Hibridi ljudi i životinja

poruka: 180
|
čitano: 28.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...
microman kaže...

Inače popio sam ja mnogo-mnogo ljekova pošto sam do svoje 15 godine bolovao od epilepsije i zbog tih ljekova konstantno sam imao problema sa jetrima i bubrzima. No zanimljivo je da kada sam samovoljno prestao uzimat te ljekove i hodat na terapije da od tada niti jedan jedini epileptički napad. Nadalje za prehlade, gripe i takve gluposti doktoru jedino idem po doznaku.

Što se tiče poroda, ja se samo pitam kako su se onda prije djeca rađala?

 

  Dok se kod mog bratića nakon dijagnoze složenih febrilnih konvulzija, razvila epilepsija koju je nemoguće kontrolirati nikako osim lijekovima.

 

Ima svakakvih primjera čije je objašnjenje još uvijek nepoznato, ali ne možemo generalizirati i reći svi oboljeli od epilepsije trebaju prestati piti lijekove. I to iz više razloga (razlike u EEG-u, vrsti, uzrocima, ponašanju, ispadima, komplikacijama, učestalosti, ...).

 

Što se poroda tiče zapitaj se koliko je djece umiralo, a da nije moralo. Rođenja na zadak su nekada znala biti kobna i za majku i za dijete, a da ne spominjemo sepsu, smrti čeda zbog omotane pupčane vrpce, lomove lubanje, novorođenačke pneumonije zbog gutanja amnijske tekućine, stanja hidrocefalusa, ...

Dobro, Giga, daj pričaj ponaški, nismo svi završili Medicinsku ili Medicinski faks...{#}

Psssssst Zecovi spavaju
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
angel of fire kaže...

Dobro, Giga, daj pričaj ponaški, nismo svi završili Medicinsku ili Medicinski faks...{#}

  Ispričavam se, još sam se trudila pisati objašnjenja u zagradama. Što od ovoga nije jasno?

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
13 godina
protjeran
offline
Hibridi ljudi i životinja

giga
kad sam prestao pusiti cigarete i poceo bosanski, domaci duhan ( ne na lulu ) falile su mi cigarete, onako glede ovisnosti

zasto medicina tu prijevaru ne ispita kad vec ispituje THC ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 18:53 (nick_01).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
nick_01 kaže...
giga
kad sam prestao pusiti cigarete i poceo bosanski, domaci duhan ( ne na lulu ) falile su mi cigarete, onako glede ovisnosti

  Nisam ni rekla da nisi u pravu što se cigareta tiče. Cigarete stvaraju ovisnost i mislim da im se ne pridaje dovoljno pažnje jer obično posljedice osjetimo nakon desetak godina.

 

Koju prijevaru, pa to je opće poznata stvar na koju se upozorava već godinama. Redovito se na TV-u priča o učincima pušenja, ima pregršt sadržaja na netu. Ponavljam samo da se ovisnost o cigaretama još uvijek ne shvaća ozbiljno, gotovo ju se banalizira, nije u rangu sa ovisnostima o alkoholu, drogama i sl.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 18:57 (GigaGirl).
13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...
nick_01 kaže...
giga
kad sam prestao pusiti cigarete i poceo bosanski, domaci duhan ( ne na lulu ) falile su mi cigarete, onako glede ovisnosti

  Nisam ni rekla da nisi u pravu što se cigareta tiče. Cigarete stvaraju ovisnost i mislim da im se ne pridaje dovoljno pažnje jer obično posljedice osjetimo nakon desetak godina.

 

Koju prijevaru, pa to je opće poznata stvar na koju se upozorava već godinama. Redovito se na TV-u priča o učincima pušenja, ima pregršt sadržaja na netu. Ponavljam samo da se ovisnost o cigaretama još uvijek ne shvaća ozbiljno, gotovo ju se banalizira, nije u rangu sa ovisnostima o alkoholu, drogama i sl.

htio sam samo pokazati put do dokaza da THC lijeci 80% malignih bolesti

dajuci primjer ovisnosti medicine o ekonomiji

jer medicina zna da je ovisnost bolest, i ne daje lijek bolesnima rijecima: pusi domaci duhan

nego ih vara rijecima: pusenje je stetno jer zna da 80% ovisnika nece prestati

da bosanski, domaci duhan dobije mjesto u teoriji zavjere, medicina bi naravno 50 god to istrazivala i nalazila 1000e bolesti koje 95% pusaca domaceg duhana nikad ne bi imalo

ista stvar i sa THC

to je droga, halucinacije, ovisnost - to govori medicina, a svi znamo da nije nista od toga troje

a misljenja onih koji znaju da je THC najucinkovitiji lijek za rak pored sveg sto medicina nudi, ista vec 50 god istraziva. sto je zapravo bila sposobna istraziti i pojavom prvog mikroskopa u tjedan dana

 

edit

evo izguglao sam nesto:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 20:10 (nick_01).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
nick_01 kaže...

htio sam samo pokazati put do dokaza da THC lijeci 80% malignih bolesti

dajuci primjer ovisnosti medicine o ekonomiji

jer medicina zna da je ovisnost bolest, i ne daje lijek bolesnima rijecima: pusi domaci duhan

nego ih vara rijecima: pusenje je stetno jer zna da 80% ovisnika nece prestati

da bosanski, domaci duhan dobije mjesto u teoriji zavjere, medicina bi naravno 50 god to istrazivala i nalazila 1000e bolesti koje 95% pusaca domaceg duhana nikad ne bi imalo

ista stvar i sa THC

to je droga, halucinacije, ovisnost - to govori medicina, a svi znamo da nije nista od toga troje

a misljenja onih koji znaju da je THC najucinkovitiji lijek za rak pored sveg sto medicina nudi, ista vec 50 god istraziva. sto je zapravo bila sposobna istraziti i pojavom prvog mikroskopa u tjedan dana

 

  Nisi ga uspio pokazati, barem ne meni. Lijek puši domaći duhan nije lijek jer nema nikakva protektivna svojstva, to ja kao da si rekao od dva zla biraj ono manje jer i "obični" duhan ima svoje štetne posljedice koje sam ti navela par postova prije. Teorije zavjere me ne zanimaju:

1. nije samo bosanski duhan - duhan, poznato je da su npr. kubanske cigare manje štetne od cigareta

2. pušenje je najveći rizični faktor nastanku raka pluća no i ostalih karcinoma

3. pročitaj ponovno post sa duhanskim dimom

4. i žuti zubi, loš zadah,... bi se mogli smatrati lošim posljedicama pušenja

 

Medicina ne govori da je THC droga, ovisnost, halucinacije (ništa više ili manje nego za druge opijate poput najpoznatijeg morfija), medicina govori da je cannabis biljka koja izaziva te nuspojave (i u pravu je). THC je samo sastojak izoliran iz te biljke.

Zašto se držiš svojih 50 godina? Koliko se dugo radilo na otkrivanju uzroka bolesti ili antibiotika pa je otkriće došlo slučajno? Nekada se mislilo da je dobro da se rana ugnjoji jer to znači da se čovjek brani od bolesti. Danas shvaćamo da treba izbjegavati infekciju i spriječiti gnjojenje rane da ne dođe do sepse, širenja upale i uništavanja tkiva.

 

Misliš da je sve tako jednostavno? Odi si nabavi mikroskop, najobičniji svjetlosni ti je dovoljan kako ti kažeš pa dokaži da nešto tako dobro nema loših posljedica. I da je udisanje dima cigare ili cigarete dobro za sluznicu bronhalnog stabla. Također ti nitko ne brani da objaviš neke svoje studije o tome. Internet je šaroliko mjesto u kojem svatko može objaviti što želi (nemoguće da su svi rezultati takvog istraživanja obrisani), čitatelji i istomišljenici prepoznaju kvalitetu.

 

Samo te molim sljedeće: nemoj generalizirati i govoriti da je kriva medicina kao grana znanosti i pri tome misliti na više interesne grupe. Ako raspravljamo sa čisto medicinskog stajališta onda te molim da izuzmeš iluminate, masone, novi svjetski poredak i sl.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
14 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Moderni zoofil :D

:)
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 20:30 (alexspalato).
13 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Zaintrigirao si me sa idejom globalne urote protiv otkrića lijeka za rak pa sam tražeći net našla jaako puno stranica koje potpomažu tvoju tvrdnju (ne znam zašto ti je bio toliko problem naći nešto).

 

Koliko vidim da ovaj tvoj dio da ne žele istraživati ili da predugo traje nije točan. Tek se 2007 uvidio manji rast tumorskih stanica i njihova veća osjetljivost na lijekove uporabom THC-a. Do sada se kao i u svakom znanstvenom istraživanju najprije izvršilo testiranje na laboratorijskim miševima u koje su ubrizgane ljudske stanice raka. Zamjetilo se smanjenje rasta, manja invazivnost i veća osjetljivost na lijekove.

 

Navodno da se na Harvardskom sveučilištu započinje program testiranja na ljudima, ali o tome nisam baš puno pronašla.

 

BTW nigdje se ne spominju vrste raka, što znači da ne vrijedi univerzalno pravilo, nigdje se ne spominju postotci i nikakve znanstvene studije već samo manji članci sa šturim izvještajima i upitnim izvorima.

 

Evo ti jedan pro-cannabis site pa se malo filaj i potkrepljuj svoju teoriju.

 

http://www.cannabisculture.com/articles/5169.html

 

(ovime je pala u vodu tvoja teorija o uroti protiv lijeka za rak, vidiš da je Internet slobodna zona)

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Vidim da se vise puta spominje, ali:

THC nije opijat. Opij i opijati se dobivaju od maka, a thc od (indijske) konoplje jelde. {#}

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Meni je doktor rekao da farmaceutkse kompanije imaju potpunu vlast nad medicinom.  Takodje je izjavio svoje misljenje o raku. On naime kaze da je lijek za rak izmisljen, ali farmaceutske kompanije pokusavaju naci rjesenje kako da lijek namjene za dugorocnu upoterbu u svrhu ogromnog profita. Da li je istini ili ne, zaista neznam. Nemam misljenje po toj temi jer se ne mjesam tamo gdje se ne razumijem (a mislim da bi isto trebali uraditi odrenjeni clanovi u ovoj temi).

13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...

Zaintrigirao si me sa idejom globalne urote protiv otkrića lijeka za rak pa sam tražeći net našla jaako puno stranica koje potpomažu tvoju tvrdnju (ne znam zašto ti je bio toliko problem naći nešto).

 

Koliko vidim da ovaj tvoj dio da ne žele istraživati ili da predugo traje nije točan. Tek se 2007 uvidio manji rast tumorskih stanica i njihova veća osjetljivost na lijekove uporabom THC-a. Do sada se kao i u svakom znanstvenom istraživanju najprije izvršilo testiranje na laboratorijskim miševima u koje su ubrizgane ljudske stanice raka. Zamjetilo se smanjenje rasta, manja invazivnost i veća osjetljivost na lijekove.

 

Navodno da se na Harvardskom sveučilištu započinje program testiranja na ljudima, ali o tome nisam baš puno pronašla.

 

BTW nigdje se ne spominju vrste raka, što znači da ne vrijedi univerzalno pravilo, nigdje se ne spominju postotci i nikakve znanstvene studije već samo manji članci sa šturim izvještajima i upitnim izvorima.

 

Evo ti jedan pro-cannabis site pa se malo filaj i potkrepljuj svoju teoriju.

 

http://www.cannabisculture.com/articles/5169.html

 

(ovime je pala u vodu tvoja teorija o uroti protiv lijeka za rak, vidiš da je Internet slobodna zona)

pogledaj cijeli video koji sam ti dao gore, sve ce ti biti jasno

i obrati paznju na godine kad si se vec uzhvatila te 2007.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 21:06 (nick_01).
13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
Arxi kaže...

Meni je doktor rekao da farmaceutkse kompanije imaju potpunu vlast nad medicinom.  Takodje je izjavio svoje misljenje o raku. On naime kaze da je lijek za rak izmisljen, ali farmaceutske kompanije pokusavaju naci rjesenje kako da lijek namjene za dugorocnu upoterbu u svrhu ogromnog profita. Da li je istini ili ne, zaista neznam. Nemam misljenje po toj temi jer se ne mjesam tamo gdje se ne razumijem (a mislim da bi isto trebali uraditi odrenjeni clanovi u ovoj temi).

tako je, treba sutit i podrzavati ovakve dok dijecu prze kemoterapiujama

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 21:11 (nick_01).
15 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

Nick al ti lupas majke mi i drzis se za svakve teorije urote farmaceutskih giganata.

Pogledaj samo koliko je ulozeno novaca u razdoblju prijasnih 20 godina za pronalazak lijeka protiv raka,AIDS i neurodegenerativnih bolesti.

Milijuni i milijuni, i opet ljudi su primorani na kemoterapiju i zracenje ( sto je i je lijek za izljecenje kao recimo kod limfoma u pocetnim stadijima i mnogih drugi tumora koji nisu metastazirali ).

Ti si i astrofizicar i lijecnik,svaka cast...

NHF ;)

Skinut' ću zvijezde s neba za tebe.... sam' pošalji torrent.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 21:22 (doky01akablava).
13 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Koliko je vas zapravo provelo vremena na onkološkim odjelima i prisustvovalo terapijskom zahvatu? Zanima me i biste li bili tako uvjereni odbiti liječenje i baciti se na terapije koje propovjedate?

 

Ako se povlačenje s teme odnosilo na mene, onda se svakako povlačim. Svoje stavove i znanja na ovom području ionako kvalitetnije razmjenjujem sa ljudima svog kalibra i svoje branše. Što da vam kažem osim da se nadam da će vaše tvrdnje biti točne i da ćemo za par godina imati Nobelovce sa ovoga foruma. Bilo bi mi drago da je sve tako jednostavno, ali na žalost nemoguće je argumentirano braniti svoj stav kada općenarodna mudrost pobjeđuje.

 

Ja ću se držati svoje struke i neću ulaziti u daljnje diskusije. Oni koji čitaju temu će prosuditi točnost, opravdanost i potkrijepljenost mojih postova, a nadam se da će se naći i netko tko će potkrijepiti vaše postove. Znala sam da je predobro da bi bilo istinito imati temu u kojoj će se moći lijepo i civilizirano razmjenjivati mišljenje.

 

Vjerovatno je to dio problema, što se jedna strana iscrpi i jednostavno odustane pa se druga osjeća kao pobjednik. No, moje me zanimanje obvezuje da pomažem ljudima da se osjećaju dobro, stoga uživajte.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
12 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Glavno da se tu ima svega osim hibrida ljudi i zivotinja.
Budem ja bacio jednu da nije offtopic.

13 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Lijep pozdrav svima. Ako neki od vas ovdje misle da će ikad biti moguće popit tableticu kojom ćemo izliječit sve tumore, gadno se varate. Jer pojednostavljeno tumor nastaje od jedne jedine naše stanice koja se potpuno otela kontroli i počela se nekontrolirano razmnožavati. Ta stanica je genetski nestabilna, što znači da se njezini proteini/ struktura razlikuje i od stanice koje je nastala/ i od stanice koja će od nje nastati. Kako ćete napraviti unirverzalni lijek protiv nečega što se konstantno mijenja? Današnja terapija , tj. kombinacija kemoterapije/citostatika/kirurškog zahvata je prilično uspješna, a upotreba zračenja je u većini slučajeva neophodna, koliko god posljedice zračenja ružno izgledale... A inače, epidemiološki gledano, tumori su pri vrhu uzroka smrti u zapadnome svijetu, tako da bi mogući lijek kompaniji koja ga možebitno proizvede donio stotine milijardi dolara u vrlo kratkom roku ( još jedan  protuargument za teorije zavjere )

A šta se tiče ovoga sa pušenjem lule-pri upotrebi lule su češći karcinomi usana/usne šupljine/ždrijela od karcinoma bronha pluća ( što je češće kod pušenja cigareta )

13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
ipetrovs kaže...

Lijep pozdrav svima. Ako neki od vas ovdje misle da će ikad biti moguće popit tableticu kojom ćemo izliječit sve tumore, gadno se varate. Jer pojednostavljeno tumor nastaje od jedne jedine naše stanice koja se potpuno otela kontroli i počela se nekontrolirano razmnožavati. Ta stanica je genetski nestabilna, što znači da se njezini proteini/ struktura razlikuje i od stanice koje je nastala/ i od stanice koja će od nje nastati. Kako ćete napraviti unirverzalni lijek protiv nečega što se konstantno mijenja? Današnja terapija , tj. kombinacija kemoterapije/citostatika/kirurškog zahvata je prilično uspješna, a upotreba zračenja je u većini slučajeva neophodna, koliko god posljedice zračenja ružno izgledale... A inače, epidemiološki gledano, tumori su pri vrhu uzroka smrti u zapadnome svijetu, tako da bi mogući lijek kompaniji koja ga možebitno proizvede donio stotine milijardi dolara u vrlo kratkom roku ( još jedan  protuargument za teorije zavjere )

A šta se tiče ovoga sa pušenjem lule-pri upotrebi lule su češći karcinomi usana/usne šupljine/ždrijela od karcinoma bronha pluća ( što je češće kod pušenja cigareta )

THC se ne moze primjeniti kao fermaceutski lijek...

ovim boldanim tvrdis da netko tko ima rak ima konstantno 10 vrsta raka.

rak je skupina malignih stanica koja se siri. a THC je taj koji ubija maligne stanice u tjelu i fizicki i na nacin dizanja imuniteta

svatko ima rak, ali ne po definiciji jer se ne siri.

svatko ima maligne stanice, ali mu je organizam dovoljno jak da se s njima snosi pa on nema rak

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 21:55 (nick_01).
13 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Tumori se po definiciji dijele po tkivu iz kojega su nastali, ali zbog spomenute genetske nestabilnosti ( Sekvencije gena koje bi trebale biti neaktivne aktiviraju se, one koje su normalno aktivne pojačavaju djelovanje ili ga smanjuju ili se deaktiviraju- ukratko opći kaos ) dosta se razlikuju od izvorne zdrave stanice koja je postala tumorska, ali opet zadržavaju neke karakteristike koje dopuštaju klasifikaciju.

Zdravi ljudi nemaju tumorskih stanica u sebi, jer postoji više stupnjeva kontrole "kvalitete genetskoga materijala", počevši od tumorsupresorskih gena pa sve do stanica imunosnog sustava koje ubijaju tumorske stanice. A ako imaš tumorskih stanica u sebi, najvjerojatnije  99,9 % ćeš umrijeti, samo je pitanje koliko brzo ( bez medicinske pomoći ).

THC ( tetrahidrokanabinoid ) je jedan od i najjači sastojak indijske konoplje iliti trave. Za sada je dokazano da smanjuje bolove kod pacijenata s tumorima, i u progreivnim zemljama se i koristi u tu svrhu, al ovo da je sveti gral medicine je jednostavno nemoguće zbog načina djelovanja thc i stanica na koje primarno djeluje-živčane stanice

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 22:21 (ipetrovs).
15 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...

Koliko je vas zapravo provelo vremena na onkološkim odjelima i prisustvovalo terapijskom zahvatu? Zanima me i biste li bili tako uvjereni odbiti liječenje i baciti se na terapije koje propovjedate?

 

 

Vjerovatno je to dio problema, što se jedna strana iscrpi i jednostavno odustane pa se druga osjeća kao pobjednik. No, moje me zanimanje obvezuje da pomažem ljudima da se osjećaju dobro, stoga uživajte.

Krasno je što brineš za pacijente, ali nije krasno što si protiv razvoja boljih terapija jer ti je preče što ti se gadi povreda "digniteta stanica". Da, to ti je bio argument, pročitao sam sve što si napisala.

I kad je već (kao i obično) M_Dipl spominjao logičke greške, treba spomenuti da je ne samo preskočio tvoje nego ih je i thumb-upao, tako da idu i njemu:

"No, meni je ova nova metoda mješanja vrsta, nešto što nije ni prirodno ni socijalno prihvatljivo, jednostavno neshvatljiva." - Naturalistic fallacy

"jer smo mi ljudi po prirodi glupi pa ćemo pokušati nešto stvoreno u laboratoriju stopiti sa prirodom i onda bi mogli nastati problemi." - Slippery slope

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...

Rođenja na zadak su nekada znala biti kobna i za majku i za dijete, a da ne spominjemo sepsu, smrti čeda zbog omotane pupčane vrpce, lomove lubanje, novorođenačke pneumonije zbog gutanja amnijske tekućine, stanja hidrocefalusa, ...

Kao to se danas ne dešava? Pitanje je samo postotka..

M_dipl. kaže...

Stari moj pušim travu već osam godina u komadu, a imam više dijagnoza od 90% mojih prijatelja i poznanika,

. Možeš li ponuditi neki link, neko istraživanje, bilo što, što bi moglo govoriti u prilog tako suludoj ideji...

Sad si samo zamisli kako bi ti tek bilo da ne pljugaš.. :o)

 

Btw, mislim da je na ovo mislio;

 

A bio je lik i na rubu znanosti,

 

14 godina
protjeran
offline
Hibridi ljudi i životinja
Straight Edge
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
M_dipl. kaže...

Nije me bilo par sati, a tema ostala ista, i dalje nick_01 trola, i dalje mu upućeni svijet pokušava pokazati da trabunja, GigaGirl studira o ovim stvarima, no to nicka_01 ne dira, jer on je iznad toga.

 

O seksizmu neću ni pričati, to je ogavno do granice apsurda!

Ma šta ti pričaš ženska glavo?!

 

Zaje*bancija ofc ;)

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
ipetrovs kaže...

Tumori se po definiciji dijele po tkivu iz kojega su nastali, ali zbog spomenute genetske nestabilnosti ( Sekvencije gena koje bi trebale biti neaktivne aktiviraju se, one koje su normalno aktivne pojačavaju djelovanje ili ga smanjuju ili se deaktiviraju- ukratko opći kaos ) dosta se razlikuju od izvorne zdrave stanice koja je postala tumorska, ali opet zadržavaju neke karakteristike koje dopuštaju klasifikaciju.

Zdravi ljudi nemaju tumorskih stanica u sebi, jer postoji više stupnjeva kontrole "kvalitete genetskoga materijala", počevši od tumorsupresorskih gena pa sve do stanica imunosnog sustava koje ubijaju tumorske stanice. A ako imaš tumorskih stanica u sebi, najvjerojatnije  99,9 % ćeš umrijeti, samo je pitanje koliko brzo ( bez medicinske pomoći ).

THC ( tetrahidrokanabinoid ) je jedan od i najjači sastojak indijske konoplje iliti trave. Za sada je dokazano da smanjuje bolove kod pacijenata s tumorima, i u progreivnim zemljama se i koristi u tu svrhu, al ovo da je sveti gral medicine je jednostavno nemoguće zbog načina djelovanja thc i stanica na koje primarno djeluje-živčane stanice

koliko ja ynam rak je nesto kad se sasvim normalna pojava u organizmu koju svatko ima - stanica koja cini rak otme kontroli i postne maligna

sijecam se kad je profa biologije rekla: tumori se stvaraju svake sekunde u nama

sto je tad mislila ? pojasni, ja mogu pricati gluposti, ona sigorno nije

ne sprdam vec me zanima jer ne znam ni sam sto je mislila pod boldanim

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 23:35 (nick_01).
15 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

Nick, aj ti zapalit joint. Nije ti dobro ;)

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
tnakir kaže...

Nick, aj ti zapalit joint. Nije ti dobro ;)

ne vec nije dobro profesorici ovlastenoj da predaje biologiju u gimnaziji....

tebi je jednimo dobro medu nama sviam

15 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
nick_01 kaže...
tnakir kaže...

Nick, aj ti zapalit joint. Nije ti dobro ;)

ne vec nije dobro profesorici ovlastenoj da predaje biologiju u gimnaziji....

tebi je jednimo dobro medu nama sviam

Ja san zapalija.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
15 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
M_dipl. kaže...

Nije me bilo par sati, a tema ostala ista, i dalje nick_01 trola, i dalje mu upućeni svijet pokušava pokazati da trabunja, GigaGirl studira o ovim stvarima, no to nicka_01 ne dira, jer on je iznad toga.

 

O seksizmu neću ni pričati, to je ogavno do granice apsurda!

Svijet staje kad te nema...

Što imaš za reći na ono što sam naveo na prethodnoj (dno pete) stranici, to je nešto novo.

15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja
Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja

Nadam se da je to rekla u nekakvom kontekstu, jer ta rečenica sama za sebe nije točna. Valjda je mislila da imamo na bilijune stanica, a gotovo sve se dijele ( npr. neuroni se ne dijele ). E sad prije svakoga dijeljenja ( tj. prije svake S faze ) određeni protuonkogeni čine provjeru dna lanca. Ako se nađe greška, stanica ide ili u apoptozu ( programirana stanična smrt ) ili se oštećenje popravi. Treća varijanta je da stanica postane tumorska. Sad na scenu stupa imunosni sustav koji tu stanicu prepoznaje kao promijenjenu i uništava ju. Tvoja profesorica je valjda mislila na ovaj korak... A ako imunosni sustav ne uspije e onda imaš tumorsku stanicu u sebi i onda imaš veliki problem.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...

Zaintrigirao si me sa idejom globalne urote protiv otkrića lijeka za rak..

Što misliš o onom talijanu, sodi bikarboni, kandidi, .. Je'l drži to vodu ili je totalni hoax?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice