Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.280.429
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Da bi sprijecili bankrot dali imaju mogucnost prodavat otoke isl?...

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Nije to baš tako jednostavno. Itekako su se spašavale države članice u krizi, uvele one euro ili ne. Grčka je euro uvela 2004., a ništa manje para nisu ranije dobivali kao pomoć da ne zapadnu u bankrot nego nakon toga. Kriza pred bankrot jedne države članice je problem za cijelu eu ekonomiju, ništa manji ako država nije još uvela euro.
A uvođenje eura prvenstveno ide u korist građanima, jer nakon prvog šoka i poskupljenja (ako ih bude), nestaju manipulacije na razlikama u tečaju, manipulacije na kojima sevrti ogromna lova, a pogodi tko puši da bi netko na tome zaradio
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Nije to baš tako jednostavno. Itekako su se spašavale države članice u krizi, uvele one euro ili ne. Grčka je euro uvela 2004., a ništa manje para nisu ranije dobivali kao pomoć da ne zapadnu u bankrot nego nakon toga. Kriza pred bankrot jedne države članice je problem za cijelu eu ekonomiju, ništa manji ako država nije još uvela euro.
A uvođenje eura prvenstveno ide u korist građanima, jer nakon prvog šoka i poskupljenja (ako ih bude), nestaju manipulacije na razlikama u tečaju, manipulacije na kojima sevrti ogromna lova, a pogodi tko puši da bi netko na tome zaradio

 Je ali uz uvijete koje treba ispuniti. Znaci masovni otkazi uhljebima, povecanje ucinkovitosti drzave itd. Ako netko izvana ne uvede reda onda nitko nikada ne bude. 50% ljudi izlazi na izbore. Recimo 40% od tih 50% su uhljebi koji idu ciljano a onih 10% su optimisti koji zele promijene. Na taj nacin se nikad nist ne bude promijenilo. Da dojde Isus Bog i da se zna je Bog, te da se taj isti kandidira opet bi izgubio izbore jer su ljudi lijeni izaci na izbore. Narod ima tocno onu vlast koju je zasluzio! 

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
Možemo se složiti da se ne razlikuju puno po pristupu ekonomiji, ali se razlikuju u stupnju korupcije. Ne da je u SDPu nema, ali HDZ operira na jednoj višoj razini. Razlikuju se i po sustavu vrijednosti i građanskih sloboda, pa ako već moram biti siromašan želim biti bar slobodan.

 koji su to sustavi vrijednosti i građanske slobode sdp vs hdz? 

9 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Sad ću uletiti kao padobranac, gledao sam malo snimke tih debati o maskama i koroni po SAD-u, argumenti anitmask ekipe su kriminalni, kažu da vlada želi da postoji razmak među ljudima kako bi 5G kamere učinkovito snimale lica, kako je borba protiv korone borba protiv boga.

 

nevjerojatno mi je da neuki ljudi iznose takve gluposti sa tolikom razinom samopouzdanja. Kako dođe do toga? Kako su civilizirana društva dopustila da svaki kreten tako javno iznosi svoje "mišljenje"?? Mišljenje je glupost, mišljenje je koja ti je boja draža, kad se priča o pandemijama, bakterijama, virusima, karantenama, životnjskim i biljnim stanicama, 5G mrežama, pa priča se o znanju odnosno nedostatku istog. Kako su najglasniji oni koji najmanje znaju?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Recimo u SDPu nije trebalo zavrtati zastupnicima ruke na leđima da glasaju za Istanbulsku, nisu za zabranu pobačaja, jesu za moderniji kurikulum...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

 Hvala.

 

Dakle, moja teza jest da Bernardić nije ljevičar i to sam u 3 posta obrazložio. Također mi je teza da ni Plenki nije desničar. Zato ističem ovo "desne" vlade kako bih "desne" grijehe i "lijeve" vrline odmah anulirao jer se radi o besmislicama idiotskh komentatora. Kod nas se Berina "ljevica" i Plenkijeva "desnica" razlikuju po viđenju Jugoslavije dok je sve ostalo - od porezne politike, školstva, otvorenosti prema eu, EURU, pobačaju, pa čak i besmislenoj lustraciji - identično. Porezne razlike su marginalne (pogledaj Marić Lalovac) i sve vlade ovise o visini kamata u trenutku mandata i pričati da je nešto Bero radio "lijevo", a Plenković "desno" nema realnog uporišta. Politika se svodi na kozmetiku oko obilježavanja dana zahvalnosti/nezavisnosti/državnosti i polaganja vijenaca - i to je jedina razlika. U takvom kontekstu, gdje se Bernardić bori za prava radnika jednako kao i Plenković za "lustraciju" ili zabranu pobačaja, sve nekvantifitivne pizdarije su zapravo dojam. Osobno viđenje birača kojima se realno život nimalo, ili pak jako malo mjenja promjenom vladajuće garniture.

 

No, da bi diskusija bila kvalitetna moramo dogovoriti mjerila i mjerne jedinice kako nebi pričali o dojmu. Moj dojam je da je danas lijep dan, koga boli kurac. Nekome nije lijep dan. Njemačka nismo i očekivati politačra/ku kalibra Merkel nemože ni Francuska, kamoli naša zemlja od 4M ljudi. Probat ću se uspoređivati sa nama samima, a ti tvrdi kako je cijeli narod u kurcu jer nismo Norvežani. Jebiga, nismo.

 

Kad kažeš "korupcijska afera" - to je toliko izlizana fora koju nitko ne puši. Jel' Račan lopov zato što je Budiša otišao pa mu se HSLS raspao na Libru koja je podržavala Račana? Jel' Milanović korumpiran jer su mu otišli: Linić, Ostojić R, Holy, Čačić, Ostojić V, Mimica, Jovanović, Zlatar Violić? Sad je predsjednik države.

 

Hoću reć, tendenciozno je nabrajat broj 15 kao da su danas svi u zatvoru jer su pokrali milijarde. Od ovih svih (Zokijevih i Plenkijevih) možda 3 imaju/imali postupak pred sudom. Onda to nije većina i nemoj 3/24 nazivat većinom. Holi je opet tu, Ostojić isto, Čačić isto... I to je superiška kul jer su Berini. Pliz men.

 

Ovo o predsjedanju.. da.., dođe korona, ode sve u kurac, u svijetu stotine tisuća mrtvih, amerika se raspada, Italija u kurcu.. i tebi je problem naše predsjedanje. Ajd budi manje picica pa reci kako je.. Plenki ti se gadi i to je legitimno. Ni meni nije simpatičan. Mugu ja konstruktivnih mjerljivih kritika nabrajati sat vremena, ali reći da je Plenki kriv zbog korone.. ma daj nemoj kenjat. Kao kad kažeš da je Zoki kriv zbog krize.

 

Vlada nije sud. I dobro da nije.

 

Ma zapravo cijeli tvoj post je samo tvoj osobni dojam. Meni osobno je micanje Hasana sa pozicije ministra kulture kulturološki doseg, a ti pričaj šta oš. Ja ću radije živit u državi di se premijer riješi "simpatizera" nekih desnih ekstrema pa makar otjero 15 ili 150 ministara. Cijela HDZova "desnica" je s pravom marginalizirana i nedo bog da ti ljudi ikad više vladaju.

 

Očekivat da bi ijedna "strana" trebala biti bez grijeha, imat premijera ili ministre na razini ubermenscha je idiotizam i očito nikad nisi morao nikad s nikim ništa dogovarati. Probaj podjelit imovinu unutar familije paš' vidit belaje. I obrati još jednom pozornost na "lijevo" i "desno".

 Ti i ja vrlo slično razmišljamo samo što ti misliš kad netko napiše odgovor na tvoje pitanje da automatski razmišlja drukčije i pripada nekakvom klanu.

 

Niti je Bernardić ljevičar niti je Plenković desničar - slažem se i dobro je da je tako. Obje stranke su nekakav centar. Razlika je jedino u načinu prikupljanja glasača.

 

Korupcija - nisam napisao da je Plenković korumpiran već da je loše odradio jednu od osnovnih zadaća - slaganje vlade. To što su Milanoviću ili Račanu otpali neki ljudi nema nikakve veze s Plenkovićem jer ne govorimo o Milanoviću nego o Plenkoviću. Nisi postavio pitanje koje su Plenkovićeve greške koje njegovi prethodnici nisu radili, nego koje su Plenkovićeve greške.

 

Vlada nije sud - ? - Jedino vlada ima moć borbe protiv korumpiranog sudstva. Nekakve priče o neovisnom sudstvu padaju u vodu čim vidiš kako se suci biraju. Koja je funkcija ministarstva pravosuđa? 

 

Ja ne podnosim Plenkovića - ovdje si totalno promašio. Ne sviđa mi se njegova bahatost no smatram ga najsposobnijim političarom u modernoj Hrvatskoj. Ono što je on napravio u HDZ-u je vrijedno divljenja. Kad bi mi izbor bio sužen na Plenkovića ili Bernardića izbor bi bio lakši nego hoću li za ručak pečeno janje ili govno. Čak ako ne gledamo osobu nego stranke prije bi glasao za HDZ nego za SDP. SDP je stranka parazita, lopova i političkih analfabeta. Možda na izbore neću ni izaći samo zbog činjenice da sam najbliži glasanju za HDZ. Zašto? Zato jer ne želim vidjeti Škoru u vladi. Jedini način da ga ne gledam je da HDZ dobije dovoljno mandata da s manjincima, par ovih malih i žetončićima iz SDP-a (kojih će biti i više nego prije) osvoji većinu. Drugi razlog je što bi bilo koji scenarij u kojem Plenković ne sastavlja vladu ili nije premijer te vlade (sasvim moguće u slučaju koaliranja sa Škorom) bio ulaznica desničarskom šljamu u najjaču stranku. Kad bi HDZ dobio apsolutnu većinu to bi totalno marginaliziralo desnicu i onda bi se oni međusobno pojeli.

Ja na politiku ne gledam kao na nogomet. Imam neke svoje stavove ali nikad neću glasati za nekoga samo zato jer on tobože pripada toj mojoj struji. Glasam onako kako mislim da će mi donijeti najviše koristi. Pošto nisam kriminalac, pripadnik neke stranke ili oboje, najčešće to što meni donosi korist donosi i ostatku države.

10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

 

Ma ovo kaj se tiče HR države. HR je propala ideja, projekt, država, organizacija, kako već želite tu HR sebi opisati.

Ne govorim za neke najbolje među nama, oni će se već snaći, nego za raju, običan puk, koji ne može živjeti ili živi jako niskom kvalitetom života.

Za široke mase ovdje nema života, pogotovo za generacije koje dolaze, koje tek trebaju početi stasati, živjeti..... Tikve su krivo nasađene u 90-im godinama.

Jedino neka nova Hrvatska, ali je to nemoguće jer je ista u raljama političke i ulične mafije, a narod zaveden i izmanipuliran, te razmišlja u emocijama. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
BlueMax kaže...

 Ti i ja vrlo slično razmišljamo samo što ti misliš kad netko napiše odgovor na tvoje pitanje da automatski razmišlja drukčije i pripada nekakvom klanu.

 

Niti je Bernardić ljevičar niti je Plenković desničar - slažem se i dobro je da je tako. Obje stranke su nekakav centar. Razlika je jedino u načinu prikupljanja glasača.

 

Korupcija - nisam napisao da je Plenković korumpiran već da je loše odradio jednu od osnovnih zadaća - slaganje vlade. To što su Milanoviću ili Račanu otpali neki ljudi nema nikakve veze s Plenkovićem jer ne govorimo o Milanoviću nego o Plenkoviću. Nisi postavio pitanje koje su Plenkovićeve greške koje njegovi prethodnici nisu radili, nego koje su Plenkovićeve greške.

 

Vlada nije sud - ? - Jedino vlada ima moć borbe protiv korumpiranog sudstva. Nekakve priče o neovisnom sudstvu padaju u vodu čim vidiš kako se suci biraju. Koja je funkcija ministarstva pravosuđa?

 Ma zapravo ne, ja od početka tvrdim da Bero nije ljevičar i o tome sam komentirao. To tvrdim jer mi je užasno krivo da nemamo jednog ljevijeg kandidata na ovim izborima i osuđeni smo glasat doslovce za ili protiv Bere. Da je bar jednu noć prespavao s ekipom možemo, ili da se borio za koeficijente... ili da nije digo ruku za raspust sabora dok mu vani kisnu momci.. mislim lik nije baš ništa napravio da bi ja sad mogao potpisat da je bolji političar od ikoga, a kamoli Plenkovića. Njega bi svaka šuša poderala u debati (zamisli njega i npr Mariju Selak) i takav lik će sutra pregovarat s jednim fašistoidnim kretenoidom od Vučića primjerice. Bero živi jer ga analitičari dižu u nebo samo zato što mrze Plenkovića, al to ne znači da je Bero po ičem dobar. Kao "pošten je"..

 

Ne gledam te ni kao ljevičara ni desničara već kao nekoga tko nije skrenuo pozornost na ono "lijevo i desno" u mom postu. Ali pošto se oko toga slažemo (da nisu ljevica i desnica) onda se slažemo (nisam ja otkrio toplu vodu pa da se netko samnom sad eto slaže, nego je to tako kako je i jebiga).

 

Korupcija je u nas isto kao i reforma - izlizan pojam. Neću pričat o korupciji na vlasti kada 950.000 objekata legaliziramo jer su svi gradili ilegalno. To je jedna nesretna ostavština geo-političkih povijesnih okolnosti i za očekivati je da nam treba vremena da se demokratiziramo kao društvo, a i da se "institucionaliziramo". Moramo shvatiti da se u 100 godina promjenilo 10 država i narod ih se svih maltene prisjeća. Manolić i još nekih prošlijih..

 

Još jedna floskula na koju nemojte nasjedat je broj županija- općina. To što će se broj mjenjat, ne znači da će te nove županije/općine bit bolje. Ljudi ostaju isti, jednako nesposobni, jednako uhljebljeni itd. Mi nemamo 10.000 novih pametnih. Imamo šta imamo. Mlađi mi daju određeni optimizam jer vidim da su službe danas neusporedivo bolje/brže nego recimo pred 7 godina.

 

Koja je funkcija ministarstva pravosuđa?  Organizacija sustava, transfer sredstava itd. Da ima neki utjecaj baš u predmete suda - nema i dobro da nema. A to dal će sud imat bolju fasadu, 2 kopirke više, 10 šalteruša manje, oće li se ovaj zvat općinski ili stalna služba, koliko će koštat j.b. tarife... Nit ministar donosi zakone (baš u smislu ministra pravosuđa), nit ih provodi.

 

Ja ovo sve govorim iz razloga što ne želim da se diskurs kreće oko zaključka da je najbolji izbor kolektivni suicid ili odlazak u Irsku. Ljudi unas moraju kad tad shvatit da se svojim rukama mora postići sreća i pilanjem po vladama od toga nebu niš.

 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

A ti sad kao nepolitičan i nepristran, nabroji nam eto 2 grijeha Plenkovićeve "desne" vlade, a pritom nam kaži po čemu je to Bero ljevičar.

 

ne kužim uopće smisao čitavog posta, ja sam pričao o jabukama, ti si kao kontru počeo udarati po kruškama..

tema je bila debata, biased/unbiased komentar na to da je plenković u debati rastavio beru na proste faktore (može slobodno netko arugmentirati da i kako je, ja sam ostavio svoj dojam) i sama ideja da se hasan bavi nekim (valjanim) argumentima..

 

na pitanje plenkovića i grijeha njegove vlade je vrlo lako odgovoriti.. akrobacije za održanje većine (saucha kao simbol korupcije i krivosuđa, hns), pucanje odnosa sa mostom zvog marića i agrokora, afera borg i priča sa mailovima, gdje se na gotovo komičan način vidjelo koliko duboko u teglu meda sežu kraci hobotnice, uostalom i rekordan broj smijenjenih ministara puno govori o toj vladi.. u priču oko argrokora je plenki i te kako bio duboko umješan, ali je ostao neokrznut..

iako se slažem da se trenutno radi o najsposobnijem političaru na sceni i da je njegov obračun sa ekstremnom desnicom vrijedan hvale i potez, ipak, budimo realni, radi se o najgoroj vladi koju je ova država do sada ispljunula..

 

bero ljevičar? stavljaš mi riječi u usta, slobodno citiraj di sam išta slično rekao.. uostalom ljevičar, desničar ili centriran po anti pavloviću je meni i ovako i onak manje bitno, dok god postoji ikakava šansa/ideja da se hobotnici krenu cepati kraci i da se nešto pokrene u pozivitnom smijeru.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...

...budimo realni, radi se o najgoroj vladi koju je ova država do sada ispljunula..

kažeš - budimo realni, a sjećanje ti očito ne dopire dalje od prekjučer 

pa samo se sjeti karačmarka, oreškovića, petrova i ostatka ekipe, da ne spominjemo neke ranije vlade čiji su članovi jedva bili sposobni čuvat dvije nacrtane ovce

bogme niti ona milanovićeva nije bila puno bolja od ove, ajde, kod njih je 'samo' desetak ministara napustilo redove prije isteka mandata

no ima tu odranije kandidata i kandidata za najlošije vlade, premijere i članove, političare općenito, reći da je netko od njih bio najgori u najmanju ruku može izazvati iscrpljujuću debatu 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
ivan dragi kaže...

A ti sad kao nepolitičan i nepristran, nabroji nam eto 2 grijeha Plenkovićeve "desne" vlade, a pritom nam kaži po čemu je to Bero ljevičar.

 

iako se slažem da se trenutno radi o najsposobnijem političaru na sceni i da je njegov obračun sa ekstremnom desnicom vrijedan hvale i potez, ipak, budimo realni, radi se o najgoroj vladi koju je ova država do sada ispljunula..

 

 

 OK, daj mi reci koji je to film da ga i ja pogledam.

 

Lik je sposoban sam za sebe. 

 

Taj se nije s nikim obračunao u životu, a kamoli s radikalima kojih je ko govana u zadnje vrijeme.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
tema je bila debata, biased/unbiased komentar na to da je plenković u debati rastavio beru na proste faktore (može slobodno netko arugmentirati da i kako je, ja sam ostavio svoj dojam) i sama ideja da se hasan bavi nekim (valjanim) argumentima..

 

bero ljevičar? stavljaš mi riječi u usta, slobodno citiraj di sam išta slično rekao.. uostalom ljevičar, desničar ili centriran po anti pavloviću je meni i ovako i onak manje bitno, dok god postoji ikakava šansa/ideja da se hobotnici krenu cepati kraci i da se nešto pokrene u pozivitnom smijeru.

 Ok. Kako je Puhovski nepristran komentator? Kako je Šprajc nepristran komentator?

 

Ne ulazeći u njihove reference, oba (Maco i Puho) su deklarirani ljevičari koji promoviraju, ma zapravo otvoreno navijaju za Bernardića tokom cijele debate (imaš tekst na rtlu). Kao takvi, netom poslje debate kreiraju tobože "nepristrani" javni diskurs oko debate. A dojam nakon tebate je upravo to. DOJAM. Svatko ima pravo na svoj privatni dojam. Tvrditi nekome (replicirao si forumašu SilentHoror) da je neki dojam pristran ili ne je debilno jer naravno da su svi dojmovi pristrani kad to ide po definiciji riječi. I sad je tebi problem što je momak imao dojam da je Plenki rasturio i ti ga sprdaš da je pristran, a nije ti problem privatni dojam potpuno pristranog Puhovskog? Onda reci da su svi komentatori pristrani ali da tebi smeta pristranost Horora.

 

Druga stvar, Puho jedan dan kaže - Tomašević je nasljednik Bandića - eno ga za par dana kod Stankovića. Onda ih Puho prozove jedinom pravom ljevicom, kad eto njih na parlamentarnim izborima, možda osvoje mandat. Kako to nije pristrano? Al bitno da nepristranko Pu'ovski navija za ljevičara koji uopće nije ljevičar pa mu gura "možemo" da eto budu bar malo ljevičari. Onda nek se izjasni kao glasnogovornik i kreator ljevice, a ne kao društveni komentator analitičar.

 

Isto je Stanković napravio pred 6 godina sa Petrovom kad je Božo dvaput pred izbore dobio 2 sata promocije i osvojio 18 mandata. I to jednom kad je bila zviždačica Jović protiv Merzelice pa je prikazan kao neovisni spasitelj nacije. Na kraju se s nikim nije mogao dogovorit jer bi sa 18 mandata htio upravljat većinom.

 

Da budem jasan, nemam ništa protiv toga da novinari i komentatori otvoreno navijaju za svoju opciju. Nigdje ne piše da moraju bit nepristrani kad ionako nemogu bit. Ali kad netko iz drugog tabora napiše svoj dojam, pa argumentiraj suprotno, nemožeš jedne prozivat da su pristranog dojma (?!), a s druge strane DVA KOMENTATORA 10 SEKUNDI NAKON DEBATE OTVORENO PRISTRANO NAVIJAJU ZA SVOG PULENA.

 

Debata je bila lakrdija. Kao kad na utrku pošalješ dijete sa pomoćnim kotačićima na biciklu. I sad, ako ga pobjediš si debil koji je pobjedio dijete na kotačićima, naravno da će publika navijat za dijete, a nije da možeš sebi staviti kotačiće i pravit se da je utrka odjednom fer.

 

I da, Bero na pomoćne kotačiće će se borit protiv korupcije, osnovat će sud u kojem će on bit sudac i porota i pisat će kazne kak mu prdne. Sudije ostaju isti, procesi ostaju isti, ako i promjeniš zakon - retroaktivno ne vrijedi, za sve ozbiljne promjene treba ti 2/3 prevlast u saboru (što zaboravite da će ikad ijedna opcija osvojit, vidimo da teško sklapaju većinu), a uz to treba namirit sve koalicijske partnere. Nemoj bit naivan. Ovo je Sanaderu 5. vlada koja prolazi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 19:20 (ivan dragi).
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

..reći da je netko od njih bio najgori u najmanju ruku može izazvati iscrpljujuću debatu 

 

a valjda si u pravu.. 

 

DarthMarkus kaže...

Taj se nije s nikim obračunao u životu, a kamoli s radikalima kojih je ko govana u zadnje vrijeme.

 

pa upravo je plenki škorin vjetar u leđima.. radikali su se okrenuli protiv njega, jer je hdz privukao bliže centru, koalirao sa pupijem i hns-om, ratificirao istanbulsku itd..

ruku na srce, sama činjenica da je uspio izgurati mandat do kraja, uz sve afere i akrobacije je meni dovoljna da ga prozovem sposobnim 

 

ivan dragi kaže...

Tvrditi nekome (replicirao si forumašu SilentHoror) da je neki dojam pristran ili ne je debilno jer naravno da su svi dojmovi pristrani kad to ide po definiciji riječi. I sad je tebi problem što je momak imao dojam da je Plenki rasturio i ti ga sprdaš da je pristran..

 

budimo realni, svi smo očekivali da će plenki sažvakati i ispljunuti beru, ali to nitko tko je iole nepristran nije vidio.. hoćeš reći da netko tko u istom postu baca hvalospjeve hasanu, kaže da je plenki razguzio beru i nastavi o cenzuri na bugu i leftardima, nije ni malo pristran? IMO nije ni vrijedno diskusije i trošenja tipkovnice..

ne pratim ni medije ni portale, pročitam povremeno ponešto što ljudi shareaju na fejsu, redditu ili tu, nebitno bili lijevo ili desno orijentirani i sam formiram svoje mišljenje.. puca mi ona stvar i za šprajca koji je često totalno isforsirani debos, kao i za puhovskog..

 


ivan dragi kaže...

Debata je bila lakrdija. Kao kad na utrku pošalješ dijete sa pomoćnim kotačićima na biciklu.

 

kao što sam i sam uostalom rekao..

da, možemo diskutirati o beri kao plahom štreberu, koji je inače na sceni toliko neprimjetan da plenki jednostavno nije imao municije protiv njega..

možemo reći kako je diskutiranje bilo na razini vrtića..

ali upravo sve to ide beri u prilog, nitko nije očekivao da će plenki pola vremena biti u defenzivnom modu i bacati jeftine i bahate uvrede u stilu "kaj buš ti dečec".. očekivao bi čovjek da će PREMIJER sa ISKUSTVOM riješiti plahog balavca po kratkom postupku.. što smo dobili, lakrdiju..

jasno, bero je to mogao i puno bolje odraditi, kao što si i sam neki dan napisao, ima svu municiju svijeta protiv plenkija, no i dalje to nije uspio pretvoriti u dominaciju u debati, jer je eto, bero..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
picajzla0707 kaže...

..reći da je netko od njih bio najgori u najmanju ruku može izazvati iscrpljujuću debatu 

 

a valjda si u pravu.. 

 

DarthMarkus kaže...

Taj se nije s nikim obračunao u životu, a kamoli s radikalima kojih je ko govana u zadnje vrijeme.

 

pa upravo je plenki škorin vjetar u leđima.. radikali su se okrenuli protiv njega, jer je hdz privukao bliže centru, koalirao sa pupijem i hns-om, ratificirao istanbulsku itd..

ruku na srce, sama činjenica da je uspio izgurati mandat do kraja, uz sve afere i akrobacije je meni dovoljna da ga prozovem sposobnim 

 

 Pajdo, on je to napravio iz potrebe, ne iz uvjerenja. Ruku u vartru da će koalirat sa Škorinima i promjenit pjesmicu poslije izbora.

 

Ako je centar biti ljigavac bez stava, onda je on teški centar. Sabonis jebote.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

Pajdo, on je to napravio iz potrebe, ne iz uvjerenja. Ruku u vartru da će koalirat sa Škorinima i promjenit pjesmicu poslije izbora.

 

što znači promijeniti pjesmicu? misliš da će pristati ne biti premijer, deratificirati istanbulsku, ili napraviti bilo kakav potez protivan njegovoj dosadašnjoj politici? previše je on bahat, umišljen i ponosan da bi tako nešto dopustio..

da će koalirati sa škorom, vrlo vjerojatno, ali sam poprilično siguran i da će škoro biti kujica u toj vezi, ma štogod trenutno pričao..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...
Recimo u SDPu nije trebalo zavrtati zastupnicima ruke na leđima da glasaju za Istanbulsku, nisu za zabranu pobačaja, jesu za moderniji kurikulum...

 a Milanović je htio izglasati istambulsku al su ga sabotirali HDZ-ovci? HDZ je uveo zabranu pobačaja? Milanović je uveo moderni kurikulum, pa su ga sad ukinuli HDZ-ovci?  kakve veze što je netko za nešta kad će doći na vlast i raditi iste stvari? HDZ je ukrao 50 milijardi, pa ajmo glasati za SDP jer će oni ukrasti 25 milijardi, pa će oni koje SDP-ovci sjebu glasati za HDZ koji će opet doći na vlast i pokrast 50 milijardi, pa ajmo opet glasat za SDP jer će oni ukrast manje... šta se treba dogoditi da ljudi shvate da je to isto sranje samo svako svojim biračima priča šta oni žele čuti?

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
DarthMarkus kaže...

Pajdo, on je to napravio iz potrebe, ne iz uvjerenja. Ruku u vartru da će koalirat sa Škorinima i promjenit pjesmicu poslije izbora.

 

što znači promijeniti pjesmicu? misliš da će pristati ne biti premijer, deratificirati istanbulsku, ili napraviti bilo kakav potez protivan njegovoj dosadašnjoj politici? previše je on bahat, umišljen i ponosan da bi tako nešto dopustio..

da će koalirati sa škorom, vrlo vjerojatno, ali sam poprilično siguran i da će škoro biti kujica u toj vezi, ma štogod trenutno pričao..

 škoro postoji da nebi bilo velike koalicije, a sad tko će biti u vladi ovisi kako se dogovore 

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

 Pajdo, on je to napravio iz potrebe, ne iz uvjerenja. Ruku u vartru da će koalirat sa Škorinima i promjenit pjesmicu poslije izbora.

 

Ako je centar biti ljigavac bez stava, onda je on teški centar. Sabonis jebote.

sve to je politika, koja je druga mogućnost ukoliko ostane ovakav raspored kao ova anketa dolje

pa radije bi plenki s nekim poput hns-a kojima da elektru i još par firmi da uhljebljuu, nego li sa škorom koji će ga zajebavat gdje god stigne 

 

ako anketa bude točna, sdp koalicija ima 60 mandata, čak i da idu s mostom i svima ostalim osim škore i adezeja, mogu računati najviše na 68 mandata, što je nedovoljno

hdz pak samo sa škorom ima 72 mandata, što im je dovoljno za vladu, naravno da će progutat govno

 

ali ne vidim zašto vjeruješ da bi išta drukčije bilo s druge strane

misliš da sdp ne bi ponovo koalirao sa, da bubnem, hns-om da ovi kojim slučajem imaju mogućnost osvojiti 15 mandata kao nekad davno

misliš da bi beri smetalo što se vrdoljak slizao s plenkijem u posljednjem mandatu ili bi to proglasili 'velikim povratkom istinske ljevice' i da ne bi bez grča na licu jednako ljigavo sa vrdoljakom preuzeo vlast

 

no, da ne izmišljamo fiktivne scenarije, što ti više treba o dokazu da su svi oni jednako ljigavi, od pregovora koje su esdepeovci svojevremeno vodili s mostovcima samo kako bi dobili vlast

...ili smo tu sramotu već zaboravili 

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ček, misliš da HNS može dobit ijedan mandat ? Ove godine će flopat teško.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
Ček, misliš da HNS može dobit ijedan mandat ? Ove godine će flopat teško.

 ma to sa uzeo kao izmišljeni scenarij koji bi pokazao koliko se nisko može sagnuti u borbi za vlast, odnosno koliko se ljigav može biti

 

no, onda sam se sjetio stvarne situacije pregovora s mostom, koliko bijedan moraš biti i gladan vlasti da ideš pregovarati sa onima koji su potpuno suprotni u svemu

pa lakše je zamisliti veliku koaliciju adezeja i esdepeja, više imaju zajedničkog, nego li zamisliti zajedno milanovića i petrova, stazića i bulja, grmoju i grbina...

 

zanimljivo koliko su naši ljudi zaboravni, nema veze na koju stranu naginju, a uglavnom se naginje na crvene ili plave

i uvijek se zaborave sva sranja jer 'naši su manje zlo', a to govore i jedni i drugi, baš kao što ti plenkija zbog vjerojatne suradnje sa škorom nazivaš ljigavcem, iako su jedan i drugi desnog usmjerenja, iako i inače među takvim konkurentima svugdje u svijetu frcaju iskre za vrijeme izbora jer se bore za isto biračko tijelo, a onda se nakon izbora mire i dogovaraju

 

to ti je ljigavo, a zaboravljaš koliko je ljigav sdp bio prije samo par godina kad su pregovarali s petrovom, buljom, grmojom...

isto kao da bi danas pregovarali sa škorom, a bogme niti to nije isključeno u našoj politici 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...

 

to ti je ljigavo, a zaboravljaš koliko je ljigav sdp bio prije samo par godina kad su pregovarali s petrovom, buljom, grmojom...

isto kao da bi danas pregovarali sa škorom, a bogme niti to nije isključeno u našoj politici 

 

 Treba reći da su oni tada bili novi na sceni i nije se znalo ono što se sada zna o njima. Tada su se furali na fine obiteljske poduzetnike iz provincija kojima je dosta korupcije.

 

Za Škoru se već dovoljno zna.

 

Ako nemaš dovoljno zastupnika koalicija je nužno zlo. Biraš između toga da ti ideš u koaliciju s Mostom i određuješ kurs države ili da to napravi HDZ. Smisao politike je da dođeš na vlast kako bi mogao napraviti drugačije od ostalih stranaka. Ako ti je u redu da druga stranka dođe na vlast, onda možeš svoju raspustiti. To je realnost politike i tko to ne shvaća bolje da o njoj ne priča. Da, smisao glasanja je glasati za najmanje lošu opciju (ili osnovati svoju stranku), a ne čekati cijeli život da se pojavi ona idealna. Taj fatalizam kako se 'nema za koga glasati' nas je i doveo ovdje. Uvijek se ima za koga glasati. Između srednjevjekovne inkvizicije i Talibana bi se imalo za koga glasati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Visak 

 

ne znam, to što ti je ponuđen odabir ne znači da imaš za koga glasati...

 

jedino imaš taj otklon nakon izbora od dotadašnje ideološke propagande (i ništa više, jer su razlike samo kozmetičke), a naš harmonijski sustav titra oko naše kaljuže korupcije i nepotizma kao centra u kojem životi(nja)rimo...

 

da se razumijemo: na izbore se MORA izaći, pa makar nacrtao pišonju preko njega ili odigrao križić-kružić...

 

tek onda imaš pravo kritizirati i još važnije djelovati protiv pokvarenog sustava...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...

 Treba reći da su oni tada bili novi na sceni i nije se znalo ono što se sada zna o njima. Tada su se furali na fine obiteljske poduzetnike iz provincija kojima je dosta korupcije.

 

Za Škoru se već dovoljno zna.

 

Ako nemaš dovoljno zastupnika koalicija je nužno zlo. Biraš između toga da ti ideš u koaliciju s Mostom i određuješ kurs države ili da to napravi HDZ. Smisao politike je da dođeš na vlast kako bi mogao napraviti drugačije od ostalih stranaka. Ako ti je u redu da druga stranka dođe na vlast, onda možeš svoju raspustiti. To je realnost politike i tko to ne shvaća bolje da o njoj ne priča. Da, smisao glasanja je glasati za najmanje lošu opciju (ili osnovati svoju stranku), a ne čekati cijeli život da se pojavi ona idealna. Taj fatalizam kako se 'nema za koga glasati' nas je i doveo ovdje. Uvijek se ima za koga glasati. Između srednjevjekovne inkvizicije i Talibana bi se imalo za koga glasati.

znali su oni jako dobro tko je i što je most, a sve ovo ostalo što pričaš je čista, kurvanjska, politika

samo što se jednima zamjera takva politika, a drugima se opravdava, ovisno kojoj strani naginješ

 

siguran sam da je veliki dio adezeovaca na isti način opravdavao koaliciju s dugogodišnjim protivnikom hns-om, vjerojatno s potpuno istim opravdanjem

samo što onda nemereš reći jedni su mi ljigavi jer idu sa škorom, a drugi nisu jer su se borili za vlast ili štoveć

ljigavi su jedni i drugi, mater bi vlastitu prodali za vlast, ali ne zato da 'određuju kurs države', nego jako se dobro zna zašto - jer je vlast slast i mast

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Visak kaže...

 Treba reći da su oni tada bili novi na sceni i nije se znalo ono što se sada zna o njima. Tada su se furali na fine obiteljske poduzetnike iz provincija kojima je dosta korupcije.

 

Za Škoru se već dovoljno zna.

 

Ako nemaš dovoljno zastupnika koalicija je nužno zlo. Biraš između toga da ti ideš u koaliciju s Mostom i određuješ kurs države ili da to napravi HDZ. Smisao politike je da dođeš na vlast kako bi mogao napraviti drugačije od ostalih stranaka. Ako ti je u redu da druga stranka dođe na vlast, onda možeš svoju raspustiti. To je realnost politike i tko to ne shvaća bolje da o njoj ne priča. Da, smisao glasanja je glasati za najmanje lošu opciju (ili osnovati svoju stranku), a ne čekati cijeli život da se pojavi ona idealna. Taj fatalizam kako se 'nema za koga glasati' nas je i doveo ovdje. Uvijek se ima za koga glasati. Između srednjevjekovne inkvizicije i Talibana bi se imalo za koga glasati.

znali su oni jako dobro tko je i što je most, a sve ovo ostalo što pričaš je čista, kurvanjska, politika

samo što se jednima zamjera takva politika, a drugima se opravdava, ovisno kojoj strani naginješ

 

siguran sam da je veliki dio adezeovaca na isti način opravdavao koaliciju s dugogodišnjim protivnikom hns-om, vjerojatno s potpuno istim opravdanjem

samo što onda nemereš reći jedni su mi ljigavi jer idu sa škorom, a drugi nisu jer su se borili za vlast ili štoveć

ljigavi su jedni i drugi, mater bi vlastitu prodali za vlast, ali ne zato da 'određuju kurs države', nego jako se dobro zna zašto - jer je vlast slast i mast

 Slažem se sa Viskom. Petrov je krio stavove ko zmija noge.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Stric_Jura kaže...

Visak 

 

ne znam, to što ti je ponuđen odabir ne znači da imaš za koga glasati...

 

 To ti je Sofijin izbor. Ali odluka i odgovornost za posljedice je na kraju tvoja, čak i ako ne izađeš ili prekrižiš listić. Samo zbog toga što glasaš u anonimnosti nemaš taj osjećaj.

 

Zamisli da jedna stranka obeća pobiti 10,000 ljudi, a druga 1,000. Ti svojim glasom odlučuješ koja će doći na vlast. Je li ti dužnost glasati za ovu koja će pobiti manje, iako ti se gade?

 

E, to je suština svih izbora, samo ljudi misle da ako nisu za nikoga glasali nisu odgovorni zato što je došla stranka koja je pobila 10,000. A jesu, krivi su.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Visak kaže...

Da, smisao glasanja je glasati za najmanje lošu opciju (ili osnovati svoju stranku), a ne čekati cijeli život da se pojavi ona idealna.

Taj fatalizam kako se 'nema za koga glasati' nas je i doveo ovdje. Uvijek se ima za koga glasati. Između srednjevjekovne inkvizicije i Talibana bi se imalo za koga glasati.

 Sa ovime se slazem, pa da citiram jednog USA pundita kad su ga pitali za koga glasati Trumpa ili Bidena:

- Ako je izbor izmedju osobe koja ce izgraditi 10 koncentracijskih logora i osobe koja ce izgraditi 5, birati cu ovoga sa 5.

 

Biracka letargija koja se opravdava neimanjem idealnog kandidata je mitomanija koja direktno pogoduje samo onome na vlasti - kao sto i u ekonomiji spustanje poreza i deregulacija pomaze samo bogatijima, iako se pisu mitovi i legende o "tricke down" sustavima.

 

Letargija vodi u nekoliko crnijih scenarija:

 

1. Putin - koji je zbog privida stabilnosti postao jaci monarh od Staljina - jer je Staljin morao ubijati brojnu opoziciju, a Putin je nema u tolikom mnostvu.

2. Vucic - koji je zbog nepostojanja opozicije tehnicki postao aplsolutni vladar Srbije, jer bi sa tolikom vecinom u Parlamentu mogao vratiti i predsjednicki sustav sa ceremonijalnom ulogom parlamenta, a poziciju je dobio sa manje od 50% izlaznosti.

3. Odrzavanja Status Quoa u kojima Đakić dirigira i gradom i županijom, ali i državom.

 

Slicna situacija se dogadja trenutacno u USA - Bidena se napada da je olicenje korporativne, robovlasnicke struje u Demokratskoj partiji, ali tek se nedavno pocelo izglasavati one koji njemu drze stolicu - iako je gradjastvo cijelo vrijeme imalo moc da se rijesi tih korporativnih lesinara.

 

Poziciju Nancy Pelosi napada progresivna kandidatkinja, vjerojatno nije gora od Pelosi po pitanju srednjestrujaske politike, vjerojatno nije kalibar Pernara, ali pobjedom bi maknula olicenje lobistickih "woke po potrebi" korporativnih guzicara iz Senata. 

Progresivni kandidat iz Kentuckya je za par postotaka izgubio od ustolicene Demokratkinje, koja je ulozila 40 MILIJUNA DOLARA u kampanju. Iako se radi o kandidatu koji bi imao sanse cak i srusiti McConella iz Senata.

AOC je to uspjela 2018. pa imamo barem nekakv glas razuma, a nedavno je to ucinio i Jamaal Bowman pobjedivsi Engela, opet visegodisnjeg centristickog birokrata.

 

Sad je vjerojatno red za pitanje kakve ovo veze ima sa izborima u Hrvatskoj?

Pa zamislite da poduzetnik iz Virovitice ne mora bas svake godine kod Đakića po blagoslov, vec da se svake 4 godine promjeni osoba iz ureda? Bi li imali Kirina da ga Đakić nije uzeo pod skute? Bi li imali Tolušića? Bi li Dečki sa Knežije preko Vatrenih krila ucjenjivali Tolušića nekim fotomontažama? Bi li neki birokrat por Kirinom spizdio 17 milijuna kuna na "kocku", bez da je itko u Gradskom Poglavarstvu trepnuo? Bi li imali situaciju u kojoj se već zna da će Mali Ustaško, Mali Gnječilac i Mali Mirogojček (aka Đakićevi sinovi, svi redom sa dosjeom) krojiti, vedriti i oblačiti Viroviticom i dlajnih 100 godina?

 

Jebiga, da se glasalo za sivog vraga, opet je manje crn od Đakića.

 

(Sad sam procitao da Đakić ima 59 godina, znaći slijedećih 20ak godina ne moramo razmisljati o ovome sto sam napisao)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Što mislite koliko zastupnika može dobiti Pametno?

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...

Slažem se sa Viskom. Petrov je krio stavove ko zmija noge.

 Kao i cinjenicu da su bili pogurani od strane Markicke i katotalibanskih udruženja.

 

Kako je Skoro glasniji po pitanju hrvatstva i katotalibanstva, rekao bih da bi Most mogao popusiti na ovim izborima, jer je Markicki cilj zabraniti pobacaj, a to ce prije dobiti Skorinom ucjenom HDZa, nego preko Mosta koji ih je vec iznevjerio iako su imali Karamarka i HSP-AS i HRAST uza sebe.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
 

siguran sam da je veliki dio adezeovaca na isti način opravdavao koaliciju s dugogodišnjim protivnikom hns-om, vjerojatno s potpuno istim opravdanjem

samo što onda nemereš reći jedni su mi ljigavi jer idu sa škorom, a drugi nisu jer su se borili za vlast ili štoveć

ljigavi su jedni i drugi, mater bi vlastitu prodali za vlast, ali ne zato da 'određuju kurs države', nego jako se dobro zna zašto - jer je vlast slast i mast

 Pa nije problem HDZa što će ići sa Škorom ili što su išli s Mostom. U koaliciji HDZ-MOST problem je u HDZu.

 

Zamisli si idealnu stranku, sve ljudi kojima se diviš i samo njih želiš na vlasti. E, ali fali im 10 ruku da dođu na vlast. Bi li radije da oni koaliraju s Mostom i rade mu neke ustupke, ali generalno vode zemlju u smjeru koji želiš, ili ti je to ljigavo, pa neka HDZ-Most vodi zemlju?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice