Bug forum rječnik

poruka: 11
|
čitano: 4.940
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Bug forum rječnik

OK nadam se da nećete misliti da je tema preglupa i da je neće modovi lockati al kako bude bude. Anyway ideja je basically ova - ako imate neku riječ na koju naiđete na ovom forumu ili bilo gdje drugo na netu i ne znate šta znači tražite objašnjenje od kolega forumaša ovdje. Nije bitno jel književna ili iz dijalekta ili žargona, može i engleske ili strane riječi, može i stručni ili znanstveni izrazi. Naravno da postoji Google i postoje online rječnici ali neke neknjiževne hrvatske riječi (iz dijalekta ili žargona) je teško naći na netu (a inače svi hrvatsko engleski online rječnici koje sam vidio su strašno jadni i siromašni), a meni se dogodilo par puta da na newsima ili na ovom forumu ili negdje drugo naiđem na neku purgersku / slavonsku kajkavsku riječ koju nemam pojma šta znači (pošto sam iz Splita jelte, iako ima dosta i starinskih dalmatinskih riječi koje ne znam).

Dakle samo navedite riječ i po mogućnosti primjer korištenja. Evo ono šta mene trenutačno zanima :

posemuri (nek se malo posemuri u nekom cipu)

capice (imenica)

škarnicl (imenica)

Evo moj doprinos malo klasičnog ličkog rječnika (nisam punokrvni Ličanin ali proveo sam tamo dobar dio života i nešto znam) ako kome treba :

basa (meki kravlji sir, kao kajmak)

varenika (mlijeko)

14 godina
neaktivan
offline
Bug forum rječnik

Škarnicl- škartoc, kartonska vrećica.

 

Javljam se za čakavske riječi {#}

ZOTAC: It's Time to Play.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug forum rječnik
DmL kaže...

Škarnicl- škartoc, kartonska vrećica.

 

U ovim krajevima se kaže škartac.

 

 

DmL kaže...

Javljam se za čakavske riječi {#}

 

{#}

15 godina
neaktivan
offline
Bug forum rječnik

op. ur. - Opaska urednika

 

Koliko sam puta samo pokusavao da skontam sta ta skracenica ustvari znaci.

 

12 godina
offline
Bug forum rječnik

Zapravo, lakse je otici na google upisati tu rijec i u dvije sekunde si saznao sto znaci, nego dolaziti tu postat i cekati da ti netko odgovori, ali oke podrzavam temu:).

Peace!
12 godina
neaktivan
offline
Bug forum rječnik

A baš sam mislio da bi škarnicla trebala biti razumljiva upravo Dalmošima.(Nadam se da vam ovo ne smeta :))

 

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug forum rječnik

Evo forumaš Tiby javlja da je pošemuriti poluditi ili pošandrcati, a capice da su sleng za noge dobrih komada. Oboje nikad čuo do maloprije.
Inače koga zanima pirun je viljuška.
Evo sad iman još jedno pitanje : šta je čikadent ?

 

XVII Mini kaže...

Zapravo, lakse je otici na google upisati tu rijec i u dvije sekunde si saznao sto znaci, nego dolaziti tu postat i cekati da ti netko odgovori, ali oke podrzavam temu:).

 

Pa u biti i nije baš za rijetki domaći sleng... Evo primjer :

http://www.google.com/search?q=capice+site%3Ahr

Prvih 10 linkova daje niz različitih značenja riječi ali ne ono gore koje je spomenuo Tiby i u kojem sam ga vidio upotrijebljenog nekidan. Kad sam inače izvukao pogrešan zaključak da ima dobre capice znači ima dobre sise {#}, a greške u komunikaciji su znale započinjati ratove pa bolje da se dobro razumijemo... {#}

 


16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug forum rječnik
Suddenly Psychotic kaže...

A baš sam mislio da bi škarnicla trebala biti razumljiva upravo Dalmošima..(Nadam se da vam ovo ne smeta :))

 

A slušaj bolje od onoga blesavog blitvari... {#}

13 godina
offline
Re: Bug forum rječnik
Enkidu kaže...


Evo sad iman još jedno pitanje : šta je čikadent ?


Koliko ja znam, čikadent je čačkalica.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
16 godina
neaktivan
offline
Bug forum rječnik

Zanimljivo, Tiby tvrdi da je to dalmatinska riječ a ja je nikad čuo...

14 godina
neaktivan
offline
Bug forum rječnik

Eo još jedna za one sa grada :P
Firange - zavjese

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice