Iz telekineze u religije zaključana tema

poruka: 384
|
čitano: 87.560
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

Biblija nije Harry Potter...

ona se ne čita i doslovce prevodi...

lol

 

 

baš bi mi bilo drago čuti vaše interpretacije Nostradamusovih spisa, pjesama i ostalih piskarija...da vidim razinu "čitanja"...lol

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...

Sto se tice homosexualaca,gledajuci sa znanstvene strane,to nije normalno.  Dva muzjaka ne cine jedinku.Jednostavno ne mogu. Gledajuci na to,stvara se otpor u daljnoj evoluciji. Dakle,nije prirodno.

 

Ako zanemarimo to da homoseksualni parovi posvajaju djecu i da su statistički jednaki ili bolji roditelji od hetero parova onda si u pravu...

14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

1. nisi me razumio. To vjerojatno činimo kad smo mali, a nakon toga počinjemo shvaćati da zivimo na svijetu, ja nisam turbo vjernik, vjerujem u Boga, ali ne pridrzavam se svih djelova religije.

2. ja neznam kako ti znas da su ih izmislili, nelogično mi je da netko zna bolje od nekog drugog.

3. ovo za znanost-religija vezu , rekli su znanstvenici (naravno ne slazu se svi) ali sam barem ja tako cuo, neznam sto si ti cuo.i kako ti znas da ce se kad tad  krsiti sa znanstvenim otkrićima? mislim da je to malo predaleka budućnost, ima još mnogo neobjašnjenih stvari.

4.pa religija (pri tome mislim na naucenje) nije rekla da nesmije pojedinac voljet osobu istog spola (rekao sam u onoj recenici "Bog nam je dao slobodu izbora") .

5. kad si ti vidio da se biljke ponašaju homoseksualno (da se tučak oprašuje tučkom)? Zašto bi vjernik bio neprirodan?

i usput, još neznamo kako je svijet nastao (sve su samo teorije).

1 - doista, nisam te razumio, kao ni ovaj tvoj odgovor.

 

2 - Što se tiće "kako znam", pa ne trebaš biti previše mudar da dešifriraš debilizam u Bibliji (nazovite to metaforama, ali gdje vam piše da onda i Bog nije metafora?). Za novije stvari - sebi prisvajaju nasumična ozdravljenja koja se ionako događaju - ili ne događaju - bez njih.

 

3 - možda su takvo nešto rekli teolozi (na vjeronauku se u srednjim školama taj apsurd čak i uči!), ali nikako ne pravi znanstvenici. Izvor? Sve knjige, ikada, koje sam pročitao o znanosti. Preporučam Dawkinsa s obzirom da je veoma efikasan po tom pitanju.

 

4 - ok, zašto onda čitam takve stvari po novinama? To je Crkva, a htjeli vi to ili ne, Crkva jest dio religije. To je kao da kažete da ste znanstvenik, ali ne koristite znanstvenu metodologiju koja je njezina sastavnica. Onda niste znanstvenik (teolozi odgovaraju ovom primjeru).

 

5 - nikad, samo ti demonstriram kako "prirodnost" nije mjerilo. Prvenstveno jer je to ljudski, prolazni pojam. Vjernik je neprirodan jer je iracionalan - takve stvari su rijetke u prirodi. Kakve veze ima nastanak svijeta? Nadam se da ne vjeruješ u Biblijski prikaz.

1. mene je tesko razumijeti a još teže objasniti :)

2.ovo nemožeš znati za ozdravljenja, ja vjerujem po svome iskustvu, uvijek prije škole kada se pomolim dobijem bolju ocjenu, a kada se ne pomolim slabiju i tako u vecini situacija (ovo za ocjenu sam naveo kao primjer , ali je svejedno istina) nekoliko puta moze biti slucajno ali vec preko 7 godina tako nevjerujem. i protiv onoga štao sam ja vidio/spoznao/osjetio nemožeš, jer je to meni dovoljan dokaz.

3.To što ti čitaš samo one koji nevjeruju nije moj problem :), shala, nemoj se uvrijediti.

4. Znam da je Crkva dio religije, ali ja svoju religiju ne shvačam po tome što rade svečenici koji  mnogim stvarima pretjeruju , več je shvaćam po sebi samome (znam, opet me je teško objasniti :)).

5.razumijem. odgovor ti je dao netko prije nekoliko postova. i nevjerujem u biblijski prikaz, ali probaj barem jednom pročitati kako je po Bibliji nastao svijet i probaj to povezati sa znanstvenom teorijom, ja sam uspio neke djelove povezati, ali prekratko se time bavim.

 

VJEKO

Ako to ne zanemarimo, i kad bi svi ljudi voljeli osobe istog spola i sa njima se "parili" nebi bilo ni mene ni tebe, ni citavog covjecanstva, sto se tice mene ,ja osobno nemam nista protiv homosexualaca...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 21:27 (netko,netkovic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

1. mene je tesko razumijeti a još teže objasniti :)

2.ovo nemožeš znati za ozdravljenja, ja vjerujem po svome iskustvu, uvijek prije škole kada se pomolim dobijem bolju ocjenu, a kada se ne pomolim slabiju i tako u vecini situacija (ovo za ocjenu sam naveo kao primjer , ali je svejedno istina) nekoliko puta moze biti slucajno ali vec preko 7 godina tako nevjerujem. i protiv onoga štao sam ja vidio/spoznao/osjetio nemožeš, jer je to meni dovoljan dokaz.

3.To što ti čitaš samo one koji nevjeruju nije moj problem :), shala, nemoj se uvrijediti.

4. Znam da je Crkva dio religije, ali ja svoju religiju ne shvačam po tome što rade svečenici koji  mnogim stvarima pretjeruju , več je shvaćam po sebi samome (znam, opet me je teško objasniti :)).

5.razumijem. odgovor ti je dao netko prije nekoliko postova. i nevjerujem u biblijski prikaz, ali probaj barem jednom pročitati kako je po Bibliji nastao svijet i probaj to povezati sa znanstvenom teorijom, ja sam uspio neke djelove povezati, ali prekratko se time bavim.

2 - bojim se da tu mješaš uzrok i posljedicu, ali to je već netko komentirao (mbaksa, mislim)

 

3 - nisam oduvijek ateist, prije sam vjerovao u ono što vi opisujete - metaforično shvaćanje, zanemarivanje nedostataka. A onda sam počeo razmišljati :)

 

4 - ali isti ti svečenici su oni koji su te upoznali s njome. Želiš reći da su oduvijek postojale 2 "predaje" religije, jedna koja je sačuvala dobre stvari, i jedna loša koju propagira Crkva?

 

5 - biblijski postanak svijeta nema nikakve veze sa znanstvenim. Bilo kakve sličnosti su slučajne (ako smatraš da nisu, molio bih da navedeš neku).

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

1. mene je tesko razumijeti a još teže objasniti :)

2.ovo nemožeš znati za ozdravljenja, ja vjerujem po svome iskustvu, uvijek prije škole kada se pomolim dobijem bolju ocjenu, a kada se ne pomolim slabiju i tako u vecini situacija (ovo za ocjenu sam naveo kao primjer , ali je svejedno istina) nekoliko puta moze biti slucajno ali vec preko 7 godina tako nevjerujem. i protiv onoga štao sam ja vidio/spoznao/osjetio nemožeš, jer je to meni dovoljan dokaz.

3.To što ti čitaš samo one koji nevjeruju nije moj problem :), shala, nemoj se uvrijediti.

4. Znam da je Crkva dio religije, ali ja svoju religiju ne shvačam po tome što rade svečenici koji  mnogim stvarima pretjeruju , več je shvaćam po sebi samome (znam, opet me je teško objasniti :)).

5.razumijem. odgovor ti je dao netko prije nekoliko postova. i nevjerujem u biblijski prikaz, ali probaj barem jednom pročitati kako je po Bibliji nastao svijet i probaj to povezati sa znanstvenom teorijom, ja sam uspio neke djelove povezati, ali prekratko se time bavim.

2 - bojim se da tu mješaš uzrok i posljedicu, ali to je već netko komentirao (mbaksa, mislim)

 

3 - nisam oduvijek ateist, prije sam vjerovao u ono što vi opisujete - metaforično shvaćanje, zanemarivanje nedostataka. A onda sam počeo razmišljati :)

 

4 - ali isti ti svečenici su oni koji su te upoznali s njome. Želiš reći da su oduvijek postojale 2 "predaje" religije, jedna koja je sačuvala dobre stvari, i jedna loša koju propagira Crkva?

 

5 - biblijski postanak svijeta nema nikakve veze sa znanstvenim. Bilo kakve sličnosti su slučajne (ako smatraš da nisu, molio bih da navedeš neku).

5. link , U početku stvori Bog nebo... - stvoren je svemir ,

... i zemlju..- ovo još nema značenje, značenje se dobiva poslije.

... Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom reče Bog: "Neka bude svjetlost!" I bi svjetlost. I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame...- objašnjenje stvaranja svjetlosti (sunca , zvjezda),

Bog je rastavio dan i noć na zemlji ali ne i u svemiru..

itd, puno je toga za objasniti.

ali kao što sam i prije rekao, ne vjerujem baš u to stvaranje zemlje, naposljetku biblija nije stvorena da nam kaze kako i kada je bog stvorio svijet vec da nam objasni zašto(koji dio ja još nisam 100% shvatio).

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

Biblija nije Harry Potter...

ona se ne čita i doslovce prevodi...

lol

 

 

baš bi mi bilo drago čuti vaše interpretacije Nostradamusovih spisa, pjesama i ostalih piskarija...da vidim razinu "čitanja"...lol

 

Leviticus 20:13 - "If a man lies with a man as one lies with a woman, both of them have done what is detestable. They must be put to death; their blood will be on their own heads."

 

Kako bi ovo trebali pročitati? If a man lies with a man as one lies with a woman, dress them up as cowboy and a sailor and make a disco song?

14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
vjeko kaže...
doxy kaže...

Biblija nije Harry Potter...

ona se ne čita i doslovce prevodi...

lol

 

 

baš bi mi bilo drago čuti vaše interpretacije Nostradamusovih spisa, pjesama i ostalih piskarija...da vidim razinu "čitanja"...lol

 

Leviticus 20:13 - "If a man lies with a man as one lies with a woman, both of them have done what is detestable. They must be put to death; their blood will be on their own heads."

 

Kako bi ovo trebali pročitati? If a man lies with a man as one lies with a woman, dress them up as cowboy and a sailor and make a disco song?

Neznam tko je ovo izgovorio ali taj nije vjernik, jer nasa religija uci o tome da covjek nesmije ubiti drugog covjeka ili ga namjerno povrijediti..

16 godina
moderator
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

Homoseksualnost nije prirodna , zato jer smo vjerojatno stvoreni u 2 spola zbog nekog razloga, mislim da je to razmnožavanje, ako mi netko da dokaz da su se dvoje muskaraca (zena) oplodili i da imaju dijete, cestitam mu.

 Btw. Odgovor na neka pitanja potrazite u ovoj recenici :"Bog nam je dao slobodu izbora."

Tko ti je utuvio u glavu takve nebuloze? Jesu li znanstvenici utvrdili da je homoseksualnost neprirodna? Tko onda? Dezurni dusebriznici? Desetak posto ljudskog pucanstva ima prirodnu tendenciju ka istome spolu - u pitanju je genetika, hormoni, drustvena okolina itd. Homoseksualnost je vidljiva i u cijelom zivotinjskom svijetu - neke vrste poput pingvina imaju posebno visoku stopu homoseksualnosti. Takodjer, odakle ta ideja da je razmnozavanje zivotni imperativ? Previse nas je na Zemlji - imperativ bi nam sada trebao biti zaustaviti rast ili, jos bolje, smanjiti brojnost populacije - inace cemo unistiti sami sebe. Nasa je duznost svojim potomcima osigurati buducnost - a to se nece dogoditi ako ce nas na zemlji biti dvadesetak milijardi. Nije ti nikad pala na pamet ideja da bi homoseksulanost mogla posluziti prirodnom ogranicavanju rasta stanovnistva?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije

VJEKO

Ako to ne zanemarimo, i kad bi svi ljudi voljeli osobe istog spola i sa njima se "parili" nebi bilo ni mene ni tebe, ni citavog covjecanstva, sto se tice mene ,ja osobno nemam nista protiv homosexualaca...

Onda nas nebi bilo i to je to. 99% vrsta koje su ikad postojale je izumrlo! Nitko si radi toga ne može uzeti za pravo određivati što je normalno, a što ne.

15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

pa pobit pedere...

metaforički naravno

pederluk se obije o glavu, uvijek...

pa cuj...krvave su glave ovak il onak...

kad sida s ekrene širit, uf...a tek kad ih skinheadsi dohvate...boli glava...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

5. link , U početku stvori Bog nebo... - stvoren je svemir ,

... i zemlju..- ovo još nema značenje, značenje se dobiva poslije.

... Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom reče Bog: "Neka bude svjetlost!" I bi svjetlost. I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame...- objašnjenje stvaranja svjetlosti (sunca , zvjezda),

Bog je rastavio dan i noć na zemlji ali ne i u svemiru..

itd, puno je toga za objasniti.

ali kao što sam i prije rekao, ne vjerujem baš u to stvaranje zemlje, naposljetku biblija nije stvorena da nam kaze kako i kada je bog stvorio svijet vec da nam objasni zašto(koji dio ja još nisam 100% shvatio).

 

 

Koliko vidim, tu gotovo uopće nema poveznice sa stvarnim svijetom, čak je i redoslijed nastanka pogrešan (planeti nastaju iz ostataka protoplanetarne tvari - a planeti Zemljinog tipa sadrže materijal rođen u zvijezdama).

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

Leviticus 20:13 - "If a man lies with a man as one lies with a woman, both of them have done what is detestable. They must be put to death; their blood will be on their own heads."

 

Kako bi ovo trebali pročitati? If a man lies with a man as one lies with a woman, dress them up as cowboy and a sailor and make a disco song?

Neznam tko je ovo izgovorio ali taj nije vjernik, jer nasa religija uci o tome da covjek nesmije ubiti drugog covjeka ili ga namjerno povrijediti..

To je tvoj bog izgovorio, ako je vjerovati bibliji!

14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
vjeko kaže...
netko,netkovic kaže...

Leviticus 20:13 - "If a man lies with a man as one lies with a woman, both of them have done what is detestable. They must be put to death; their blood will be on their own heads."

 

Kako bi ovo trebali pročitati? If a man lies with a man as one lies with a woman, dress them up as cowboy and a sailor and make a disco song?

Neznam tko je ovo izgovorio ali taj nije vjernik, jer nasa religija uci o tome da covjek nesmije ubiti drugog covjeka ili ga namjerno povrijediti..

To je tvoj bog izgovorio, ako je vjerovati bibliji!

Ok, di pise da provjerim?

15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

kaj se tiče postanka...

nedavno glavni svjetski prevodioc i tumač za hebrejski je otvoreno rekao da je pogrešno preveden sam početka

naime, bog nije stvorio zemlju...

on je odvojio nebo od zemlje, kopno od vode...(kopna je razdvojio kad je došao...hm, pangea...zemlja se vrti vec jako dugo, a on tek stigao...)

preduboko je sve ovo za obično postanje na forumu

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...
vjeko kaže...
doxy kaže...

Biblija nije Harry Potter...

ona se ne čita i doslovce prevodi...

lol

 

 

baš bi mi bilo drago čuti vaše interpretacije Nostradamusovih spisa, pjesama i ostalih piskarija...da vidim razinu "čitanja"...lol

 

Leviticus 20:13 - "If a man lies with a man as one lies with a woman, both of them have done what is detestable. They must be put to death; their blood will be on their own heads."

 

Kako bi ovo trebali pročitati? If a man lies with a man as one lies with a woman, dress them up as cowboy and a sailor and make a disco song?

Neznam tko je ovo izgovorio ali taj nije vjernik, jer nasa religija uci o tome da covjek nesmije ubiti drugog covjeka ili ga namjerno povrijediti..

Jesi ti uopce procitao Bibliju? Izgleda da nisi.  Biblija je "Zvijezda vodilja" svakog Krscanina.

 

Pogledaj ovaj video ->  https://www.youtube.com/watch?v=vkXOwBIRX7Y&feature=related

 

U videu su citati iz Biblije. Govori li Biblija jasno? Ja mislim da govori.

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 21:49 (VirtUoso).
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...
netko,netkovic kaže...
vjeko kaže...
doxy kaže...

Biblija nije Harry Potter...

ona se ne čita i doslovce prevodi...

lol

 

 

baš bi mi bilo drago čuti vaše interpretacije Nostradamusovih spisa, pjesama i ostalih piskarija...da vidim razinu "čitanja"...lol

 

Leviticus 20:13 - "If a man lies with a man as one lies with a woman, both of them have done what is detestable. They must be put to death; their blood will be on their own heads."

 

Kako bi ovo trebali pročitati? If a man lies with a man as one lies with a woman, dress them up as cowboy and a sailor and make a disco song?

Neznam tko je ovo izgovorio ali taj nije vjernik, jer nasa religija uci o tome da covjek nesmije ubiti drugog covjeka ili ga namjerno povrijediti..

Jesi ti uopce procitao Bibliju? Izgleda da nisi.  Biblija je "Zvijezda vodilja" svakog Krscanina.

 

Pogledaj ovaj video ->  https://www.youtube.com/watch?v=vkXOwBIRX7Y&feature=related

Nisam turbo vjernik, a i ima previse stranica, i kao sto sam vec rekao , ne slazem se sa svime sto biblija kaze.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije

Ok, di pise da provjerim?

Levitski zakon 20:13

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...
on je odvojio nebo od zemlje, kopno od vode...(kopna je razdvojio kad je došao...hm, pangea...zemlja se vrti vec jako dugo, a on tek stigao...)

preduboko je sve ovo za obično postanje na forumu

Da, to već ima smisla. Svemir i naš planet su bili nekakva pomiješana hrpa molekula Zemlje, vode, uz dodatak prostorvremena. Pa, dobro da je došao Bog, zamisli samo da moramo cijediti Zemlju.

 

Slažem se, nije to za ovaj forum. Preglupo je.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije

Nisam turbo vjernik, a i ima previse stranica, i kao sto sam vec rekao , ne slazem se sa svime sto biblija kaze.

O tome u biti i pričamo već dvije stranice..

14 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

heh, ja sam mislio da pricamo o religiji, ja imam svoje svačanje religije vi svoje, a Boga i naš postanak ljudski mozak još nije u stanju shvatiti, probaj promisliti o svemu tome malo bolje, vidjet češ da će ti nešto tu faliti, ali nikako nečeš moči shvatiti što je to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 21:54 (netko,netkovic).
15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

Bog je neshvatljiv nama ljudima...pakao, raj i slično tome je upravo onakvo kakvo si zamišljamo...a svatko drukčije zamišlja...razumijevanje religije je stvar pojedinca, nemožemo svi isto...isto kao i ukusi...o njima se jednostavno ne raspravlja, pa zakaj bi o ovome?

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

Bog je neshvatljiv nama ljudima...pakao, raj i slično tome je upravo onakvo kakvo si zamišljamo...a svatko drukčije zamišlja...razumijevanje religije je stvar pojedinca, nemožemo svi isto...isto kao i ukusi...o njima se jednostavno ne raspravlja, pa zakaj bi o ovome?

A zašto bi se, na primjer, vjerovalo?

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Evo što se događa kad se kuran provodi doslovno i što bi se događalo kad bi se biblija provodila doslovno. Religije mira i ljubavi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 22:04 (vjeko).
15 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
doxy kaže...

Bog je neshvatljiv nama ljudima...pakao, raj i slično tome je upravo onakvo kakvo si zamišljamo...a svatko drukčije zamišlja...razumijevanje religije je stvar pojedinca, nemožemo svi isto...isto kao i ukusi...o njima se jednostavno ne raspravlja, pa zakaj bi o ovome?

A zašto bi se, na primjer, vjerovalo?

pitanje ti je veliki LoL

svatko vjeruje u nekaj...ako nemaš poimanje ičega sličnoga, nekaj ne štima s tobom...ili imaš 15god- pa neke stvari jednostavno ne shvaćaš...

ak ne kužiš kaj sma htio reći, nemoj se trudit ni odgovoriti

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
doxy kaže...

Bog je neshvatljiv nama ljudima...pakao, raj i slično tome je upravo onakvo kakvo si zamišljamo...a svatko drukčije zamišlja...razumijevanje religije je stvar pojedinca, nemožemo svi isto...isto kao i ukusi...o njima se jednostavno ne raspravlja, pa zakaj bi o ovome?

A zašto bi se, na primjer, vjerovalo?

Ma ljudi iz ocaja mole,nadajuci se da ce im Uzviseni pomoci! :)

 

LoL!

 

@Doxy: Imas li ikakve koristi od toga sto vjerujes? Da li ti je vjera na bilo koji nacin pomogla? Ili je to samo gubljenje vremena?

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 22:01 (VirtUoso).
15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

kad sam se molio...molio sam se za druge, nikad za svoju korist...

ko klinac..pa do 15-e godine sam bio ono, vjernik u pravom smislu riječi...onda me pokoji tužan događaj toliko izbedirao da sam se totalno udaljio od tog koncepta vjerovanja...

nedavna događanja su me nagnala natrag...jednostavno me nekaj vuče na takva vjernička mjesta, i razmišljanja o tome...poslije nekoliko događaja...neopisivo...

 

EDIT:

i ti vjeruješ u nekoga/nekaj...

problem je kaj vi s ovakvim uskim pogledom na neke stvari nemožete shvatiti druge stvari...možete vi tako živjeti, al takav je život poluprazan...

prije ili poslije suočit ćeš se sam sa sobom u tome...vjeruj mi ...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 22:03 (doxy).
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...
itf4n kaže...
doxy kaže...

Bog je neshvatljiv nama ljudima...pakao, raj i slično tome je upravo onakvo kakvo si zamišljamo...a svatko drukčije zamišlja...razumijevanje religije je stvar pojedinca, nemožemo svi isto...isto kao i ukusi...o njima se jednostavno ne raspravlja, pa zakaj bi o ovome?

A zašto bi se, na primjer, vjerovalo?

pitanje ti je veliki LoL

svatko vjeruje u nekaj...ako nemaš poimanje ičega sličnoga, nekaj ne štima s tobom...ili imaš 15god- pa neke stvari jednostavno ne shvaćaš...

ak ne kužiš kaj sma htio reći, nemoj se trudit ni odgovoriti

Ja imam 14 :)

I smeta mi kaj me ateisti uce o vjeri :)..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

pitanje ti je veliki LoL

svatko vjeruje u nekaj...ako nemaš poimanje ičega sličnoga, nekaj ne štima s tobom...ili imaš 15god- pa neke stvari jednostavno ne shvaćaš...

ak ne kužiš kaj sma htio reći, nemoj se trudit ni odgovoriti

 

Ah, ispričavam se. Argument na temelju starosti je posljednja slamka za koju se hvataš? (Iako nemam 15 godina - no vidio sam 6godišnjake koji razmišljaju bolje od tebe).

 

Što si htio reći? Mislim da niti sam ne razumiješ (možda nisi dovoljno ostario, po tebi moć razumijevanja valjda raste eksponencijalno s brojem godina).

 

Zašto bismo vjerovali? Tvoj odgovor: Svatko vjeruje.

 

 

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
itf4n kaže...
doxy kaže...

pitanje ti je veliki LoL

svatko vjeruje u nekaj...ako nemaš poimanje ičega sličnoga, nekaj ne štima s tobom...ili imaš 15god- pa neke stvari jednostavno ne shvaćaš...

ak ne kužiš kaj sma htio reći, nemoj se trudit ni odgovoriti

 

Ah, ispričavam se. Argument na temelju starosti je posljednja slamka za koju se hvataš? (Iako nemam 15 godina - no vidio sam 6godišnjake koji razmišljaju bolje od tebe).

 

Što si htio reći? Mislim da niti sam ne razumiješ (možda nisi dovoljno ostario, po tebi moć razumijevanja valjda raste eksponencijalno s brojem godina).

 

Zašto bismo vjerovali? Tvoj odgovor: Svatko vjeruje.

 

 

Pa ne raste, ali raste sa "moći" razmisljanja, vecina djece u toj dobi ne razmislja jos "pametno" , mozda sam jedan od njih, ali znam cvrsto koja su mi uvjerenja , i svacije misljenje prihvacam u obzir, sve sto ste mi rekli sam na neki nacin prihvatio kao dobre odgovore, ali me to nece odvuci od vjerovanja, takve argumente sam ja postavljao uciteljici vjeronauka samo da cujem sto ima reci na to.

15 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

aj mi pojasni pametni

o čemu to bolje razmišljaju 6-godišnjaci?

kaj mi to nedaš za prav?

lol

rekao si sve o sebi u zadnjem posti nevjerni toma...

samo ti živi u svom svijetu kalaša i ružićastih tapeta...nađi si dečka i imajte orgije na trgu bana Jelačića---

tvoj problem...

nemoraš priznati da VJERUJEŠ...to je tvoja osobna stvar...

kad tad ćeš se suočit s time...

mene zaboli kaj ti misliš i kažeš o ovome...ionako te ljudi ne shvaćaju ozbiljno...

 

ajde

ti pitaš kakve imam korisit...od vjerovanja

kakve ti imaš korisit od nevjerovanja i pametovanju ljudima kak su glupi jer vjeruju u nekoga i nekaj?

 

ja imam koristi, jer se probudim vedar, sa par lijepih stvari na pameti, a to je dobrobit ljudima koje volim i do kojih mi je stalo, netko/nešto za kaj se imam uhvatit u bilo koje doba dana i noci, i s kim se imam posavjetovat kadgod

Bog je u svakome od nas...preispitaj svoju savjest, razgovaraj s Bogom...al ti to nazovi kak ogod hoćeš, ti to možda zoveš svojom pameti il neznam čime...

 

to je ono kaj ne shvaćaš

bog i religija je stvar pogleda na svijet...

prihvati to il idi ljudima i dalje na jetra

 

p.s

ne vrijeđaj jer si pokazao koliko si vrijedan

 

EDIT:

nadam se da nisam u raspravi s nekim tko vjeruje u Gandalfa i slične

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 22:11 (doxy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice