Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.185
|
čitano: 6.430.972
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Kako stvari stoje, hdz će imati vladu, a mi se trebamo pomiriti s time da živimo u zemlji sa značajnim brojem političkih i/ili moralnih morona, ili se fino odseliti. Iluzorno je bilo očekivati nekakvo ''opamećivanje'' na razini populacije, za to su potrebna desetljeća sa određenim preduvjetima (edukacija, motiv), a ništ' od toga mi nismo imali. U zemlji gdje je ''krao, al' je dao'' jedan od najvećih komplimenata političkog integriteta i kompetencija, što očekivati?

 

Jedno masovno iseljavanje bi bio najpametniji potez na ovim prostorima ikad - ostat će redom oni koji glasaju kako bi sada njihovi krali za njih i polupismenu im djecu zaposlili na nepotrebne pozicije, oni ''poduzetnici'' kojima je najveći klijent država i gradovi, oni kojima ne treba hrana jer se svaki dan najedu vlastitog hrvatstva i, naravno, politička elita. Jasno je kako bi ovakav scenarij završio za one koji bi ostali, no njima se to ionako ne može objasniti, a nije ih ni briga - i najvažnije, ne bi ni nas trebalo biti briga. Glupome ne možeš objasniti da je glup, a pokvarenog ne zanima što je ispravno. U konačnici, tko je ovdje, zaista, glup? Glup sam ja jer sam još uvijek tu.

Zar nismo svi moroni? Pa biramo između lošeg i goreg. Što to govori o nama?

 

@Kizo: Ne mogu doživjeti amneziju i zaboraviti sve ono što je napravila ili nije napravila ova Vlada. Ne mogu biti toliko lud i popušti priču o nekakvom rastu i napretku i svim tim pozitivističkim nastupom (by PR from USA). Okrenem se oko sebe i svaki dan čujem neki novi crnjak. S ovim vodstvom i pripadajućim ministrima neće dobiti moj glas. Ne vidim ništa na listama što isti zaslužuje. Zato slijedi križanje i još par godina fore dok ne pozvizdim i pokupim se u bijeli svijet.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 17:34 (mario.L_hr).
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Zar nismo svi moroni? Pa biramo između lošeg i goreg. Što to govori o nama?

Ne o svima, o dobrom dijelu. Ali to nije nešto što nije odavno poznato.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

@Kizo: Ne mogu doživjeti amneziju i zaboraviti sve ono što je napravila ili nije napravila ova Vlada. Ne mogu biti toliko lud i popušti priču o nekakvom rastu i napretku i svim tim pozitivističkim nastupom (by PR from USA). Okrenem se oko sebe i svaki dan čujem neki novi crnjak. S ovim vodstvom i pripadajućim ministrima neće dobiti moj glas. Ne vidim ništa na listama što isti zaslužuje. Zato slijedi križanje i još par godina fore dok ne pozvizdim i pokupim se u bijeli svijet.

 Ja ne mogu zaboraviti što je sve izobećavao pa napravio nazovi domoljubni HDZ. Pa ću birat manje zlo - jer jedino o tome se i radi!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 20:41 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Zar nismo svi moroni? Pa biramo između lošeg i goreg. Što to govori o nama?

 Ovo naprosto nije istina.

 

Htio sam citirat ovcu u jednom afirmativnom postu ali me ova tvoja rečenica ošinula. Gradacija ti je postavljena izuzetno nekorektno i van je svake pameti kada pogledaš što je točno HDZ, a što je SDP. To se jako povlači po indexima i portalima, a daleko je od istine.

 

HDZ je od starta uspostavio politiku lopovluka, kome to nije jasno neka pogleda naslovnice iz 93. 94 pa do 99te. Malo je bilo za krast pa su krali malo, malo u smislu gotovine jer nas banke nisu hebale pet posto. No pokralo se imovine. Nakon Račana je bilo i gotovine pa se i to kralo.

 

Moramo sagledati situaciju u državi iz jedne objektivne perspektive. Kada zapošljavaš nekog preko veze, to uglavnom nije problem ako čovjek radi iole kvalitetno. No sa vremenom stimuliraš učmalost i prosječnost. HDZ tu politiku dovodi do savršenstva pa ugrađuje svakakve pizdarije u sindikate i ugovore pa je odjednom problem lošem radniku dat otkaz. Ako lovac ubije lava sa najvećom grivom, ovi prosječni lavovi će bit sretni. Matematički si usrećio 20 lavova, ožalostio jednu lavicu ili dvije, naravno ni taj mrtvi lav nije sretan. No za dvije generacije šmrljavi lavovi postaju ovisni o lovcu jer im sposobnost preživljavanja nestaje i time se dovodi u pitanje opstanak cijele vrste. Iako su krezubi lavovi sretni jer im lovac daje hranu i ubija najbolje (destimulira izvrsnost), dugoročno šteti cijeloj populaciji lavova. Krezubi lavovi će uvijek radije birat lovca, kao što će glupi narod uvijek htjet barabu/budalu.

 

HDZ je u prvih 8 godina postavio svoje ljude gdje se god to moglo, za to vrijeme je prvašić otišao već za srednju. U drugom mandatu rade isto, uz kriminal svjetskih razmjera (kao da uhljebi nisu dosta) i opet 8 godina kradu. Da danas pitaš random 100 osoba da li će glasati za HDZ ako im srede posao u "državnoj firmi" svih 100 će potvrditi svoj glas. To generalno nije problem da smo sami na svijetu, ali niti smo otok niti si zbog dugovanja možemo dopustiti ovakvu ovisnost prema državnoj sisi.

 

Nama trebaju grivavi lavovi koji će sami svojom pameću stvoriti dodatnu vrijednost na temelju koje možemo plaćati škole, mirovine i zdravstvo. Sada to financiramo kreditima i prodajom INAe, Plive, Tcoma itd. Kada razmisliš malo zbog čega smo u ovoj situaciji, vidiš da je prvi krivac HDZ koji je vodio politiku use nase i podase pa jedna službenica nema 3 posto grižnje savjesti kada uzme posao nekoj super akademski obrazovanoj osobi jer eto ima člansku iskaznicu ili tatu u poreznoj. Da, ovih pol miljona budala su sretni jer primaju sigurnu plaću, a bit će sretni dokle god budemo mogli dizat kredite. Nisu te budale krive, kao što sam rekao, djeca su im nakon 8 godina "već velki" i to treba hraniti. No kako su takvi u većini (uvjek je manje pametnih i razboritih, a masa ne voli izvrsnost i nadprosječnost) svako izazivanje promjene može naići samo na otpor, vjerojatno i građanski rat.

 

Zamisli da Milanović svakom tom uhljebu odreže korijenje koje godinama puštaju i zaposli zaista educirane i sposobne ljude. Kada bi imali efikasnu i produktivnu upravu i javne tvrtke, rješili bi 80% svih problema u državi. Drugi problem je sudstvo i način kažnjavanja "biznis" kriminalaca koji otvaraju firme u nedogled iako su sve prijašnje dužne ko grčka.

 

Jako je teško, gotovo nemoguće nać načina da dođeš na vlast pored toliko uhljeba sa politikom drmanja stolica. Glupih je jednostavno više. A kad i dođeš na vlast, pa eto svako malo šator u savskoj (btw još su tamo..), sindikat ovaj i onaj, pobune i šta sve ne. Objasni ti narodu da je blesav i da nemože vazda živjeti na kreditima.

 

Kako da nađemo 500 pametnih poduzetnika koji nam trebaju više od kisika ako godinama stimuliramo prosječne uhljebe koji će radije izabrat partijsku iskaznicu i easy way uz kupovinu diplome prometnog faxa.. To migoljenje je već u našem DNKu i to se ne mijenja preko noći. SDP je milijardu puta bolji izbor jer takvima nakon ove 4 godine možemo reć "e nećeš opet zapošljavat u državnim firmama nego se primi posla i radi ono u čemu si dobar". A čujem po "kavanama" da svi čekaju HDZ pa da zaposli kćer ili bratovog nećaka. Da je SDP na vlasti bar još ovaj mandat, imali bi bar male šanse to sve srediti i sa vremenom se okrenut ostalim stvarima poput pravosuđa itd.

Ljudi plaču za HDZom jer su mogli radnicima ispod stola davat plaću, jer su mogli držat keša po staklenkama koliko su htjeli, jer su imali para tako što su krali državu. A po SDPu seru jer je sad to teže, fiskalizacija je sredila jedan dio, ove prozivke porezne uprave su također malo uzdrmale lonce, ali ponavljam, ako ne želiš građanski rat ili pol miljona ljudi na sudu moraš glumit glupavog SDPovca koji se pravi da to ne vidi i pušta da vrijeme odradi svoje (penzije itd). Dan danas je nemoguće nekom dat otkaz ako je sa HDZom pred 16 godina potpisao bogovske uvijete za 0 rada. Pa hebo takvu državu i stranku.

 

Da je SDP odličan nije, ali sagledaj kakve ljude imamo. Pa netko radi na tim uhljebskim pozicijama. Taj netko ima 4 glasa u kući i još 30 po rodbini od kojih je još 5 u nekoj upravi. Nama je nemoguće uopće dovest pametne ljude na vlast jer takvi ne odgovaraju prosječnima. Pametan će samo izazvat ljubomoru i zavist. Zato mašu zastavama i svađaju se sa Srbijom iako su "ljevi". I nek mašu.

 

HDZ može doć na vlast kada se situaciju u narodu promjeni i kada san snova više ne bude "posao u državnoj firmi" već "uzdaj se use i svoje kljuse". Dokle god ljudi vjeruju da će im država dat posla, što je najveća debilana tzv Domoljubne koalicije "Napravit ćemo 100.000 radnih mjesta", ja vidim "uhljebit ćemo 100.000 ljudi na kredit", HDZ nesmije doć na vlast. Nema šta država otvarat radna mjesta. To treba prepustiti poduzetnicima i investitorima.

 

Kad budeš čuo u "kavani" da je netko pokrenuo posao jer "od države nema ništa", kada mladi prestanu sanjarit o državnoj sisi, e tad se nešto promjenilo i tada možemo razmišljat o HDZu. Do tad ga treba zabranit jer će nam se opet igrat lovca.

16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

https://vid.me/e/wEQf

 

Evo malo vise info-a o zecu.

 

I fotka mladih primitivaca Republike Hrvatske i dijaspore.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 19:41 (Edge).
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Aj dobro, slažem se s ovim pa mi nije žao što si me preskočio, al sljedeći put kad napišem da sam glup molim te da mi se odužiš jednim afirmacijskim komentarom.
Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Ljudi plaču za HDZom jer su mogli radnicima ispod stola davat plaću, jer su mogli držat keša po staklenkama koliko su htjeli, jer su imali para tako što su krali državu. A po SDPu seru jer je sad to teže, fiskalizacija je sredila jedan dio, ove prozivke porezne uprave su također malo uzdrmale lonce, ali ponavljam, ako ne želiš građanski rat ili pol miljona ljudi na sudu moraš glumit glupavog SDPovca koji se pravi da to ne vidi i pušta da vrijeme odradi svoje (penzije itd).

Dvaput je esdepe dolazio na vlast i dvaput mijenjao zakone kako bi obvezao poslodavce da isplaćuju doprinose radnicima PRIJE isplate plaće.

Također su maksimalno skratili rokove neplaćanja računa, pa čak i drastično pojednostavili situaciju s plaćanjem PDV-a (u ovoj birokratskoj prčiji zapravo nevjerojatan potez).

Naravno, tu je i fiskalizacija...

 

Već zbog samo ove tri stvari zaslužuju glas svake osobe koja želi nešto promijeniti na dulji rok.

 

Prelako se zaboravlja da esdepe svakim dolaskom na vlast ima zadaću popeglati godine kriminala, pljačke i sustavnog stvaranja nereda. Prelako se zaboravlja da esdepe nikad nije imao dva mandata zaredom. Uvijek bi ljudi nekako nakon jednog mandata ispali razočarani, jer esdepe nije silne milijarde duga pretvorio u merđu za svakog Hrvata i vikendicu s bazenom za svaku Hrvaticu. Osim što su komunisti, partizani i crveni, naravno.

 

Ja? Sve što tražim je prilika da se sljedeće četiri godine mogu s još četiri milijuna ljudi boriti da se malo više približimo nuli.

Gledam te!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ivane, sad će ispasti da branim HDZ. Nije mi to namjera jer mislim da su oni gora varijanta u bilo kojem pogledu. Ne znam kojim to argumentima se njih može braniti, možda jednom kad ode garnitura koja je sada drma istim i ako neki drugi ljudi s drugim interesima preuzmu stranku.

 

No da se vratim na temu. Baci pogled unatrag 4 godine na energetski sektor i sve što se tamo dešava (posebice pogledaj državne tvrtke i tko i kako njim upravlja). Zatim baci pogled na velike projekte u istome. Tko i kako dobiva poslove. Modus operandi je vrlo sličan.

 

Ajmo dalje. Pogledaj kvalitete naših vrlih ministara i njihovih timova u ministarstvima. Je li to najbolje što stranke lijeve koalicije mogu dati? Sumnjam. Nekako mi se čini da su tu zbog veličanja lika i djela (znaš već koga). Mene jako ljuti činjenica da im je, pred Ustavnim sudom, srušeno toliko zakona koji su loše napisani. Skoro svaka tužba je završila protiv njih. Za neke zakone se kod donošenja znalo da će "pasti" ali nikoga nije bilo briga. U 4 godine nisu napravili ni 10% onoga što su obećali. Pred izbore su odlučili da bi nešto trebali početi raditi. Možda bi izbori trebali biti svake 2 godine. Sjećaš li se afere s automobilima za ministre (mislim da u isto vrijeme država nije imala lovu za plaćanje asistenata u nastavi djeci s posebnim potrebama). Ministar Varga mi je "najdraži". Je li bio tjedan da nije napravio neko sranje? Ništa mu se nije dogodilo. Pitam se zašto da nije možda zbog prijateljskih odnosa s premijerom. Za Holy-cu je ljestvica bila postavljena previsoko a na kojoj je visini ista postavljena za njega?

 

Neki dan (radio Yammat) slušam Kojića (min financija grada Zagreba) o novcima koje je država uzela gradu Zagrebu. Nakon što su cijelo vrijeme tvrdili da su to državni novci i nakon što su izgubili na dvije sudske instance sada se žale na zadnjoj instanci uz tvrdnju da je grad Zagreb svojevoljno uplatio novce državi. Čovjek (Kojić) se pita da li će itko u državi odgovarati zbog toga. Zamisli da je situacija bila drukčija (da je država dobila presude). Koliko bi ih iz grada završilo u Remetincu? Minimalno ekipa za mali nogomet. Ne mislim da je situacija u Zagrebu bajna (loša je kao i uprava grada Zagreba na čelu s gradonačelnikom) već želim ukazati na činjenicu da državni aparat (od ministara pa na niže) ne odgovara u slučaju kada prekrši zakon. Odgovara RH što po logici stvari dovodi do toga da ceh plaćaju porezni obveznici. To je kontinuitet politike od prve vlada pa na dalje.

 

Ne mogu prihvatiti činjenicu da ne možemo bolje: Ni HDZ a ni SDP neće popraviti stanje u ovoj državi. Iskreno ne vidim niti jednu političku opciju koja bi nešto mogla napraviti. Možda to samo iz mene izbija pesimizam zbog činjenice da poznam puno ljudi koji su se iselili iz RH (većina trajno) a posebno intenzivno u zadnjih godinu dana.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Nitko ne veli da je SDP nesto super i revolucionarno, mogli su puno bolje odradit mandat, ali sta je tu je, imam filing da je mozda drzava malo bolje uredjena no daleko je to od onoga sta moze bit.

 

HDZ i dalje nakon ogromne pljacke ima ISTU strukturu ljudi koji su vjerojatno znali sta se dogadja, ne mozes biti ministar unutarnjih poslova (Karamarko) i ne primjetiti niti jednu pljacku. Osim toga jos jedan veliki problem koji je napravio HDZ nakon rata su lazne mirovine, osobno znam bar 3 ljudi koji danas zive od toga, 3500 - 4000 kn sjedne svaki mjesec dok covjek koji je radio 40 godina ima mirovinu 2500 kn. 

 

Mahanje zastavom, pjevanje himne, glumit velikog (laznog) katolika nije uvjet da budes veliki Hrvat.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 23:42 (Edge).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Mahanje zastavom, pjevanje himne, glumit velikog (laznog) katolika nije uvjet da budes veliki Hrvat.

Hebi ga ja sam mali Hrvat.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?
Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

hdz je katastrofa, sdp nešto manja, ali svejedno katastrofa

zaključak - u dvostranačju je sdp bolja opcija

 

međutim mi imamo višestranačje i ne mogu vjerovati da su i ovdje ljudi toliko zatvoreni u tor dvostranačja, ko ovce koje ne znaju da iza ograde tora ima neki drugi pašnjak

ne kažem da među manjima strankama netko blješteći isijava poštenjem i kvalitetom, ali dok god većina naroda ko ovce bude podržavala hdz i sdp, mi ćemo imati ovakvu situaciju

 

bilo kome glas, samo ne sdphdz-u

neće sinčić pobijediti, neće ni most, a bogme ni banditos, ali neka ih što više u saboru i što manje sdphdz-a, nek se makar malo-pomalo počne smanjivati monopol ovih dviju stranaka, pa možda za 2-3 izbora odsad budemo imali i poštenu treću opciju ili se ove dvije uozbilje i uhvate se posla, a ostave partizansko-ustaških svađa i rodijačko-partijskih uhljebljavanja koji nas koštaju više od svega

 

iskreno, ja ne vidim velike razlike u ekipi koja kriči o komunjarama i "onima što ne vole hrvatsku" na drugim forumima - kako bi opravdali glas za hdz i ovdje ekipe koja kriči o ustašama i lopovima kako bi opravdali glas za sdp

obje su ekipe iste ovce u istom toru sdphdz-a i to je najtužnije od svega

 

 

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
međutim mi imamo višestranačje i ne mogu vjerovati da su i ovdje ljudi toliko zatvoreni u tor dvostranačja, ko ovce koje ne znaju da iza ograde tora ima neki drugi pašnjak

ne kažem da među manjima strankama netko blješteći isijava poštenjem i kvalitetom, ali dok god većina naroda ko ovce bude podržavala hdz i sdp, mi ćemo imati ovakvu situaciju

 

bilo kome glas, samo ne sdphdz-u

neće sinčić pobijediti, neće ni most, a bogme ni banditos, ali neka ih što više u saboru i što manje sdphdz-a, nek se makar malo-pomalo počne smanjivati monopol ovih dviju stranaka, pa možda za 2-3 izbora odsad budemo imali i poštenu treću opciju ili se ove dvije uozbilje i uhvate se posla, a ostave partizansko-ustaških svađa i rodijačko-partijskih uhljebljavanja koji nas koštaju više od svega

S ovim se generalno slažem, no bojim se da stvari ipak nisu tako jednostavne.

Naime, ne vidim niti jednu jedinu kvalitetnu opciju sa strane. Živi zid mi je apsolutna katastrofa, o Banditosu neću uopće trošiti riječi, eventualno most, ali... Sada nije taj trenutak. Da je do sada na vlasti bio hadeze i da je klima u društvu maknuti hadeze, onda da. Ovako se jednostavno previše bojim da bilo koja od alternativa neće preći prag i da će moj glas biti bačen u vjetar. Načelno mi ideja križanja listića kao slanja poruke vladajućima nije strana, dapače, ali trenutno ne osjećam tu klimu u zraku, nema tog revolta kod ljudi, tako da od toga također ništa. Osim toga, poruka s XX posto prekriženih listića je dobra poruka za zrelu političku sccenu, ove naše jednostavno zaboli tuki, taman da je i pedeset posto listića nevažećih.

 

Partizansko-ustaške svađe će umrijeti s ruljom koja se pali na te gluposti. Ne mislim da se tu imamo ičemu uskoro nadati ako ljudi devedesetih biraju neovisnost na temelju nabrijavanja nacionalnog identiteta i ideji o sustavnom ugnjetavanju Hrvata od '45. nadalje, a i danas, 25 godina nakon (znači od '45. do danas okruglih 70 godina) se vrti isti film. Da se ljudi žele baviti budućnosti, bavili bi se budućnosti. Što zapravo znači - otišli bi van. Hej, čekaj malo...

Gledam te!
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...

1. S ovim se generalno slažem, no bojim se da stvari ipak nisu tako jednostavne.

 

2. Naime, ne vidim niti jednu jedinu kvalitetnu opciju sa strane. Živi zid mi je apsolutna katastrofa, o Banditosu neću uopće trošiti riječi, eventualno most, ali...

 

3. Sada nije taj trenutak.

 

4. Ovako se jednostavno previše bojim da bilo koja od alternativa neće preći prag i da će moj glas biti bačen u vjetar. 

1. jednostavno je...

 

2. nebitne su sada opcije sa strane, jer niti jedna od njih realno nema mogućnost pobjede, bitni su samo da se smanji monopol sdphdz-a, bar donekle 

 

3. sad je trenutak, bio je i prije pa smo ga propustili - danas bi sdphdz bio daleko oprezniji/ozbiljniji/kvalitetniji da su prošle izbore imali manju podršku i da smo ih stisli za jaja

 

4. odaberi neku za koju si siguran da će prijeći prag - most, zid, orah, svejedno, samo ne sdphdz

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?

A gle, mislim da sam sve dobro objasnio, ali ako želiš, mogu ja tvrditi i da je ful jednostavno:

1. Ne želim da hadeze u bilo kojoj opciji dođe blizu vlasti.

2. Ne vjerujem da ove sitne stranke mogu preći prag i ne želim riskirati (vidi pod 1.).

3. Ne vjerujem niti jednoj od sitnih stranaka da neće koalirati s hadezeom (vidi pod 1.).

 

Svatko od nas ima svoju odgovornost - ti preuzimaš svoju da možda neka treća stranka kojoj ćeš dati glas neće preći prag (s ciljem da makneš esdepehadeze), a ja svoju da možda dobijemo još lošiji esdepe na vlasti (s ciljem da hadeze ne dođe tamo).

Živijo!

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 12:34 (Veliki Brat).
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Veliki Brat kaže...

 

Svatko od nas ima svoju odgovornost - ti preuzimaš svoju da možda neka treća stranka kojoj ćeš dati glas neće preći prag (s ciljem da makneš esdepehadeze), a ja svoju da možda dobijemo još lošiji esdepe na vlasti (s ciljem da hadeze ne dođe tamo).

Živijo!

iskreno mi se hebe jesu li hdz ili sdp na vlasti, sljedećih 4 godine razlika će ionako biti nikakva

sve ostalo je histerija koju nabijaju baš te stranke - hdz sa svojom crvenom prijetnjom, sdp sa uhvati lopova

 

u sabor će sigurno ući i druge stranke osim sdphdz-a, manji je moj rizik glasanja za most/žz/orah nego tvoj glasanja za sdp - "moji" će sigurno ući u sabor, za tvoje je pitanje hoće li pobijediti

 

tvoj kratkoročni cilj donosi nam dugoročno nastavak ovakve situacije u kakvoj smo danas

16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zivi-zid-za-index-ovako-bi-hrvatska-izgledala-nakon-naseg-mandata/853945.aspx

 

Mislim da, kad bi ovi klinci zbilja dobili vlast, da bi im vjerovatno svaki od ovih poteza bio nezakonit i da bi se pogubili u tjedan dana, nakon cega bi ih ili potjerali, ili bi (ako su normalni) sami otisli sa vlasti. Ove njihove price "mi bi ovo, mi bi ono" su ko za malu djecu. Eto ja obecavam da ce svaki hrvat imat placu 1.000.000,00 kn neto ako budete glasali za mene. Kako cu to izvest? Pojma nemam.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

.. Eto ja obecavam da ce svaki hrvat imat placu 1.000.000,00 kn neto ako budete glasali za mene. Kako cu to izvest? Pojma nemam.

 - ja dajem +100kn ibera, vaučer za struju, pelene, besplatne udžbenike.. i znam kako ću to izvesti. Korištenjem tvog obečanja (dok je iber sitnica koja se lako ispuni). Sad usporedi tko je ozbiljniji 'političar' i za kog bilo tko s zrncom soli (ne računam na pametnije) treba glasati. ... pa i ''ja'' bi glasao za sebe kako sam dobar. :))

 

+ ide ti prijava za lažna obećanja, navlakušu .. i zlouporabu foruma, pa se objašnjavaj s organima gonjenja i modovima :))))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 14:11 (ihush).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ne mozes biti siguran da ce prag preci most pogotovo ne zivi zid i orah , recimo u mojoj V. izbornoj jedinici ne vjerujem da ce netko osim hdz i sdp-a proci prag , i time ce moj glas otici u vjetar,ovako glasanjem za sdp sam bar protuteza jednom glasacu hdz-a
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ajde još jedna izborna anketa, ovaj puta vezano uz način biranja. Znači otprilike: Hrvatska je podjeljena na 10 izbornih jedinica (sa približno isto ljudi) i svaka izborna jedinica bira svojih 14 zastupnika u hrvatskom saboru. 


Sad ispada da ako netko ima 2% u svakoj izbornoj jedinici, da taj nema nijednog zastupnika, a po nekoj logici bi bilo 2%*150 = 3 ljudi. Znam da je to napravljeno zbog lokalnih stranaka, ali ipak izgleda dosta nepošteno. 

 

Mislim da bi bilo mnogo bolje da se država podijeli na 4 izborne jedinice ili da se polovica sabora bira lokalno, a pola na razini države. 

 

Koje je vaše mišljenje o izbornim sustavu RH?

 

0 zadovoljan sam
14 previše izbornih jedinica
3 nezadovoljan, ostali problemi
ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 16:33 (ROFLOLMAO).
16 godina
online
Što se događa s našim društvom?

Eto nam novog lica na Hrvatskoj političkoj sceni, i to onako taktički taman pet minuta prije izbora.

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/glas-za-hdz-je-glas-za-sdp/854189.aspx

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

..joj, joj.. ozljedio sam se.

 

Vilenjak, ovjerio izjavu kod j.b. o (ne)koaliranju..

dok vegeterijanci pljugaju maricu.

kao alternativa onih dviju stranaka, ... jednostavno sam morao, prste u vrata i lupat, jer ovo što političari rade je nepodnošljivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

Skupvi HDZ-a i SDP-a 

 

Vezano za mladež 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2015 21:45 (doky01akablava).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...

 

Skupvi HDZ-a i SDP-a 

 

Vezano za mladež 

 sdpova mladež djeluju pametnije pogotovo ona cura na početku ,mislim da bi nas bolje predstavljala nego karamarko

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...

 

Skupvi HDZ-a i SDP-a 

 

Vezano za mladež 

 Molio bi neko nebesko tijelo da me ubije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Rocco ni ja to nebi bolje rekao svaka čast.........

So say We All
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 20:25 (skyreeper).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
doky01akablava kaže...

 

Skupvi HDZ-a i SDP-a 

 

Vezano za mladež 

 

hahahhah prejako 

16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Izgleda da ce na kraju izbore odlucit nehrvati koji ne placaju porez niti dijele istu sudbinu s gradjanima RH.

 

Po hitnom postupku ukinut im drzavljanstvo.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

.. sve je otišlo u 'krasni'... ne, ne to.

nego, informatika, prezentacija.. pa ako takvi nešto prezentiraju učenicima, kakav rezultat očekivati?

što reč nego, nadam se da neće pronači zadovoljavajući odgovor (gledajući pitanje to je za očekivati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Izgleda da ce na kraju izbore odlucit nehrvati koji ne placaju porez niti dijele istu sudbinu s gradjanima RH.

 

Po hitnom postupku ukinut im drzavljanstvo.

Objasni mi molim te, što to točno čini jednog Hrvata. Plaćanje poreza u RH? Ja sam po tome državljan Švicarske. Ili nisam?

Ili možda tvrdiš da manjinama treba oduzeti pravo glasa i vratiti ih odakle su došli? Ili da Hrvati iz Bosne i Hercegovine nisu etnički Hrvati?

Ne bulazni. Jasno mi je da to pišeš iz afekta, ali nisi svjestan posljedica ukidanja državljanstva, kako kažeš, nehrvatima. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2015 22:25 (Bullfrog).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice