Macak je bolestan :(

poruka: 69
|
čitano: 50.560
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Ovako,prije 3-4 dana moj macak Sniffer je poceo samo lezati...simptomi su ovakvi: cijelo vrijeme samo lezi,mijauce onak tuzno kao da ga boli,njuskal,sape i usta su mu bijela,nista ne jede skoro,tu i tamo malo vode....bio je danas veterinar dosao pogledati i reko da on nema sta tu uciniti jedino mu sad dati injekciju protiv bolova pa da ga poslje odvezemo na uspavljivanje...e sad me zanima posto mi je macak jako drag i imam ga3-4 godine jel kome od vas macak tako obolio (veterinar je rekao da je to neki virus koji je pokupio kad se tukao s neki drugim mackom) pa da mi kaze jel mu je zivotinja prezivjela da znam pa da ga onda uspavamo,jer stvarno mi je tuzno doc do njega i onda onako zamijauce,vidim da se muci :(
vatefak is going on :D
12 godina
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Ovako,prije 3-4 dana moj macak Sniffer je poceo samo lezati...simptomi su ovakvi: cijelo vrijeme samo lezi,mijauce onak tuzno kao da ga boli,njuskal,sape i usta su mu bijela,nista ne jede skoro,tu i tamo malo vode....bio je danas veterinar dosao pogledati i reko da on nema sta tu uciniti jedino mu sad dati injekciju protiv bolova pa da ga poslje odvezemo na uspavljivanje...e sad me zanima posto mi je macak jako drag i imam ga3-4 godine jel kome od vas macak tako obolio (veterinar je rekao da je to neki virus koji je pokupio kad se tukao s neki drugim mackom) pa da mi kaze jel mu je zivotinja prezivjela da znam pa da ga onda uspavamo,jer stvarno mi je tuzno doc do njega i onda onako zamijauce,vidim da se muci :(

Kad sam pročitao ovo boldano pomislio sam da je samo ulijenila kao i svaka kada odraste.

Nažalost morati ćeš je uspavati, nemoj da se muči bezveze jer ti je žao.

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2012 21:31 (Et_Tu_Brute?).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Macak je bolestan :(

Trebao si veterinara pitati za konkretnu prognozu, ali čim je i on spomenuo uspavljivanje stvar je jasna. Ako ti je stalo do životinje dat ćeš ga uspavati.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Ovako,prije 3-4 dana moj macak Sniffer je poceo samo lezati...simptomi su ovakvi: cijelo vrijeme samo lezi,mijauce onak tuzno kao da ga boli,njuskal,sape i usta su mu bijela,nista ne jede skoro,tu i tamo malo vode....bio je danas veterinar dosao pogledati i reko da on nema sta tu uciniti jedino mu sad dati injekciju protiv bolova pa da ga poslje odvezemo na uspavljivanje...e sad me zanima posto mi je macak jako drag i imam ga3-4 godine jel kome od vas macak tako obolio (veterinar je rekao da je to neki virus koji je pokupio kad se tukao s neki drugim mackom) pa da mi kaze jel mu je zivotinja prezivjela da znam pa da ga onda uspavamo,jer stvarno mi je tuzno doc do njega i onda onako zamijauce,vidim da se muci :(

Izgleda da tu nema pomoči,{#} muči se to sigurno vjerojatno bi ga trebalo uspavat nažalost tak to ide. Ostat če ti uspomene normalno kaj drugo, njegove fotke valjda imaš možda i pokoji video i eto kad je tako ispalo kaj moš ništa.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
offline
Macak je bolestan :(

Neka ga uspavati.

 

Moja je isto bila takva, jedva disala, mjaukala skroz, ležala. Isto je bilo, uspavati ju ili ne. I nisam ju uspavao. Živila je još par mjeseci, okotila se no na žalost zateplo ju je neko vozno sredstvo i otišla je. Malce podjelio, jedan ostao i toga su mi ukrali {#}

 

Ako se pogorša onda jedino.

...Nije sretan onaj tko puno ima, sretan je onaj tko malo treba, neda se sreća zlatom kupiti...
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
E pricekat cu kRoz par dana ako prezivi super, a ako mu bude gore,uspavat cu ga
vatefak is going on :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Ovako,prije 3-4 dana moj macak Sniffer je poceo samo lezati...simptomi su ovakvi: cijelo vrijeme samo lezi,mijauce onak tuzno kao da ga boli,njuskal,sape i usta su mu bijela,nista ne jede skoro,tu i tamo malo vode....bio je danas veterinar dosao pogledati i reko da on nema sta tu uciniti jedino mu sad dati injekciju protiv bolova pa da ga poslje odvezemo na uspavljivanje...e sad me zanima posto mi je macak jako drag i imam ga3-4 godine jel kome od vas macak tako obolio (veterinar je rekao da je to neki virus koji je pokupio kad se tukao s neki drugim mackom) pa da mi kaze jel mu je zivotinja prezivjela da znam pa da ga onda uspavamo,jer stvarno mi je tuzno doc do njega i onda onako zamijauce,vidim da se muci :(

Pitaj još nekog veterinara, imao sam par mačaka s virusnim boleštinama i ovo mi ne liči na išta od toga. Posebno mi je čudno da je tvoj veterinar dao dijagnozu bez da je napravio ikakve pretrage?! Brojeve telefona za savjetovanje imaš npr. na zoe.hr i http://www.vef.unizg.hr/opce/radno_vrijeme/radno_vrijeme.php?adnce=j&m=fe00f7c03fc2d8 Nazovi čim prije i odvezi mačka na pregled ako tako kažu, koliko se sjećam imaju (skraćena) dežurstva i praznicima i vikendom.

 

12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Svi smo mislili da je otrovan stakorskim otrovom,i onda je kad smo rekli veterinaru simptome rekao da je to skicna infekcija simptomi sa su slicni kao kod trovanja ali s obzirom da on ne iskasljava krv nije otrovanje i onda mu je pogledao u usta i unutra mu je sve bijelo kao i njuska i onda je rekao ouu kao da nije dobro i da mu je vjerojatno krv shebana ili nesto i onda je reko jedino sto moze je sad dat injekciju protiv bolova i da nek dopeljamo macka da ga uspava ali ipak onda nismo ali je ipak dao broj neka ga nazovemo u vezi uspavljivanja...i sad neznak,nece jesti ni piti vodu,bijela su mu ustai njuska vjerojatno ue dehidrirao vidje cu kroz par dana kako ce mu bit,citao sam na internetu u vezi tih simptoma da ce sad dobit u ustim infekciju i to,pa sad stvarno neznam sto mu je :/
vatefak is going on :D
11 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(

Trebalo je već jučer probati.... antibiotike (zovi i pitaj koje da daš)....ako ne da, možeš i antibiotike za naše upale...smrvi žlicom i zamiješaj da bude tečno i na silu mu sipaj u usata.  TREĆINU NAŠE DOZE. 

Bolje nešto probati, nego ništa.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Evo zbam da je veterinar spomenuo neku bolest na slovo P nisam se mogo sjetit valu mislim da je ovo : http://blog.dnevnik.hr/domaceidivljezivotinje/2008/07/1625176096/macji-virusni-peritonitis-feline-infectious-peritonitis-fip.html Ako je onda sumnjam da ce mi macak prezivjet,jer ima te simptome,ali pokusat cu nedto,vidjet cu
vatefak is going on :D
13 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(

Moj je imao slicno nesto.

 

Uglavnom sutra trk kod veterinara i inzistiraj na infuziji i na antibioticima, ionako to moras platit, oko 100tinjak kn tako da nemaju ti kaj reci ne.

 

Imao je upalu mjehura ili nesto, samo je lezao i nista nije radio, bas, ko da je bio oduzet, sad leti ko lud.

 

Dakle odmah to rijesit, sto vise cekas, vise riskiras, vec si trebao nesto napraviti.

 

Ubijanje nekoga bi uvijek trebala biti zadnja opcija, zar ne?

12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
A nebi ga dao uspavat jer vecina bolesti i upala kod macaka pocinje istim simptomima :/
vatefak is going on :D
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Sutra je drzavni blagda pa ne radi veterinar u blizini...preksutra ujutro cu samo nazvat ujutro i rec da dolazim s mackom na infuzij jer dns mi je veterinar reko da se ljecenje ne isplati ali jbg da bar probam
vatefak is going on :D
13 godina
offline
Macak je bolestan :(

Nemoj ga dati uspavati sve dok ne budu sve opcije za eventualno ozdravljenje u potpunosti isključene. Dobro ti dečki kažu, možda problem nije neriješiv.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Nema nikoga tu u Ivanci na veterinarskoj,malo prije sam mu dao vode i pio je nest malo ako prezivi do sutra vozim ga u Varazdin "pravom" veterinaru na infuziju i neku injekciju protiv upale ili sto vec
vatefak is going on :D
13 godina
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Ovako,prije 3-4 dana moj macak Sniffer je poceo samo lezati...simptomi su ovakvi: cijelo vrijeme samo lezi,mijauce onak tuzno kao da ga boli,njuskal,sape i usta su mu bijela,nista ne jede skoro,tu i tamo malo vode....bio je danas veterinar dosao pogledati i reko da on nema sta tu uciniti jedino mu sad dati injekciju protiv bolova pa da ga poslje odvezemo na uspavljivanje...e sad me zanima posto mi je macak jako drag i imam ga3-4 godine jel kome od vas macak tako obolio (veterinar je rekao da je to neki virus koji je pokupio kad se tukao s neki drugim mackom) pa da mi kaze jel mu je zivotinja prezivjela da znam pa da ga onda uspavamo,jer stvarno mi je tuzno doc do njega i onda onako zamijauce,vidim da se muci :(

Imao sam prošle godine takav problem s mojim mačkom,naime otrovao se isto se ponašao,i uspavali smo ga jer nije bilo ljeka za njega :( a bio je 5-6g star.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Vezerinar je meni reko da nije otrovan jer da je vec bi iskasljivao krv i nebi vise bio ziv
vatefak is going on :D
13 godina
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Vezerinar je meni reko da nije otrovan jer da je vec bi iskasljivao krv i nebi vise bio ziv

Moj je nešto sitno iskašljavao krv(zadnji dan njegovog života) no toplo se nadam da ćeš to uspjeti rješiti i da će bit zdrav.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
odjavljen
offline
Macak je bolestan :(

Meni je macka bila bolesna prosle godine u ovo vrijeme, stalno je kasljala, veterinar je reko da je imala dosta jaku upalu i da smo je jedva na vrijeme doveli, par dana je isla na injekcije i ozdravila. Vec je imamo 12 god.

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 12:31 (Edge).
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Sad sam mu dao salamu ocekivao sam da nece htjet pojeo je salamu i skoro meni pola prsta -.- samo se nadam da nije nesto zarazno,jer me duboko zagrizao :/
vatefak is going on :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Sad sam mu dao salamu ocekivao sam da nece htjet pojeo je salamu i skoro meni pola prsta -.- samo se nadam da nije nesto zarazno,jer me duboko zagrizao :/

eto neki znak...počeo je jest.možda mu se stanje poboljšava.a na mjesto ugriza stavi bivacin da ti dezinficira ranu

PRODAJEM AJVAR
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
A pojeo je samo 2 komadica,nece vise :( sutra ide na infuziju pa cemo vidjet , nadam se da ce mu biti bolje
vatefak is going on :D
14 godina
odjavljen
offline
Macak je bolestan :(

Evo da malo pomognem sa svojim iskustvom.

 

Djevojka i ja imamo mačka kojih 2 godine već, našli smo ga kad je bio malena mrvica izgubljena koju je netko ostavio u grmu pokraj škole gdje živimo.

 

Ugl, prije kojih godinu dana se se nas macak i dva macka od susjede otrovali najvjerojatnije sa otrovom za stakore. Simptomi su bili otekline po vratu, eventualno proljev i neizostavno spavanje i lezanje.

S tim da je naša beštija prosla jos najbolje jer je samo dobio nekakvu cudnu oteklinu na vratu odmah ispod usta koja je kasnije pukla a bila je puna neke tekucine i krvi pa se jadan macak sav zamazao pa sam ga morao ocistit.

zvao sam dezurnu vet. sluzbu kad je dosao otecen doma i rekli su mi da ako su samo ti simptomi koje sam naveo da ga samo pustim doma neka spava i da mu damo vode i pustimo hrane ako ce jest ali da ce proc. Macak od susjede jedan je uginuo dok je drugi imao puno gore probleme sa probavom,bio je sav nekako natecen oko vrata i nista nije htjeo jest i jako je oslabio ali se na kraju oporavio i ponovo udebljao hehe.

 

Zao mi je jer ti je macka bolesna jer vidim da volis tu zivotinju. Ali na zalost uvijek je rizik pustat macke van em zbog prometa (na srecu nisam blizo ceste), zlih ljudi i balavaca a i zato jer neznas oce li di nac kakav otrov koji je netko ostavio i slicno :/.

 

Sretno sutra i nadam se da ce ozdravit i da ce trcat okolo i dalje :)))

 

 

 

 

I Don't Wanna Be Saved, I'm Next In Line...To Die
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 14:30 (D.N.R.).
16 godina
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Sad sam mu dao salamu ocekivao sam da nece htjet pojeo je salamu i skoro meni pola prsta -.- samo se nadam da nije nesto zarazno,jer me duboko zagrizao :/

To je inače dobar znak u praksi, kad može bilo što pojest onda je još kolko tolko ok uglavnom sutra kod veterinara obavezno pa kaj bude bit če.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Evo prije sat vremena sam mu dao tanjuric salame sve je pojeo :D
vatefak is going on :D
13 godina
offline
Re: Macak je bolestan :(
bancic123 kaže...
Evo prije sat vremena sam mu dao tanjuric salame sve je pojeo :D

Daj mu škampe na buzaru pa ćeš vidit ozdravljenja

 

Šala mala,čim je sve pojeo nadamo se dobromu :)

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Macak je bolestan :(

Kupi mu sutra neku delikatesu ko one viskas vrecice, to nece moc odbit, a treba mu snage.

http://isvijet.com.hr
12 godina
neaktivan
offline
Macak je bolestan :(
Sad ce veterinar dat neki lijek koji je umjesto infuzije da se stavlja u vodu i antibiotike,jer su rekli da tu nemaju infuziju :P
vatefak is going on :D
15 godina
offline
Macak je bolestan :(

sta je reko? jel mu se moze pomoc?

11 godina
protjeran
offline
Macak je bolestan :(

Dovedi ga kod mene i vratim ti ga sa dodatnih 30kg  {#}

It's better to be hated for something you are,than to be loved for something you're not!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice