebala bit najstabilnija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
athlon64 kaže...

Oce li meni vise ko dat odgovor, 

Oće.oće..sve ti je experiment, može ti neko raći napravi ovako (ima identičnu konfiguraciju) a tebi ne radi. Jesi negdje vidio kako se rade čipovi?Proguglaj, to ti je jedna ploča metar sa metar(ne drži me za riječ) i robot je sreže na kvadre veličine čipa. Onda Šef to protjera kroz testove pa neki čip nazove 3200 a neki 4200, zavisi s kojeg komada ploče su srezani. Svi su isti, a opet nisu isti, tako da jedan 3800+ i drugi 3800+ se slično ponašaju na overclock ali ne isto..to ti je sa sve procesore (mem,GPU). Moraš postepeno probat sam, ne odma puknut kako si negdje pročitao da radi. Onda testiraj kroz bilošta, igraj, radi fotke ili design (sve što traži da sistem radi pod većim opterećenjem). Ako je stabilan dižeš dalje, ako ne, tu staješ i to je to. Ovdje i ovdje sam našao naj tutoriale za clock sistema baziranih na jednoj jezgri..nema puno zbunjujućih izraza a i oni šta liče tako su obješnjeni..Svi preferiraju spustit memory Timening na 1T(množitelj memorije) pa dizat latencije a ti ako ostaviš na 2T onda je normalno da spuštaš latencije, čim ih više spuštaš a proc ti je clockan time manje gušiš razgovor između mem i proc, ali istovremeno moraš i podesit ferk od GPU, za 10%, 12%, da dobiješ cc2850-2950Mhz, kako pita(iako sam ja ostavljao na auto jer obično grafe rade na DDR3 a tvoja meme je DDR (nije 2, ta MBO ne prima DDR2)..to ti je odgovor na "oće li već netko.." ili skini OVO pa pusti nek štela 5-6 sati onda to prepiši u BIOS, možda je to najlakše?

IBM ( I Blame Microsoft)
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Pozz.. Evo opet me uvatilo klokanje.. Ne ide preko 2.4 nikako.. FSB do 240 - sve normalno.. Stavim FSB na 241 dogodi se ovo:

Mogu stavljat VCORE kolko ocu al ovo cudo od proca nece.. Zna ko rjesenje?

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

FSB wall ploče?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

evo što sam danas overclocka svoj amd athlon 64 3500+ (orleans jezgra)

sa stock coolerom na 2,4GHz

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1167209

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Kako da overclockam acer aspire 5020

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

ja imam malo čudne probleme, naime u programima za nadziranje proca i ostalih komponenti mi piše da je CPU voltaža 1.74 volta, a u BIOSu mi piše da je na 1.65 volti.. još jedan :D, u BIOSu mi piše da je temp proca 51 stupanj, a u tim programima 47 stupnja.. dajte mi malo razjasnite te stvari..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Pozz.. Posto pokusavam imat sad omjer CPUa i rama 1:1, moze pomoc?

Sad je to trenutno na stock frekvencijama, koje da stavim latencije za 240MHz (rami)

Hvala.

ASRock K8N68PV-GLAN | Athlon 64 3000+ 2.4GHz | 1.5GB DDR 400MHz | VTX HD 4670 1GB | WD 160GB SATA | ASUS 360W |
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Moze li mi iko pomoci,zelim da clockam svoj AMD Athlon +3200 stock 2GHz pa ako bi ko pomogao bio bi jako zahvalan

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
Skype: fico_ri MSN: filip.grguric@hotmail.com xFire: ficohome1
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Pozz ljudovi....moye mi neko rec dal je moguce ovo clockat i kako da clockam tu starundiju..... moj proc mislim to je cisti šit al vrijedi probat....proc=AMD Athlon XP , 1100 (11x100) tamp 50 stupnjeva LoL...meni se cini da je nemoguce ali vrijedi pitat ...BIOS iz kolko sam uspio skuzit 2003 godina

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

zna neko?

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
MatijaCH kaže...

zna neko?

Pa odi u BIOS i vidi dal ima opcije za OC.. Ako ima, digni fsb na npr 105 i testiraj ga (OCCT).. I Ako ti temp ne prelazi 70°C, super..

Skype: fico_ri xFire: ficohome1
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
Ovo nisam znao da kad dižem takt procesora da ttrebam dizati i takt memorije. U everestu mi je omjer dram:fsb = 3:4. Cpu stock freq je 1600mhz (AMD Athlon xp 1900+), uz to piše memorijska sabirnica = 100mhz, a za memorije piše 3.0-3-3-8 @ 200mhz , 2,5-3-3-7 @ 166 mhz.

Inače, fbs procesora mi je 133mhz, 12x množitelj. Imam mogućnost u biosu podići fbs na 138 pa 143 , tak nešt ugl, po koracima od 5-6 fbs. Ak hoću podić na 138, što trebam dizati kod memorije?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
Memorija se diže proporcionalno s frekvencijom procesora jer rade na istoj sabirnici.

Osim kod AMD Black Ed ili Intel extereme ed procesora gdje imaš otključan množitelj i preko njega klokaš bez petljanja oko memorije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Sad sam išo u bios i vidim da memoriju nemogu više podići od 200 mhz, a na tom taktu mi radi memorija, tak da mogu je samo smanjiti na 166 il 133.
Šta sad?
Ak dignem cpu a ne dignem memoriju kaj može biti. Mislim, za početak mislim dići s 133 na 138 fbs cpu, jel to preobziljno?

 

Usput, neki će znati kaj znači kad mi je cpu brzina na 7400 mhz. I to kod starog amd athlona xp 1900+ hhhhhhhhh!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 14:47 (N. Ohm).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
N. Ohm kaže...

Sad sam išo u bios i vidim da memoriju nemogu više podići od 200 mhz, a na tom taktu mi radi memorija, tak da mogu je samo smanjiti na 166 il 133.
Šta sad?
Ak dignem cpu a ne dignem memoriju kaj može biti. Mislim, za početak mislim dići s 133 na 138 fbs cpu, jel to preobziljno?

 

Usput, neki će znati kaj znači kad mi je cpu brzina na 7400 mhz. I to kod starog amd athlona xp 1900+ hhhhhhhhh!!

Nisi me shvatio.

 

Trenutno ti memorija radi na 200MHz. Kad bi FSB stavio na 138 npr, mema bi se također digla na 210MHz jer ide proporcionalno.

 

Imaš mogućnost i za smanjiti množitelj memorije i dobiti 133/166 pošto ti memorija može postati usko grlo kod klokanja i onemogućiti dajljnji OC proca.

 

Dakle diži FSB dok ide, kada više ne bude stabilno, smanji memu na 166MHz jer te najvjerojatnije ona koči i nastavi dalje. To ti je sva mudrost.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
Aha, oke, hvala!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Problem je u tome kaj se je ipak nekaj dogodilo. Zapravo, ništ se nije dogodilo, jer nakon dizanja fsb-a za 5 mhz, komp se nije htio pokrenuti. I onda ja restartam bios i sve proradi.
E sad, možda je do toga kaj mi je temp. procesora previsoka za idle (67 stupnjeva!!!!!) Bit će da je zato što nikad niasm mijenjao termalnu psatu, a komp imam već 5 godina, i drugi sam vlasnik, a ne vjerujem da je onaj prvi isto mijenjao pastu. 

Jer 67 stupnjeva za idle a 75 stupnjeva kod punog opterećenja nisu normalne temperature!!! A kakve bi tada bile kod overclockanja... Jesam li u pravu???? Znači pravac u dućan po termalnu pastu.. I da, komp sam spuhao s kompresorom prije dva tjedna.

 

Dajte odgovorite!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 13:29 (N. Ohm).
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Klokao sam svog semprona na 2.14 Ghz, napon 1.68v.

Je li to možda previsoki napon, može li se što dogoditi?

Prošao je test, 2h OCCT-a.

Go ahead. Make my day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2010 20:02 (oddball).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
oddball kaže...

Klokao sam svog semprona na 2.14 Ghz, napon 1.68v.

Je li to možda previsoki napon, može li se što dogoditi?

Prošao je test, 2h OCCT-a.

Koji socket? Ako je 462, onda je u redu.. {#}

Ako je 754/939, to je previse..

Hip Hop Inside
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice