Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.669.573
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
itomic009 kaže...

 AMD nema pravo dizat cijene. Trebaju se pokrit po ušima i molit boga da im netko kupi procesor. Koliko su puta zajebali stvar i sad bi još dizali cijene.

 Intel izbaci novi flagship za normalne procesore koji je oko 25% brži do 30% i rokne početnu cijenu 70% više od prethodnog . Kako to komentiraš ?? 

To je normalno i realno formirana cijena, ti bi za 30% brze platio 30% vise?

12 godina
offline
AMD Zen CPU

Čekam Cinebench multithread score. Ako me zaintrigira onda proucavam TDP, OC, ponudu maticnih i na kraju cijenu.

13 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
ansha kaže...

To je normalno i realno formirana cijena, ti bi za 30% brze platio 30% vise?

 Nije normalno jer će onda za dvije generacije koštati 5000 dolara. Inače su svi flagship procesori slične cijene kao generacijama prije ili su manje varijacije a ne ovako. I ojav i7 5960X je pun kurac brži nego recimo i7 980X pa ne košta 5 puta više nego je košta i7 980x kad je on bio flagship.

14 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

To je procesor za profesionalne namjene i taj rang performansi mora imat takvu cijenu. Pogledaj koliko kostaju Xeoni kojima je ovaj ravan performansama..

16 godina
online
Re: AMD Zen CPU
ansha kaže...

To je procesor za profesionalne namjene i taj rang performansi mora imat takvu cijenu. Pogledaj koliko kostaju Xeoni kojima je ovaj ravan performansama..

Baš mora ? :) ... pogledaj cijene dok je AMD imao čime parirati, u mainstream odnosno server segmentu (Xeon vs. Opteron).

Do sada su top modeli koštali $999 i baš sad mora $1732 ? :)

12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
itomic009 kaže...
ansha kaže...

To je normalno i realno formirana cijena, ti bi za 30% brze platio 30% vise?

 Nije normalno jer će onda za dvije generacije koštati 5000 dolara. Inače su svi flagship procesori slične cijene kao generacijama prije ili su manje varijacije a ne ovako. I ojav i7 5960X je pun kurac brži nego recimo i7 980X pa ne košta 5 puta više nego je košta i7 980x kad je on bio flagship.

 Pogledaj koliko košta 6950X

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 AMD nema pravo dizat cijene. Trebaju se pokrit po ušima i molit boga da im netko kupi procesor. Koliko su puta zajebali stvar i sad bi još dizali cijene.

 Intel izbaci novi flagship za normalne procesore koji je oko 25% brži do 30% i rokne početnu cijenu 70% više od prethodnog . Kako to komentiraš ?? 

To je normalno i realno formirana cijena, ti bi za 30% brze platio 30% vise?

 druže tile, prodavaj te dionice intela dok još vrijede

16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
D3lBoy kaže...

Zen nije duplo brži od FXa vec 30-40% brzi, ali, veliko ali... Svi misle da je 40ak% brži od Piledriver FX-8350 per core, no zapravo se misli na zadnju generaciju Excavator CPU koji ima još bolji per core performans od 8350 iako je opcenito slabiji cpu. Znaci performase bi trebale bit vece nego sto vecina misli, još ako se uzme u obzir da se vracaju na simultaneous multithreading dakle kao kod Intela, a ne moduli kao kod FXa pa da bude "8 core". Velike nade polažem u Zen

Eto sad je ok a ne ono ranije napisano, ovo svi to možeš prebacit u samo vrlo neupučeni.Kaj se tiče dolnjeg linka i usporednog testa, treba pogledat radne frekvencije FM2+ Socket/Excavator X4 Athlon radi na 3.5ghz, a Piledriver X4 proc radi na 3.9ghz.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=3&jumpto=5044453&sort=asc&view=flat

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Mladen kaže...
ansha kaže...

To je procesor za profesionalne namjene i taj rang performansi mora imat takvu cijenu. Pogledaj koliko kostaju Xeoni kojima je ovaj ravan performansama..

Baš mora ? :) ... pogledaj cijene dok je AMD imao čime parirati, u mainstream odnosno server segmentu (Xeon vs. Opteron).

Do sada su top modeli koštali $999 i baš sad mora $1732 ? :)

Nista se ne mora :) S obzirom na ostatak intelove ponude, taj rang performansi ima tu cijenu. Ne mogu proc koji ima performanse Xeona od 2500$ prodavati za 1000$.

16 godina
online
Re: AMD Zen CPU
ansha kaže...

Nista se ne mora :) S obzirom na ostatak intelove ponude, taj rang performansi ima tu cijenu. Ne mogu proc koji ima performanse Xeona od 2500$ prodavati za 1000$.

Snizili bi oni i tog Xeona da imaju konkurenciju, ovako već 5 godina imamo stagnaciju ...

Ovisi o namjeni, ovako skup 6950X ne bih nikad uzeo ... ili bi za tu sumu složio dvije 5820k/6800k makine ili bi dodao još malo za neku entry Supermicro dual-CPU ploču i dva 10-12 core E5 Xeona.

 

14 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

Slazem se, ili za 400€ uzmes dva E5 2670 i dual socket plocu i imas performanse 6950X..

16 godina
online
Re: AMD Zen CPU
ansha kaže...

Slazem se, ili za 400€ uzmes dva E5 2670 i dual socket plocu i imas performanse 6950X..

To misliš na rabljene ? ... tako bi se dalo naći još puno boljih opcija od ovog 6950X.

 

Da ne offtopičarimo sa Intelima, ima nekih naznaka za Zen sa više od 8 jezgri na desktopu ili će 16 i 32 core biti samo u obliku Opterona ?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU

 zeroname kaze :AMD nema pravo dizat cijene. Trebaju se pokrit po ušima i molit boga da im netko kupi  procesor . Koliko su puta zajebali stvar i sad bi još dizali cijene.

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaa hahahaha samo i dalje citam i smijem se ,ostali forumasi su ti dali odgovor na sve ...................

 

sry nisam iso na citiraj u komentaru ,nemogu od smijeha hahahahahahahahahaha...........

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 21:45 (Majestic Ik).
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
Majestic Ik kaže...

 zeroname kaze :AMD nema pravo dizat cijene. Trebaju se pokrit po ušima i molit boga da im netko kupi  procesor . Koliko su puta zajebali stvar i sad bi još dizali cijene.

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaa hahahaha samo i dalje citam i smijem se ,ostali forumasi su ti dali odgovor na sve ...................

 

sry nisam iso na citiraj u komentaru ,nemogu od smijeha hahahahahahahahahaha...........

 E aj pogledaj prvo pod moj pc da se uvjeriš da nisam neki intel fanboy. Veća sam objasnio u prethodnom postu. Jedini razlog zašto ljudi kupuju AMD je niska cijena i to se uglavnom odnosi na nas siromašne balkance i ostale gdje je zastupljen AMD. AMD se najviše prodaje u siromašnijim državma. Pogledaj samo STEAM statistiku i ne seri. Jedva da ćeš naći amerikanca srednje klase a da je kupio AMD.

10 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

I sto je tu lose? Zasto bi SAD bio standard i zasto bi Intel bio standard. Neka svatko kupuje sto hoce. Ne trebaju svima uber performanse, nekima je za potrebe sasvim dovoljan AMD APU ili 860K ili FX 6300/8200. Neki nebi dali Intelu pare sve da im i treba jace. Ima nas svakakvihi tesko je neke zakljucke vodit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 22:18 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
The_Fichek kaže...

I sto je tu lose? Zasto bi SAD bio standard i zasto bi Intel bio standard. Neka svatko kupuje sto hoce. Ne trebaju svima uber performanse, nekima je za potrebe sasvim dovoljan AMD APU ili 860K ili FX 6300/8200. Neki nebi dali Intelu pare sve da im i treba jace. Ima nas svakakvih i tesko je neke zakljucke vodit.

 Pa loše je to što govorimo o podizanju cijena. Ako podignu cijene mogu se slikati.

10 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Sigurno nece random dici cijenu, ak proizvod bude losiji od Intela za iste pare. Nisu blesavi. Primjer je nova r9 480 sa cijenom pisljivih 200 USD, a hebackim performansama, makar se u to trebamo jos uvjerit. Ugl, mislim da itekako znaju plasirat proizvod. Fury X i Fury mozda nisu najbolji primjeri,  ak se njih ulovis, ali vecina je, barem u novo doba sto ja pratim..

16 godina
offline
AMD Zen CPU

fury linija je dobra samo je izasla u krivi Q i skuplja radi HBM-a i AIO rjesenja dok je sa Polarisom za sad sve pogodjeno cekamo vegu imho 

12 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
zeroname kaže...
Majestic Ik kaže...

 zeroname kaze :AMD nema pravo dizat cijene. Trebaju se pokrit po ušima i molit boga da im netko kupi  procesor . Koliko su puta zajebali stvar i sad bi još dizali cijene.

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaa hahahaha samo i dalje citam i smijem se ,ostali forumasi su ti dali odgovor na sve ...................

 

sry nisam iso na citiraj u komentaru ,nemogu od smijeha hahahahahahahahahaha...........

 E aj pogledaj prvo pod moj pc da se uvjeriš da nisam neki intel fanboy. Veća sam objasnio u prethodnom postu. Jedini razlog zašto ljudi kupuju AMD je niska cijena i to se uglavnom odnosi na nas siromašne balkance i ostale gdje je zastupljen AMD. AMD se najviše prodaje u siromašnijim državma. Pogledaj samo STEAM statistiku i ne seri. Jedva da ćeš naći amerikanca srednje klase a da je kupio AMD.

Kakve gluposti pricas.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Pa to je njegov zaštitni znak.

9 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

http://hwbot.org/news/13516_excavator_harbinger_improved_amd_performance/


nije baš ontopic ,ali ćisto da se zna u odnosu na šta je onih 40% zen brži.

toni-audio.com.hr
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
dabar_solta kaže...

http://hwbot.org/news/13516_excavator_harbinger_improved_amd_performance/


nije baš ontopic ,ali ćisto da se zna u odnosu na šta je onih 40% zen brži.

 Sve to je več poznato odavno, a vezano za ovaj link koje glupandarije, heba ih beskorisni Super PI usporedni test da boga da ga požderali za doručak.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=1&jumpto=4645762&sort=asc&view=flat

 

Vratimo se u realnost dakle video dekodiranje=Multithreading, navodno od toga ima neke koristi u realnoj praksi tak sam barem čul.Sve ostalo je opet na dolnjem linku, ali eto Hwbot ekipa jaše na Super PI, a to je kao da 24sata nekaj testiraju fučkaj ga sad.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=3&jumpto=5044453&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU

pošto su superpi performanse dosad bile jako loše, ovo samo pokazuje koliko je amd arhitektura napredovala u svakom pogledu. i da se amd drži obećanog.

 

btw linkat svoje postove iz druge teme nema smisla,gleda sam film inception ali ide mi na živce ovo.radje zaljepi samo link na original ćlanak odakle si izvuka informacije. trol si ali najbolji.

ako nekoga zanima original link ,evo linka koji se nakon ramboxceptiona navodi pod izvor:
http://www.tomshardware.com/reviews/a10-5800k-a8-5600k-a6-5400k,3224.html

toni-audio.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 19:51 (dabar_solta).
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
dabar_solta kaže...

pošto su superpi performanse dosad bile jako loše, ovo samo pokazuje koliko je amd arhitektura napredovala u svakom pogledu. i da se amd drži obećanog.

 

btw linkat svoje postove iz druge teme nema smisla,gleda sam film inception ali ide mi na živce ovo.radje zaljepi samo link na original ćlanak odakle si izvuka informacije. trol si ali najbolji.

ako nekoga zanima original link ,evo linka koji se nakon ramboxceptiona navodi pod izvor:
http://www.tomshardware.com/reviews/a10-5800k-a8-5600k-a6-5400k,3224.html

Itekako ima smisla linkat svoje postove iz drugih tema, čak je i poželjno a zašto je to tak pa neču niti pokušavat objašnjavat jer nema smisla.Možda ti to nisi primjetil, ali u ovom primjeru ja sam linkal postove iz ove iste teme.

 

Tvoj žuti link nema veze sa mojom fotkom, koju sam ja okačio oko linka sa Athlon X845 Excavator CPU/H264 testom.Ako na to misliš onda si skroz promašil, a SuperPi več odavno nema smisla niti koristit to je test za dječiji vrtič.

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

https://www.facebook.com/amdadria/posts/998831046882065

 

Potvrđeno Doom na ZENu večeras!?

 

Izbrisali su post, evo link https://imgur.com/yEvLcWi da vidite šta je pisalo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 14:56 (MacTheBig).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Alo AMD-ovci ima li još kakvih novosti o ZENU(mene zanima ali sam malo glup za pronać)

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
13 godina
neaktivan
offline
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU

 To baš i nije neko povećanje cijene, par desetaka kuna a i upitno je koliki su gubici brzine ako se ne ugradi na ploču dodatan kontroler. No on topic, ne znam da li je bila slikica već, ali ovo je striktno još pod "rumor" ali evo da se nađe.

AMD ZEN 8core16thread AMD ZEN 8core16thread
13 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

 Ako single core performace bude kao Skylake onda će to bit fenomenalno. Samo da ne košta onda još usput i 1000 dolara.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
itomic009 kaže...

 Ako single core performace bude kao Skylake onda će to bit fenomenalno. Samo da ne košta onda još usput i 1000 dolara.

A nece mozda 1000$ al sigurno hoce 800-900$

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice