Iz telekineze u religije zaključana tema

poruka: 384
|
čitano: 87.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
RE: Telekineza
Assassin kaže...
mbaksa kaže...
netko,netkovic kaže...
Pa bas zato, ja nevjerujem bas u ono sto nemoze se dokazati (Osim u Boga) , i vjerujem u zakone fizike.

Zasto si tako nedosljedan? Pogotovo kad isto tako kao sto ne vjerujes u Ouija plocu, ne vjerujes ni u Zeusa, Apolona, Krisnu i milijun drugih bogova?

A stvar je vjerojatno u tome da on vjeruje u boga jer mu je od malih nogu (kao i meni) to predstavljano kao cinjenica, i on sada protiv toga ne moze.

To je vise bilo retoricko pitanje, znam da je stvar upravo u tome. To je bilo pitanje da mu pokaze na nelogicnosti u vlastitom razmisljanju, rezoniranju, na nedosljednosti - da ga potakne na razmisljanje, Naime, za ocekivati je da odrastao covjek nece vjerovati u bajke, nego da ce biti racionalan, razmisljati svojom glavom, drzati se principa i logike. A kad se drzis principa i logike za SVE, osim jedne stvari - tu onda nesto ne stima. Namigiva

14 godina
protjeran
offline
RE: Telekineza
Assassin kaže...
mbaksa kaže...
netko,netkovic kaže...
mbaksa kaže...
netko,netkovic kaže...

Zasto si tako nedosljedan? Pogotovo kad isto tako kao sto ne vjerujes u Ouija plocu, ne vjerujes ni u Zeusa, Apolona, Krisnu i milijun drugih bogova?

A stvar je vjerojatno u tome da on vjeruje u boga jer mu je od malih nogu (kao i meni) to predstavljano kao cinjenica, i on sada protiv toga ne moze.

Da, tako je, mene su uvijek odgajali u tom smislu, postoji li ili ne postoji Bog, ja vjerujem u njega, a sama ta vjera ujedinjuje puno ljudi, i pomaze mnogima. btw, nisam odrastao, i ne razmisljam jos kao odrastao, makar se trudim o svemu 3 puta promisliti..

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2009 19:13 (netko,netkovic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
netko,netkovic kaže...

 i pomaze mnogima.

Ovo je veoma diskutabilno. Vjerovanje da će ti pomoći viša sila je bježanje iz realnosti - pogotovo zato što ista ne postoji. To vrijeme bi mogao pametnije iskoristiti...

 

Na višoj razini od pojedinca, religije su zlo. Ili kao izvor (zla) ili sredstvo.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
protjeran
offline
RE: Telekineza
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

 i pomaze mnogima.

Ovo je veoma diskutabilno. Vjerovanje da će ti pomoći viša sila je bježanje iz realnosti - pogotovo zato što ista ne postoji. To vrijeme bi mogao pametnije iskoristiti...

 

Na višoj razini od pojedinca, religije su zlo. Ili kao izvor (zla) ili sredstvo.

Ma ne razumijes, kada vjerujes u nesto , borit ces se za to..pa tada te moze spasiti...

16 godina
neaktivan
offline
Telekineza

Ne sjećam se da nam je gospon velečasni na misi pričao nešto loše. Čak ako je i izmišljeno, nema ničeg negativnog što bi natjeralo nekog na zločin. Eventualno ljudi na vrhu zajednica(Crkva u srednjem vijeku), ali tako je svugdje.

Normal's overrated!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
netko,netkovic kaže...
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

 i pomaze mnogima.

Ovo je veoma diskutabilno. Vjerovanje da će ti pomoći viša sila je bježanje iz realnosti - pogotovo zato što ista ne postoji. To vrijeme bi mogao pametnije iskoristiti...

 

Na višoj razini od pojedinca, religije su zlo. Ili kao izvor (zla) ili sredstvo.

Ma ne razumijes, kada vjerujes u nesto , borit ces se za to..pa tada te moze spasiti...

Mozes li ovo malo jasnije objasnit?

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
15 godina
protjeran
offline
RE: Telekineza
VirtUoso kaže...
netko,netkovic kaže...
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

 i pomaze mnogima.

Ovo je veoma diskutabilno. Vjerovanje da će ti pomoći viša sila je bježanje iz realnosti - pogotovo zato što ista ne postoji. To vrijeme bi mogao pametnije iskoristiti...

 

Na višoj razini od pojedinca, religije su zlo. Ili kao izvor (zla) ili sredstvo.

Ma ne razumijes, kada vjerujes u nesto , borit ces se za to..pa tada te moze spasiti...

Mozes li ovo malo jasnije objasnit?

evo na primjer, čak i da ne postoji Bog, dal se svi slažemo sa porukom i naukom Biblije. Ako tko misli suprotno molim ga neka midokaže jer ja u Bibliji nalazim samo dobra koja ne mogu škoditi. Čak i da nema Raja i Pakla, čovjek mora biti dobar a Biblija ne uči ničemu lošemNevinašce

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
APazinjan kaže...
VirtUoso kaže...
netko,netkovic kaže...
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

 i pomaze mnogima.

Ovo je veoma diskutabilno. Vjerovanje da će ti pomoći viša sila je bježanje iz realnosti - pogotovo zato što ista ne postoji. To vrijeme bi mogao pametnije iskoristiti...

 

Na višoj razini od pojedinca, religije su zlo. Ili kao izvor (zla) ili sredstvo.

Ma ne razumijes, kada vjerujes u nesto , borit ces se za to..pa tada te moze spasiti...

Mozes li ovo malo jasnije objasnit?

evo na primjer, čak i da ne postoji Bog, dal se svi slažemo sa porukom i naukom Biblije. Ako tko misli suprotno molim ga neka midokaže jer ja u Bibliji nalazim samo dobra koja ne mogu škoditi. Čak i da nema Raja i Pakla, čovjek mora biti dobar a Biblija ne uči ničemu lošemNevinašce

Jedno je vjerovati u nesto,a drugo je zivjeti prema principima Crkve.

Crkva je jedna velika lopovska firma koja manipulira cijelim svijetom.

 

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
16 godina
neaktivan
offline
Telekineza

  Religija i Crkva nisu isto. itf4n je spomenuo religiju kao zlo, ne Crkvu.

Normal's overrated!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
Horagio kaže...

  Religija i Crkva nisu isto. itf4n je spomenuo religiju kao zlo, ne Crkvu.

Znam. Religija moze biti zlo,ako se zivi po Crkvenim principima,kako sam i napisao.

 

No dobro,Da se o tome pricati. Dosta Of Topika.

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
14 godina
protjeran
offline
RE: Telekineza
VirtUoso kaže...
APazinjan kaže...
VirtUoso kaže...
netko,netkovic kaže...
itf4n kaže...
netko,netkovic kaže...

 i pomaze mnogima.

Ovo je veoma diskutabilno. Vjerovanje da će ti pomoći viša sila je bježanje iz realnosti - pogotovo zato što ista ne postoji. To vrijeme bi mogao pametnije iskoristiti...

 

Na višoj razini od pojedinca, religije su zlo. Ili kao izvor (zla) ili sredstvo.

Ma ne razumijes, kada vjerujes u nesto , borit ces se za to..pa tada te moze spasiti...

Mozes li ovo malo jasnije objasnit?

evo na primjer, čak i da ne postoji Bog, dal se svi slažemo sa porukom i naukom Biblije. Ako tko misli suprotno molim ga neka midokaže jer ja u Bibliji nalazim samo dobra koja ne mogu škoditi. Čak i da nema Raja i Pakla, čovjek mora biti dobar a Biblija ne uči ničemu lošemNevinašce

Jedno je vjerovati u nesto,a drugo je zivjeti prema principima Crkve.

Crkva je jedna velika lopovska firma koja manipulira cijelim svijetom.

 

Ja nisam onaj krscanin koji svaku nedjelju hita na misu itd. ali vjerujem u Boga, i njega smatram necim sto me vodi, primjetio sam da svakog jutra kada se pomolim dobijem neku bolju ocjenu, a kada ne slabiju...Jednom ili dvaput to moze biti slucajno ali vec preko 7 godina tako nemoze.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
Horagio kaže...

  Religija i Crkva nisu isto. itf4n je spomenuo religiju kao zlo, ne Crkvu.

Organizirana religija je zlo, a Krščanstvo podrazumijeva i Crkvu (one gluposti "Ja vjerujem u Boga ali ne u Crkvu" smo nadam se prerasli, jer je Crkva ta koja vam je rekla za Boga - ako pričamo o Krščanstvu).

 

Evo nešto ublažen tekst na temu: link.

 

edit: sry za offtopic, ako netko želi, može na PP poslati odgovor.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2009 19:46 (itf4n).
16 godina
neaktivan
offline
Telekineza

Dosta offtopica. Nitko neće promjenit stajalište, ako mu neki čovjek kojeg ne poznaje preko jednog foruma nešto kaže. Osim ako je kompletni moron.

 

(Mislim na ovakvu tematiku, ne na računala)

Normal's overrated!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
itf4n kaže...
Horagio kaže...

  Religija i Crkva nisu isto. itf4n je spomenuo religiju kao zlo, ne Crkvu.

Organizirana religija je zlo, a Krščanstvo podrazumijeva i Crkvu (one gluposti "Ja vjerujem u Boga ali ne u Crkvu" smo nadam se prerasli, jer je Crkva ta koja vam je rekla za Boga - ako pričamo o Krščanstvu).

 

Evo nešto ublažen tekst na temu: link.

 

edit: sry za offtopic, ako netko želi, može na PP poslati odgovor.

Meni se čini da zbog nečeg jako mrziš Crkvu, ne znam zašto, ali mi se čini. Da, učenje Crkve je ultimativno zlo ROFL Ovi ljudi šta rade u Crkvi, a ja ih poznajem(župnik, časna sestra,...) su čisto dobre i simpatične osobe, bolje od vas koji o njima govorite kao o sotoni. Lijepo se razgovaraju, ne prostače,... Istina, imaju svojih mana, ali na kraju krajeva i to su ljudi. Oni bar ne ogovaraju druge, nego ih poštuju, makar imali krivo mišljenje. U vezi vrha Crkve - Papa Ivan Pavao II. je zasluženo nosio titulu pape. Čovjek je bio ljudina. To što vrh nije uvijek korektan, ne znači da je cijela zajednica sranje(jedan čovjek ne predstavlja narod).

Normal's overrated!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
Horagio kaže...
itf4n kaže...
Horagio kaže...

  Religija i Crkva nisu isto. itf4n je spomenuo religiju kao zlo, ne Crkvu.

Organizirana religija je zlo, a Krščanstvo podrazumijeva i Crkvu (one gluposti "Ja vjerujem u Boga ali ne u Crkvu" smo nadam se prerasli, jer je Crkva ta koja vam je rekla za Boga - ako pričamo o Krščanstvu).

 

Evo nešto ublažen tekst na temu: link.

 

edit: sry za offtopic, ako netko želi, može na PP poslati odgovor.

Meni se čini da zbog nečeg jako mrziš Crkvu, ne znam zašto, ali mi se čini. Da, učenje Crkve je ultimativno zlo ROFL Ovi ljudi šta rade u Crkvi, a ja ih poznajem(župnik, časna sestra,...) su čisto dobre i simpatične osobe, bolje od vas koji o njima govorite kao o sotoni. Lijepo se razgovaraju, ne prostače,... Istina, imaju svojih mana, ali na kraju krajeva i to su ljudi. Oni bar ne ogovaraju druge, nego ih poštuju, makar imali krivo mišljenje. U vezi vrha Crkve - Papa Ivan Pavao II. je zasluženo nosio titulu pape. Čovjek je bio ljudina. To što vrh nije uvijek korektan, ne znači da je cijela zajednica sranje(jedan čovjek ne predstavlja narod).

Odlicno sroceno za kraj OT-a!

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
moderator
offline
RE: Telekineza
APazinjan kaže...

evo na primjer, čak i da ne postoji Bog, dal se svi slažemo sa porukom i naukom Biblije. Ako tko misli suprotno molim ga neka midokaže jer ja u Bibliji nalazim samo dobra koja ne mogu škoditi. Čak i da nema Raja i Pakla, čovjek mora biti dobar a Biblija ne uči ničemu lošemNevinašce

Ja mislim suprotno. Problem s Biblijom je u tome da je prepuna nebuloza i nemoralnosti s jedne strane, a s druge strane vjernici to ne priznaju, nego ce za sve sto se danas smatra nebuloznim i moralnim tvrditi da je to bilo zapisano u prenesenom znacenju. U osnovi, danas ce vjernici-tumacitelji Biblije prilagodjavati poruke iz Biblije onako kako im odgovara - u biti stvarima u Bibliji davati znacenja kakva nisu nikad imali, a ono sto se ne moze popraviti, to ce ignorirati, praviti se kao da ne postoji. To su manipulacije. Ropstvo je jedna od takvih stvari.

 

Kome danas treba takva knjiga? Ako treba postojati neka "svega knjiga", onda je treba napisati tako da maksimalno moguce podupire moralnost i uvazava ljudska prava, mora biti maksimalno moguce nedvosmislena i lako razumljiva - da si ljudi ne mogu tumaciti stvari iz knjige onako kako im u kojem trenutku pase. I da nemaju potrebe za opravdavanjem napisanog. Stvari koje ne valjaju treba mijenjati. Bolje uzeti bilo koju modernu knjigu iz etike, sociologije, socijalne filozofije - nego Bibliju. Namigiva Te knjige su pisali strucnjaci, iza njih stoji pametna, provjerena materija.

 

VirtUoso kaže...
Jedno je vjerovati u nesto,a drugo je zivjeti prema principima Crkve.

Crkva je jedna velika lopovska firma koja manipulira cijelim svijetom.

 

Horagio kaže...

  Religija i Crkva nisu isto. itf4n je spomenuo religiju kao zlo, ne Crkvu.

Ni jedno ni drugo nije dobro za razvoj modernog drustva. Glavni razlozi sukoba medju ljudima su netrpeljivost, a i crkva i religije podupiru, cak i povecavaju netrpeljivost. Uzmite samo vodju - aktualni papa cak javno napada "ateiste" i homoseksualce.

 

netko,netkovic kaže...

Ja nisam onaj krscanin koji svaku nedjelju hita na misu itd. ali vjerujem u Boga, i njega smatram necim sto me vodi, primjetio sam da svakog jutra kada se pomolim dobijem neku bolju ocjenu, a kada ne slabiju...Jednom ili dvaput to moze biti slucajno ali vec preko 7 godina tako nemoze.

LOL! O ovakvim stvarima bi bilo pametno porazgovarati s psihologom (skolskim, ako ne nekim drugim). Naime, ti si sam sebe uvjerio u te stvari i ti ces sam sebe nesvjesno sabotirati kako bi dobio slabiju ocjenu kad se ne pomolis, ili pak kad ne naucis - neces se ni pomoliti. Zamijenio si uzrok i posljedicu. Ima tu i jos jedna stvar, sto je dobro poznato u psihologiji - ljudi pamte vazne dogadjaje ili one koji im idu u korist, a zaboravljaju nevazne. Znaci, kad ces se ti pomoliti i dobiti peticu, ti ces to dobro zapamtiti. Kad ces se pomoliti i dobiti dvojku - zaboravit ces na to, ponasat ces se kao da se to nije dogodilo, mozda uopce zaboravis da si se tad pomolio. Kad se neces pomoliti, a dobijes jedinicu, to ces itekako zapamtiti. Kad se neces pomoliti, a dobijes peticu, to ces zaboraviti. To ti je kompletno, racionalno objasnjenje tvoje situacije. Nema "Bog" nikakve veze s tvojim uspjehom - to imas samo ti sam.

 

Horagio kaže...

Meni se čini da zbog nečeg jako mrziš Crkvu, ne znam zašto, ali mi se čini. Da, učenje Crkve je ultimativno zlo ROFL Ovi ljudi šta rade u Crkvi, a ja ih poznajem(župnik, časna sestra,...) su čisto dobre i simpatične osobe, bolje od vas koji o njima govorite kao o sotoni. Lijepo se razgovaraju, ne prostače,... Istina, imaju svojih mana, ali na kraju krajeva i to su ljudi. Oni bar ne ogovaraju druge, nego ih poštuju, makar imali krivo mišljenje. U vezi vrha Crkve - Papa Ivan Pavao II. je zasluženo nosio titulu pape. Čovjek je bio ljudina. To što vrh nije uvijek korektan, ne znači da je cijela zajednica sranje(jedan čovjek ne predstavlja narod).

Nitko ne tvrdi da su crkvenjaci samim tim sto rade u Crkvi losi ljudi. Cak i da je svaki od njih dobar ko kruh (sto dakako nema veze s realnoscu - svi oni su ljudi isto kao sto smo i svi mi ljudi - najbolje nam o tome svjedoce mnogobrojni slucajevi pedofilije), to ne znaci da crkva ne radi pi*darije - osim vec spomenute netolerancije, mijesa se u politiku, mijesa se u obrazovanje - sve to je nedopustivo (da ne kazem protuustavno) - recimo ne daju strucnjacima da napisu svoj program za seksualno obrazovanje djece!

 

 

Nadam se da smo ovime zavrsili off-topic. Ako nismo, mozemo ovu temu pretvoriti o ovome o cemu sada govorimo jer je vise receno o tim stvarima, nego o telekinezi. Ionako se svi samo sprdamo iz telekineze - barem se oko neceg svi slazemo. Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Telekineza
Recimo,Crkva prikazuje Mariju Tereziju kao simbol dobrocudnosti i morala. Cinjenica je,a i dobro se zna tko je ona bila i sta je radila. No,o tome jednom drugom prilikom.
My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
15 godina
protjeran
offline
Telekineza

Ajmo mi otvorit temu: "Sve i svašta" jer ovdje zbilja ima svega! Namigiva

Moj blog: http://www.xzero-hack.bloger.hr Moj forum: http://www.hacking.smfnew.com
15 godina
neaktivan
offline
Telekineza

Ako ima zainteresiranih,zasto ne? Tema je diskutabilna,svakako.

 

Ja bih otvorio,ali ne mogu. Imam nekih problema sa pisanjem poruka na forumu.

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
16 godina
neaktivan
offline
Telekineza

Ne bih se bas slozio da je religija losa. Religija je kao i internet (smijem se sam sebi na usporedb :D) alat, i kao i svaki alat (nož na primjer) moze se upotrjebiti  na dobar ili na los nacin. Ja osobno poznam mnoge ljude kojima je religija dala snage da se bore u ratu, tj. da ostanu zivi i nitko to nemoze opovrgnuti. Naravno, to je bila cista psihologija koja nije (po mom vjerovanju) imala veze sa necim "visim" ili "svetim", ali je vjerovanje u nesto sveto tim ljudima pomoglo. Naravno, religija moze biti i losa (kao i nož, s kojim mozete i ubiti covjeka), pa tu pronalazimo mnoge primjere posebno iz povjesti krscanstva, i sadasnjosti islama. Ali, treba strogo odjeliti osobno vjerovanje u nesto (i religiju) od same Crkve kao organizacije. I mislim da argument: "Od Crkve je taj Bog i proizasao." nije tocan, jer Boga nije izmislila danasnja Crkva, nego ona prva koja je bila moralna, zdrava i pozitivna u svakom pogledu. Ali cim se crkva jednom domogla vlasti, sve je krenulo prema dolje i "visoki crkveni sluzbenici" su postali lopovi. Pravi krscanin se nece pokoravati Crkvi kao organizaciji, nego ce se pokoravati samo Bogu i u njegovo ime raditi moralne i pozitivne stvari. Ako pricamo o Islamu, onda te stvari nece biti toliko pozitivne, ali ovdje o Islamu ne raspravljamo.

Izjave da molitva prije testa pomogne da se bolje rjesi test su smjesne, jer su protivne crkvenom nauku. Krscanski bi ispravno bilo prije samog ucenja pomoliti se za snagu Duha svetog (da ti da koncentraciju da sto bolje naucis), dakle, pomoliti se prije nego sto su vec faktori koji rezultiraju ocjenom odredjeni.

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
moderator
offline
RE: Telekineza

Braniš crkvu i kršćanstvo a vrijeđaš islam? Očigledan primjer već navedene netrepeljivosti i nepoznavanja ostalih religija.

Ova tema je iskočila iz tračnica, vrijeme je da prestanete s religijskim offtopicom.

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
16 godina
neaktivan
offline
Telekineza

Skeptics Annotated Bible

 

Skeptics Annotated Quran

 

Kad bi ljudi čitali svoje religijske knjige mislim da bi ateisti bili velika većina.

 

Morao sam! :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 10:30 (vjeko).
16 godina
offline
RE: Telekineza
Assassin kaže...

Pravi krscanin se nece pokoravati Crkvi kao organizaciji, nego ce se pokoravati samo Bogu i u njegovo ime raditi moralne i pozitivne stvari. Ako pricamo o Islamu, onda te stvari nece biti toliko pozitivne, ali ovdje o Islamu ne raspravljamo.

Ovo je glupost stari.

Ekstremisti postoje svugdje, i to što je skupina pacijenata počela terorizirati po svijetu i govore da je to u ime Alaha ili Islama ne znači da je to tako.

 

Pravi kršćanin neće širiti netrpeljivost između vjera, i neće svojim izjavama pokazivati krivu sliku bilo koje vjere.

 

Pravi kršćanin će prijateljem smatrati muslimana, ateista, protestanta, pravoslavca, budista, ...

 

U krajnjem slučaju, uđi dublje u učenja bilo koje vjere i vidjet ćeš da je srž ista. To je bitno, a ne zove li se božanstvo Jahve, Isus, Alah, Zeus, Buda ili kako već.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
DrNasty kaže...

Braniš crkvu i kršćanstvo a vrijeđaš islam? Očigledan primjer već navedene netrepeljivosti i nepoznavanja ostalih religija.

Ova tema je iskočila iz tračnica, vrijeme je da prestanete s religijskim offtopicom.

Nikoga ja nisam uvrjedio, ali ako nisi znao, za razliku od krscanstva, u islamu postoji nesto sto se naziva "džihad", i sto oznacava borbu (fizicku) za svoju vjeru. Krcani se nebi trebali osjecati "pozvani" da se bore i ratuju za svoju vjeru (osim u vdrbalnom smislu, tj. raspravom), ali zato muslimanima to vjera izricito nalaze.

 

 

Danny_HR kaže...
Assassin kaže...

Pravi krscanin se nece pokoravati Crkvi kao organizaciji, nego ce se pokoravati samo Bogu i u njegovo ime raditi moralne i pozitivne stvari. Ako pricamo o Islamu, onda te stvari nece biti toliko pozitivne, ali ovdje o Islamu ne raspravljamo.

Ovo je glupost stari.

Ekstremisti postoje svugdje, i to što je skupina pacijenata počela terorizirati po svijetu i govore da je to u ime Alaha ili Islama ne znači da je to tako.

 

Pravi kršćanin neće širiti netrpeljivost između vjera, i neće svojim izjavama pokazivati krivu sliku bilo koje vjere.

 

Pravi kršćanin će prijateljem smatrati muslimana, ateista, protestanta, pravoslavca, budista, ...

 

U krajnjem slučaju, uđi dublje u učenja bilo koje vjere i vidjet ćeš da je srž ista. To je bitno, a ne zove li se božanstvo Jahve, Isus, Alah, Zeus, Buda ili kako već.

 

Bas u tome i jest problem. Meni osobno nije bitno jeli netko musliman, ateist, krscanin ili bilo sto drugo, ali mi smeta ako ce me musliman zbog gore navedenog džihada poceti izazivati na "rat" (fizicki). Naravno, ja ne kazem da su muslimani svi ratoborni, samo kazem da im vjera nalaze da ratuju za boljitak islama.

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 11:46 (Assassin).
16 godina
offline
Telekineza

Krivo si upućen, ili bar krivo prikazuješ situaciju.

 

Da, za boljitak Islama, ali...

 

Đihad je usmjeren na borbu protiv sebe, sotone i/ili vidljivih neprijatelja. Što ne znači da treba ubijati one koji nisu dio Islama. To je mazanje očiju i namjerno krivo prikazivanje Islama.

 

Muslimanima nije dozvoljen agresivni rat, ali im se naređuje odbrana ukoliko budu napadnuti odnosno ako im egzistencija bude dovedena u pitanje. Takva vrsta rata se naziva džihad ili sveti rat.

 

Đihad, ako se ne varam ima 4 segmenta... tako da nije to sve tako jednostavno kako prikazuješ.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 11:57 (Danny_HR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
Danny_HR kaže...

Krivo si upućen, ili bar krivo prikazuješ situaciju.

 

Da, za boljitak Islama, ali...

 

Đihad je usmjeren na borbu protiv sebe, sotone i/ili vidljivih neprijatelja. Što ne znači da treba ubijati one koji nisu dio Islama. To je mazanje očiju i namjerno krivo prikazivanje Islama.

 

Đihad, ako se ne varam ima 4 segmenta... tako da nije to sve tako jednostavno kako prikazuješ.

Ma znam ja to sve, i kao sto sam rekao, nemam nista protiv muslimana, ali ipak je cinjenica da su muslimani puno cesce fanatici. Ili je i to tako prikazano u medijima, ne znam, previse su jednolicni izvori iz kojih dobivamo informacije (i previse kontrolirani i cenzurirani). Ali mislim da je sada stvarno dosta OT-a, ili treba primjeniti naziv teme.

Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
offline
RE: Telekineza
Assassin kaže...

...ali ipak je cinjenica da su muslimani puno cesce fanatici.


Ovo je definitivno ugrađeno u tebe od strane medija.

 

Muslimana je  puno više od one grupice koju vidiš na telki.

Ima ih oko 1 milijarda. Tak da ta izjava ne stoji.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Telekineza
Assassin kaže...

Nikoga ja nisam uvrjedio, ali ako nisi znao, za razliku od krscanstva, u islamu postoji nesto sto se naziva "džihad", i sto oznacava borbu (fizicku) za svoju vjeru.

 

A križarski ratovi su bili što... psihička borba za vjeru?

 

 

Assassin kaže...

Krcani se nebi trebali osjecati "pozvani" da se bore i ratuju za svoju vjeru (osim u vdrbalnom smislu, tj. raspravom), ali zato muslimanima to vjera izricito nalaze.

 

Pored ovakvih predrasude prema islamu i očitog nepoznavanja tuđe vjere(pa čak i nepoznavanja vlastite vjere) mislim da nema smisla s tobom racionalno raspravljati, zato ću ti samo svratiti pozornost da ovaj tvoj pasus:

 

Assassin kaže...

Bas u tome i jest problem. Meni osobno nije bitno jeli netko musliman, ateist, krscanin ili bilo sto drugo, ali mi smeta ako ce me musliman zbog gore navedenog džihada poceti izazivati na "rat" (fizicki). Naravno, ja ne kazem da su muslimani svi ratoborni, samo kazem da im vjera nalaze da ratuju za boljitak islama.

 

... zvuči oprilike ovako: "Nisam rasist, al ovi crnci su fakat gamad."

 

 

Stoga sretno ti bilo u životu i nadam se da će te proći tvoj strah da će te "neki musliman početi izazivati na rat (fizički)".

16 godina
moderator
offline
Iz telekineze u religije
Tema je vec davno otisla drugim smjerom, od telekineze se vise ne vidi ni "t", a i ne znam kolko je smisleno uopce raspravljati o telekinezi kad se svi odreda sprdamo od nje, stoga eto ova tema ima novu temu - religija, opravdanost religije, whatever.
16 godina
moderator
offline
RE: Telekineza
Assassin kaže...

Ne bih se bas slozio da je religija losa. Religija je kao i internet (smijem se sam sebi na usporedb :D) alat, i kao i svaki alat (nož na primjer) moze se upotrjebiti  na dobar ili na los nacin.

Smijes se usporedbi jer si izvalio glupost. SVE se moze upotrijebiti na dobar ili na los nacin, stoga je usporedjivanje po toj liniji besmisleno. Religije predstavljaju nesto zatvoreno, ocekuje se od sljedbenika da bez razmisljanja, bez proispitivanja prihvati nauk prepun nebuloza, neistinistosti i nemoralnosti. Internet je susta suprotnost (iako je i on prepun nebuloza, neistinistosti i nemoralnosti) - Internet je otvoren, da ti sve moguce i nemoguce pa si ti sam odaberi sto ces prihvatiti, a sto neces. I tu nema potrebe za opravdavanjem losih stvari - ako ces vidjet da je nesto lose, tako ces se izjasniti i to odbaciti, a ne da ces pronalaziti sve moguce i nemoguce nacine za opravdanjame nebuloza.

 

Glavni problem s religijama je sto se sire indoktrinacijom, a ne da dijete postane odrastao, razuman covjek, pa da mu se onda religije ponude pa da si odabere onu za koju smatra da je dobra (ili ne odabere ni jednu). Sve sto se radi na takav nacin je lose. Ljudi nisu izabrali religije - religije su izabrale njih.

 

Assassin kaže...

Ja osobno poznam mnoge ljude kojima je religija dala snage da se bore u ratu, tj. da ostanu zivi i nitko to nemoze opovrgnuti. Naravno, to je bila cista psihologija koja nije (po mom vjerovanju) imala veze sa necim "visim" ili "svetim", ali je vjerovanje u nesto sveto tim ljudima pomoglo.

Ja mislim da su tim ljudima njihove obitelji, dom i domovina bile vise svete od religije i da bi im vjera u obitelj, dom i domovinu bile sasvim dovoljne.

 

Assassin kaže...

Naravno, religija moze biti i losa (kao i nož, s kojim mozete i ubiti covjeka), pa tu pronalazimo mnoge primjere posebno iz povjesti krscanstva, i sadasnjosti islama. Ali, treba strogo odjeliti osobno vjerovanje u nesto (i religiju) od same Crkve kao organizacije.

Ovo ti je jako zbunjujuce. Naime, religija je organizirana vjera - u ovom slucaju, organizira je crkva kao institucije. Kako bi ti sad tu nesto strogo odjeljivao - nije mi jasno. Religija je ono sto religiozni ljudi rade - ne mozes sad ti proizvoljno vaditi iz religije van dobre stvari i tvrditi da je tvoja religija samo to dobro, a ignorirati lose stvari. Bez crkve religija bi bila totalno marginalizirana, pala bi u zaborav.

 

Assassin kaže...

Pravi krscanin se nece pokoravati Crkvi kao organizaciji, nego ce se pokoravati samo Bogu i u njegovo ime raditi moralne i pozitivne stvari.

Zar postoji i "krivi krscanin"? Ovo potvrdjuje ono sto sam rekao u prethodnom odlomku. Sve to ti spada u logicku pogresku - cherry picking.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice