Znanstvene teorije: fikcije ili što? zaključana tema

poruka: 78
|
čitano: 9.777
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?
planika kaže...

Roflolmao. Kakav je to pseudonim? Još sam budan. Krivo sam protumačio zakrivljivanje prostora? Daj mi ti pravo tumačenje zakrivljivanja prostora. Jesil ikad zakrivio(a) prostor? Znaš li tko je? Ako ne, o čemu govorimo? Oslobodimo se da je Einsrtein genije, lumen. Einstein je obićni blećak. Ne postoje besmislenije teorije od njegovih. Mene nije prevario, ali ostatak svijeta jest. Naverdi mi i jednu tvrdnjuj gdje je imao pravo.

 

"Ljudska glupost i svemir su beskonačni. Za ovo drugo nisam siguran" Albert Einstein

13 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?
picajzla0707 kaže...

i to je relativno, što je tebi kruto, odnosno dovoljno kruto za neku radnju, njoj može biti nedovoljno kruto za istu radnju, odnosno mekano je

Da odmah raščistimo. Nema krutog tijela, to je mit, sveti gral svakog muškarca. U realnosti si sretan i sa čvrstim tijelom a ponekda nije loše ni polučvrsto (uz malo jednostavnog gibanja, potpomognutog trenjem, situacija se bitno popravlja). Realitet je da je većinu vremena to tijelo mlohavo, osima ako nije u pitanju prijapizam.Smijeh

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
protjeran
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Sam ptotiv svih!? Nije loš osjećaj. Sve što je ikad dobro zamišljeno ili stvoreno došlo je od pojedinaca, a ne od kolektiva, mase. Ili netko ima suprotan dokaz? Narodne pjesme je stvorio narod ili pojedinci? Ludilo je rijetko pojedinačna pojava ali je, kao kolektivna pojava, kruh svagdanji čovječanstva.Šiiti i suniti u Iraku i da ne nabrajam.

 

Onima koji jedino znaju vrijeđati poručujem: Cijepljen sam protiv uvreda. U meni nema ništa što bi ljudi, poput vas, mogli uvrijediti. Vi ste uvreda čovječanstvu, budući da ne znate ništa doli vrijeđati. Stoga, kanite se ćorava posla i, za promjenu, konačno napišite nešto smisleno, suvislo, sadržajno...

 

Pošto se ovog puta izith malo potrudio, zaslužio je da reagiram, iako će me to zakratko skrenuti sa zacrtana programa.

 

Brownovo gibanje? Einstein genijalac, lumen?

 

Puno prije nego se Einstein uopće rodio, a pogotovo naučio pisati, već sredinom XIX. st., znanstvenici su otkrili postojanje pedesetak tzv. elemenata (počela) za koje su vjerovali da su počela od kojih je sve sazdano.

 

Na ideju počela prvi je nadošao Demokrit i nazvao ih "ATOMOS" - nedjeljivi. On je o počelima uistinu misli kao o nedjeljivim česticama, krajnjim elementima od kojih je sve sazdano, i imao apsolutno pravo. Ništa što je sazdano od nječeg drugog, još sitnijeg, ne može biti počelo, element.

 

A onda je došao Englez John Dalton i sve iskrivio. U njegovo vrijeme neke se stvari nisu dale rastaviti na sitnije čestice (zlato, željezo, neki plinovi...) pa ih je on proglasio atomima, nedjeljivima, izvornima, elementima - iako to nisu bili. Njegovu teoriju je Einstein objeručke prihvatio (p r i h v a t i o   -   a ne izmislio) i primijenio na tzv. Brownovo gibanje. Što je tu originalno Einsteinovo, kad je već Brown došao do "pravih" zaključaka?

 

Brown je prvo eksperimentirao s peludom. U to vrijeme se držalo da pelud predstavlja živa bića s vlastitim pogonom, pa u tekućini može skrenuti kad hoće i kamo hoće. Ali je isti eksperiment izveo s prašinom i došao do zaključka da nekontrolikrano gibanje nije posljedica "samogibanja", nego posljedica sudaranja "nečega" u tekućini. Genijalac Einstein se sjetio molekula, atoma kao elemenata i proglasio to sudarom elemenata, iako ništa od toga nisu bili elementi, nego tvarne tvorbe nekih drugih sastavnica. Toliko o genijalnosti.

 

Usprkos svemu ovome, ti vidiš nekakvu genijalnost i originalnost Einsteina. Problem je vidiš li zato što uistinu vidiš, ili zato što su ti to drugi utuvili u glavu?

 

Kao što sam istakao, u toj teoriji (atomskoj) je skoro sve krivo: Atomi, elementi...Danas bismo govorili o leptonima, kvarkovima..., iako je i to sve krivo. Nitko ih nikad nije vidio, nego samo izmislio. Pravi znanstvenici znaju što su izmislili i zašto, ali šute ko kurve, jer im izmišljene istine barem ponekad dobro dođu. A ljudi, koji razmišljaju kolektivno mjesto osobno, sve to na dušak konzumiraju i pritom misle kako su ekstra pametni. Stoga, u se i u svoje kljuse!

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?
planika kaže...

Sve što je ikad dobro zamišljeno ili stvoreno došlo je od pojedinaca, a ne od kolektiva, mase. Ili netko ima suprotan dokaz?

Naravno - zamisli da se u Normandiji iskrcao samo Tom Hanks, ali ne i stotine tisuća ostalih vojnika. Očito postoji vrlo veliki broj slučajeva kada su kolektiv/masa bitni.

 

11 godina
protjeran
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Sto tocno zelis dokazati? Osim da  mozak nije istrazen dovoljno i da su cudni putevi bozji? Imas li dokaze za to sto zelis dokazati? Koji su to pravi znastvenici? 

HOW ABOUT NO
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 12:27 (Kulo Vi Britania).
13 godina
neaktivan
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2014 12:32 (ROFLOLMAO).
14 godina
protjeran
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Naravno da je masa bitna,  ali ne kada je u pitanje smišljanje novih ideja. Koju je novu, pametnu ideju smislila masa? Ali je upravo masa provela u djelo bezbroj negativnih ideja. U masi nema njišta čvrsto, pouzdano. masa je kao kamara pijeska. Bacaš pijesak na kamaru i upravo kad pomisliš da si dovoljno nabacao, kamara se slegne. Ili kao tijesto: Mijesiš tijesto i upravo kad pomisliš da si napravio nešto čvrsto, stisneš tijesto na jednoj strani a ono izbasci trbuh na drugoj.

 

Sjeti se što je masa učinila u Prvom ili Drugom svjetskom ratu. Isto će činiti ubuduće. Zašto?

 

Masa je samo sredstvo. Nekad dobro, nekad loše.

 

Nadam se trenutku kada ćemo biti dovoljno osviješteni da više ne budemo predmet ničije manipulacije, žrtve nečijih suludih ideja, nego subjekti spremni i sposobni misliti i odlučivati svojom glavom, a ne suludim ideologijama drugih.

16 godina
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Koliko egoističnoc neobrazovan i iskompleksiran moraš biti, da u pokušaju davanja inteligentnog značanja samom sebi, ideš ideološki zadojenim proglašavati jedini pojam koji se nikada nije, a i nikada neće moći ideološki zadojiti - znanost.

 

Ovako odokativno - zastrašujuće i zaglupljujuće iskompleksiran.

 

Ako hoćeš biti sam protis svih, Sjever na Maksimiru ti je prazan ove sezone. Ispast ćeš Einstein u odnosu na ovaj glupi pokušaj "posebnosti i unikatnosti".

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?
planika kaže...

 Einstein genijalac, lumen?

{#}

 

Nije. Oprosti, malo sam se zanio. Ja i cijeli svijet fizike.

 

Ajd još samo nabrzinu napiši jedan traktat o tome kako je za objašnjenje fotoelektričnog efekta (i činjenice da svjetlost putuje u kvantima) zapravo zaslužan netko drugi, pa da skupa složimo jedan dopis Švedskoj Akademiji da mu oduzmu Nobelovu nagradu. I sasvim logično, dostave ju tebi u treći B razred.

 

 

Osim toga, daj mi pojasni još par stveari. Kako to da su Brownova znanstvena otkrića OK? To nisu znanstvene izmišljotine, nego ono, ful fakat prava znanost, a samo je Einstein šalabajzer?

Nije li smisao svi ovih tvojih baljezgarija (isprike, ali ne mogu naći bolji termin) opovrgnuti znanost kao takvu? Ili su ti baš samo Einstein i Newton stali na žulj?

14 godina
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?
izith kaže...
planika kaže...

 Einstein genijalac, lumen?

{#}

 

Nije. Oprosti, malo sam se zanio. Ja i cijeli svijet fizike.

 

Ajd još samo nabrzinu napiši jedan traktat o tome kako je za objašnjenje fotoelektričnog efekta (i činjenice da svjetlost putuje u kvantima) zapravo zaslužan netko drugi, pa da skupa složimo jedan dopis Švedskoj Akademiji da mu oduzmu Nobelovu nagradu. I sasvim logično, dostave ju tebi u treći B razred.

 

 

Osim toga, daj mi pojasni još par stveari. Kako to da su Brownova znanstvena otkrića OK? To nisu znanstvene izmišljotine, nego ono, ful fakat prava znanost, a samo je Einstein šalabajzer?

Nije li smisao svi ovih tvojih baljezgarija (isprike, ali ne mogu naći bolji termin) opovrgnuti znanost kao takvu? Ili su ti baš samo Einstein i Newton stali na žulj?

ma jok, liječi kompleks manje vrijednosti preko njih otkada je vidio filmek na jubitou o odnosima i veličinama planeta i zvijezdi u kozmosu...

malo čovjek upao u depresiju kad je skužio koliko smo majušni u svemu tome pa eto, postavlja sebe stepenicu više iznad njih, a uopće je čudo da može složiti dve suvisle...

napokon dočekao DNF i Diablo 3
16 godina
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Za autora teme nepojmljivo je da npr "tijelo bez mase putuje brzinom svjetlosti bez protoka vremena" jer:

- ne može postojati tijelo bez mase

- brzina svjetla je apsulutna i nedostižna

- vrijeme uvijek mora teći jer je izmišljotina (ljudska)

Jel tako?

Twitter: @191x7
14 godina
protjeran
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Pošto od svog posljednjeg posta na forumu nisam otkrio ni jednu suvislu raspravu, nastavljam dalje sam-

 

Neki drže da imam nešto protiv Newtona. Zašto? Newton je bio izvrstan znanstvenik, jedan od najboljih. Ali to ne znači da je u svemu imao pravo. Biti genijalan na jednom području ne znači ne biti kreten na drugom.

 

Sjeća li se netko nobelovca Watsona koji je 1953., skupa s Crickom, otkrio dvostruku uzvoujnjicu DNK-a? To se otkriće drži jednim od najvećih u povijesti znanosti. Ali, njegova genijalnost na jednom području nije ga spriječila da se pokaže kretenom na drugom: Najozbiljnije je predlagao da se osobama niskog kvocijenta inteligencije (ovo nema veze s vama) nametnu viši porezi ako imaju djecu, jer time nepotrebno opterećuju društvo. Zanimljivo da na ovakav kretenluk nitko nije reagirao sve dok, mnogo kasnije, nije počeo zastupati tezu da crna rasa posjeduje manju inteligenciju od bijele.

 

Iako se Newton poglavito bavio astrologijom, njegov doprinos znanosti je izuzetno velik. Ali je i on griješio. Ne samo kao čovjek nemilice osuđujući na smrt krivotvoritelje novca u Engleskoj, nego i kao filozof izmišljajući pogrešnhu teoriju gravitacije. Iako je njegova teorija gravitacije već odavno pala u vodu, i dalje ju bez imalo grižnje savjesti predaju u školama i univerzama diljem svijeta, jer i profesori fizike moraju od nečega živjeti. Ali o tome u nekom od sljedećih postova.

13 godina
neaktivan
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Ajde napiši u čemu je ta teorija gravitacije kriva. Glumiš pametnjakovića, a nemaš pojima o ničemu. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 0:00 (ROFLOLMAO).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?
ROFLOLMAO kaže...

Ajde napiši u čemu je ta teorija gravitacije kriva. Glumiš pametnjakoviča, a nemaš pojima o ničemu. 

pametnjakovića* pojma* ni o čemu*

 

 

nadalje, za autora teme, zašto bashati po 2 znanstvenika? pogotovo nakon što su ti ljudi lijepo objasnili sve što si bio upitao, mislim dobar si ti troll ali ono, treba znati kada prestati jer tvoje s*anje po Einsteinu i Newtonu je prešlo granicu svake gluposti, 3 strane tupiti jedno te isto dok ti ljudi odgovore na sva tvoja "pametna pitanja"

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
11 godina
protjeran
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Postovani forumasi posto vi ljepo odgovarate  a njegove gluposti,moram se naci i ja sa glupljim odgovorima :)

 

Tebe su tukli? Pikao si se u venu? Pao si na glavu? Suncanica? 

Coece pricas o jednom pa skrenes na nesto deseto i za ono i prvo i deseto nemas nikakve dokaze a pokusavas opovrgnuti cinjenice? Reci nam svoju dijagnozu. Postavio bih jos pitanja ali neces odgovoriti ni na ova jer si "pametniji" .

HOW ABOUT NO
16 godina
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Dakle, sad su mi konačno otvorene oči. Sve ove glupave formule izvučene su iz one stvari,
http://physicscatalyst.com/mech/sop_1.php
a prava istina leži u prepričavanju dokonih tračeva o teorijskim naučnicima koji su ih izveli, a eksperimentalni znanstvanici potvrdili eksperimentima.
Prema tome(prema planiki) znanost je mrtva. Živjela neofilozofija. Od autora teme očekujem prijedlog novih mjernih jedinica,
jer očito su ove trenutne bezvezne kad se označavaju nekakvim brojkama i izvedenice su iz promašenih formula.
Danas sam prema novim spoznajama filozofije, popio pola planike pive. 

edit. 
ili nisam? ovo je intelektualni izazov. Jer ipak sam i ja 80% tekućina. U biti sam samo pomiješao.
ili sjedinio? Ili obujmio? Pivo ni ne postoji. Svemir je prazan prostor, a materija je samo vibracija strune. 
ping. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 0:52 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanstvene teorije: fikcije ili što?
planika kaže...

 

Iako se Newton poglavito bavio astrologijom

Prvo kreni laganim koracima i nauči što je astrologija prije nego se uhvatiš težih tema. {#}

16 godina
moderator
offline
Znanstvene teorije: fikcije ili što?

Mislim da vas je planika dovoljno trolao. Trolanje može nastaviti na nekom svom blogu ako mu je toliko stalo do toga, ali ne i na ovom forumu. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice