Zagonetke

poruka: 637
|
čitano: 261.424
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Logički zadatak
14 godina
offline
ZaGoNeTkE...

hlače

ska ska ska
15 godina
offline
RE: ZaGoNeTkE...
prorok kaže...

hlače

WINNER

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...
Dajte novu
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
offline
ZaGoNeTkE...

Trenutno ga nemaš i ne treba ti. Ali, ako ga ikad budeš trebao i ne budeš ga imao, više ti nikad neće trebati.

ska ska ska
15 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...

lijes?

God is a DJ.
14 godina
online
RE: ZaGoNeTkE...

Zrak...

Ups...sad skužio da mi sad ne treba...

Možda boca kisika..?

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...
Riješenje?

Riješenje je riješenje zagonetke?
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
offline
ZaGoNeTkE...

Padobran...

15 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...
Da, ali piše 'trenutno ga nemaš...'
A što ako imam? Hm...
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
offline
RE: ZaGoNeTkE...
Šef kaže...
Da, ali piše 'trenutno ga nemaš...'
A što ako imam? Hm...

Paradoks?!?!

14 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...

Padobran je točan odgovor...

15 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...
Znači ovu zagonetku padobranci ne mogu riješiti? Sigurno imaju padobrane, a recimo sad piju kavu - padobran im ne treba.
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...

Evo jedna lagana: Imate tri grma..i ajd sad vi meni recite u kojem grmu leži zec..?

14 godina
neaktivan
offline
ZaGoNeTkE...

u nekom od ta tri???

14 godina
neaktivan
offline
RE: ZaGoNeTkE...

ne...

15 godina
offline
Zagonetke

nigdje...to je uzrecica?

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke

ne,nego mi morate reći u kojem grmu leži zec...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2010 12:53 (Vrale89).
14 godina
neaktivan
offline
Zagonetke

ni u jednom jer je zec pojeo grmove ...

 

LOL?!?!?

- Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan -
15 godina
offline
Zagonetke

u onom gdje ima mrkve :P

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
14 godina
offline
RE: Zagonetke

u prvom.. :P

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke

daj samo recite ono što sam vas zamolio...malo bolje pročitajte pa ćete skužiti...hehehe...ili trebate pomoć?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke
Hahaha
Evo:
U kojem grmu leži zec?
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke

Bravo...to je točan odgovor...vidiš da nije teško...:)))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke
Heheheh
Daj novu
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke

Ovako,imate 9 kuglica od kojih su 8 jednake težine i 1 malo teža od ostalih...ako smijete samo 2 puta koristiti vagu,kako ćete naći težu kuglicu...nema onoga da se osjeti u ruci teža nego se mora baš dokazati vagom...:))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke
Bijela je najteža?
(biljar)
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
odjavljen
offline
RE: Zagonetke
Vrale89 kaže...

Ovako,imate 9 kuglica od kojih su 8 jednake težine i 1 malo teža od ostalih...ako smijete samo 2 puta koristiti vagu,kako ćete naći težu kuglicu...nema onoga da se osjeti u ruci teža nego se mora baš dokazati vagom...:))

Fali ti jedan podatak - da je vaga na onaj sistem da uspoređuje težinu na jednom kraku i drugom kraku (nije na skalu).

 

Ako netko želi razbijat glavu, rješenje ide u spoiler

 

Tri kuglice na jednu stanu vage, tri na drugu. Ukoliko jedna strana vage pada, u toj grupi je teža kuglica. Ako je vaga u ravnoteži, teža kuglica je jedna od preostale tri. Nakon toga tri kuglice za koje smo utvrdili da je među njima jedna teža uzimamo, po jednu stavljamo na svaku stranu vage, a jednu ostavljamo sa strane i primjenjujemo istu logiku kao kod prvog vaganja.

 

To je čak znalo ljude pitati na testiranju za posao.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke

Isprika,vaga je na takav sistem...:)...a ti pošto znaš pusti ih nek se malo pate...:))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke
Mislim da je sad bezveze, on je napisao rješenje, sad ga svako može pročitat i reći da je baš on pogodio. MrBlc može stavit novi zadatak.
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zagonetke

Ja sam znao rjesenje. TO je slican fazon kao u ovoj zagonetki. Imas 10 paleta sa po 100 kockica na svakoj. Svaa kocka je teska 100 g ali na jednoj su kocke lakse za 1 gram od kockica na ostalih 9. Kako iz samo jednog vaganja znati na kojoj paleti su kockice lakse. Klasicna vaga se koristi. Mala napomena vaga iz prethodne zagonetke nije vaga jer ne vaze nego uporedjuje i u mom kraju se zove kantar.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Logički zadatak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice