Sumnjiv kupac s njuškala

poruka: 42
|
čitano: 6.327
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala
Nemoze te smuljati, jer ako uplacuje preko net bankarstva, povuci ce mu njegove podatke vezane za broj racuna, ne moze on to "editirati" i napisati bilo sto drugo suprotno od onoga sto je u banki upisano.

Ako uplacuje na salteru, u banki, posti, fini.... Jos je teze prevariti sustav, jer moras dati osobnu na uvid, dakle svi podatci o uplatitelju se prepisuju s osobne, nista tebe teta na salteru ne pita, ni odakle si, ni kako se zoves - samo vazeci identifikacijski dokument.

Ja sam greskom dao isteklu osobnu, pa je bilo natezanja dok nisam pronasao potvrdu od policije da sam predao zahtjev za novu osobnu, dakle, za prevariti sistem na toj razini o kojoj ti pricas bi zahtjevalo laznu osobnu, a to je ipak liga iznad vulgaris njuskalo prevaranta.
Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala
mp3david kaže...
Sve mi je to jasno,al se pitam kako da znam dali je to stvarno taj kupac uplatio.

Meni ce hajde pisati u m bankingu tko je uplatio, ali isto tako prevarant moze na iznad navedenu foru mene smuljat, i reci ime i prezime osobe koja je zapravo uplatila, a onda kad mu saljem paket, moze reci svoju pravu adresu te isto ime i prezime koje uopce nije pravo.

Mislim, jedino sto mogu je u posti staviti pod "uruciti osobno primatelju," ,ali to onda postarinu uvecava. U tom slucaju ako ime i prezime ne postoji, paket nece ni biti isporucen,tojest cekat ce u posti da se podigne.

Kolega masu puta sam kupovao i prodavao i samo face to face.


Drži se toga i miran si.

 

2 puta mi je mogao biti zajeb. Prvi put - pitam da li je IPhone tvornički zapakiran. Kaže meni prodavač - da, novi, nema šta. Dođem po uređaj, a ono kutija otvorena. Pa mater mu jebem...treba mi za poklon. Kaže on meni : pa samo sam ga otvorio da vidim. 
Kažem mu : imaš 100 prodajnih mjesta, i odeš na bilo koje i vidiš taj isti IPhone.

Drugi put : ista tvoja priča, lik isto hoće izvršit odmah uplatu za PS3...bla bla bla. Rekoh odeš u postu i uplatnicom mi uplati lovu...Lik odustao.

 

11 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala
Ocito 😆
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
8 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala
R36 kaže...
..... Rekoh odeš u postu i uplatnicom mi uplati lovu...Lik odustao.

 

 Pa o tome i govorim, vjerovati nekome na osnovu nepotpunih informacija je u danasnje vrijeme jako optimistican potez.

 

Ove fore sa slikanjem osobne, kartice - meni je to tek sumnjivo, kako rekoh, svaka transakcija je bila ili da platim (ili posaljem) otkupninom, ili u drugom slucaju - podatci ime prezime, broj racuna, broj telefona...

 

A ukoliko je neka prica zvucala predobro da bi bila istinita, a sto me kosta otici u banku, i reci, uplatio bi mirku na ovaj broj, teta na salteru ukuca broj i kaze da je to racun od slavka...

 

Nisam imao takve slucajeve, internetom sto sam placao, uvijek mi je pisalo (po broju racuna) kome sam uplatio, i to se uvijek slagalo s onim sto je covjek rekao.

 

Nivo povjerenja se jako spustio zadnjih godina, sjecam se prije, hardver, nema sta nema, slalo se busevima na "keve mi uplatim ti popodne", i rijetki su rijetke zayebali, ljudi su se drzali dogovora i rijeci.

Children Shouldnt Play with Dead Things
11 godina
offline
Sumnjiv kupac s njuškala

Uvodničar puši smijalice ili trola.

Bokte o čemu je ovdje riječ.

Znači, sumnjiv si mi jer mi unaprijed želiš uplatit lovu jer bi mogao moj račun dat trećoj osobi da mi uplati lovu pa ću ja imat problema haha

Najbolje prestani koristiti novce i trampi se ta hranu i robu.

Reci mu nek ti doveze tonu krumpira umjesto novca i nećeš bit prevaren.

 

12 godina
offline
Sumnjiv kupac s njuškala

Zašto bi uopće netko nekome uplaćivao unaprijed lovu ako putem HP može platit prilikom preuzimanja paketa tj kad paket otvorio ispred postarke, kad vidi da li je to to sto su se dogovorili.

 

Čemu takvo povjerenje i plaćanje unaprijed. Neka mi netko objasni.

 

Sjetio se ovoga : https://sib.net.hr/vijesti/regija/3939506/kupio-traktor-na-internetu-za-24-tisuce-eura-kad-je-dosao-po-njega-shvatio-da-je-prevaren/

 

 

12 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala
Silent horror1992 kaže...

Uvodničar puši smijalice ili trola.

Bokte o čemu je ovdje riječ.

Znači, sumnjiv si mi jer mi unaprijed želiš uplatit lovu jer bi mogao moj račun dat trećoj osobi da mi uplati lovu pa ću ja imat problema haha

Najbolje prestani koristiti novce i trampi se ta hranu i robu.

Reci mu nek ti doveze tonu krumpira umjesto novca i nećeš bit prevaren.

 

 Lik na forumu 8 godina i nema pametnijeg posla nego trolat.Bravo za tebe.

11 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala
R36 kaže...

Zašto bi uopće netko nekome uplaćivao unaprijed lovu ako putem HP može platit prilikom preuzimanja paketa tj kad paket otvorio ispred postarke, kad vidi da li je to to sto su se dogovorili.

 

Čemu takvo povjerenje i plaćanje unaprijed. Neka mi netko objasni.

 

Sjetio se ovoga : https://sib.net.hr/vijesti/regija/3939506/kupio-traktor-na-internetu-za-24-tisuce-eura-kad-je-dosao-po-njega-shvatio-da-je-prevaren/

 

 

 

Zato što možeš poslat nekome a neko to ne želi preizet pa ti platiš poštarinu u oba smjera.

A isto tako za plaćanje pouzećem HP naplati dodatno tu uslugu uz poštarinu.

Slažem se da ne treba apsolutno nikome vjerovati i uplaćivati unaprijed sa njuškala jer njuškalo je puno prevaranata i ako te neko prevari njuškalo apsolutno ništa neće poduzet da dođeš do svog novca.

Recimo, ja osobno bih uplatio i uplatim jedino osobama sa pcexpert tržnice za koje provjereno znam da nisu prevaranti i to bi eventualno učinio i sa bughr tržnice nekim ljudima a ovo prek njuškala i sličnih oglasnika nema jebene šanse.

 

4 godine
protjeran
offline
Sumnjiv kupac s njuškala

Za slucaj da vam se javi ovaj broj.

Naravno cim sam mu poslao link o prevarama star

2 dana famozno je nestao s mreze 🤣

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 18:33 (bloodborne).
5 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala
bloodborne kaže...

Za slucaj da vam se javi ovaj broj.

Naravno cim sam mu poslao link o prevarama star

2 dana famozno je nestao s mreze 🤣

 Sličan razgovor sam imao sa drugim brojem. Umro sam kad je rekao da kurir stigne doći "danas" ako budem brz, i to kurir hrvatske pošte, a razgovaramo se u nedjelju 

15 godina
offline
Sumnjiv kupac s njuškala

Evo još dva broja koja su se meni javila danas u vezi kupnje:

 

+380 97 163 5396

+380 95 536 5380

14 godina
offline
Re: Sumnjiv kupac s njuškala

a naravno kavu piješ svaki dan u kafiću na Puškinovoj ulici u Kijevu ?!?!

 

pa čim vidiš da je ukrajinski pozivni - Miki Maus - odjebaus!

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 15:53 (Stric_Jura).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice