Pomoc -Hackeri napadaju!

poruka: 6
|
čitano: 1.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc -Hackeri napadaju!
pitanje

Uglanom radi se o jednom slucaju gdje nadobudna geek mafija trosi bandwidth neke stranice ciji hosting uzimamo toliko nenormalno da se potrosi paket u jednom danu, zanima me kako se postavlja zastita u tom slucaju. Ima li ekonomski isplativih rijesenja ili se mora upregnuti neki mocan hardware ?

16 godina
neaktivan
offline
Pomoc -Hackeri napadaju!
prihvaćeno rješenje

Po meni najbolje rješenje:

Napraviš si neki stari komp glavno da radi.

Skroz slabi hardver.Najslabiji koji možeš nac.

Na to cudo instaliraš linux samo sa konzolom bez grafickog dijela(bez kde ili gnome)

Instaliraš program "Fail to bann" i imaš mir.

Preko njega ideš u internet.Funkcionira kao router.

Naravno s tim se isto treba znati i treba takvo što znat konfigurirat ali kad to jednom shvatiš ili imaš nekog ko to zna nece ti više tak lako upast.

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
Pomoc -Hackeri napadaju!

Daj malo detaljnije, kako trozi bandwidth?

 

Uglavnom, rijesenje postoji, a to se zove "kvalitetan sys admin", sto rezultira pravilno konfiguriranom sustavom.

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc -Hackeri napadaju!
autorov komentar

Npr kupis 50Gb mjesecno prometa uz neku domenu, i banda ti nabije preko kompova na sveucilistu sav taj promet u jednoj noci recimo, i tebi fino na pocetku mjeseca pise da ti je bandwidth exceeded,dakle katastrofa ,uglavnom da ne iznosim osjetljive podatke jer je prijavljeno vec policiji, cak Interpolu,jer je ekipica iz BiH, unistavaju jedan profitabilni portal i traze 40000€ za zamjenu prestanka napada...

Jadno, zasad se hosting firma pravi luda da ne moze nista kao fol,sto je meni smjesno jer oni bi trebali znati dosta o takvim stvarima, dajte mi neka rijesenja kako prekinuti nenormalnu navalu na server, ovo sa Linuxom je ok, sam da se nekako implementira kod njih(hosting) isto.

16 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc -Hackeri napadaju!
prihvaćeno rješenje
Trazi od ISP-a da filtrira IP-e i nema frke, ako nemoze tvoj, mjenjaj ISP i gledaj da imaju IP filtering.
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc -Hackeri napadaju!

u današnjem(nedjeljnom) Jutarnjem Listu- dio Magazin, izašao je članak o čovjeku koji je morao platiti reket zbog klinaca koji ga ucjenjuju da će mu srušiti stranicu. evo uvjerite se sami:

 

http://www.jutarnji.hr/magazin/clanak/art-2008,7,12,,126302.jl

 

eto da autor zna da nije jedini kojemu se to dešava(nažalost)...

Μολὼν λαβέ! "Swift as the Wind, Silent as a Forest, Fierce as Fire and Immovable as a Mountain."
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 2:56 (reservoir dog).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice