Najbolje pivo

poruka: 533
|
čitano: 192.800
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
mind_challenge kaže...

Eto ja igrom slučaja na nagradnoj igri dobio karton Stelle. 24 komada. 

Pošto jako dugo nisam pio Stellu, išao sam probati. Kad sam vidio da na limenci piše da proizvodi i puni ZG Pivovara, znao sam što me očekuje. 

Za divno čudo koriste ječmeni slad, a ne kukuruz kao neke naše pivovare, khm.  Očekivao sam nešto ala Staropramen, kad ga već pravi ZG pivovara, ali ovo bome nije ni slično.

Boja je ok, nešto zlatnija od naših "lagera". Ali zato pjena, pjena nestane u 10 sekundi. A nestane zato što prave pjene ni nema, pivo je napumpano s C02, koji ishlapi odmah nakon točenja. 

Miris je gotovo identičan onim K+, Beer i ostalim pivima

Kao i sva industrijska piva... sigh.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Zna li netko ako bi bilo u Varaždinu ili naziv dučana gdje se može kupiti pšenični paulaner u bačvici od 5 l ?

http://soksa.3dhr.net/
14 godina
offline
Najbolje pivo

Zmajćek, osobno ne volim crna piva, ali ovo mi se dopalo, preporuka za one koji vole stvarno gorka piva.

13 godina
offline
Najbolje pivo

Meni Osječko crno i obično od 0.5 u staklenoj ambalaži.

Koje god pivo da uzmem drugo nije to to,nešto ima u tom osječkom al neznam šta da me privlači.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
12 godina
offline
Najbolje pivo

Trenutno mi je najbolje Velebitsko tamno.

Niko nema meda
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
Ne znam kako se tocno pise, ali Levenbrau iliti "Lovic". Jeftino, al meni je jako dobro, nema toliko gorcine i bas je nekako lagano.
Since the hard kick pioneered the scene, no words are fit to describe how explosive the sound has become. With the force of headbangers and die hard producers, we are now at maximum power.
12 godina
offline
Re: Najbolje pivo

Baš sam pio neki dan Lowenbraua od 2l... Dobro je, ali brzo ishlapi.

Niko nema meda
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
1BIT kaže...

Zmajćek, osobno ne volim crna piva, ali ovo mi se dopalo, preporuka za one koji vole stvarno gorka piva.

Moram priznati da mi je bolje svijetlo, iako sam ljubitelj tamnih.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
offline
Re: Najbolje pivo
1BIT kaže...

Zmajćek, osobno ne volim crna piva, ali ovo mi se dopalo, preporuka za one koji vole stvarno gorka piva.

 Super je Portret :-)

10 godina
offline
Najbolje pivo

Kupil sam jučer Blue Moon pivo, beligijsko nefiltrirano ale. 

 

E sada, ima hrpa taloga u njemu. Kaj se radi s tim?

Dal se mora slegnuti tak da prilikom točenja u čašu ostane u boci ili se mora promješati kao gusti sok 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
offline
Re: Najbolje pivo
zlo kaže...

Niksicko je nekoc bilo dobro...

 Pijem ga već par mjeseci i mislim da mu naša komercijalna piva nisu do koljena. Kakvo je tek bilo "nekoć" 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
7 godina
protjeran
offline
Re: Najbolje pivo
kruskar kaže...

Meni Osječko crno i obično od 0.5 u staklenoj ambalaži.

Koje god pivo da uzmem drugo nije to to,nešto ima u tom osječkom al neznam šta da me privlači.

 

Slažem se. Po meni, možda i svjetski najbolji crni lager.

 

Volim probati svašta, ali uvjek mi ostaje Osječko crno.

 

PS - Nekad ti netko nešto donese da probaš, na papiru izgleda

super, ambalaže isto OK, al nisu ni sluga pravim pivama.

14 godina
offline
Najbolje pivo

Od kako sam probao mutni psenicni paulaner vise nista drugo ne pijem, ali prije 2mjeseca sam primijetio da su nesto jako zabrljali sa tim pivom. Zaudaralo je na najjeftinije lagere i samo se onaj kremasti okus nazirao... To vise nije to. Nakon mjesec, kada je stigla tura sa novijim datumom, pivo je bilo malo bolje kao i dan danas ali to jos uvijek nije ni blizu onog paulanera od prije. Jeli jos neko primijetio ovo?

16 godina
offline
Najbolje pivo

Tamni Grimbergen - fantazija od piva...

Truth in engineering.
7 godina
online
Re: Najbolje pivo
esko kaže...

Od kako sam probao mutni psenicni paulaner vise nista drugo ne pijem, ali prije 2mjeseca sam primijetio da su nesto jako zabrljali sa tim pivom. Zaudaralo je na najjeftinije lagere i samo se onaj kremasti okus nazirao... To vise nije to. Nakon mjesec, kada je stigla tura sa novijim datumom, pivo je bilo malo bolje kao i dan danas ali to jos uvijek nije ni blizu onog paulanera od prije. Jeli jos neko primijetio ovo?

 

Općenito je svako pivo koje sam probao u zadnje vrijeme katastrofa.

Sve se je srozalo u kvaliteti.

Od domaćih sam jedino pio PAN, a i on je u zadnjih par tjedana (nove ture) totalna katastrofa.

Jedino kaj sad pijem je Holsten iz limenke (valja još uvijek) i bombe, isto Holsten.

Sve kaj je u staklenim flašama, a da je hrvatske proizvodnje je totalna katastrofa.

Užas nad užasima....

 

Paulaner nisam pio eć godinama, baš ću kupiti par komada, ali po tvom postu ne sluti na dobro...

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 16:49 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Najbolje pivo

u zadnje vrijeme lezi mi tamno sarajevsko,imam naviku svake subote navecer popiti  6 limenki 

waaagh
12 godina
offline
Najbolje pivo

Jedan od dražih u zadnje vrijeme Double Chocolate...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 7:12 (VidoM).
15 godina
offline
Najbolje pivo

Dva klasa...Pivnica Medvedgrad....odlično pivo...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
14 godina
offline
Re: Najbolje pivo
Ako budes probao javi kakvo je.
6 godina
offline
Re: Najbolje pivo
zabranjeniples kaže...

Ekipa, nedavno bio u Irskoj.

Obišao sam 3 grada, između ostalog i Dublin, koji je fenomenalan.

Naravno, obišao sam tvornicu Guinnessa, inače najboljeg piva koje sam dosada pio.

Radi se o tamnom pivu, koje je savršenog i punog okusa.

Jednostavo, ne mogu usporedit s ničim.

 

 Gust kao juha, bogat karamelast okus. Alkohol se ne osjeti. Meni fino, nakon 0.5L se osjećao sitim. Kozel tamni, svjetli, rezani-jako dobri. Karlovačko crno sam jedno vrijeme gutao kao da nema sutra. Jako pivo, viskoznost kao lager, osvježavajuć karamelast okus. Krušovice iz Češke i ove naše iz heinekena nemaju veze jedna s drugom. Bolje su nego karlovačka lager. Krušovice imperial, malo bogatiji okus, pašu mi. Krušovice črne-zanimljiv okus, ništa specijalno, al ok. Karlovačko odležano-isto dobro pivo, osobno krušovice nijansu bolje. Amstel mi nije pasao baš. Jelen i Nikšićko su dobre. Radleri su posebna priča. Karlovačko grejp menta je bilo fenomenalno. To mi je tako pasalo ljeti da sam ga pio umjesto vode. Paulaner pšenični i svijetli su mi pitki, ali nisam naviknut.

9 godina
offline
Re: Najbolje pivo
Ponovno otkrivam piva pivovare Kaltenberg te Vam mogu reći da je Ludwig's jako dobro i pitko pivo balansiranog okusa te mi je bolje od standardnih domaćih piva. A tko voli Guinness bude mu se svidio König Ludwig Dunkel jer je isto blažeg okusa i tamno pivo zaista pitko, nije toliko kremast ali se može piti uz slastice kao i Guinness.

Hirter Kräuterradle je najbolji radler koji sam pio a probao sam ih puno.

Karlovačko odležano je fino pivo ali me se najviše cijenom/okusom dojmio Zlatorog IPA koji je među rijetkim IPA vrstama piva ispod 8kn za 0.5L.
SSD koliko si mi života uštedio...
11 godina
offline
Re: Najbolje pivo

Gdje kupujes?

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
offline
Re: Najbolje pivo
Velebitsko svjetlo meni najjače 🍺🍺
10 godina
offline
Re: Najbolje pivo
Pilsner Urquell i mutni Paulaner su mi dva najdraža.
8 godina
offline
Najbolje pivo

weihenstephaner hefeweiss  prva liga

9 godina
offline
Re: Najbolje pivo
@metallic

Najčešće Interspar jer imaju solidnu ponudu i craft piva.

Kaltenber sam dobio od Menađera restorana na test za uključiti u ponudu ili ne. Najbolja opcija je Ludwig's Pub - Kukuljanovo, dobro pojesti i na licu mjesta probati.

Hirter nisam vidio u trgovini, isto sam dobio na test. Javim gdje nađem
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Re: Najbolje pivo

Potpisujem za Pilsner Urquell i mutni Paulaner... također jako mi je dobar i Franziskaner Weissbier... od craft piva tko je u mogućnosti neka proba svijetli Franz (pivovara iz Pleternice) - vrh vrhova... :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 7:15 (kule).
12 godina
offline
Re: Najbolje pivo
kule kaže...

Potpisujem za Pilsner Urquell i mutni Paulaner... također jako mi je dobar i Franziskaner Weissbier... od craft piva tko je u mogućnosti neka proba svijetli Franz (pivovara iz Pleternice) - vrh vrhova... :)

 Sad kad si spomenuo Pleternicu moram pohvalit pivnicu Slavonicu (iz Pakraca). Njihova Grofica (American Pale Ale) mi je predobra, nisam dugo probao tako fino pivo, lagano i osvježavajuće, ali i malo slabije ima 4,0% alkohola ali ispati se :D Također imaju i Grofa (Amber Ale) i nedavno su izbacili Caricu (IPA).

 

11 godina
offline
Najbolje pivo

Risia san par Plzen Urquela ovih dana!

 

Pravi gorki uzitak iz 0.5 limenke sa 4.4 alkohola za osvjezenje na kraju dana. Probajte ;)

 

P.s. uzmem ga u thommija za 11kn.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Najbolje pivo
Medvedgrad kod mene. Iako se su srozali nakon širenja proizvodnje (ni blizu kao velebitsko) i dalje imaju dobre pivice gledano na osatatak hrv ponude, grička i 2 klasa su mi stalni favoriti.

Laško ipa je zaparavo jako dobro ako se uzme u obzir da je masovna proizvodnja.

Od lokalnih volim cugati Međimurske lepe dečke, nisam naišao na jednu lošu pivu iz njihove ponude, ak ste u prilici obavezno probajte.
Halo Bing! Kako bratac?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice