Žarulja najsličnija suncu ?

poruka: 10
|
čitano: 1.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
žarulja najsličnija suncu ?

Htio bi  upotrebiti stolnu lampu kao budilicu ukratko stavio bi vremenski prekidać da pusti struju u lampu u određeno vrijeme ujutro. 

To bi koristio kao neka vrsta budilice ali bi htio u lampu staviti žarulju najsličniju suncu, dakle da bude više žuto nego bijelo ? Dal se može kupiti takva žarulja ? 

Iako imam budilicu ali sa ovim mi nije cilj se odma probuditi već da potaknem sebe na lagano buđenje prije budilice :) Dakle, da me svijetlo polako počinje buditi. 

 

 

Iako znam da postoje philips posebne lampe za buđenje poput ove, nadao sam se sa ovom žaruljom to učiniti jeftinije. 

 

 

8 godina
offline
Re: Žarulja najsličnija suncu ?
Pa sve izmedju 2700-3500k je zuto svjetlo.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
3 godine
protjeran
offline
Re: Žarulja najsličnija suncu ?
Dnevno svjetlo ti je oko 5K.
Organizam misli da je dan zbog plavog svjetla.
Life is meant to die. Accept your fates.
15 godina
offline
Žarulja najsličnija suncu ?

Jutarnje Sunce između 4000 i 5000K.

Dnevno Sunce oko 5600K.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 22:22 (Shamrock).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Žarulja najsličnija suncu ?
osobno mi je bilo koje rasvjetno tijelo koje ide u smjeru tog dnevnog 5000K+ preplavo. Puno mi je ugodnije zuckastih 3000 do 4500K s tim da treba voditi racuna o CRI koji je za zarulje sa zarnom niti jednako suncu, dok bolji LED paneli imaju CRI vise od 95. Stedne, neonke i slicno su ubitacne po tom pitanju.
8 godina
offline
Žarulja najsličnija suncu ?

Hvala, gledajuči grafikon negdje bliže 3000 kelvina. 

 

Inače ovo mi je interesantno, pogledajte video, predobro

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 9:24 (T700).
7 godina
offline
Re: Žarulja najsličnija suncu ?

Potraži si na aliexpressu wake up light.

Ima puno praktički klonova tog philipsa, čak i puno naprednijih (wifi, podrška za voice asistente, FM radio, USB port itd.) za cca. 30$.

Jedino je pitanje jel imaju promjenu iz toplog u hladno svjetlo ili samo pojačavaju toplo (bar tak izgleda po slikama).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 9:40 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Žarulja najsličnija suncu ?
Osim kelvina koji su samo neka aproksimacija boje svjetla, i nemaju prevelike veze, bitne stavke su cri i par, odnosno, u kojem dijelu spektra su peakovi, to sve utjece na "kvalitetu" i izgled same svjetlosti.

Recimo,.30000 kelvina daje daleko intenzivnije svjetlo, daleko prirodnije i ne tako sterilno kao 6000k cool white zarulja, jer su svi peakovi na plavim dijelovima spektra, bez udjela zutog i zelenog.
Children Shouldnt Play with Dead Things
8 godina
offline
Re: Žarulja najsličnija suncu ?
fer-de-lance kaže...

Potraži si na aliexpressu wake up light.

Ima puno praktički klonova tog philipsa, čak i puno naprednijih (wifi, podrška za voice asistente, FM radio, USB port itd.) za cca. 30$.

Jedino je pitanje jel imaju promjenu iz toplog u hladno svjetlo ili samo pojačavaju toplo (bar tak izgleda po slikama).

 

 Ako može pomoč, jer se teško snači u gomili. Hoču da valja i želim prirodniju boju sunca tj izlazak sunca. 

 

7 godina
offline
Re: Žarulja najsličnija suncu ?

Možda Xiaomi bedside lamp, samo provjeri jel ima tu wake up light funkciju (mislim da ima), jer je to ipak poznati brand i ima dobre aplikacije za uređaje i sve to.

A ako ne, samo upiši na aliexpress wake up light i poredaj po broju nardužbi (orders) i ove kaj su najviše prodavane pogledaj koja ti paše cijenom i funkcijama, i pogledaj kaj ljudi u komentarima kažu.

 

 P.S. Xiaomijevu vidim da može kupiti i kod nas, pogledaj na nabava.net

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:40 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice