Hibridi ljudi i životinja

poruka: 180
|
čitano: 28.473
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

ot: ovo što je rečeno na početku teme da je ovdje sve više glupih tema... iskreno mislim da su informatičari obrazovaniji od nekih drugih skupina ljudi i da je dobro o nekim stvarima ovdje raspravljat :))))

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2011 22:54 (Mikovic_xD).
14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
M_dipl. kaže...

:)

 

Drag si mi stari moj, vidi se da razmišljaš i da imaš mozak, a još si u srednjoj. Ne znam u kojem ćeš se smjeru razvijati, ali vidim da imaš široki raspon tema koje te žuljaju pa se nadam da ćeš ići u nekom ozbiljnijem smjeru. Još samo da se riješiš tog povremenog sarkazma i cinizma, ma gdje bi ti bio kraj. :) Ništa, samo naprijed.

 

No prvo objasni auditoriju kako bi ti testirao nešto poput svjesti. Imaj pritom na umu da svjesnost ne implicira nužno svijest. ;)

 Daleko je od svjesnosti ono o cemu sam pricao.

 

Ipak, kako bih testirao, to ne znam. Ali, ja sam mali.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
12 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Ovo zvuči malo strašno... ako izmakne kontroli, za 20-30 godina svi ćemo biti mutanti

Nemoj me jebat možda ću ti trebat :D
13 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
Vuja12 kaže...
soundstream kaže...
GigaGirl kaže...

 Daj nemojte samo s teorijama zavjere pocinjat.

WTF
Kakva zavjera :S

http://www.soundstream.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja

Čekaj malo, tko tu koga hebe? A kromosomi??!?

 

Pa kaže;

 

This legalised the creation of a variety of hybrids, including an animal egg fertilised by a human sperm; ‘cybrids’, in which a human nucleus is implanted into an animal cell; and ‘chimeras’, in which human cells are mixed with animal embryos.

 

Kako su pobogu to napravili ili je biologija jedna velika laž? Sad će još ispasti da su stvarno postojali kentauri.. Nekeko mi na žutilo vuče, barem dijelovi teksta, ako ne i sve.

 

16 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
M_dipl. kaže...

Pohvala za temu!

 

Možda je to na račun profesionalne deformacije, ali meni je ovakvo nešto nedopustivo sa etičkog stajališta. Čvrsto vjerujem da bi se život ili čak potencijalni život svakog bića trebao poštovati i smatram ovakva istraživanja nehumana. Prirodna znanost može ići dalje sve dok u ime napretka ne okalja dignitet živih bića, dalje ne ide. Realno je uništenje, za mene barem, bolje od moralnog uništenja.

 

Ako nekoga zanima, interdisciplinarna grana koja se ovim pitanjima bavi zove se bioetika, kome treba preporuka literature neka se javi na pm. Nastojat ću ne ulaziti u raspravu jer me više zanima vox populi.

Kazes zivot?

Ali ova bica nisu ziva, osim sto su bioloski organizam.

 

Dali onda i tumor smatras zivim i da li ti je jednako nedopustivo testiranje na tumoru?

 

Tvoje stajaliste oko abortusa? (potencijalni zivot)

Masturbacija? (potencijalni zivot)

 

Mozes li ukratko objasniti stav te bioetike te zasto se ovakav postupak ne smatra etickim?

Zanima me bez da moram citati kilu stranica. {#}

- Psiho246
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
Psiho246 kaže...

Kazes zivot?

Ali ova bica nisu ziva, osim sto su bioloski organizam.

 

Dali onda i tumor smatras zivim i da li ti je jednako nedopustivo testiranje na tumoru?

 

Tvoje stajaliste oko abortusa? (potencijalni zivot)

Masturbacija? (potencijalni zivot)

 

Mozes li ukratko objasniti stav te bioetike te zasto se ovakav postupak ne smatra etickim?

Zanima me bez da moram citati kilu stranica.  {#}

  Jao, bioetika ti je jaaako komplicirana grana filozofije. Uglavnom skraćena verzija je da prema bioetičkim načelima ovakav čin narušava život.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
Psiho246 kaže...

Kazes zivot?

Ali ova bica nisu ziva, osim sto su bioloski organizam.

 

Dali onda i tumor smatras zivim i da li ti je jednako nedopustivo testiranje na tumoru?

 

Tvoje stajaliste oko abortusa? (potencijalni zivot)

Masturbacija? (potencijalni zivot)

 

Mozes li ukratko objasniti stav te bioetike te zasto se ovakav postupak ne smatra etickim?

Zanima me bez da moram citati kilu stranica. {#}

 Cini se da je onaj moj post pun pogodak.

 

Sperma je nije potencijalni zivot.

Aburtus podrzavam, volim pomaganje evolucije.

 

Ja se pitam, kad ne bi bilo covjeka kao ljusture esencijalne tvari -misli, da li bi ista postojalo?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
M_dipl. kaže...

Pohvala za temu!

 

Možda je to na račun profesionalne deformacije, ali meni je ovakvo nešto nedopustivo sa etičkog stajališta. Čvrsto vjerujem da bi se život ili čak potencijalni život svakog bića trebao poštovati 

Jesi ti to prvi deklarirani veganac na forumu ?

Ako jeste svaka cast, i ja se polako ostavljam mesa {#}

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
13 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Stanica - spermiij, ne predstavlja život sam po sebi. Prema tome masturbacija ili sex sa kondomom nisu vezani za ugrožavanje života jer bi se prema toj logici svaki takav čin tretirao kao "pokušaj ubojstva". Zametak, embrij, fetus su počeci života koji se odvijaju u ženskom organizmu i označavaju jasan put ka produžetku vrste. E sad abortus je po meni dvojben. Mi ga opravdavamo jer svoje živote ne promatramo kao dio prirode već kao zasebnu društvenu cjelinu pod utjecajima socijalizacije i ostalih grupnih procesa. Stoga nalazimo opravdanje u stvarima poput planiranja obitelji, financijske sigurnosti, želje i sposobnosti. Mislim da je par postova prije netko spomenuo tumor što nikako nije isto. Tumori su abnormalno, nesvrsishodno bujanje stanica koje ne opstaje samo za sebe već modifikacijom naših vlastitih stanica zbog raznih utjecaja, te alteracijom u maligni oblik uzrokuju smrt čovjeka.

Eutanazija se opet javila u našem modernom društvu iz iste socijalne solidarnosti i olakšavanja terminalne faze bolesti u svrhu dostojanstvene smrti. Bioetika ima neke svoje teorije i objašnjenja ovih problema, medicina, sociologija, filozofija, teologija i ostali svoja.

 

No, meni je ova nova metoda mješanja vrsta, nešto što nije ni prirodno ni socijalno prihvatljivo, jednostavno neshvatljiva. Ne vidim kako bismo mogli na drugačijem organizmu promatrati promjene i bolesti koje nas pogađaju. Jednako tako ne vidim zakonske osnove da netko u svijetu u kojem živimo dobrovoljno i informirano da pristanak da se njegove spolne stanice iskoriste za ovako nešto. Čini mi se da bi se o ovome mogle povesti rasprave i u drugim znanstvenim i izvanznanstvenim disciplinama jer jednostavno mislim da još nismo spremni za ovako nešto.

 

Ali naravno to je samo moje mišljenje i drago mi je vidjeti da i ostali imate svoj stav te ga argumentirano iznosite.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 1:20 (GigaGirl).
14 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
Psiho246 kaže...

Sve dok te zivotinje nisu zive i funkcionalne, kako je netko rekao, biljke, ne znam zasto bi ovo bilo lose ako se koristi u svrhu napredka medicine i razvijanja novih ljekova.

 

Jos mi nije jasno zasto ne koriste ljudske embrije u svrhu istrazivanja sa maticnim stanicama.

Ovo je valjda neko polu rijesenje, kao nije skroz covjek ali je pola...da se zadovolji crkva i slicni nametnici.

Crkva je nametnik?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja


Crkva je nametnik?

Pa u ovom trenutku da, koči razvoj znanosti baš kao što su to radili i u srednjem vijeku samo sporije i više regulirano.

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Da spoje Flash Gordona sa Scilom i Haribdom... ili Sodomom i Gomorom

Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
thuglife kaže...


Crkva je nametnik?

Pa u ovom trenutku da, koči razvoj znanosti baš kao što su to radili i u srednjem vijeku samo sporije i više regulirano.

 

Ma znaju oni i poduspješiti razvoj ako leži u njihovom polju interesa, pogledaj samo npr. područje pedofilije.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...
No, meni je ova nova metoda mješanja vrsta, nešto što nije ni prirodno ni socijalno prihvatljivo, jednostavno neshvatljiva. Ne vidim kako bismo mogli na drugačijem organizmu promatrati promjene i bolesti koje nas pogađaju.

To je relativno (kao i sve zar ne). Naime mješanje vrsta je stara stvar ako već striktno gledamo. Recimo jedeš rajčicu s ribljim genima, itd. Primjera ima X. Lagano mi se čini da je u velikoj mjeri u članku zastupljen novinarski senzacionalizam. Iz toga neće izrasti biće koje je pola čovjek, pola tapir.. Ovo s oplodnjom ljudske sperme i životinjske jajne stanice je lagano SF, da se to ne može desiti, zaslužni su kromosomi. Inače bi imali kojekakvih spojeva kozo-čovjeka i ovco-čovjeka po zabitima lijepe naše. Vjerojatno se radi o određenoj izmjeni genskog materijala, gdje bi životinjski primjerci imali određene osobine koje čovjek može iskoristiti. Recimo prilagodiš svinju koja je ionako vrlo sličan organizam ljudskom da možeš iskoristiti organe ili matične stanice za ljudske potrebe. A svinje krkaju ovako ionako, a čovjeka je malo kompliciranije krknuti za takve potrebe. Ne kažem da je to ok, ali lagano mi smrdi da je to osnovna ideja + novinarska senzacija..

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
bed kaže...

Čekaj malo, tko tu koga hebe? A kromosomi??!?

 

Pa kaže;

 

This legalised the creation of a variety of hybrids, including an animal egg fertilised by a human sperm; ‘cybrids’, in which a human nucleus is implanted into an animal cell; and ‘chimeras’, in which human cells are mixed with animal embryos.

 

Kako su pobogu to napravili ili je biologija jedna velika laž? Sad će još ispasti da su stvarno postojali kentauri.. Nekeko mi na žutilo vuče, barem dijelovi teksta, ako ne i sve.

 

Upravo i ja gledam i čudim se wtf?! Taman sam mislio pitati, jel ima kojeg biologa ovdje na forumu da razjasni, pa iako mi biologija nije bila najdraži predmet (osim kad se o spolnim organima učilo XD) i nisam baš u tome, dovraga, pa ipak znam toliko da znam (koja sintagma lol) da se priroda pobrinula da se takve stvari ne događaju i da je nemoguće da se pomiješaju ljudski kromosomi sa životinjskim. Tak da, hibridi, malo morgen, prije će biti da su neki specifični geni izmijenjeni/ubačeni kao i kod biljaka npr. za GMO hranu.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
1domagoj1 kaže...
bed kaže...

Čekaj malo, tko tu koga hebe? A kromosomi??!?

 

Pa kaže;

 

This legalised the creation of a variety of hybrids, including an animal egg fertilised by a human sperm; ‘cybrids’, in which a human nucleus is implanted into an animal cell; and ‘chimeras’, in which human cells are mixed with animal embryos.

 

Kako su pobogu to napravili ili je biologija jedna velika laž? Sad će još ispasti da su stvarno postojali kentauri.. Nekeko mi na žutilo vuče, barem dijelovi teksta, ako ne i sve.

 

Upravo i ja gledam i čudim se wtf?! Taman sam mislio pitati, jel ima kojeg biologa ovdje na forumu da razjasni, pa iako mi biologija nije bila najdraži predmet (osim kad se o spolnim organima učilo XD) i nisam baš u tome, dovraga, pa ipak znam toliko da znam (koja sintagma lol) da se priroda pobrinula da se takve stvari ne događaju i da je nemoguće da se pomiješaju ljudski kromosomi sa životinjskim. Tak da, hibridi, malo morgen, prije će biti da su neki specifični geni izmijenjeni/ubačeni kao i kod biljaka npr. za GMO hranu.

 

Ukratko:

A hybrid embryo is a mixture of both human and animal tissue. There are several types of hybrid embryo (listed below), but recent controversy has focused on cytoplasmic embryos.

These are created by transferring nuclei containing DNA from human cells into animal eggs that have had almost all of their genetic information removed.

The resulting embryos are more than 99% human, with a small animal component, making up around 0.1% (more detail below). 

 

http://www.bbc.co.uk/ethics/animals/using/hybridembryos_1.shtml

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/politics/7407589.stm

 

Iskreno ne vidim ništa strašno nemoralno u tome. Nedostaje ljudskih jajašca pa koriste životinske iz kojih izvade su genetsku informaciju u cilju dobivanja matičnih stanica.

Ne stvaraju nikakva mješana bica niti bi to zapravo bilo moguce, nego stanice koje povade nakon 2-3 dana za istrazivnja.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 2:12 (drnde).
16 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

Mislim da su novinari malo tu zabrazdili, mada sam poznavao jednu stariju gospođu kojoj se navodno upravo zbog tih stvari još jako davno zgadila njena nauka pa je napustila naučni rad i predavala biologiju i hemiju u osnovnoj školi. Navodno je fora u tome da se jajna ćelija prvo zarazi određenim virusom nakon čega bilo koji spermatozoid može da je oplodi. E sad, moje nagađanje je da bi se takav embrion verovatno spontano samouništio posle nekoliko nedelja, isto kao što radi i jajna ćelija koja se veštački potakne na deobu, bez prave oplodnje bilo kakvim genetskim materijalom, ali svašta je moguće.

 

Jedan veliki čovek, Cave Johnson, je rekao da srž nauke nije u "Zašto?", već u "Zašto da ne?!", ali, iskreno, mislim da ne moramo da uradimo nešto samo zato što možemo. Dodavanje izabranih ljudskih gena životinjama da bi one ispunile određenu svrhu, ili čuvanje i gajenje matičnih ćelija je jedno, ali negde treba povući crtu. U tom tonu, i pominjani Leonardo je govorio kako bi bilo divno secirati živog čoveka umesto leševa, ali je to ipak ostavio nacistima.

 

EDIT: Vidim da je drnde iskopao neke prave informacije i da su novinari još jednom, kao što sam i pretpostavio, malčice zabrazdili. Mada, "preko 99% ljudski gemetski materijal" savršeno opsuje i šimpanzu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 2:26 (Ivan(4)).
16 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...

Stanica - spermiij, ne predstavlja život sam po sebi. Prema tome masturbacija ili sex sa kondomom nisu vezani za ugrožavanje života jer bi se prema toj logici svaki takav čin tretirao kao "pokušaj ubojstva". Zametak, embrij, fetus su počeci života koji se odvijaju u ženskom organizmu i označavaju jasan put ka produžetku vrste. E sad abortus je po meni dvojben. Mi ga opravdavamo jer svoje živote ne promatramo kao dio prirode već kao zasebnu društvenu cjelinu pod utjecajima socijalizacije i ostalih grupnih procesa. Stoga nalazimo opravdanje u stvarima poput planiranja obitelji, financijske sigurnosti, želje i sposobnosti. Mislim da je par postova prije netko spomenuo tumor što nikako nije isto. Tumori su abnormalno, nesvrsishodno bujanje stanica koje ne opstaje samo za sebe već modifikacijom naših vlastitih stanica zbog raznih utjecaja, te alteracijom u maligni oblik uzrokuju smrt čovjeka.

Prvo, abortus nije dvojan samo zbog drustvenih interesa, vec zato sto nam znanost kaze kako oplodena jajna stanica ili fetus nije ljudsko bice jer jos nema nikakve karakteristike covjeka. Ne misli, ne osjeca, nema niti sve organe. To nije osoba, te prekinuti razvoj toga nije jednako ubojstvu. Barem meni tako zvuci logicno,{#} iako ocito postoje drugaciji stavovi bazirani na bioetici.

Drugo, zar je tumor vise abnormalan od polu covjeka - polu madagaskarskog crvenorepog patuljastog oposuma? {#}

Ja mislim da nije. Takoder, poanta tumora nije bila da li on ubija covjeka i zasto nastaje, vec da je to takoder nakupina stanica, organizam bez ikakve svijesti, slicno kao i ove genetski modificirane zivotinje/ljudski embrijo.

Eutanazija se opet javila u našem modernom društvu iz iste socijalne solidarnosti i olakšavanja terminalne faze bolesti u svrhu dostojanstvene smrti. Bioetika ima neke svoje teorije i objašnjenja ovih problema, medicina, sociologija, filozofija, teologija i ostali svoja.

Ja mislim da isto kako covjek (ne embrijo) ima pravo na zivot, isto tako mora imati pravo i na smrt.

 

No, meni je ova nova metoda mješanja vrsta, nešto što nije ni prirodno ni socijalno prihvatljivo, jednostavno neshvatljiva. Ne vidim kako bismo mogli na drugačijem organizmu promatrati promjene i bolesti koje nas pogađaju.

Ako ti to ne vidis, ne znaci da to strucnjaci koji se time bave ne vide. Sumnjam da oni bezveze idu mjesati vrste, samo kako bi uzrujali bioeticare. {#}

Jednako tako ne vidim zakonske osnove da netko u svijetu u kojem živimo dobrovoljno i informirano da pristanak da se njegove spolne stanice iskoriste za ovako nešto.

Prije si rekla kako spermije ne smatras zivotom. Ne vidim gdje je onda problem u tome da ljudi rade sa svojim spermijima sto god oni hoce.

Ovako ih barem daju u korist covjecanstva, te ce ovime spasiti mnoge prave zivote, a ne da ih bezveze trose po gumicama.

Čini mi se da bi se o ovome mogle povesti rasprave i u drugim znanstvenim i izvanznanstvenim disciplinama jer jednostavno mislim da još nismo spremni za ovako nešto.

 

Ali naravno to je samo moje mišljenje i drago mi je vidjeti da i ostali imate svoj stav te ga argumentirano iznosite.

Ovo je naravno, moje skromno misljenje. {#}

 

Takoder je moje misljenje, da kako je vec netko napomenuo, ova vijest puna senzacionalizma.

- Psiho246
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja

Da ne citiram cijeli post želim reći još samo ovo. Ovakva i slične tematike su podložne raspravama. Sto ljudi, sto ćudi. (Sto žena, ... nebitno:)

 

Ne smatram da je nečije mišljenje pogrešno ili da je manje vrijedno od moga. Dapače, volim čuti kako drugi razmišljaju i naučiti ponešto novo.

 

Zašto razlikujem tumore od fetusa? Tumori su patološka stanja koja morfološki odstupaju od normalnih stanica. Fetus je sasvim prirodna etapa u nastanku organizma (govorim o zdravim stanjima). Ta misaona faza koja se provlači kroz crkvena i određena medicinska stajališta je vjerovatno jedini razlog zbog kojeg i postoje dvojbe. Je li nešto manje vrijedno zato jer ne može odlučivati samo za sebe, jer ne razmišlja, jer je tzv. "biljka"? Na taj bismo način mogli promatrati i stanja narušenog stanja svijesti i neke degenerativne bolesti te u tu priču ubaciti i pasivnu eutanaziju. Iskreno, ne znam što bih mislila o ovim problemima. U jednu mi je ruku drago što se nisam našla u situacijama da donosim ove odluke, ali jednako tako smatram da ih niti jedan znanstvenih u laboratoriju koji sjedi za mikroskopom trebao donijeti umjesto mene. Društvena prihvatljivost je samo pitanje vremena, no ne znam jesam li konkretno ja spremna za to vrijeme.

Ako je nakupina stanica jednako važna kao i funkcionalan organizam, zašto onda ne izdvojiti samo jednu stanicu i reći i ona je zaštićena jednakim pravima? U tom se slučaju izuzimaju i virusi i bakterije i drugi stanični organizmi koji izazivaju bolesti. Puno pitanja o kojima ja mogu samo iznosti svoje nestručno i samim tim često pogrešno mišljenje.

 

Ovaj dio sa zakonskim osnovama spomenula sam jer ljudi koji doniraju svoje tijelo u svrhu znanosti često nisu upoznati sa točnim detaljima takve odluke. Selektivno informiranje i ostale stvari ponekad znaju prikriti prave namjere. Ovaj dio sam napisala aludirajući na pojedine skandale nezakonitog korištenja jajnih stanica i spermija bez suglasnosti i znanja njihovih vlasnika.

 

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Moje osobno mišljenje je da znanost ne smije robovati ničemu, tako ni etici. Sve u svrhu napretka i prosperiteta.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
14 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Tajni otok doktora Moreaua :) 

Cheers 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
15 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

Međed + Bukva?

bit.ly/dcyfs
12 godina
neaktivan
offline
Hibridi ljudi i životinja

ako je to da osmisle novi lijek, nemam ništa protiv

kinder milch schokolade
14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
GigaGirl kaže...

 

 

Zašto razlikujem tumore od fetusa? Tumori su patološka stanja koja morfološki odstupaju od normalnih stanica. Fetus je sasvim prirodna etapa u nastanku organizma (govorim o zdravim stanjima). Ta misaona faza koja se provlači kroz crkvena i određena medicinska stajališta je vjerovatno jedini razlog zbog kojeg i postoje dvojbe. Je li nešto manje vrijedno zato jer ne može odlučivati samo za sebe, jer ne razmišlja, jer je tzv. "biljka"? Na taj bismo način mogli promatrati i stanja narušenog stanja svijesti i neke degenerativne bolesti te u tu priču ubaciti i pasivnu eutanaziju. Iskreno, ne znam što bih mislila o ovim problemima. U jednu mi je ruku drago što se nisam našla u situacijama da donosim ove odluke, ali jednako tako smatram da ih niti jedan znanstvenih u laboratoriju koji sjedi za mikroskopom trebao donijeti umjesto mene. Društvena prihvatljivost je samo pitanje vremena, no ne znam jesam li konkretno ja spremna za to vrijeme.

Ako je nakupina stanica jednako važna kao i funkcionalan organizam, zašto onda ne izdvojiti samo jednu stanicu i reći i ona je zaštićena jednakim pravima? U tom se slučaju izuzimaju i virusi i bakterije i drugi stanični organizmi koji izazivaju bolesti. Puno pitanja o kojima ja mogu samo iznosti svoje nestručno i samim tim često pogrešno mišljenje.

 

 

 Koji je nakupina stanica, vise nego sto je funkcionalan.

Jedna stanica je dovoljna da spasi zivot, vjerovatno vec znas za uzgajanje organa uz pomoc jezgre neke tjelesne stanice.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
iprogramer kaže...

ako je to da osmisle novi lijek, nemam ništa protiv

To, i puno više od toga ukoliko projekt zaživi u punom potencijalu.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

abortus {#}

eutanazija {#}

eksperimenti na životinjama za dobrobit čovjeka {#}

eksperimenti na fetusima za dobrobit čovjeka {#} jel se itko od vas sjeća ičega prije nego ste rođeni?? čisto sumnjam.. ili još jednostavnije.. ono što ne kmeči ili priča nije živo za mene (odnosi se na ljudsku vrstu i isključuje gluhonjeme osobe {#})

 

 

bioetika je za papane i vegetarijance {#}

ja bi volio vidjeti više socijalne etike i ljubavi prema živima na ovom svijetu {#}

15 godina
offline
Hibridi ljudi i životinja

Zanima me kako ce katolici reagirati na ovo. Sa jedne strane imaju Boga koji osudjuje ikakvo petljanje u procese prirode, a sa druge strane, ovo im mozda izlijeci tumor, alzhajmerovu, leukemiju, produzi zivot za 100 godina i slicno. Zanima me vole li vise svoj zivot ili svoga Boga.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
14 godina
protjeran
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
tnakir kaže...

Zanima me kako ce katolici reagirati na ovo. Sa jedne strane imaju Boga koji osudjuje ikakvo petljanje u procese prirode, a sa druge strane, ovo im mozda izlijeci tumor, alzhajmerovu, leukemiju, produzi zivot za 100 godina i slicno. Zanima me vole li vise svoj zivot ili svoga Boga.

 Kao da ih itko slusa...

 

Ima li u nas u Evropi onako ludih katolika kao sto su prikazani u filmovima oni seljaci iz nizinskih dijela USA koji se bave poljoprivredom?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
15 godina
offline
Re: Hibridi ljudi i životinja
Mentalist kaže...
tnakir kaže...

Zanima me kako ce katolici reagirati na ovo. Sa jedne strane imaju Boga koji osudjuje ikakvo petljanje u procese prirode, a sa druge strane, ovo im mozda izlijeci tumor, alzhajmerovu, leukemiju, produzi zivot za 100 godina i slicno. Zanima me vole li vise svoj zivot ili svoga Boga.

 Kao da ih itko slusa...

 

Ima li u nas u Evropi onako ludih katolika kao sto su prikazani u filmovima oni seljaci iz nizinskih dijela USA koji se bave poljoprivredom?

Mormona? Mislim da ne. I mislim da oni nisu katolici. Katolici pripadaju rimokatolickoj crkvi.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice