Kuhanje

poruka: 123
|
čitano: 29.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Kuhanje

Naravno, ali budi operzan jer chilli tek kasnije otpusti, ne možeš ga odmah poslje mješanja svega osjetiti.

The truth is out there?! Does anyone know the URL?
12 godina
offline
Kuhanje

Jbt, osim što sam ogladnio bacili ste me u nostalgiju. Isto sam ko klinac harao po kolinjima na selu sa djedom i bratom, vani -10 a svi vani i za*ebavaju se. A kuhano meso za kobase {#}

dan danas znam uzeti svinjsku glavu, samo nije ni malo mjerljiva sa svježim mesom.

Layla, you've got me on my knees.
12 godina
online
Kuhanje

Hvala na receptu!

@hornet -10 je radna temperatura :D

o/
13 godina
offline
Re: Kuhanje
ddarknessfairyy kaže...
dv14 kaže...

 

I s tim se onda izbjegne mijesenje rukama?



Što se tiče rasprave za ćevape i pljeskavice, meni se okusom sviđaju one smrznute Podravkine pljeskavice. Nekako su mi ukusnije nego svježe. Sad u sastojke ne ulazim, jer kada bi se znalo što sve ide u hranu, 80% toga se nebi jelo.

Ne možeš izbjeć ručno miješenje tijesta. Mikser pripremi tijesto al ga opet moraš premjesit prije valjanja. A u čem je problem? Jel ne valja tijesto(ljepi se, raspada...) ili?

 

Ne ide mi baš to mijesenje tijesta. Doduše radim s tim tek 2-3 puta, možda sljedeći put bude bolje. {#}

 

 

Inače, ima li netko neki jednostavan, dobar recept za tjesteninu sa piletinom, može i uz gljive, ali bez vrhnja i ostalih mliječnih proizvoda [ne podnosim ih baš].

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 21:18 (dv14).
10 godina
neaktivan
offline
Kuhanje

evo nabavio sam dva svinjska repa, valja li to cemu? Nisam prije jeo pa ne znam :D

Die for metal
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kuhanje
CasualViking kaže...

evo nabavio sam dva svinjska repa, valja li to cemu? Nisam prije jeo pa ne znam :D

Idelano za skuhati u grahu s kiselom repom :)

15 godina
offline
Re: Kuhanje
CasualViking kaže...

evo nabavio sam dva svinjska repa, valja li to cemu? Nisam prije jeo pa ne znam :D

Ili u grah, ili u kiseli kupus. Još ako imaš sušena uha i nogice. {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kuhanje
mind_challenge kaže...
CasualViking kaže...

evo nabavio sam dva svinjska repa, valja li to cemu? Nisam prije jeo pa ne znam :D

Ili u grah, ili u kiseli kupus. Još ako imaš sušena uha i nogice. {#}

Je, u grahu sam skuhao :) Inace nogice su mi jedan od najdrazih djelova svinje, odmah nakon vratine i buta :D

Die for metal
10 godina
offline
Re: Kuhanje

Kuhari, polukuhari i ostali jel netko zna dal se mlijeko bez laktoze može koristit za kuhanje?

 

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
15 godina
offline
Re: Kuhanje
ddarknessfairyy kaže...

Kuhari, polukuhari i ostali jel netko zna dal se mlijeko bez laktoze može koristit za kuhanje?

 

Nisam ti stoposto siguran, ali ne vidim razloga zašto se ne bi moglo koristiti. {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
10 godina
offline
Re: Kuhanje
mind_challenge kaže...

Nisam ti stoposto siguran, ali ne vidim razloga zašto se ne bi moglo koristiti. {#}

Pitam zato jer sam ga grijala za kakao i ne kipi ko normalno mlijeko već postane puno puno slađe i ima puno deblju koricu(ko da se vrhnje napravi na vrhu). Ne znam šta bi se dogodilo da ga ubacim u krumpir {#}

 

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
15 godina
offline
Re: Kuhanje
ddarknessfairyy kaže...
mind_challenge kaže...

Nisam ti stoposto siguran, ali ne vidim razloga zašto se ne bi moglo koristiti. {#}

Pitam zato jer sam ga grijala za kakao i ne kipi ko normalno mlijeko već postane puno puno slađe i ima puno deblju koricu(ko da se vrhnje napravi na vrhu). Ne znam šta bi se dogodilo da ga ubacim u krumpir {#}

 

Stvarno neznam. Probaj pa nam javi ako preživiš.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
12 godina
offline
Re: Kuhanje
Milka30 kaže...

Evo ekipa u Nedelju je kod mene kirvaj,pa sam po prvi puta u zivotu odlučio kuhati čobanac!

E sada,kvaka je u tome sto ja samo čobanac jeo 100 puta,ali nikada ga nisam pravio!

Tu i tamo znam nekakve osnove i to sto cu procitati na coolinarki,ali zaista bih cjenio,par savjeta od "iskusnjara"koja su prije pravila čobanac!{#}

Prošao kirvaj,svi su bili zadovoljni čobancom kojim sam skuhao,ok osim burajza koji inace slovi kao majstor za čobance,koji je rekao da je bio premastan.No 67 ljudi je pohvalilo moj čobanac samo se burajz žalio-očito je ljubomora u pitanju!{#}

 

  7 kg. srnetine,6 kg svinjetine,1.5 veprovine,1 kg junetine,3 kg luka,2.5 kg mrkve,2 l pasirane rajčice,1 svinjska nogica i kost srne,je ocito recept za savrseni čobanac za 70 ljudova!

Naravno i ubacio sam i vegete,ljute paprike,soli,5-6 lovora,bibera u zrnu,malo ulja i bjeloga luka!Sve fino lagano krčkao uz doljevanje vode.

Ekipa se fino najela i trazili su repete!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kuhanje
Remember, remember the Fifth of November Gunpowder, treason and plot; I know of no reason why gunpowder treason. Should ever be forgot
14 godina
offline
Kuhanje

pljuvaka je žargon

12 godina
neaktivan
offline
Kuhanje

Nisan siguran dal san pogodija temu, nekako mi se ova cinila najprikladnijom. Zna li netko di se u Rijeci može kupiti kvalitetno konjsko meso? Ćevapi, pljeskavice, kotleti itd. 

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all, and in the darkness bind them In the Land of Mordor where the Shadows lie.
11 godina
offline
Re: Kuhanje

Na glavnoj tržnici u paviljonu gdje se meso prodaje, gore na katu se prodaje konjetina

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
13 godina
neaktivan
offline
Kuhanje

Onako usput :D
Teleća plečka 2.5 kg, 3 kg krumpira, paprika, luk, mrkva, vrganja malo..

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 23:32 (ARazer).
14 godina
offline
Kuhanje
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 15:22 (Punti).
11 godina
neaktivan
offline
Kuhanje

Pozdrav ekipa. Ozivit cu ovu temu umjesto da pravim novu. Nemam nekog znacajnog iskustva s kuhanjem (jaja, piletina, palacinke, to je to uglavnom).

Naletio sam na ovaj recept i odmah sam ogladnio. Uglavnom zanima me, kako nemam iskustva oko crvenog mesa, koliko je bitno koji je odrezak? Kakva tava treba? Vidim na engleskom mnogo izraza (fillet, sirloin, rib-eye, rump, flat iron steak, feather steak), koji su ekvivalenti na hrvatskom?

Sto je najbolje za tavu? Dajte neke jednostavne fore i recepte za pocetak.

13 godina
neaktivan
offline
Kuhanje

Skuhaj ti hrenovke u mikrovalnoj i izgubit ces zelju za hranom in no time :D

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
online
Re: Kuhanje
Da malo ubacimo ovu temu među izbore, partizane i ustaše, rimca i ostale popularne teme na tech forumu :))))

Jel itko ima iskustva sa slow cookerom, danas slučajno naletio na neki tekst o kuhanju gdje se ofrlje spominje, pa sam vidio da to ljudi koriste za kuhanje gulaša, lagano pečenje/dinstanje insče žilavih i suhih komada junetine i slično. Inače, lani sam u fušu radio u jednom restoranu gdje kuhaju božanstveni gulaš od junetine, teletine i svinjetine, s komadima mesa koji se tope u ustima, pogotovo oni žljundrasti komadi, pa se pitam jel bi u tome mogao postići nešto slično obzirom da oni to kuhaju satima na laganoj vatri, a pizdarija je tako kuhati doma na šporetu jer si stalno u opasnosti od zagaranja
15 godina
offline
Kuhanje

Ima ko nekakav dobar site sa receptima, na coolinarici ekipa svašta stavlja pod "savršene recepte", a najčešće je to neko polusmeće.

Rvat katolik!
12 godina
offline
Re: Kuhanje
tnakir kaže...

Ima ko nekakav dobar site sa receptima, na coolinarici ekipa svašta stavlja pod "savršene recepte", a najčešće je to neko polusmeće.

Site ne baš, ali barem ti je krcat YT.

Od naških volim recepte sa kanala Sašina kuhinja. Probala neke kiflice po njegovom receptu i prilično rulaju :)

Origin: Tetka_HR - Steam: Tetka - Twitch: https://www.twitch.tv/teeny_tiny_sheep
15 godina
offline
Re: Kuhanje

Da, pratim Sašu, volio bih malo kompleksnije stvari...

 

Btw jel tko probao kuhati po receptima J. Olivera?

 

Meni su njegovi recepti hrpa nabacanog sranja koje je (za naše mediteransko nepce) međusobno nespojivo, al eto, izgleda dobro na TV...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Kuhanje
tnakir kaže...

Da, pratim Sašu, volio bih malo kompleksnije stvari...

Btw jel tko probao kuhati po receptima J. Olivera?

Meni su njegovi recepti hrpa nabacanog sranja koje je (za naše mediteransko nepce) međusobno nespojivo, al eto, izgleda dobro na TV...

 Ja sam ti pogledao sve hahahah.

 

Oliver i Ramsey pretjeruju sa chillijem i cesnjakom i cesto ubacuju namirnice koje je nemoguce dobaviti kod nas, kao svjezi korijander - kojeg ja ne volim jer sam jedan od onih kojima ima okus po sapunu.

 

Od Olivera je najbolji onaj serijal Jamie at Home - stalno ga netko reuploada na YT, a imas i na DailyMotionu, tu kuha nesto najblize nasoj kuhinji, povrce i jednostavni komadi mesa.

Dobar mu je i onaj serijal sa 5 namirnica, jer tu najcesce ne izvodi premastovite kombinacije.

 

Ovo mu je uvjerljivo najbolji video na YT:

 

Binging with Babish ti je ok, pogotovo onaj Basics segment jer objasni svaki korak, a i recepti su globalno popularna jela.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLopY4n17t8RBuyIohlCY9G8sbyXrdEJls

Americki kuhari opcenito previse koriste secer u kuhanju, pa je tesko replicirati njihove recepte, jer se oslanjaju na to da secer balansira ostatak zacina, zato mi je Babish ok, jer ne pretjeruje i prilicno je jednostavan. Kako nije profesionalni kuhar, ni ne izmislja svoj kombinacije vec pokusava biti sto vjerniji receptu.

 

Od svih kuhara uvjerljivo najgori je Heston Blumenthal, taj pecenje pileta razduzi na dva tjedna. Prvo ga pecite ga na 75C 16 sati i onda u hladnjak na 16 sati i onda po 165C 2 sata pa to bude savrseno.

 

Ako znas talijanski Italia Squisita je dobar kanal, ja ne znam, ali sa captionsima se nekako snadjes. Imaju dosta videa u kojima daju i neku "high-tech" verziju recepta ali i tradicionalnu, kucnu verziju. Dobri su za ucenje temeljnog recepta poznatih tjestenina, Carbonara, Bolognese i sl.

 

Meni je najbolji serijal o hrani koji sam gledao Two Greedy Italians, Contaldo i Carluccio idu po Italiji i kuhaju tradicionalna jela.

 

Bon Appetit je bio solidan kanal, ali su, naravno, prestali snimati nakon rasistickog skandala glavnog urednika...

Uglavnom izbjegavam kanale mladjih ljudi na YT jer ili izmisljaju toplu vodu (PASTA VATER MUST BE SALTY LIKE D OCEAN) ili izvode kerefeke.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Kuhanje

Američka kuhinja (ako takvo nešto uopće postoji) je smeće. Polugotove namirnice (recepti sa Tastya npr), šećer, milijarda različitih začina koji ubiju osnovni okus namirnice... Yebeš to... 

 

Meni je također talijanska i francuska kuhinja zakon...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Kuhanje

Tasty i slicne treba zakonom zabraniti.

 

Sto vise tih recepata gledas, shvatis da je manje bolje 😊

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Kuhanje

Začin treba nadopuniti ili pojačati okus namirnice, ne ga zamijeniti. 

Rvat katolik!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice