Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

poruka: 127
|
čitano: 49.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Ma memorija je od SuperTalenta jedna od tada najboljih, clocka se do 600 MHz, nevjerojatno, jest da tada baš i ne radi najtočnije ali ideeeee, a proc je sa Venice jezgrom i stepingom o tako da je ful pogodan za clockanje, ide ko lud, samo to što govoriš za voltažu, ima proc granicu sa voltažom i to neku čudnu, po meni sve iznad 1.5 V je nepotrebno jer ga neće ni 10MHz gurnuti više

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

da i ja sam sad shvatio da je povise 1.5 nepotrebno ali sam ga stavio na 1.525 jer mi se rusio dok sam cod igrao, sad je bolje, nego da pitam ako clockam ram, dobit cu jos brzine jel, cua sam da je komplicirano pa neznam dali da probajem.

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

PA ja sam samim clockanjem proca i dizao RAMe jer drugačije nemožeš jer ako mijenjaš FSB diže ti se i clock RAMa

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

evo sad sam viria po kompu,i imam 3 plocice od ddr-a jedna je dell-SNP8300/1gx7 od 1gb i mislim 400 mhz i imam jos 2 po 512 od TwinMOS M2GAJ08A-TT i naso sam na netu, to je 400mhz ali je ddr1, kako mogu imat jednu ddr2 a drugu 1 i kako da ih overclockam, sta bi dobia

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

cek ce oces rec da se ram automatski clocka prema procu, ja ram nisam dira, sve je default

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Pa da jer je clock RAMa ovisan o FSBu

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Evo jedan moj Barton mobilac pod LN2 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 23:48 (maXonja).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
s3t hooligan kaže...

 imam AMD athlon 64 3000+, default takt mu je 2.01ghz a voltaža 1.39 i neki dan sam izgubio 4 sata na trazenje stabilnog clocka i nasao sam ga, 2.5ghz na voltaži od 1.5. kasnije sam ga testirao na stabilnost sa onim S and M programom ili tako nesto i bio je stabilan, temperature su super, full opterećen ne ide povise 34 stupnja, e sad ja sa svojim pohlepnim apetitima hoću još xd haha,ono što me zanima je, u biosu je najveća moguća voltaža 1.6, s tom voltažom bi mogo povuč sigurno i 3ghz,procesor se stvarno dobr hladi pa zato i zelim ici dalje, ukratko me zanima jeli moguče da procesor spali sama prevelika voltaža iako je temperatura os uvijek ok, dakle recimo da mi proc na toj voltaži radi na 40-45 stupnjeva sto nije puno jeli moguce da ga splalim opterečenjem, ipak je to clock 1ghz povise tvornickog, sad mi ni matična ne ide na vise od 30 tako da se za temperature ne bojim.

PAZI! Sa prevelikom voltažom si možeš spalit MBO!

Something: http://192.168.1.1 xD Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

ma najveca dozvoljena je 1.55 i sad mi radi na njoj, temp MBO-a je 32 max

14 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

imam prastaru konfu:  proc: amd 3000+ @2.06 (tako nes - 2.0X)ghz (jednojezgreni), graficka radeonka neka, mislim 9600 (meni nebitno), i 1.5 ddr @ 667mhz ram.

e sad, zelim kloknut procesor, imam sve super u biosu, postavim takt, odgovarajuci napon i sve i stavim u biosu save & exit i ekran mi se samo ugasi i nista se ne dogadja, komp samo zuji (ekran je na stand-byu) i cekam ja tako windowse il da se ugasi i nista...zna neko u cem je problem? hvala

*n00b u53r*
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2010 18:03 (lukavg).
 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Pretjerao si sa podizanjem nečega i nemože se bootat...

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
aha, probat cu postepeno ići dalje po 0,1ghz
*n00b u53r*
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
Ja imam neki stari AMD athlon XP 2Ghz.maticna neka nforce.300 ili 400.do kolko Ghz bi ja taj proc mogel clockati?imam i graficku geforce 6200.pa bi i nju htio malo oc.pa ako nije problem.savjet.kako.i do kolko...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

mogao bi MOD napravit neki guide za stare procesore da se pitanja ne ponavljaju,( već samo rješenja) il bar link..Cool

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

(LUKAVG)Osmijehidi step by step, kad ti se to dogodi-ne može dalje, negdje ulazi u slijepu ulicu.

IBM ( I Blame Microsoft)
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 20:15 (micho0305).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
lukavg kaže...

imam prastaru konfu:  proc: amd 3000+ @2.06 (tako nes - 2.0X)ghz (jednojezgreni), graficka radeonka neka, mislim 9600 (meni nebitno), i 1.5 ddr @ 667mhz ram.

e sad, zelim kloknut procesor, imam sve super u biosu, postavim takt, odgovarajuci napon i sve i stavim u biosu save & exit i ekran mi se samo ugasi i nista se ne dogadja, komp samo zuji (ekran je na stand-byu) i cekam ja tako windowse il da se ugasi i nista...zna neko u cem je problem? hvala

Reetiraj CMOS i lagano clockaj!!!

 

Ja imam isti problem s AMD Duron 1.1GHz FSB smjem dignut do 107MHz,ako prijedjem tu granicu i za 0,1MHz dogadja se ista stvar kao i tebi.

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

jedno pitanje imam, vidim da svi extreme overclockeri spustaju temperature najnize sto mogu, idu cak do -250, nije mi jasno zasto je to potrebno, recimo da imate i7 proc doma i on se gasi kad dode do 70c npr, i ako ga se s jednim vodenim hlađenjem moze drzati na 30 stupnjeva, koji ga je cilj spustat jos ispod ako nece pregorit sve dok ne prode 70, kakva je razlika jeli radi na plus 10 ili minus 180, to pitam zato sta mi athlon 3000+ / clocknut sa 2 na 2.5 ghz ( naravno moji pohlepni apetiti su nekih 2,7) pa pitam, kad ga dobro strees testam dode do 48 stupnjeva,a kad idem dizat povise 2.5 ghz nestabilan je ma sta god ja napravio, dirao memoriju ili sta god, ali termalna pasta nije mijenjana 5 godina, ima nešto prašine itd. uglavnom da hoću mogao bih mu spustiti temperaturu jos, recimo npr da je vani sad -2 i da ja stavim komp na balkon i temperatura proca u loadu bude 0, dali bi ga ja onda mogao clockat preko tih 2.5 ili to nema veze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Vece performanse,dulji radi vijek...

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

moga si bit malo opširnij, evo ode pentium 4 na 5.2 ghz, na zračnom niko preko 3

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Imam Amd Sempron 2500+ 1.4 Ghz i kako da ga overlockam??????

Na koliko bi se to moglo napraviti????

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Pozdrav! imam procesor AMD sempron 3000+ 1,6 Ghz clockal sam ga na 2,00 Ghz, isplati li se još više podizat temperatura kod normalnog rada od 28 do 33 kod igrica ide do 40. imam 4 ventilatora 3- 120mm i 1 koji hladi procesoor da li je to dosta?Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

temperature su ti odlične ak si mislio na dodatne ventove ne trebaju ti

dnl
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
roki kaže...

temperature su ti odlične ak si mislio na dodatne ventove ne trebaju ti

 mislio sam na procesor,ali danas sam probal ić na više od 2,00Ghz ali nejde nezz zkj samo je crno na ekranu . možda je problem u voltaži. napajanje ima RAPTOX 650W, 700W tak neš. nezz gdje se podiže voltaža ako netko zna nek napiše. hvala

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

zelio bi pitati gdije se moze nabaviti overclockani intel i7 975...i njegovu cijenu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

imam amd athlon xp 2500+ sa barton jezgrom 

matiču asus A7V8X-X

ddr400-sdram 1256mb 

koliko max da ga klokam i na koji način to napraviti iz biosa

puno hvala unaprijed

 

KoMšO
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
moze jedno pitanje, vidim na netu da proc i memorija moraju bit nekako usklađeni u nekom omjeru, ja sam svoje clockao nasumce, proc je athlon 3000 dignut sa 2 na 2.5 a memorija ostavljena na 133 mhz ali sam stavio latencije sa 2.5, 7-4-4 na 2.5-5-3-3 i malo su bolje prefromanse, u vezi memorije, imam opcije za 133,166 i 200 mhz i mogu dirat latencije, koju od vrijednosti bi bilo najbolje stavit i uz koje latencije bi oa dobro isla??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

To za latencije i mene zanima..

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

e da, procesor mi radi- fsb 250 mhz i mnozitelj 10 ali radi takoder i ako savim 288 i mnozitelj 8.5 , konacna frekvencija je ista ali sam cuo da ako je fsb veci da proc bolje komunicira s ostalim djelovima, dali bi mi veci fsb omogucio veci clock memorije.                                                                 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

-

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2010 16:37 (DarKic).
16 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (AthlonXP,Barton i
the mir kaže...
F1-IVO kaže...

U ovoj temi mozete raspravljati i razmjenjivati iskustva o oc-u AMD procesora starije generacije (Athlon XP, Barton i sl.).

Sve teme koje se budu naknadno otvarale a ticu se naslova teme biti ce zakljucane i obrisane.

Molim sve forumase da se pridrzavaju standardnih pravila.

Ja svoj sempron nemogu clocknut ali mogu neki stari athlon 2200+ sa 1100mhz na 1900mhz sa stock colerom na starom kompu.Smijeh

kaj nije default frekvencija 1800? Smijeh

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice