Problem MUP aplikacija za smartfon

poruka: 11
|
čitano: 3.759
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem MUP aplikacija za smartfon

Pozdrav, ovako momci, kod mene je doslo do nekakvih ozbiljnijih problema zato molim da me shvatite ozbiljno.

Zanima me dali je ta aplikacija uistinu skroz anonimna s time mislim da ne salje nikakve podatke, bez moga znanja? Desilo se to da je zapravo moja prijava postala otkrivena i da je navodno policijski radnik imao broj mobitela sa kojeg je poslana prijava, sad me zanima dali tko ima iskustva s time i mozda neki savjeti sta da radim? Nemogu vam rec koliko bi ste mi pomogli, unaprijed hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 14:09 (Steva223).
13 godina
offline
Re: Problem MUP aplikacija za smartfon
Steva223 kaže...

Pozdrav, ovako momci, kod mene je doslo do nekakvih ozbiljnijih problema zato molim da me shvatite ozbiljno.

Zanima me dali je ta aplikacija uistinu skroz anonimna s time mislim da ne salje nikakve podatke, bez moga znanja? Desilo se to da je zapravo moja prijava postala otkrivena i da je navodno policijski radnik imao broj mobitela sa kojeg je poslana prijava, sad me zanima dali tko ima iskustva s time i mozda neki savjeti sta da radim? Nemogu vam rec koliko bi ste mi pomogli, unaprijed hvala.

Moraš malo više elaborirati. O kakvoj aplikaciji se radi i o kakvoj prijavi. Ja te ništa nisam skužio a vjerujem da ih ima još takvih.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Problem MUP aplikacija za smartfon

mario.L_hr vjerojatno misli na ovu

 

Ja mislim da je stvarno anonimno, a i da nije vjerojatno ne bi svaki policajac imao pristup tome

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 14:47 (Top Bugovac).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem MUP aplikacija za smartfon
Top Bugovac kaže...

mario.L_hr vjerojatno misli na ovu

 

Ja mislim da je stvarno anonimno, a i ako nije vjerojatno ne bi svaki policajac imao pristup tome

 Tako je upravo ta aplikacija, radi se o tome da je osoba koju sam prijavio ima "vezu" u policiji i da je preko te veze dobila moj broj mobitela, ja iskreno neznam stvarno jel to moguce ako je aplikacija stvarno anonimna, a u ostalom zar nebi to trebalo biti nesta tipa kazneno djelo za iznosenje takvih informacija? 

10 godina
protjeran
offline
Re: Problem MUP aplikacija za smartfon
Policajci, detektivi, inspektori...su isto ljudi sa svim svojim manama i vrlinama. Neki su od njih oh, korektni, profesionalni i posteni. A neki od njih su bitange, alkici, narkici, kockari, potkupljivi, nemoralni....

A sa svakim spisom ( predmetom, prijavom ) je upoznat cjeli lanac osoba ( urudzbeni referent, nacelnik odjela, njegovov pomocnik, sef grupe, djelatnik koji duzi spis, daktilografkinja.... I naravno da nista nemre ostati tajnom jer statisticki dve trecine njih su kvarni i uzalud kaj je svaki treci posteni....
7 godina
neaktivan
offline
Problem MUP aplikacija za smartfon

Mene prvenstveno zanima dali je moguce da su mi otkrili broj tj. zanima me nivo anonimnosti te aplikacije

12 godina
protjeran
offline
Re: Problem MUP aplikacija za smartfon
Steva223 kaže...

Mene prvenstveno zanima dali je moguce da su mi otkrili broj tj. zanima me nivo anonimnosti te aplikacije

 A zbog čega ti misliš da je tebe netko otkrio i da znaju tvoj identitet?

Odakle tebi informacija da neki murjak ima tvoj broj mobitel, da te je otkrio, da je on nečija veza itd.??

16 godina
odjavljen
offline
Problem MUP aplikacija za smartfon

Prije da te netko dobio na foru: "javili su mi iz MUP-a da si me ti prijavio preko aplikacije", ti si se scimo: "kako znas....". 

 

MUP aplikacija prilikom instalacije ne trazi nikakve dozvole kojima bi uspjeli otkriti tko si ti.

 

Google odredjuje u ovom slucaju koliko MUP aplikacija ima pravo prckat po mobu.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 17:58 (Edge).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem MUP aplikacija za smartfon
Edge kaže...

Prije da te netko dobio na foru: "javili su mi iz MUP-a da si me ti prijavio preko aplikacije", ti si se scimo: "kako znas....". 

 

MUP aplikacija prilikom instalacije ne trazi nikakve dozvole kojima bi uspjeli otkriti tko si ti.

 

Google odredjuje u ovom slucaju koliko MUP aplikacija ima pravo prckat po mobu.

 
Eeee to se trazi, to sam i ja isprva mislio, ali sad kad imam potvrdu vec sam sigurniji u takav blef i trazio sam bio terms of use i te stvari al nisam nigdje pronaso, btw to je na iphoneu ta app mislim ako ni na androidu ne trazi pristup dodatnim informacijama nebi trebo ni ovdje? A sto se tice ip adrese sa koje je poslana prijava i preko ipa dodje do kucnog? 

 

 

bill_jobs kaže...
Steva223 kaže...

Mene prvenstveno zanima dali je moguce da su mi otkrili broj tj. zanima me nivo anonimnosti te aplikacije

 A zbog čega ti misliš da je tebe netko otkrio i da znaju tvoj identitet?

Odakle tebi informacija da neki murjak ima tvoj broj mobitel, da te je otkrio, da je on nečija veza itd.??

 Osoba koju sam prijavio mi je susjed, a moj frend koji je dobar sa njim mi je reko da mu je ovaj isprico pricu da je od nekog poznanika iz policije koji navodno radi sa prijavama u toj aplikaciji dobio papire sa slikom i prijavom i brojem mobitela sa kojeg je poslana prijava.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2016 18:35 (Steva223).
15 godina
offline
Problem MUP aplikacija za smartfon

paranoja?

ako i nisu znali tko (ne mora svaki broj biti u adresaru..) sad imaju IP.. i kad čuješ sirenu, pripremi četkicu za zube..

 

nema anonimnosti, može se uvijek (ako se hoće), .. u ovom slučaju bi bilo i poželjno, jer izgleda da je važnije zna li policija nego predmet koji si prijavio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Problem MUP aplikacija za smartfon

Eh sad dilema dali je anonimno ili ne, tu se postavlja pitanje koliko policijski sluzbenik duboko moze da gleda informacije o prijavi. Sve me brine da nije stvarno preko ipa tracko nazad.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice