Ateisti ili teisti ili nešto treće? zaključana tema

poruka: 3.222
|
čitano: 242.973
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Imaju li ateisti svoj kalendar koji se ne ravna po krščanskom?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

A što bi to bio kršćanski kalendar kad ne koriste sve skupine kršćana isti kalendar?

 

Julijanski je stariji od Isusa, a Gregorijanskog je dekretom uveo rimokatolički papa, ali su tehnički dio posla obavili astronom i fizičar, te takav kalendar predstavlja znansveno ispravno računanje vremena. Papin dekret je tu bio zato što je ipak Crkva držala autoritet po pitanju kalendara.

 

S druge strane, ako gledaš dodjelivanje dana odeđenim ličnostima, kao što katolički ima svetce, tako Pokret za sekularnu Hrvatsku izdaje svoju verziju u kojoj dane posvećuje istaknutim znanstvenicima, filozofima i humanitarcima.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Sad kad me pitaju zasto sam oso u germaniju linkat cu na ovu temu...kao i ona onu o ustsama partizanima politici desnicarima itd itd

 

Grohotom se nasmijah, i odo brojat eure to mi je terapija poslije balkanskih tema

8 godina
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

citam na nasim(BiH) portalima u vezi hurrican-a Irma kako vjernici spominju Boga i nekakvu kaznu zlim amerikancima , ta skupina tzv. vjernika  toliko je degradirana  mentalno a i puna mrznje ,  jer ignoriraju cinjenicu da je oluja u najvecoj snazi opustosila Male Karibe(95% gradjevina unisteno  na nekim otocima) ,dok je dohvatila Floridu spala je u jacini za dvije skalae ... znaci taj njihov Bog je na strani Amerikanaca  !

 

Amen !

https://icons.wunderground.com/data/images/at201711.gif

waaagh
9 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Bih portali? To iznosiš kao argument?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Gremlin144 kaže...

Imaju li ateisti svoj kalendar koji se ne ravna po krščanskom?

 

 

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
9 godina
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Zašto vjerujem u Boga? 

 

Vjerujem u Boga, kao sto slijepac vjeruje u sunce. Ne zato što ga vidi,nego zato što ga osjeća.

14 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Neznam kako postovi poput ovog doprinose temi jer ovo nema veze s ničim. Ne trebaš gledati u sunce da bi osjetio i dokazao da ono postoji. Bio slijepac ili ne, posve nebitno.

S druge strane, prisutnost Boga nitko nikad nije dokazao.

 

Mislim, bez uvrede ali tema sama po sebi nema puno smisla ako će se postovi teista svoditi na ovakve otrcane citate i teze bez nekog konkretnog doprinosa raspravi. Nemam ništa protiv vjernika kao takvih ali kad se nešto "dokazuje" na ovaj način...

Bar kaži "vjerujem jer sam tako odlučio/tako sam odgojen". Takve stvari poštujem 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 2:57 (antimadridista).
16 godina
moderator
online
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
matrix777 kaže...

Zašto vjerujem u Boga? 

 

Vjerujem u Boga, kao sto slijepac vjeruje u sunce. Ne zato što ga vidi,nego zato što ga osjeća.

Par mjeseci ništa od tebe čuti i sad dižeš temu takvim bezveznim postom?  

16 godina
moderator
online
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

@matrrix777 - evo ako hoćeš raspravljati, a da to ima nekog smisla, kreni s pobijanjem Carrierovih tvrdnji iz ovog videa:

 

 

9 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Cherry picking?

 

Nisi si baš dao truda. Pogledao sam video i ništa značajno nisam uočio kao osnovu za bilo kakav komentar.

 

Nema se šta tu pobijati jer argumenata nema. Jedino ako želiš nešto izdvojiti, što bi svakako bilo intelektualno poštenije od masumičnog postavljanja video zapisa.

 

 

16 godina
moderator
online
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?

S obzirom da odbijaš ozbiljno raspravljati, tema ponovno ide pod ključ, do daljnjeg, ako treba i zauvijek. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice