Kako skinuti naljepnicu?

poruka: 8
|
čitano: 9.513
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kako skinuti naljepnicu?

Da li netko zna s cime bi moga skinut naljepnicu sa stakla (izlog) a da ne ostetim povrsinu? Problem je sto je vani hladno i to jos dodatno otezava skidanje.

12 godina
online
Re: Kako skinuti naljepnicu?
MGloc kaže...

Da li netko zna s cime bi moga skinut naljepnicu sa stakla (izlog) a da ne ostetim povrsinu? Problem je sto je vani hladno i to jos dodatno otezava skidanje.

Koristi plastičnu karticu/špahtlu sa glatkim rubovim (stara bankovna, Metro) ili skalpel strugač i upri.

 

Ako je možeš zagrijati sa fenom ili toplom vodom ide još bolje, ako niti to kupi u željezariji Aceton i trljaj krpom pa plastičnom špahtlom/karticom.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako skinuti naljepnicu?

Strugač za čišćenje staklokeramičke ploče - samo polako i ravno treba ići.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Kako skinuti naljepnicu?
Uzmes noz za skidanje naljepnica sa auta, u pravilu to je obican zilet I samo namocis prije I ide to bez beda dolje.
Googlaj zilet za skidanje naljepnica
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Kako skinuti naljepnicu?

Da lakše pronađeš u trgovini - na slici je otprilike alat kakav ti treba. Naći ćeš ga u Bauhausu, Pevecu, a vidio sam to i u Offertisimi i sličnim dućanima.

Zbog hladnoće ovakve naljepnice će ti pucati dok ih skidaš, pa se preporuča da ih prije guljenja fenom ugriješ da malo omekšaju, tj. da budu gumenije.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
14 godina
offline
Re: Kako skinuti naljepnicu?

Vjerovatno si već skinuo naljepnicu no.... za sve ostale:

Zagrijava se industrijski fenom i skida bez problema.

Za sve ostatke se koristi strugač u kombinaciji sa vodom i sapunicom sa novom oštricom kako bi izbjegli grebanje stakla. (strugač u privitku je super iz razloga što na njega možete stavljati oštrice od širokog skalpela koji su par kn 10kom.)

Nakon toga se sve preostalo ljepilo navlaži dobrano bezinom i obriše krpom. (postoje specijalna sredstva za skidanje ljepila no dosta je skupo i ima isti efekt kao i benzin izuzev što ne smrdi).

 

Kod skidanja većih naljepnica pomaže ukoliko skalpelom nježno zarežete naljepnicu u trake (ni slučajno oštricom rezati po staklu) širine 10tak cm pa ih redom grijete fenom i skidate u segmentima.

Nadam se da sam pomogao.

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
13 godina
offline
Kako skinuti naljepnicu?

Nije baš izravno povezano, ali naslov me naveo da mislim na drugu vrstu naljepnica.


Pa, ako vas pate razno razne naljepnice s raznih proizvoda koje se bojite skidati da ne ostave ružno ljepilo iza sebe na mjestima gdje su bile.
Rješenje je inno SafeCLEAN.

Nema za što ga nisam koristio, od elektroničke opreme, keramike, plastike, parketa, namješataja. Skida ljepilo i neorganske spojeve sa svih materijala uz zaštitu baznog materijala.
Primjerice, sigurno je netko od vas imao problema s naljepnicama na laptopima 

 

 

Ovo je samo jedan od vrhunskih proizvoda osječke firme Oxylus koja radi s američkim patentima za proizvodnju svog asortiaman.

Proizvodi nisu jeftini, ovisi kako se gleda, ali dugo traju i rade upravo ono za što su namijenjeni.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
offline
Kako skinuti naljepnicu?

Naljepnicu sam skinuo heat gun-om i strugacom za skidanje vinjeta sa sajbe.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice