OC Ryzen 7 5800x

poruka: 3
|
čitano: 4.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
OC Ryzen 7 5800x (MSI B550+32GBFlareX+GTX1080)

Pozdrav svima,

 

unaprijed se ispričavam što otvaram novu temu ukoliko postoji već relevantan topic za to (malo sam u žurbi pa brzinski otvaram topic, nije opravdanje, znam...)

Ugl napravio sam fresh install na m.2 s novim komponentama: MBO: MSI mag Tomahawk B550 i proc: Ryzen 7 5800x pa me zanima da li netko već ima provjerene neke settingse za OC unutar BIOS-a navedenog koji bi pomogli za rast performansa. Da li oni profili rade već sami za sebe dobar posao ili ima netko posebne opcije koje bi trebalo podešavati?

Također, memorija je 32gb flare x 3200mhz koji su trenutno na 2400 ako se na varam unutar BIOS-a.

 

Svaki prijedlog je dobrodošao, i unaprijed hvala svima!

 

Za sva pitanja dodatna stojim na raspolaganju, benchmark ću napraviti danas čim uhvatim vremena sa trenutnim postavkama i svim predloženima. 

LP

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OC Ryzen 7 5800x (MSI B550+32GBFlareX+GTX1080)
GreenDevil kaže...

Pozdrav svima,

 

unaprijed se ispričavam što otvaram novu temu ukoliko postoji već relevantan topic za to (malo sam u žurbi pa brzinski otvaram topic, nije opravdanje, znam...)

Ugl napravio sam fresh install na m.2 s novim komponentama: MBO: MSI mag Tomahawk B550 i proc: Ryzen 7 5800x pa me zanima da li netko već ima provjerene neke settingse za OC unutar BIOS-a navedenog koji bi pomogli za rast performansa. Da li oni profili rade već sami za sebe dobar posao ili ima netko posebne opcije koje bi trebalo podešavati?

Također, memorija je 32gb flare x 3200mhz koji su trenutno na 2400 ako se na varam unutar BIOS-a.

 

Svaki prijedlog je dobrodošao, i unaprijed hvala svima!

 

Za sva pitanja dodatna stojim na raspolaganju, benchmark ću napraviti danas čim uhvatim vremena sa trenutnim postavkama i svim predloženima. 

LP

 Za Zen 3 najbolje PBO + namjestis Curve optimizer (tj. to ti je kao PBO2) i tu izvuces max iz procesora. Za postavke magnitude trazit postavke po internetu (vecinom youtube i reddit). Za memoriju ti je iskreno nebitno, upalis XMP i to je to, razlika tipa u gamingu izmedju 2133mhz i 3800 CL16 je nepostojeca tak da ram nemas potrebe namjestavat.

8 godina
neaktivan
offline
Re: OC Ryzen 7 5800x (MSI B550+32GBFlareX+GTX1080)
hahhaajaads kaže...

razlika tipa u gamingu izmedju 2133mhz i 3800 CL16 je nepostojeca tak da ram nemas potrebe namjestavat.

Pa i ne baš. Ovisi od igre do igre, pogledaj npr. Hitman i SoTR..  pogledaj min fps u Hitmanu, poštelana 3000MHz vs poštelana 3800MHz, razlika preko 50fpsa. A sad zamisli koliko lošije bi bilo 2133MHz u odnosu na ovu poštelanu 3000MHz.. (5900X u pitanju)

Ako je cilj 60 ili možda 75fps lock onda razlike nema, barem zasad dok ne stignu igre koje, po uzoru na 500GB/s iz konzola, pate za brzim pristupom RAMu..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 17:13 (Kaby).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice