Religije i znanost... zaključana tema

poruka: 544
|
čitano: 137.106
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Religije i znanost...

As you approach a town to attack it, first offer its people terms for peace. If they accept your terms and open the gates to you, then all the people inside will serve you in forced labor. But if they refuse to make peace and prepare to fight, you must attack the town. When the LORD your God hands it over to you, kill every man in the town. But you may keep for yourselves all the women, children, livestock, and other plunder. You may enjoy the spoils of your enemies that the LORD your God has given you.

 

Granično trolanje, ali interpretiraj ovo. Moje mišljenje je da ovo ne ostavlja puno luft za maštu. (iako moram priznati da je novi zavjet puno pitomiji :))

16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Dr. Zoidberg kaže...

to nije trolanje to je pravi primjer dobre upotrebe dogme. :)

istina, međutim čak i dogmu prvo treba prihvatiti, moje pitanje ide u smjeru razloga prihvaćanja, a ovo što je on ponudio je trollanje

Anything you say can and will be used against you
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

Zašto ih smatraš ispravnima.

Jer ti MISLIŠ da to jesu ( odnsotno tvoji tata i mama to misle ).

Zašto neke smatraš neispravnima.

Isto kao i ovo gore.

 

Koliko si se puta prijatelju ti malo zapitao o stvari u koju vjeruješ, ili je doslovno cjeli život bezumno pratiš mada u ovoj temi od nekih katolika čujem da bi je svaka osoba donekle trebala interpretirati sebi te je tumačiti na određen način.

 

@(s)izgoreo

Što je najgore od svega, kladio bih se da momak nije troll, jednostavno je dijete.

Nadam se da sam u krivu, jer ako nisam, prekasno je {#}.

Da tehnički gledano ja sam još uvijek dijete.

Veliki anti-trollovac i borac za čišće forume.

Nemoj molim te misliti, ni itko drugi, da nepromišljeno govorim o ovome dolazeći s vjeronauka.

Ja sam stvarno dugo razmišljao i mogao bih iznijeti mnogo argumenata, no onda bi vi iznijeli svoje argumente i na kraju bi tema bila lockana zbog svakakvih svađa, stoga neću sudjelovati u ovome.

 

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
13 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...
beno101 kaže...

Pa eto ja ću iznijeti svoje stavove:

1) Bog postoji

2) ne, mi se nismo razvili iz majmuna

3) apsolutno sam protiv pobačaja i umjetne oplodnje

4) svemir nije nastao ovako: bilo je ništa i onda je to ništa eksplodiralo

5) vjerujem u život poslije smrti

6) mislim da je homoseksualnost bolest, a države koje to odabravaju za Vrapče

 

1) apsolutno se slazem

2) apsolutno se slazem

3) apsolutno se slazem

4) apsolutno se slazem

5) apsolutno se slazem

6) apsolutno se slazem

  potpis

 

samo da kažem da je meni tek 14 godina i tehnički, još sam dijete {#}

Skype: antonio.andelic96
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...

 

Pa da, svatko interpretira na svoj način upravo zbog toga što smo svi različiti i ne čitamo svi Bibliju iz istog razloga, ali to ne znači da su sve interpretacije ispravne. 

Da sažmem: svatko interpretira kako on želi ali samo je jedna interpretacija točna. Ne možemo zapravo znati koja je to, ali možemo znati koja je ispravna.

A zasto si onda siguran da odgovori, koje si nasao u religiji, na neka određena pitanja su točna?

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže...

Imam jedno pitanje za sve vas koji se smatraju vjernicima:

Uci se da je Bog svemoguć, ok neka je, uci se da je sveznajuć, moze i to, uci se da je nepogrijesiv, dobro pa zasto je onda dao ovlasti određenim ljudima (citaj papi) da ga predstavljaju na Zemlji!?

On, koji je ne moze pogrijesiti, stavi ljude pune grijeha da određuju uvjete za ulazak u raj (kao npr: cuj stari, umrijet ces za svaki cas, a sve dok ne prepises svu svoju zemlju na crkvu, nebuš videl kraljevstvo nebesko...)

Bog te ne sili na nista.on ti daje mogucnost izbora

 

na zemlji netko mora voditi vjernike,tu je Crkva.Crkva ima grijeha ali netreba sve svacati doslovno sto oni kazu.tebe Bog vodi a Crkva je tu usput

 

odakle ti ovo podebljano?

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...
beno101 kaže...

Pa eto ja ću iznijeti svoje stavove:

1) Bog postoji

2) ne, mi se nismo razvili iz majmuna

3) apsolutno sam protiv pobačaja i umjetne oplodnje

4) svemir nije nastao ovako: bilo je ništa i onda je to ništa eksplodiralo

5) vjerujem u život poslije smrti

6) mislim da je homoseksualnost bolest, a države koje to odabravaju za Vrapče

 

1) apsolutno se slazem

2) apsolutno se slazem

3) apsolutno se slazem

4) apsolutno se slazem

5) apsolutno se slazem

6) apsolutno se slazem

Volim kad se osobni stav ovako lijepo i kvalitetno argumentira, iz njega se odmah vidi zavidna inteligencija osobe koja ga je postala, svaka čast. {#}

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

Ja vjerujem u boga. Pobačaj odobravam te također odobravam homosekualizam. Vjerujem da je sve nastalo od strane boga a i ljudi.

Odobravam sve vjere te ih podržavam. Ne podnosim vjersku netoleranciju te nasilje. Po meni su svi isti, jednaki kakvim nas je bog stvorio na svoju sliku.

 

Ako su moja mišljenja nezrela, oprostite mi mlad sam još, imam 15 godina. 

 

Zeppe :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...
AA-d00d kaže...

Imam jedno pitanje za sve vas koji se smatraju vjernicima:

Uci se da je Bog svemoguć, ok neka je, uci se da je sveznajuć, moze i to, uci se da je nepogrijesiv, dobro pa zasto je onda dao ovlasti određenim ljudima (citaj papi) da ga predstavljaju na Zemlji!?

On, koji je ne moze pogrijesiti, stavi ljude pune grijeha da određuju uvjete za ulazak u raj (kao npr: cuj stari, umrijet ces za svaki cas, a sve dok ne prepises svu svoju zemlju na crkvu, nebuš videl kraljevstvo nebesko...)

Bog te ne sili na nista.on ti daje mogucnost izbora

 

na zemlji netko mora voditi vjernike,tu je Crkva.Crkva ima grijeha ali netreba sve svacati doslovno sto oni kazu.tebe Bog vodi a Crkva je tu usput

 

odakle ti ovo podebljano?

Jest mi jak izbor između vjecnog zivota u raju ili mucenja u paklu do kraja vremena.

 

Ovo podebljano je bila skoro svakodnevnica u srednjem vijeku.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...

Da tehnički gledano ja sam još uvijek dijete.

Veliki anti-trollovac i borac za čišće forume.

Nemoj molim te misliti, ni itko drugi, da nepromišljeno govorim o ovome dolazeći s vjeronauka.

Ja sam stvarno dugo razmišljao i mogao bih iznijeti mnogo argumenata, no onda bi vi iznijeli svoje argumente i na kraju bi tema bila lockana zbog svakakvih svađa, stoga neću sudjelovati u ovome.

 

 

Da, no zato češ veoma ležerno baciti šibicu i onda se praviti da nije tvoj posao kad bukne, evo, da bi ekipi dokazao da nisi trol, niti zatucani klinac, iznesi argumente.

Btw. Ako je DP ispričavam se modovima.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
16 godina
offline
Religije i znanost...

Žalosno je kad se netko uhvati nekog stava i ostaje pri njemu, nedaje ni mogučnost nadopunjavanja svog znanja i mjenjanu istog.

 

Smatram da su te osobe zadrte. 

 

Kao što jedna izreka kaže: Osoba koja ne želi promjenit stav, ne želi ni znat istinu.

 

Mislim da ima mjesta i za znanost i za vjeru.

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
15 godina
offline
Re: Religije i znanost...
beno101 kaže...

Ja sam stvarno dugo razmišljao i mogao bih iznijeti mnogo argumenata, no onda bi vi iznijeli svoje argumente i na kraju bi tema bila lockana zbog svakakvih svađa, stoga neću sudjelovati u ovome.

 

 

  Argumentirana rasprava nije svađa, više "svađe" izaziva neargumentirano blebetanje :)

 

Daj argumente da imam što čitati :)

15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...

 

Pa da, svatko interpretira na svoj način upravo zbog toga što smo svi različiti i ne čitamo svi Bibliju iz istog razloga, ali to ne znači da su sve interpretacije ispravne. 

Da sažmem: svatko interpretira kako on želi ali samo je jedna interpretacija točna. Ne možemo zapravo znati koja je to, ali možemo znati koja je ispravna.

A zasto si onda siguran da odgovori, koje si nasao u religiji, na neka određena pitanja su točna?

Opet kažem, nisam siguran da su točni, već sam siguran da su ispravni.

http://dizanje-ratia.info
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

Da je bog htio da živiš preko 40/50 nebi bilo potrebe za lijekovima, da je bog htio da ti imaš kompjuter ljudi ga nebi trebali izmisliti, da je bog ovo da je bog ono, nije vam palo na pamet da je lik možda ostavio malo mjesta za napredak i nama samima ( mada je meni osobno i to apsurdno al' eto ).

Homoseksualnost možda jest poremećaj, no tko smo mi da to odredimo, degenerično je puno toga, a vidim da nitko od vas zadrtih katolika ( opet moram naglasiti da ne mislim na sve ), ne spominje pedofiliju, jeli to išta zdravije.

A i zašto gay par nebi mogao usvojiti djete, i pružiti mu bolji život nego što bi mu njegovi "zdravi" roditelji od narkići od 16-17 godina pružili da ga nisu dali na usvajanje ( samo primjer ).

s nicim nisi pobio ono sta sam rekao

 

za mene osobno homoseksulanost je bolest/poremecaj/nesto trece i moje je pravo da mogu misliti tako

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
offline
Religije i znanost...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

BBC2 nick: reader562
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
tonihrvat kaže...

  potpis

 

samo da kažem da je meni tek 14 godina i tehnički, još sam dijete {#}

mladost ne opravdava besvest - disciplina kičme

 

Anything you say can and will be used against you
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:39 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
APazinjan kaže...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...

 

Pa da, svatko interpretira na svoj način upravo zbog toga što smo svi različiti i ne čitamo svi Bibliju iz istog razloga, ali to ne znači da su sve interpretacije ispravne. 

Da sažmem: svatko interpretira kako on želi ali samo je jedna interpretacija točna. Ne možemo zapravo znati koja je to, ali možemo znati koja je ispravna.

A zasto si onda siguran da odgovori, koje si nasao u religiji, na neka određena pitanja su točna?

Opet kažem, nisam siguran da su točni, već sam siguran da su ispravni.

I opet mi u krug :) Ispravno moze biti 100 stvari (kako tko interpretira zar ne), ali tocno samo moze biti jedno.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
16 godina
offline
Re: Religije i znanost...
Toni93 kaže...

za mene osobno homoseksulanost je bolest/poremecaj/nesto trece i moje je pravo da mogu misliti tako

To nije tvoje osobno pravo, kao što tvoje osobno pravo nije niti vjerovati kako je Zemlja ravna ploča, a pogotovo nije tvoje pravo širiti takve vlastite konstrukcije. Imaš potpuno krivu predodžbu osobnih prava, sloboda i društvenih obaveza.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 23:40 (Veliki Brat).
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže..

Jest mi jak izbor između vjecnog zivota u raju ili mucenja u paklu do kraja vremena.

 

Ovo podebljano je bila skoro svakodnevnica u srednjem vijeku.

Bog ti je dao izbor zelis li u raj,pakao je nasato od strane davla 

 

 

 

u srednjem vijeku?sta si ti zivio pa znas kako i sat je bilo?ako je bilo toga to spada u grijeh Crkve 

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...


Da, no zato češ veoma ležerno baciti šibicu i onda se praviti da nije tvoj posao kad bukne, evo, da bi ekipi dokazao da nisi trol, niti zatucani klinac, iznesi argumente.

Btw. Ako je DP ispričavam se modovima.

Ok, iznijet ću nekoliko argumenata zašto vjerujem i Boga i zašto su mi onakvi stavovi kao u prvom postu(mojem u ovoj temi).

1) ja nevjerujem da je takva preciznost ovoga svemira mogla nastati slučajno, tako da je bila materija koja se skupila, nastala je energija i sve je skupa otišlo u .... Honduras

2) Zašto sam protiv pobačaja? Zato jer je to ubojstvo.

3) zašto sam protiv homoseksualaca? zato jer je zapisano: Bog je stvorio muškaraca i ženu na svoju sliku i priliku, napomena: MUŠKARCA I ŽENU, ne muškarca i muškarca.

4) još što?

 

#include <cstdio> int main () { printf ("1F Y0U C4N R34D TH15 Y0U 5H0ULD G37 L41D\n"); return 0; }
15 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

Iskreno mi je drago zbog tvog brata, bez sarkazma, zafrkancije ili ičega drugoga.

Samo imaj na umu dok je on preživio 15 njih je od istoga umrlo, čime su oni to zavrijedili.

Bog vam baš dok je na vašoj strani, da je ispalo drugačiej sumnjam da bi se vodio po ovome po čemu se vodiš danas, al' eto, drago mi je što jesi

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
mitchell kaže...

Imam jedan dokaz iz zivota da Bog postoji. Meni je to cvrst dokaz i jos cu ga jednom na forumu napisat. Moj brat se rodio s tumorom i doktori su rekli da nece prezivjeti, ali ce pokusati s operacijom. Zadnji pregled, dan prije operacije, na DAN GOSPE OD ZDRAVLJA mom bratu je tumor sam od sebe nestao. Meni je to cvrst dokaz, ali ne znam za vas.

Po cemu bi to bio dokaz? Znas ti uopce sta je to dokaz?

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
Veliki Brat kaže...

To nije tvoje osobno pravo, kao što tvoje osobno pravo nije niti vjerovati kako je Zemlja ravna ploča, a pogotovo nije tvoje pravo širiti takve vlastite konstrukcije. Imaš potpuno krivu predodžbu osobnih prava, sloboda i društvenih obaveza.

moja je pravo i da budem homoseksulac ali je to poremecaj za mene.

 

ja mogu vjerovati u sta hocu i iznjeti svoje misljenje.

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
neaktivan
offline
Religije i znanost...

beno101

1. Amo ovako, uza ovoliki svemir ( za naše pojmove beskrajan ), stvarno je teško vjerovati da će se barem na jednom od nebrojno mnogo planeta pojaviti uvjeti za život, dap, vjerojatno je čarobnjak.

2. Pobačaj je ubojstvo, dobro, ne slažeš se, bolje da dijete živi pakao cijeli život i da se rodi mada nema nikakve šanse da bude bolje, ok, tvoj stav, prihvaćam.

3. Gdje je zapisano, u knjizi koju je čovjek napisao, ako ćemo tako, nađi me u subotu navečer, daj mi komad papira pa čemo i mi nešto smisliti.

 

Evo jedno pitanje za tebe, ti i cura čekate djete, imaš izbor, ili pobačaj ili davanje na usvajanje, a već se zna da će ga usvojiti homoseksualni par koji će mu pružiti jako dobar život, što bi odabrao?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...
AA-d00d kaže...
APazinjan kaže...

 

Pa da, svatko interpretira na svoj način upravo zbog toga što smo svi različiti i ne čitamo svi Bibliju iz istog razloga, ali to ne znači da su sve interpretacije ispravne. 

Da sažmem: svatko interpretira kako on želi ali samo je jedna interpretacija točna. Ne možemo zapravo znati koja je to, ali možemo znati koja je ispravna.

A zasto si onda siguran da odgovori, koje si nasao u religiji, na neka određena pitanja su točna?

Opet kažem, nisam siguran da su točni, već sam siguran da su ispravni.

I opet mi u krug :) Ispravno moze biti 100 stvari (kako tko interpretira zar ne), ali tocno samo moze biti jedno.

Mislim da drugačije shvaćamo riječ ispravno. Po meni je ispravan samo jedan put. Mislim da je ispravno 'jače' nego točno.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
offline
Religije i znanost...

Evo

. Premda je on to poprilično generalizirao i naravno, pokušao/učinio smiješnim, neke činjenice koje je rekao stoje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
@beno Vjerujem da nemas nista protiv lezbijka.
2.000 Posts! And counting...
14 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

 

1. Amo ovako, uza ovoliki svemir ( za naše pojmove beskrajan ), stvarno je teško vjerovati da će se barem na jednom od nebrojno mnogo planeta pojaviti uvjeti za život, dap, vjerojatno je čarobnjak.

 

vjerovalo se i da je zemlja ravna ploca i da nema civilizacija dalje od europe(i okolnog podrucja)

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
neaktivan
offline
Re: Religije i znanost...
:)
2.000 Posts! And counting...
15 godina
protjeran
offline
Re: Religije i znanost...
thuglife kaže...

beno101

1. Amo ovako, uza ovoliki svemir ( za naše pojmove beskrajan ), stvarno je teško vjerovati da će se barem na jednom od nebrojno mnogo planeta pojaviti uvjeti za život, dap, vjerojatno je čarobnjak.

2. Pobačaj je ubojstvo, dobro, ne slažeš se, bolje da dijete živi pakao cijeli život i da se rodi mada nema nikakve šanse da bude bolje, ok, tvoj stav, prihvaćam.

3. Gdje je zapisano, u knjizi koju je čovjek napisao, ako ćemo tako, nađi me u subotu navečer, daj mi komad papira pa čemo i mi nešto smisliti.

 

Evo jedno pitanje za tebe, ti i cura čekate djete, imaš izbor, ili pobačaj ili davanje na usvajanje, a već se zna da će ga usvojiti homoseksualni par koji će mu pružiti jako dobar život, što bi odabrao?

Tko si ti da odlučuješ u ime djeteta?

http://dizanje-ratia.info
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice