Povrat poreza za mlade

poruka: 115
|
čitano: 32.095
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Jarvan kaže...

Samo info za sve koji čekaju ... rješenje mi došlo 26.04., love ni na vidiku.

 Ja sam povrat sam zatražio preko modula preknjiženja na e poreznoj. Sjelo idući dan.

14 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
dmanz kaže...

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

 Isti slučaj i ja, do rujna 25 godina ali nije se gledalo tako. Još prije cca mjesec i nešto je Marić za novine rekao da ide po godištima. Za prošlu godinu svi do 94. bez obzira kada rodeni ce dobiti 50%,a od 95. godišta pa mlađe će dobiti 100%

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
sstrmi kaže...
dmanz kaže...

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

 Isti slučaj i ja, do rujna 25 godina ali nije se gledalo tako. Još prije cca mjesec i nešto je Marić za novine rekao da ide po godištima. Za prošlu godinu svi do 94. bez obzira kada rodeni ce dobiti 50%,a od 95. godišta pa mlađe će dobiti 100%

 Ma sere govna, lijepo piše na stranici od ePorezne:

 

Pritom mladi do 25 godina života ostvaruju pravo na 100% umanjenja porezne obveze, a mladi od 26 do 30 godina života na 50% umanjenja porezne obveze

 

Žalba inc 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade
sstrmi kaže...
dmanz kaže...

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

 Isti slučaj i ja, do rujna 25 godina ali nije se gledalo tako. Još prije cca mjesec i nešto je Marić za novine rekao da ide po godištima. Za prošlu godinu svi do 94. bez obzira kada rodeni ce dobiti 50%,a od 95. godišta pa mlađe će dobiti 100%

 

Zanimljivo, ja sam prošle godine radio u Hrvatskoj prvih 5 mjeseci i za to vrijeme dok sam radio imao sam 25 godina. Na neku foru sam dobio puni povrat poreza (iako sam očekivao 50% jer sam napunio 26 godina u kolovozu).

Will Smith: If you are not making someone else's life better then you are wasting your time
12 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Tako_dakle kaže...
sstrmi kaže...
dmanz kaže...

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

 Isti slučaj i ja, do rujna 25 godina ali nije se gledalo tako. Još prije cca mjesec i nešto je Marić za novine rekao da ide po godištima. Za prošlu godinu svi do 94. bez obzira kada rodeni ce dobiti 50%,a od 95. godišta pa mlađe će dobiti 100%

 

Zanimljivo, ja sam prošle godine radio u Hrvatskoj prvih 5 mjeseci i za to vrijeme dok sam radio imao sam 25 godina. Na neku foru sam dobio puni povrat poreza (iako sam očekivao 50% jer sam napunio 26 godina u kolovozu).

Ti si dobio povrat na temelju toga sto ti se osobni odbitak od ostalih 7 mjeseci prenio na mjesece kad si radio. 

7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
dmanz kaže...

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

 Trebao si dobiti 100% za cijelu godinu jer na Poreznoj piše da se umanjenje godišnjeg poreza na dohodak za mlade koristi za cijelo porezno razdoblje u kojem obveznik navršava određenu godinu života.

14 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
zlaya987 kaže...
dmanz kaže...

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

 Trebao si dobiti 100% za cijelu godinu jer na Poreznoj piše da se umanjenje godišnjeg poreza na dohodak za mlade koristi za cijelo porezno razdoblje u kojem obveznik navršava određenu godinu života.

 To sam vidio da piše u zakonu, al teško mi je malo shvatiti tu rečenicu.

 

Ja sam navršio 26 u poreznom razdoblju (2020.g.), pa pretpostavljam da onda prema tome gledaju.

 

Ugl. zvao sam poreznu kod mene, rekli su mi da sam ja npr. u siječnju već imao više od 25 (25 i par mjeseci) i to se već gleda kao 26, što mi je potpuno neshvatljivo.

7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
dmanz kaže...
zlaya987 kaže...
dmanz kaže...

Meni došlo jučer rješenje, računali su mi 50% za cijelu godinu a imao sam 25 godina do 9. mjeseca.

 

Što nebi trebali računati 100% za prvih 8 mjeseci, a 50% nadalje?

 Trebao si dobiti 100% za cijelu godinu jer na Poreznoj piše da se umanjenje godišnjeg poreza na dohodak za mlade koristi za cijelo porezno razdoblje u kojem obveznik navršava određenu godinu života.

 To sam vidio da piše u zakonu, al teško mi je malo shvatiti tu rečenicu.

 

Ja sam navršio 26 u poreznom razdoblju (2020.g.), pa pretpostavljam da onda prema tome gledaju.

 

Ugl. zvao sam poreznu kod mene, rekli su mi da sam ja npr. u siječnju već imao više od 25 (25 i par mjeseci) i to se već gleda kao 26, što mi je potpuno neshvatljivo.

 Aha, onda sam te ja krivo shvatio tj nisam čitao dobro tvoju poruku. Ti si proslavio 26. rođendan 2020. god. i tu su te (tj sve nas) sj**ali s tom rečenicom jer gledaju koju godinu navršavaš u tom razdoblju...

Ajd bar ti je utjeha da ćeš još 4 godine dobivati povrat, ja još samo za 2021. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 14:33 (zlaya987).
13 godina
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Pozdrav, dobio sam rješenje. 90-to sam godište i dobio sam 50% povrata(4830kn). Punim u osmom mjesecu 31 godinu. Istarska županija, Rovinj. 

Lijep pozdrav

Money For Nothing
13 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Koji je rok za isplatu tj. Kada bi trebali svima isplatiti? Do kraja ovog mjeseca ili? Jer još ništa nisam dobio, pa ni izvješće. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Komunicirali su da do kraja lipnja bi svi trebali dobiti. Prije je bilo do kraja kolovoza.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Stiglo rješenje u srijedu 19.05., a isplata danas 24.05. 

Senior IT Consultant
15 godina
offline
Povrat poreza za mlade

Ako pise da mi je utvrdena razlika poreza i prireza za povrat u iznosu od 6.091kn... da li ce biti taj uznos ili 50% od toga? Imam 28 godina... Hvala

15 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
bit ce taj iznos, oni samo salju onaj iznos koji ce i biti isplacen, bar mislim....
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade
NoOne1 kaže...

Ako pise da mi je utvrdena razlika poreza i prireza za povrat u iznosu od 6.091kn... da li ce biti taj uznos ili 50% od toga? Imam 28 godina... Hvala

 Dobit ćeš taj iznos koji piše u poruci

15 godina
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Ima još netko da mu rješenje još nije stiglo? Tehnički, zadnji dan 5. mjeseca je u ponedjeljak, ali ... 🙈

14 godina
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Ima nas jos koji nismo dobili ni rjesenje ni povrat?? 

Trebam dobiti cca 4000 kn. A jos nista...

De gustibus non est disputandum.
2 godine
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Jos neko da mu nije nista stiglo?

2 godine
protjeran
offline
Povrat poreza za mlade

Dobio početkom petog mjeseca.

Rješenje donio poštar prije cca dva tjedna.

2 godine
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Meni i kolegici jos ni rjesenje ni novci. Samo za nas dvoje jos znam da nismo nista dobili.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Mirkokiki kaže...

Meni i kolegici jos ni rjesenje ni novci. Samo za nas dvoje jos znam da nismo nista dobili.

 Takoder jos niti rjesenja ni novaca..

De gustibus non est disputandum.
2 godine
neaktivan
offline
Povrat poreza za mlade

Danas cujem od te iste kolegice da je moguce, ukoliko ste mijenjali boraviste/prebivaliste, da bi trebalo zvati svoju ispostavu lokalnu i provjeriti s njima. 

 

LP, 

7 godina
offline
Re: Povrat poreza za mlade

Ja sam mijenjao prebivalište, pa mi je svejedno došlo na novu adresu.

Doduše, morao sam doplatit, za to nikad ne zakažu  (prestar sam, nema ništa za mene).

 

 

Kruha i igala...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Povrat poreza za mlade
Meni i još par ljudi nije ništa došlo. Rekli su da u našem slučaju provode poseban postupak, jer smo rezidenti BiH s boravištem u RH

Ima li itko ideju do kada možemo očekivati povrat?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice