Black Friday 2023 zaključana tema

poruka: 649
|
čitano: 194.211
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Black Friday 2023
GSP kaže...

 Da ovo je tocno...a sta bi preporucio za kuciste ako bi uzo m2 disk...da nije kinesko nego nes kvalitetnije...i mozda da ima visenopcija spajanja tipa i usb i sata

 ma vraga je točno, uzmi kvalitetni eksterni ssd kao što je samsung t7 shield i miran si, bude ih na amazonu često na akciji

imaš garanciju na uređaj, kakve gluposti koji kabel koji ssd i mijenjanje komponenti, nije to kompletni pc

 

dok uzmeš kućište i kvalitetni ssd, dođe te skoro na isto, jedino pazi koji eksterni ssd uzimaš, kingston često fuša

ovaj samsung t7 shield ima brzine pisanja cca 900mbps i to koliko god veliku količinu podataka pisao na njega, nema trokiranja brzine

plus je otporan na prašinu, vodu i padove, do određene mjere ofkors, i dobiješ uz njega dva kabela, usb a na c i usb c na c

 

da i ušparaš 20 eura, ne isplati se zajebavat i riskirat

5 godina
offline
Re: Black Friday 2023
Ima li netko da je vidio na akciji Apple iPad mozda kod nas ili u europskim webshopovima, u Americi 10ta generacija za 350 $, kod nas za tu lovu se nudi samo ranija generacija?
11 godina
offline
Re: Black Friday 2023

A jel bi preporucil sata ssd 2.5 od 4 tb za storage...brzina nebitna...spajanje po potrebi u pc

11 godina
offline
Re: Black Friday 2023
Ne baš, razlika u cijeni više nije velika, moraš raskapat komp svaki put, spajat kablove, gasit komp, pa palit... uzmeš eksterni i po potrebi ga priključiš usb kabelom izvana...
Ako baš nađeš povoljno i s većom razlikom, nemaš problema raskapat komp svaki put, ha, ja opet ne bi
13 godina
offline
Black Friday 2023

Ne znam jeli netko već napisao ali Ubiquiti ima akciju na AmliFi Alien Router.

11 godina
offline
Re: Black Friday 2023
picajzla0707 kaže...
Ne baš, razlika u cijeni više nije velika, moraš raskapat komp svaki put, spajat kablove, gasit komp, pa palit... uzmeš eksterni i po potrebi ga priključiš usb kabelom izvana...
Ako baš nađeš povoljno i s većom razlikom, nemaš problema raskapat komp svaki put, ha, ja opet ne bi

 Nemam ja kuciste to je kod mene sekund posla

7 mjeseci
neaktivan
offline
Black Friday 2023

uređujem stan a vecina salona za namještaj nema neke ponude, znate di bi covjek kupio kutnu garnituru na nekom popustu?

11 godina
offline
Re: Black Friday 2023
picajzla0707 kaže...
GSP kaže...

 Da ovo je tocno...a sta bi preporucio za kuciste ako bi uzo m2 disk...da nije kinesko nego nes kvalitetnije...i mozda da ima visenopcija spajanja tipa i usb i sata

 ma vraga je točno, uzmi kvalitetni eksterni ssd kao što je samsung t7 shield i miran si, bude ih na amazonu često na akciji

imaš garanciju na uređaj, kakve gluposti koji kabel koji ssd i mijenjanje komponenti, nije to kompletni pc

 

dok uzmeš kućište i kvalitetni ssd, dođe te skoro na isto, jedino pazi koji eksterni ssd uzimaš, kingston često fuša

ovaj samsung t7 shield ima brzine pisanja cca 900mbps i to koliko god veliku količinu podataka pisao na njega, nema trokiranja brzine

plus je otporan na prašinu, vodu i padove, do određene mjere ofkors, i dobiješ uz njega dva kabela, usb a na c i usb c na c

 

da i ušparaš 20 eura, ne isplati se zajebavat i riskirat

 Zato i je nadimak picajzla...

Ja sam dao svoje osobno misljenje, ne kazem da je to najbolje, al ti doslovno svakog popljujes koji ne dijelu isto misljenje kao i ti. Stvarno ne razumijem takve ljude.

Sad ces mi reci i da je bolje eksterni disk uzet tako za podatke?

Osobno iskustvo je da kad mi je trebala garancija, nudili su mi zamjenu za novi, a sto je sa svim podacima? Kazu to se placa masnim parama... Pokvario se port na kucistu, a moram poslati sve skupa u ovlašteni servis. Oni kazu da ne popravljaju i da ce mi poslati novi.

Ovako sam rekao nek mi vrate nazad i razbio sam cijelo kuciste da dođem do diska i da sam sebi spasim podatke, a tu garanciju si oni nek nabiju negdje u mracno mjesto.

Sad kad imam po komponenti spojeno, pokvarilo mi se jednom kuciste, kupio novo i zamijenio i sibaj dalje, disk je funkcionalan i dalje. Samo zato sam preporucio ovakvu opciju. Sumnjam da je sa eksternim SSD-om drugacija situacija...

Kovačić
11 godina
offline
Re: Black Friday 2023

majstore i ja dajem svoje osobno mišljenje, ako je suprotno od tvojeg onda ću to reći tako

to nije pljuvanje, nego suprotno mišljenje, a razloge sam dao, još nisam niti spomenuo da složenac ima dodatni problem neoptimiziranog usb kontrolera

 

i što s podacima? ako ti na složencu crkne ssd koji si stavio u kućište koju točno prednost imaš u odnosu kad crkne eksterni ssd?

ako imaš toliko važne podatke da ih moraš izvlačiti s pokvarenog ssd-a, onda nešto krivo radiš, a krivo je to da nemaš backup za važne podatke

da, i mi smo u firmi bili prisiljeni izvlačiti podatke s pokvarenih diskova, jer knjigovođa nije radila backup, ali to toliko košta da možeš kupiti pet dodatnih diskova za backup

 

bez ljutnje, ovo je moje osobno mišljenje

i meni je crkao pny eksterni ssd, kupio ovaj samsung shield t7 i šibaj dalje

16 godina
offline
Re: Black Friday 2023
picajzla0707 kaže...
GSP kaže...

 Da ovo je tocno...a sta bi preporucio za kuciste ako bi uzo m2 disk...da nije kinesko nego nes kvalitetnije...i mozda da ima visenopcija spajanja tipa i usb i sata

 ma vraga je točno, uzmi kvalitetni eksterni ssd kao što je samsung t7 shield i miran si, bude ih na amazonu često na akciji

imaš garanciju na uređaj, kakve gluposti koji kabel koji ssd i mijenjanje komponenti, nije to kompletni pc

 

dok uzmeš kućište i kvalitetni ssd, dođe te skoro na isto, jedino pazi koji eksterni ssd uzimaš, kingston često fuša

ovaj samsung t7 shield ima brzine pisanja cca 900mbps i to koliko god veliku količinu podataka pisao na njega, nema trokiranja brzine

plus je otporan na prašinu, vodu i padove, do određene mjere ofkors, i dobiješ uz njega dva kabela, usb a na c i usb c na c

 

da i ušparaš 20 eura, ne isplati se zajebavat i riskirat

Slažem se. Ja sam uzeo neko Icy Box kućiste, nije baš ni bilo jeftino, stavio unutra 2TB Kingston NV2 jer je bio jeftiniji od drugih i... Hijaooo smeća. Kopiraš nešto gore i zaletava se, pa stane, pa krene, pa padne brzina na brzinu starih hardova, pa malo opet krene, stane. Sve je još relativno podnošljivo dok ga ne napuniš negdje do pola. Nakon toga katastrofa. Streamam mjuzu s tog drivea i povremeno štekara, neupotrebljivo. Pa sam uzeo Samsung T7 2TB za nekih 160 i kusur eura prije dva mjeseca da zamijeni to smeće i stvar radi savršeno, neusporedivo brže od ovog Kingston smeća. Nema pada brzine, trokiranja i sl. Evo sad smo prije par dana uzeli kolega i ja svaki po 2TB T7 Shield verziju na Amazon.de na BF-u za nek se nađe, ispalo nas je bilo po 116 eura svakog s poštarinom. Sad gledam, baš ih više ne nalazim za te nove, ali treba pratiti, sutra je BF pa možda opet bude nešto. Poslije ovih Samsunga za te novce (i veće) uopće me više ne zanima kombinirati NVMe diskove s eksternim kućištima.

Deckard
13 godina
offline
Black Friday 2023

Lenovo Njemačka mi se čini da ima dobrih popusta (ja gledao laptope). Ali ne dostavljaju u Hr. Pa ili mailbox ili ako imate nekoga u Njemačkoj a da će za Božić u Hr.

8 godina
offline
Re: Black Friday 2023

Mat123  - Mi smo prije skoro godinu dana uzeli u Workshop Dreams (Family mall). Zadovoljni cijenom i kvalitetom + na već sniženu i veoma konkurentnu cijenu, dobili smo dodatni popust na gotovinu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 8:51 (Udes).
11 godina
offline
Re: Black Friday 2023
deckard kaže...

...Hijaooo smeća. Kopiraš nešto gore i zaletava se, pa stane, pa krene, pa padne brzina na brzinu starih hardova, pa malo opet krene, stane. Sve je još relativno podnošljivo dok ga ne napuniš negdje do pola. Nakon toga katastrofa. Streamam mjuzu s tog drivea i povremeno štekara, neupotrebljivo. Pa sam uzeo Samsung T7 2TB za nekih 160 i kusur eura prije dva mjeseca da zamijeni to smeće i stvar radi savršeno, neusporedivo brže od ovog Kingston smeća. Nema pada brzine, trokiranja i sl. Evo sad smo prije par dana uzeli kolega i ja svaki po 2TB T7 Shield verziju na Amazon.de na BF-u za nek se nađe, ispalo nas je bilo po 116 eura svakog s poštarinom. Sad gledam, baš ih više ne nalazim za te nove, ali treba pratiti, sutra je BF pa možda opet bude nešto. Poslije ovih Samsunga za te novce (i veće) uopće me više ne zanima kombinirati NVMe diskove s eksternim kućištima.

 to je više problem samog ssd-a, ista stvar bi ti bila da si uzeo neki eksterni s lošim sustained brzinama, primjerice kingston xs2000

sve je to lijepo kad vidiš da su mu nominalne brzine 20gbps, ali u praksi ima vrlo mali slc keš, nema ddram i loš interni kontroler, pa onda u praksi imaš zajebanciju s padovima brzine čim na njega zapisuješ iole veću količinu podataka - slika dolje, kreni-stani, pa stane i par sekundi ništa, pa brzine ko na starim hardovima, užas

a još onda na to dodaj neoptimizirani usb kontroler i da pukneš od muke

 

još nekako kad ga koristiš povremeno i za malu količinu podataka, ali koji će ti onda klinac eksterni disk od 2 ili 4 terabajta

11 godina
offline
Re: Black Friday 2023

Pa kazem, opcenito se vise kucista kvare nego diskovi.

Disku nije nista ako se konektor kucista sjebe nesto. Uzmes drugo kuciste i ide dalje, ali "gotovi" proizvod ti ne amijes otvarati u slučaju kvara, ne zele priznati garanciju tada i moras njima poslati sve skupa. Disk je mozda 100% zdrav, ali oni ce ti reci da ce ti dati novi eksterni disk samo da ne gube vrijeme. Zato se meni slozenac vise dopada. No hard feelings 

 

Sto se tice NV2 SSD-a, koju god recenziju citao, stvarno je disk los, a zato je i najjeftiniji. Dok nisu drugi dosli i cjenovno bili pristupacni, bio je preporuka, no sada bih dao prednost, među jeftinijima ovih dana, KC3000, SN850X i P5 Plus. (P5 Plus 1TB sam si sad kupio na amazonu za 56€ kao sistemski disk, zamjena za Samsung 970 Evo 250GB) pa cu na temi koji SSD probati neke benchmarke izvrtit i tamo objavit.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Black Friday 2023

svakom svoje, ali to su iznimni slučajevi da ti se pokvari nešto, a može se pokvarit usb kontroler, ssd interni kontroler ili sama memorija

računat što se više kvari eventualno je korisno nekoj tvrtki koja koristi tisuće ssd-a, pa onda ima neku statistiku i po tome taktiku što će i kako kupit

 

za običnog korisnika je to manje-više kupi novo i vozi dok ide, uz obavezni backup važnih podataka

tko već ima kućište otprije, možda i ima smisla, kad kupuješ od nule - najbolje je uzet kvalitetni eksterni ssd poput ovog t7 shield i ne razbijat glavu

moje osobno mišljenje ofkors

14 godina
offline
Re: Black Friday 2023
Mat123 kaže...

uređujem stan a vecina salona za namještaj nema neke ponude, znate di bi covjek kupio kutnu garnituru na nekom popustu?

 Namještaj se kupuje u trgovini... Ako ti ZG nije daleko, pogledaj Family Mall na žitnjaku i West Gate (to sam nedavno otkrio) u kojem ima dosta salona sa akcijama. Na Velesajmu također ima par salona lošeg marketinga, lošeg ambijenta, sa odličnim cijenama i kvalitetom.

marching up and down the squaaare
12 godina
online
Re: Black Friday 2023
Udes kaže...

Mat123  - Mi smo prije skoro godinu dana uzeli u Workshop Dreams (Family mall). Zadovoljni cijenom i kvalitetom + na već sniženu i veoma konkurentnu cijenu, dobili smo dodatni popust na gotovinu.

 I od mene preporuka za ovaj ducan konkretno, platili smo kutnu garnituru preko duplo manje nego ekvivalentnu u Lesnini. A i po kvaliteti bolja od Lesnine.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Black Friday 2023

je ništa od Sony-ija za 59€ :)

 

Poštovani,

obavještavamo Vas, da smo prilikom pregleda Vaše narudžbe 15084 došli do saznanja da je u narudžbi naručen artikl Sony ZV-E10 fotoaparat s izmjenjivim objektivom, kućište kod kojeg je došlo do očitog nenamjernog propusta u cijeni stoga smo narudžbu otkazali.

U ovom konkretnom slučaju, to je bio očiti, nenamjerni propust u cijeni kod artikla jer cijena od 59,00 € za navedeni artikl ne odgovara niti otprilike stvarnoj vrijednosti robe.

Odjeljak 24. naših Uvjeta poslovanja i članak 280. Zakona o obveznim odnosima daje Internet Mall-u d.o.o. mogućnost da odustane od ugovora u slučaju očitog, nenamjernog propusta što uključuje i očite pogreške u cijeni.

Nadamo se da smo Vam dovoljno pojasnili razloge odustajanja od ugovora te molimo da nam povratno na ovaj mail odgovorite da se slažete sa gore navedenom obavijesti.

Budući da artikl više nije dostupan te Vam u očuvanju dobre suradnje nudimo dodatni popust od 15% na model Sony ILCE-6100LB bezzrcalni fotoaparat + SELP1650 objektiv koji sada do 26.11.2023 ili isteka zaliha već ima 100 € popusta.

U slučaju da ste narudžbu platili unaprijed online kartičnim plaćanjem bit će Vam izvršen povrat sredstava na karticu s koje je uplata zaprimljena, a ako ste plaćanje izvršili putem predračuna molimo da nam povratno pošaljete broj računa na koji ćemo izvršiti povrat sredstava.

Još jednom, u ime cijelog tima, ispričavamo se na nastaloj situaciji.

Hvala Vam na razumijevanju i lijepi pozdrav.

 

20 mjeseci
protjeran
offline
Re: Black Friday 2023

Meni isto otkazalo upravo, ali prijatelju mi je isporučen jučer.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 12:14 (Qui-Gon-Jinn).
14 godina
offline
Re: Black Friday 2023
Meni isto sada stigao email, ali meni ne nude objektiv 🤣
A da im odgovorimo da ne prihvacamo njihovu ponudu?
Koje su nam opcije?
Autoclimb kills more people than AIDS
11 mjeseci
offline
Re: Black Friday 2023

Ista situacija kao i prosle godine s laptopima, stavili krivu cijenu pa se pravdali da mogu otkazati narudžbu. Zaprijeti im državnim inspektoratom, a ako odmah ne popuste, pošalji prijavu i garant ćeš dobiti. 

11 godina
offline
Black Friday 2023

Advena BF (klima uređaji)

 

Većina modela se mogu pronaći u drugim trgovinama za nižu cijenu, a jedino AUX Halo ne nađem za manje, tj. to je najjeftiniji A+++ model na tržištu (uz onaj Vivax AEHI+ iz Žutog klika).

 

AUX Halo 3,5 kW (A+++, WiFi, UV, grijanje do -20 °C) - 469 €

 

EDIT: Ovdje je raspoloživa za 440 €.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 13:12 (kiwi_91).
10 godina
offline
Re: Black Friday 2023
lumiks kaže...

Ista situacija kao i prosle godine s laptopima, stavili krivu cijenu pa se pravdali da mogu otkazati narudžbu. Zaprijeti im državnim inspektoratom, a ako odmah ne popuste, pošalji prijavu i garant ćeš dobiti. 

 

jako dobra fora - staviš nerealno nisku cijenu za atraktivni artikl, masa ljudi se pomami, posjete na shopu rastu - pa onda kad netko naruči, otkažeš zbog "očite greške u cijeni"... 

a u međuvremenu je netko od tih posjetitelja sigurno bacio oko i na još nešto pa naručio usput...

 

naravno - samo pretpostavljam, ne tvrdim :D

14 godina
offline
Black Friday 2023

evo zgodne stvarčice:

 

https://www.geekbuying.com/item/OUVIS-AMR5-Mini-PC-AMD-Ryzen-7-5700U-EU-522831.html

 

znači ide iz Njemačke (birate odakle)

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Black Friday 2023
11 godina
offline
Black Friday 2023

Koji overkill za 15 i fhd

11 godina
offline
Black Friday 2023

Najjeftinije na tržištu?

 

PS5 + God of War: Ragnarok - 480 €

 

Po EAN kodu bi trebala biti disk verzija.

11 godina
offline
Re: Black Friday 2023
kiwi_91 kaže...

Najjeftinije na tržištu?

 

PS5 + God of War: Ragnarok - 480 €

 

Po EAN kodu bi trebala biti disk verzija.

 U DE su bili tokom ovog tjedna sa nekim kodovima i mogućnostima i po 380-390€ (bez igara i samo 1 joystick)

Kovačić
11 godina
offline
Re: Black Friday 2023
Dali se kamo sutra isplati ići u trgovine?
Daju li neke bolje popuste i imaju li možda neke artikle koje nemaju na webu?
Grozim se od laktarenja sa ekipom za popust, ali ove godine sam i spreman svratiti nekamo i pogledati.
Kamo da odem?
Ili bolje da ostanem doma?
14 godina
offline
Re: Black Friday 2023
Nekakav laptop do 500e?
Office, internet namjena.
Ništa nema za te pare koliko vidim, a da ima barem 16gb RAM, Ryzen 5 i 1tb SSD - ili barem da ima mogućnost dodati još jedan ili makar zamjeniti.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice