Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.185
|
čitano: 6.443.426
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

LOL

:))) traži bracu :))) traži bracu
Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 13:00 (thedream).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...
Mitsuoka kaže...

Sad baš ti koji su ga izabrali najviše pate. Neka in, neka se nauče.

Tako je. Eba in pas mater glupima. {#}

 

 

Seka rulz!

Good Artists Copy, Great Artists Steal.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
EraserHead kaže...

 

 

Seka rulz!

  Prava ona seljačka mudrost!

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Šef kaže...

  Prava ona seljačka mudrost!

 

Ae, kada padne snijeg treba se ko u Ogorju, zaključat u kuću, zapalit vatru, skupit se u krug, lagano pit crnjaka i dimit se ka pršut. A vanka ić kad se sve otopi, samo BUDALE idu vanka po snijegu {#}

Good Artists Copy, Great Artists Steal.
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pogodio si - u Splitu ne znaju hodati.

 

Pravi posao za tebe i tvoje zagrebačke patike - otiđite tamo pa ih podučite!

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Šef kaže...
 Prava ona seljačka mudrost!

Seljačka da ali mudrost nikako.

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
14 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
F1-IVO kaže...
Šef kaže...
  Prava ona seljačka mudrost!

Seljačka da ali mudrost nikako.

  Ovo su savjeti na razini trljanja polnih organa koprivom u pokušaju vraćanja nevinosti.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

evp ga, za nas dalmatince {#}

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Samo da bacim komentar u vezi Splita i snijega. Ja mislim da se Spličani nemaju kaj zalit, em su dobili par dana slobodno, moglo se okupit njih 50-ak na rivi i ocistit rivu u pola sata.

U zagrebu i ostalim gradovima takodjer ima strganih zbog skliskog pločnika, pa to je normalno da netko padne po zimi i strga ruku/nogu. I zasto sad u Splitu ulagat u ralice i sol, kad snijega opet nece bit 10-ak godina.

http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Navodno da će snijeg u ST opet pasti u petak, ja sam se za put od parkirališta do radnog mjesta ovaj put pripremio:

 

Good Artists Copy, Great Artists Steal.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 18:56 (EraserHead).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
F1-IVO kaže...
Šef kaže...
  Prava ona seljačka mudrost!

Seljačka da ali mudrost nikako.

  Seljačka neobrazovana mudrost. Vidim svoju tetku u Bečićkoj, otprilike isto razmišljaju.

 

 

 

 

Btw. Svidjela mi se ona Kerumova izjava, da ni on nije išao u školu a sad je gradonačelnik!

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Samo da bacim komentar u vezi Splita i snijega. Ja mislim da se Spličani nemaju kaj zalit, em su dobili par dana slobodno, moglo se okupit njih 50-ak na rivi i ocistit rivu u pola sata.

U zagrebu i ostalim gradovima takodjer ima strganih zbog skliskog pločnika, pa to je normalno da netko padne po zimi i strga ruku/nogu. I zasto sad u Splitu ulagat u ralice i sol, kad snijega opet nece bit 10-ak godina.

Mah kad se zaledilo sve u subotu, nisi mogao ništa dignit, pogotovo jer je na rivi oni tehnobeton, pa je sklizavije na njemu kad je mokar, nego na ledu. Isto tako i u getu, sklizav kamen. 

 

Eto danas su se ljudi malo više pokrenili pa je bolje.. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
odjavljen
offline
Što se događa s našim društvom?

Ti japanci doslovno zive poso,kuca,poso,kuca.

Djaba im sve to kad se ne znaju zajebavat. :p

http://isvijet.com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Ti japanci doslovno zive poso,kuca,poso,kuca.

Djaba im sve to kad se ne znaju zajebavat. :p

Nemora značit da se zato što su točni i precizni neznaju zabavljat, odrade što imaju kako treba i deri, a i oni njihovi klubovi mi se doimaju totalno bolesnima :D.

I am so clever that sometimes I don’t understand a single word of what I am saying.
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Samo da bacim komentar u vezi Splita i snijega. Ja mislim da se Spličani nemaju kaj zalit, em su dobili par dana slobodno, moglo se okupit njih 50-ak na rivi i ocistit rivu u pola sata.

U zagrebu i ostalim gradovima takodjer ima strganih zbog skliskog pločnika, pa to je normalno da netko padne po zimi i strga ruku/nogu. I zasto sad u Splitu ulagat u ralice i sol, kad snijega opet nece bit 10-ak godina.

 

 

Je, kao što se ti okupiš sa svojim frendovima i očistiš Trg bana Jelačića u pola sata.

 

Isto i za Vukovarsku - kažeš gradskim službama "Nemojte dečki, bum ja s frendaćima" i onda od pivnice Medvedgrad do kemijke škole svih šest i osam traka kolnika očistite vas pedeset u pol vure, a onda u idućih 15 minuta Bolonju i Ilicu, sve trgove, gradske i prigradske ceste.

 

Još vam za 50 kuna gostioničar smota čitavog jednog janca i da vam 500 ćevapa pride. 

 

Trpim ove gluposti ovih šest dana i vidim da to progradira s vremenom u totalni kretenizam, jer vam očito netko treba objasniti neke stvari. 

 

Split nije Riva, seljačiću moj, već grad od 200.000 stanovnika sa stotinama kilometara gradskih prometnica, trgovima, javnim prostorima i ostalim. To ne može "njih 50" očistiti da rade dan i noć, 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, već uistinu treba teška mehanizacija. 

 

Splićani čiste ispred svojih kuća, ali traže od gradskih službi koje za to plaćaju da očiste ostale površine, koje su ogromne i koje ne mogu očistiti građani, posebno organizirani na razini čitavog grada.

 

Ali onda vi seljačići koji mislite da je Split Riva i bliža okolica dođete sa svojim "idejama" o tome kako bi "njih 50" sve to zrihtalo.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

600 polomljenih ljudi nisu građani Splita, radi se većinom o građanima iz susjednih općina i gradova

koji gravitiraju u grad Split, jer tamo gravitira pola milijuna ljudi ili iz Dalmatinske zagore ili okolnih mjesta gdje su zameteni snijegom doživjeli određene lomove - rekla je Bečić

 

{#}{#}

Good Artists Copy, Great Artists Steal.
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma Split, to ti je veličine kao Novi Zagreb, eeeeeeeeeeeeej!!!! Novi!! {#}{#} ( Sad reci da je Šibenik kao pazar u Splitu ili red u Keruma na blagajni i ne razgovaramo više {#} )

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 21:10 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Je, kao što se ti okupiš sa svojim frendovima i očistiš Trg bana Jelačića u pola sata.

 

Isto i za Vukovarsku - kažeš gradskim službama "Nemojte dečki, bum ja s frendaćima" i onda od pivnice Medvedgrad do kemijke škole svih šest i osam traka kolnika očistite vas pedeset u pol vure, a onda u idućih 15 minuta Bolonju i Ilicu, sve trgove, gradske i prigradske ceste.

 

Još vam za 50 kuna gostioničar smota čitavog jednog janca i da vam 500 ćevapa pride. 

 

Trpim ove gluposti ovih šest dana i vidim da to progradira s vremenom u totalni kretenizam, jer vam očito netko treba objasniti neke stvari. 

 

Split nije Riva, seljačiću moj, već grad od 200.000 stanovnika sa stotinama kilometara gradskih prometnica, trgovima, javnim prostorima i ostalim. To ne može "njih 50" očistiti da rade dan i noć, 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, već uistinu treba teška mehanizacija. 

 

Splićani čiste ispred svojih kuća, ali traže od gradskih službi koje za to plaćaju da očiste ostale površine, koje su ogromne i koje ne mogu očistiti građani, posebno organizirani na razini čitavog grada.

 

Ali onda vi seljačići koji mislite da je Split Riva i bliža okolica dođete sa svojim "idejama" o tome kako bi "njih 50" sve to zrihtalo.

Ljudi najviše vole kenjati o onome o čemu nemaju pojma, tako su nastali i ovi podrugljivi komentari o Splitu. Vjerojatno su ih pisali likovi koji nisu kročili dalje od Rive i trajektne luke.

 

Što se tiče ruganja Splitu i Splićanima bilo bi bolje da pogldamo malo sami u svoje dvorište. Ekipa iz mog ulaza se odmah složila i očistili smo ono što smo trebali (pa i više) nažalost susjedni ulazi nisu. nekako mi se čini da je količina očišćeni pločnika i neočišćenih 50-50%. Prema tome, nemamo se čemu rugati i sami smo materijal za sprdnju.

 

Sruga je stvar što Zagreb ima moćnu mehanizaciju koja služi kao zimska služba. Mislim da je Splitska vlast tu podbacila jer nije imala neki dogovor/ugovor s graditeljskim tvrtkama (Konstruktor, Sklad gradnja...).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
 Mislim da je Splitska vlast tu podbacila jer nije imala neki dogovor/ugovor s graditeljskim tvrtkama (Konstruktor, Sklad gradnja...).

 

 

Ma podbacili su jer ih jednostavno nije briga. Kerumu je to "smišno" i ponaša se kao da je još u svojim Kerumima kraj Muća i on i sestra mu stvarno misle da još svi žive u rodovskim zajednicama, djeca, roditelji, unuci, stričevi, nećaci i nije im jasno da gradski život tako ne funkcionira. 

 

 

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ima onaj film kad se beba izgubi tj. luta po gradu, 525 652 puta je bio na TV-u, zgodna usporedba s Kerumom, treba još jedan mandat pričekati da shvati. {#}

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Ma podbacili su jer ih jednostavno nije briga. Kerumu je to "smišno" i ponaša se kao da je još u svojim Kerumima kraj Muća i on i sestra mu stvarno misle da još svi žive u rodovskim zajednicama, djeca, roditelji, unuci, stričevi, nećaci i nije im jasno da gradski život tako ne funkcionira. 

Ja bih još dodao i našu patentiranu "Improvizaciju", puno puta je polučila rezultat ali jednom dođe dan kada ti se obije o glavu.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Edge kaže...

Samo da bacim komentar u vezi Splita i snijega. Ja mislim da se Spličani nemaju kaj zalit, em su dobili par dana slobodno, moglo se okupit njih 50-ak na rivi i ocistit rivu u pola sata.

U zagrebu i ostalim gradovima takodjer ima strganih zbog skliskog pločnika, pa to je normalno da netko padne po zimi i strga ruku/nogu. I zasto sad u Splitu ulagat u ralice i sol, kad snijega opet nece bit 10-ak godina.

Mali ispravak -- slobodno su dobili samo u javnim poduzećima

 

http://www.jutarnji.hr/ante-tomic-gradonacelnik-je-porucio-svim-gradskim-sluzbenicima-da-ne-dolaze-na-posao--kerume--a-zasto-vam-rade-blagajnice-/1005180/

 

A znaš, postoji ti nešto što se zove komunalne usluge koje svaki mjesec uzimaju svakom vlasniku stana/kuće/barake određenu svotu u što bi spadalo i briga za grad pa tako i čišćenje tog grada od snijega. Split ima, zaokružimo na 180'000 stanovnika, uzmimo 4 stanovnika po kućanstvu, 45'000 kućanstva. Za komunalne usluge uzmimo da je račun u prosjeku 150 kn mjesečno (što je otprilike prosječna cifra u Zagrebu za komunalije bez vode, struje, grijanja, dakle, zapravo za ZG holdingov džep), zaključujemo da Split dobiva svaki mjesec skoro 7 milijuna kn za, kako bi to nazvali "odvoz smeća" i "uređenje okoliša" i "gradsku blagajnu".

 

E sad me nemoš grebat da treba neka astronomska cifra za dva dana čišćenja snijega. Fiksiraš metalni vrag za odsnježivanje na bilokoji kiper (takve pimp-my-ralice u ZG viđam svakodnevno), ne treba nikakva spešl ralica, platiš ljudima ruke, benzin, platiš komunalcima da očiste i posipaju sol na Rivu i druge frekventne površine (kolko može doći kila soli na veliko? * 1000, nek bude za rezervu) i još imaš za spremit u džep za Hummer H4, kad izađe, Kerum style {#}

~~~ You know, half these gook whores are serving officers in the Vietcong. The other half have got TB. Be sure you only fuck the ones that cough. ~~~
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Valjda se jedini ja ne žalim na ovo stanje polu-kaosa na ulicama... Odgoda ispita FTW!  {#}

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Šef kaže...

Valjda se jedini ja ne žalim na ovo stanje polu-kaosa na ulicama... Odgoda ispita FTW! {#}

 Ispiti? Tko još ide na ispite? Kolokviji FTW.

SK crew
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pranja kaže...
Šef kaže...

Valjda se jedini ja ne žalim na ovo stanje polu-kaosa na ulicama... Odgoda ispita FTW! {#}

 Ispiti? Tko još ide na ispite? Kolokviji FTW.

Odgođeni i kolokviji... BTW na FESBu je malo zeznutije nego na TVZu ili gdje već.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 22:32 (Mitsuoka).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pranja kaže...
Šef kaže...

Valjda se jedini ja ne žalim na ovo stanje polu-kaosa na ulicama... Odgoda ispita FTW!  {#}

  Ispiti? Tko još ide na ispite? Kolokviji FTW.

  hm... Kampanjci?

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Izgleda da ova zima ne popušta {#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...

Izgleda da ova zima ne popušta {#}

 A za tjedan dana ćemo se kuhat. {#}

SK crew
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
woodgamesfx kaže...

Izgleda da ova zima ne popušta {#}

još u petak zovu za nas u splitu dodatne padaline koje će još više zakomplicirat stvar prometa

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
Ma podbacili su jer ih jednostavno nije briga. Kerumu je to "smišno" i ponaša se kao da je još u svojim Kerumima kraj Muća i on i sestra mu stvarno misle da još svi žive u rodovskim zajednicama, djeca, roditelji, unuci, stričevi, nećaci i nije im jasno da gradski život tako ne funkcionira. 

Ne vjerujem da je u pitanju ne briga. Radi se kao i uvijek o lovi. I gluposti. Nemaju neke ugovore s službama jer nije uobičajena takva zima. Ok i logično. Ali kada te 'ukaki' ovakva vremenska nepogoda, i vidiš da nemaš ništa riješeno po tom pitanju, a treba ti, možeš; a) odriješiti kesu i riješiti problem, b) smješkati se glupavo i čekati da se snijeg otopi. Budala je izabrao b)..

 

Stvar je vrlo jednostavna; kladim se da postoji barem desetak icb-jka 4x4 i isto toliko kamiona kod privatnika koji bi htjeli raditi, a koji stoje uslijed ovakvog vremena. Nazoveš lijepo ljude, objasniš im da je hitno i ponudiš im kratkoročni ugovor od par dana i sigurno će se naći barem 3 kompleta - bager/kamion koji hoće raditi za neku normalnu svotu. I za par dana oni riješe važnije javne površine. E, ali treba platiti te ljude i strojeve..

 

I opet dolazi sva glupost naših političara u prvi plan ili valjda više niti ne znaju govoriti istinu. Kažeš lijepo, ljudi uhvatilo nas je nespremne, nemamo niti sredstva niti fond za te potrebe, a trebamo hitno riješiti stvar. Uzeli smo Juru, Ive itd, koji će čistiti 5 dana snijeg i to će koštati npr. 150 tk. Za to ćemo dići komunalnu naknadu za 1 kn slijedeća 3 mjeseca jer smatramo da nam nije potrebna stalna takva služba. I svi sretni i zadovoljni..

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice